Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Pocięte spodnie i szycie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 WscieklaAjzenbisla

WscieklaAjzenbisla

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 02.2019
0

Napisano 18 luty 2019 - 12:40

Dzien dobry.

Niedawno zaczalem przygode na nartach.
Postanowilem zakupic najtansze spodnie, bo nie wiem czy mi sie to do konca spodoba i zakocham sie w tym sporcie.

Spodnie kupilem z brugi. 199zl. Niby nie majatek, ale w pierwszy dzien pocielem je na wysokosci kostek i pekly w kroku ( jezdze na rowerze wiec mam duze uda i ciezko kupic spodnie jakiekolwiek).
Czy da sie takie spodnie poszyc? Myslalem tez nad doszyciem jakies mocniejszego materialu, moze przykleic cos w tej okolicy gdzie spodnie sa pociete. Nie bylem jeszcze w zadnyn zakladzie, wole sie najpierw zapytac i zdobyc troche informacji w tym temacie.

Domyslam sie ze powstaly w skutek upadku i pociely je narty.

#2 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 350 postów
  • Na forum od: 01.2016
64
  • Umiejętności: 6
  • Poznań

Napisano 18 luty 2019 - 12:46

Daj zonie, mamie, babci. Dowolna kolejnosc. Zszyja i bedzie dzialac do kolejnego trzasku w kroku :D

#3 WscieklaAjzenbisla

WscieklaAjzenbisla

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 02.2019
0

Napisano 18 luty 2019 - 12:57

No tak. Myslalem o tym ale chcialbym przedewszystkim zapobiegac tym zaciecia na kostce. Po jednym razie mam 7 zaciec po okolo 2cm. Inna slrawa to wlasciwosci membrany. Na rowerze nie bardzo sie martwie i szyte miejsca bo nie maja zadania przedostawania sie wilgoci z zewnatrz. Tak wiec miejsce szycia i ew. Dziura po igle "niszczy"

#4 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 350 postów
  • Na forum od: 01.2016
64
  • Poznań

Napisano 18 luty 2019 - 13:23

Trzeba sie mniej przewracac :) Jak jest juz sito to jedyne wyjscie naszyc latke.

#5 Bacek

Bacek

Użytkownik

• PipPip
  • 169 postów
  • Na forum od: 12.2017
40
  • Umiejętności: 4

Napisano 18 luty 2019 - 14:14

No tak. Myslalem o tym ale chcialbym przedewszystkim zapobiegac tym zaciecia na kostce. Po jednym razie mam 7 zaciec po okolo 2cm. Inna slrawa to wlasciwosci membrany. Na rowerze nie bardzo sie martwie i szyte miejsca bo nie maja zadania przedostawania sie wilgoci z zewnatrz. Tak wiec miejsce szycia i ew. Dziura po igle "niszczy"

Ale spodnie to nie bielizna oddychają na całej powierzchi wiec punktowo jak coś zatkasz to nie problem. A jak siepiesz to od dołu po wewnętrznych doszyć jakieś wzmocnienia. Większość spodni ma takie w standardzie i raczej oddychanle nie są.

#6 polm

polm

Czarna owca

• PipPipPipPip
  • 1524 postów
  • Na forum od: 12.2010
898
  • Umiejętności: 3
  • Ściema wschodnia

Napisano 18 luty 2019 - 14:22

Też miałem sporo takich zacięć i zaniosłem do krawcowej, przywaliła mi łaty i jest git. Pojedynczą dziurę można łatkami z klejem ale jak jest dużo dziur to jedna duża łata na wszystkie dziury. Fabrycznie na dole i tak jest wstawka z innego materiału. 

Przepraszam za literówki, klawiatura mi szwankuje.

#7 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 938 postów
  • Na forum od: 03.2016
1157
  • Rajszew

Napisano 18 luty 2019 - 15:25

Kup pasek materiału typu CODURA (CORDURA) na te nogawki i naszyj - po problemie. 

#8 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 692 postów
  • Na forum od: 11.2007
806
  • Umiejętności: 1
  • 3miasto

Napisano 18 luty 2019 - 15:27

Skoro pocięte są na dole na wysokości butów/kostki, to po co tam oddychalność> Buty masz z materiału oddychalnego? To samo jeśli chodzi o przemakalność w tym miejscu.Walnij łatę i po sprawie.

Inna sprawa w kroku, ale też myślę, że mocne nici wystarczą - nie stracisz na odychalności, a masz motywację do zaprzestania jazdy na tyłku i problem nici, co przepuszczają wodę rozwiąże się sam :)

pozdrawiam

R

• Deco79 podziękował za tę wiadomość
www.domnaklinku.eu

#9 Joanna Sm

Joanna Sm

Użytkownik

• PipPip
  • 214 postów
  • Na forum od: 01.2017
412

Napisano 19 luty 2019 - 01:15

Jeśli w kroku w szwie to raczej samemu dasz radę - na okrętkę jak Ci wyjdzie. Gorzej jak nie ma czego przyszyć, bo materiał się postrzępił i rozdarł.
Powiem nawet, że oddychalnosc tej okolicy jak najbardziej przydatna. Jeżeli niestandardowo materiał się zerwał to efekt estetyczny łatki może być lepszy jak dasz krawcowej.

Zastanawia mnie, czy zamek w kroczu się bardziej nie przydaje np. suwak zapinany z każdej strony. Zawsze zazdrościłam facetom, ze mogą na stojąco, byłoby czasem potrzebne jak nie można zejść ze stoku.

#10 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 692 postów
  • Na forum od: 11.2007
806
  • Umiejętności: 1
  • 3miasto

Napisano 19 luty 2019 - 10:02

Dzien dobry.

Niedawno zaczalem przygode na nartach.
Postanowilem zakupic najtansze spodnie, bo nie wiem czy mi sie to do konca spodoba i zakocham sie w tym sporcie.

Kolego, poniżej rozwiązanie - jak zrobisz wrzuć filmik :)

https://demotywatory...e-zaszyc-dziure

• moruniek podziękował za tę wiadomość
www.domnaklinku.eu

#11 TomiQ82

TomiQ82

Użytkownik

• PipPipPip
  • 317 postów
  • Na forum od: 02.2015
45
  • Umiejętności: 5
  • Bełchatów

Napisano 24 luty 2019 - 18:27

Kolego, poniżej rozwiązanie - jak zrobisz wrzuć filmik :)

https://demotywatory...e-zaszyc-dziure

O kurde jaki patent ;)

#12 matist

matist

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 12.2008
1

Napisano 14 marzec 2019 - 23:28

Mój syn zrobił dziury na kolanach nas spodniach narciarskich. Nie widziałem jak to załatać i znalazłem sposób na YT.
Materiał cordura wyciąłem z plecaka - łatki, potem na silikon bezbarwny sanitarny przykleiłem do spodni. Po 24h był git. Elastyczne i mocne trzymanie. Spodnie prane i łatki nadal na miejscu.
Te gotowe że sklepu mają słaby klej.
Może to nie szczyt techniki ale działa.
  • gajowy01 podziękował za tę wiadomość