Skocz do zawartości

Filmiki poglądowe, progres


szevczi

Rekomendowane odpowiedzi

Streif jest stromy ale myślę, że byś sobie poradziła w niezłym stylu (no może pułapka na myszy by trochę Cię zmęczyła, mnie zmęczyła ale na szczęście jest krótka), a może już jechałaś, tylko nie przyznajesz się :).

Jeśli nie jechałaś, a chciałabyś, to najpierw możesz przejechać się FamilienStreif. To trasa obok Streifu, trochę łagodniejsza ale widać całego Streifa z niej. Jedzie się po prostu obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Szczerze mówiąc bylam do tej pory tylko we Włoszech, a na następny sezon szykuje się coś we Francji. Na austrie tez kiedyś przyjdzie pora ;)

Większe stoki to m.in madonna, val do sole, livigno, harrachov, szpindlerowy, rejony zuberca i oravic, w PL kopa, czarna góra, swieradow. Ale najbliżej mam właśnie Karpacz i te popierdolki Czarnow i Rzeczkę. Tak się składa ze ostatnio często jeżdżę sama, dlatego objeżdżam okoliczne goreczki. Małe jest piękne nie :D

Ale powiem szczerze ze ma coś w sobie ten śmig i obiecuje poprawę w tym temacie, jak tylko trafie na coś stromszego ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten temat i śmiać mi się chce jak temu Panu. Z Was się śmieję ... nie z Szevczi bo Ona nie ma nic wspólnego z Dyzmą to tylko zbieg okoliczności i pokazanie zjawiska ...

 
 
 
W ubiegłym roku pojechałem do pokazanego na filmach Czarnowa, w założeniu miałem być dwa dni, uciekłem po 4 godzinach. Cholery można dostać jeżdżąc "w koło Wojtek" po tak naprawdę 2 trasach mających jakieś 1,5 km łącznie i nachyleniu "stoków" gdzieś pomiędzy 10 a 15 %. Przecież to nie ma sensu. Po 2 godzinach znasz każdą muldkę, po 3 chce ci się rzygać po 4 uciekasz jak najdalej :angry:.
 
Takie narciarstwo nie ma sensu tym bardziej nie ma sensu ocenianie jazdy i postępów na takich trasach. jan koval to nazywa mistrzami Hali Szrenickiej i to prawda.  Chciałbym zobaczyć mistrzynię na prawdziwej trasie tak powyżej 40 % nachylenia, nie mówię, żeby było 60 czy 70%
A tym czasem Szevczi jedzie po Czarnowie 25678 raz i wszyscy zachwyceni. O co tu chodzi ?


Hala Szrenicka ma fajną dynamikę. Do tego klimat. Można też między drzewkami slalom, a także puścić się free obok. Dużo więcej wynika z mistrzostwa na Hali niż myślisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sceptykom jeszcze dodam.

 

Jeden z najlepszych amatorów w Polsce, wielokrotny Mistrz Polski, narciarski Mistrz Świata Lekarzy, na każdych zawodach potwierdzający swoją klasę opowiadał mi kiedyś , że jedną całą zimę trenował w leżącym niedaleko naszego zamieszkania Sławickim Raju !!!!!

http://www.slawickir...dex.html?grp=24

Byłem tam raz latem i nie mogłem się nadziwić kto wpadł na pomysł aby tam postawić wyciąg narciarski.

 

Drugi przykład to Filip Rzepecki , zawodnik z historią w Pucharze Świata wytrenowany na Długiej Polanie.

http://dlugapolana.com/

Długość: 450m, różnica wysokości: 90m

 

Jeśli się nie mylę to chyba raptem 20%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi przykład to Filip Rzepecki

 

 

Spotkałem go kiedyś na Długiej Polanie. Nawet nie wiedział, że da się tak przyspieszać na płaskim.  Wyglądało jakby mu ktoś turbo w dupie zamontował.

 

 

Na krechę wcale nie tak łatwo.
Ale na trzy skrety da się;-)
Dużo zależy od warunków.
Nie demonizowałbym.

 

Na krechę robi wrażenie. Zjeżdżałem prawie z samej góry i niespecjalnie mam ochotę to powtarzać. A śnieg był wtedy miękki i wolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sceptykom jeszcze dodam.

Jeden z najlepszych amatorów w Polsce, wielokrotny Mistrz Polski, narciarski Mistrz Świata Lekarzy, na każdych zawodach potwierdzający swoją klasę opowiadał mi kiedyś , że jedną całą zimę trenował w leżącym niedaleko naszego zamieszkania Sławickim Raju !!!!!
http://www.slawickir...dex.html?grp=24
Byłem tam raz latem i nie mogłem się nadziwić kto wpadł na pomysł aby tam postawić wyciąg narciarski.

Drugi przykład to Filip Rzepecki , zawodnik z historią w Pucharze Świata wytrenowany na Długiej Polanie.
http://dlugapolana.com/
Długość: 450m, różnica wysokości: 90m

Jeśli się nie mylę to chyba raptem 20%

Co daleko szukać, przypomnę postać:
Św Pamięci Niko 130.
Zaclerz,
Czarnów,
Mała Upa.
Klasa.
https://www.skiforum...-filmiki/page-2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...