Skocz do zawartości

Filmiki poglądowe, progres


szevczi

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam ten temat i śmiać mi się chce jak temu Panu. Z Was się śmieję ... nie z Szevczi bo Ona nie ma nic wspólnego z Dyzmą to tylko zbieg okoliczności i pokazanie zjawiska ...

 

 

 

W ubiegłym roku pojechałem do pokazanego na filmach Czarnowa, w założeniu miałem być dwa dni, uciekłem po 4 godzinach. Cholery można dostać jeżdżąc "w koło Wojtek" po tak naprawdę 2 trasach mających jakieś 1,5 km łącznie i nachyleniu "stoków" gdzieś pomiędzy 10 a 15 %. Przecież to nie ma sensu. Po 2 godzinach znasz każdą muldkę, po 3 chce ci się rzygać po 4 uciekasz jak najdalej :angry:.

 

Takie narciarstwo nie ma sensu tym bardziej nie ma sensu ocenianie jazdy i postępów na takich trasach. jan koval to nazywa mistrzami Hali Szrenickiej i to prawda.  Chciałbym zobaczyć mistrzynię na prawdziwej trasie tak powyżej 40 % nachylenia, nie mówię, żeby było 60 czy 70%

A tym czasem Szevczi jedzie po Czarnowie 25678 raz i wszyscy zachwyceni. O co tu chodzi ?

 

Czekam z niecierpliwością na otwarcie trasy z kopy w karpaczu, ale zima nas w tym roku nie rozpieszcza. Trasa powyżej 40%? Obawiam się, że w Polsce takich nie uświadczysz. Średnie nachylenie czarnej na kopie i dzikowca oscyluje w granicach 35%. 

Ciesze się, że nie mówisz, żeby to było 60 czy 70%, bo poczułabym się jak rasowy zawodnik PŚ jadący super giganta na Streifalm, której maksymalne nachylenie wynosi 69%. 

Smutne, że uważasz iż takie narciarstwo nie ma sensu. Następnym razem zastanowię się przed wyjazdem do Czarnowa, czy aby nie zostać na kanapie przed tv :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Takie narciarstwo nie ma sensu tym bardziej nie ma sensu ocenianie jazdy i postępów na takich trasach. jan koval to nazywa mistrzami Hali Szrenickiej i to prawda.  Chciałbym zobaczyć mistrzynię na prawdziwej trasie tak powyżej 40 % nachylenia, nie mówię, żeby było 60 czy 70%

A tym czasem Szevczi jedzie po Czarnowie 25678 raz i wszyscy zachwyceni. O co tu chodzi ?

Jak się nie ma tego co się lubi... Na pewno lepsze to niż siedzenie na kanapie. Kilka lat temu często jeździliśmy na Polczakówkę niedaleko Rabki. Taki trochę Czarnów. I była radość.

 

Szevczi pokazała jak ładnie i skutecznie jeździ carvingiem tam, gdzie najlepiej on pasuje. Ja bym tak ładnie włożyć się w skręt już nie dał rady bo by mi kręgosłup nie pozwolił. ;) Ale oczywiście wszyscy namawiamy ja do jazdy w trudniejszych warunkach technikami bardziej do tego dopasowanymi. Wszystko przed nią bo młoda i jak widać zdolna.

 

I jeszcze mi się przypomniało a propos Polczakówki. Często tam bywałem w weekendy a nawet wieczory na początku tego wieku. Wtedy carving nie był jeszcze zbyt powszechny, ale niektórzy już go próbowali. Moją uwagę zwróciła zgrabna 15 letnia dziewczyna ślicznie jeżdżąca carvingiem (jak Szevczi). Przez przypadek (zapewniam, że to był przypadek :)) jechałem z nią orczykiem. Powiedziała mi, że jest stąd i sama nauczyła się jeździć na nartach. Nie mogłem się temu nadziwić. Po latach niejaki KubaR, który tu także bywa wyjaśnił mi, że owa dziewczyna w międzyczasie skończyła studia AWF, zdobyła stopień instruktora i dopiero teraz świetnie jeździ i uczy innych. Może podeślę je moje wnuki jak podrosną. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej chciałbym zobaczyć takiego co chce innego zobaczyć na 40% :lol:

I vice versa Panie wort, z miłą chęcią zobaczę jak Twój fachowy język przekłada się na praktykę.

 

Ja przynajmniej nie robię z siebie fachowca i nie piszę o technice jazdy bo tej techniki nie mam :P. Natomiast parę rzeczy w swoim długim życiu widziałem zwłaszcza "mistrzów Hali Szrenickiej" którzy nie na Harakiri, Kamikaze czy innym wytworze marketingu tylko na zwykłej czarnej w Alpach na pierwszej ściance odpinali narty i schodzili :( .

 

Dlatego nie róbcie kobiecie krzywdy oceniając bez podstawy. Tyle i tylko tyle.

 

W Polsce większość tras opisywanych jako czarne to trasy ok. 30% nachylenia nie pamiętam już źródła ale żadna nie ma 35%. Najwyższy procent zdaje się ma Nosal a to jest tylko 32 czy 33%.

W Austrii w przeciętnym ośrodku 1/3 tras ma powyżej 40%. I to jest ta różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie narciarstwo nie ma sensu 

Zapomniales dodac, ze dla Ciebie :P Nie wrzucalbym wszystkich do jednego wora. 

 

A tym czasem Szevczi jedzie po Czarnowie 25678 raz i wszyscy zachwyceni. O co tu chodzi ?

Chodzi o to, ze szevczi jedzie ladnie po tym co ma pod nartami i nie wmowisz nikomu, ze to standard, ze tak jezdzi kazdy na tej gorce. Czy na stromszym byloby rownie dobrze? Tego nie wiemy dlatego "oceniamy" i komentujemy to, co widzimy, bo to jedyny material dowodowy w tej sprawie  :D  Po co na sile umniejszasz komus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce większość tras opisywanych jako czarne to trasy ok. 30% nachylenia nie pamiętam już źródła ale żadna nie ma 35%. Najwyższy procent zdaje się ma Harenda a to jest tylko 32 czy 33%.

W Austrii w przeciętnym ośrodku 1/3 tras ma powyżej 40%. I to jest ta różnica

Trasa 5 FIS na Jaworzynie Krynickiej 32%. Faktycznie moze byc ciezko o 35% :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przynajmniej nie robię z siebie fachowca i nie piszę o technice jazdy bo tej techniki nie mam :P. Natomiast parę rzeczy w swoim długim życiu widziałem zwłaszcza "mistrzów Hali Szrenickiej" którzy nie na Harakiri, Kamikaze czy innym wytworze marketingu tylko na zwykłej czarnej w Alpach na pierwszej ściance odpinali narty i schodzili :( .

 

Dlatego nie róbcie kobiecie krzywdy oceniając bez podstawy. Tyle i tylko tyle.

 

W Polsce większość tras opisywanych jako czarne to trasy ok. 30% nachylenia nie pamiętam już źródła ale żadna nie ma 35%. Najwyższy procent zdaje się ma Harenda a to jest tylko 32 czy 33%.

W Austrii w przeciętnym ośrodku 1/3 tras ma powyżej 40%. I to jest ta różnica

 

Wolę być "mistrzynią hali szrenickiej" i wozić się z przyjemnością na takich mikro nachyleniach, niż jeździć bez techniki stylem rozpaczliwym na pięknej austriackiej czarnej trasie ;) 

 

Jestem totalnym amatorem, samoukiem, a ty każesz mi się nagrać na trasie, których jest może 30% w Austrii a z 10% narciarzy jeździ na nich poprawnie technicznie? I do tego nie ma takiej w Polsce :D Za granicą spędzam około tygodnia, jak już się wybiorę i najczęściej delektuje się widokami i szuram podziwiając wydoki po pięknych, szerokich i stworzonych do carvingu trasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obliczu słusznego oburzenia wszystkich użytkowników, wycofuję się z tej dyskusji. Przegrałem chcąc wprowadzić chociaż odrobinę realizmu.

 

Pokazałem już jednego z moich ulubionych bohaterów literackich Zorża Ponimirskiego. Na koniec zacytuję mojego ulubionego pisarza, autora esejów polityczno - historycznych Stanisława Cata Mackiewicza. W wydanej po raz pierwszy w 1953 roku książce Stanisław August napisał:

Co było jednak specjalnie upokarzające i przykre, to brak odwagi cywilnej u tych, którzy potworność liberum veto rozumieli. W Polsce ludzie boją się wypowiadać prawdę najbardziej oczywistą, jeżeli ta prawda sprzeciwia się powszechnie uwielbionym bzdurstwom, którym hołduje solidarnie całe społeczeństwo. Tak jak dzisiaj mało Polaków zdecyduje się na wypowiedzenie tej oczywistości, że Polska nie jest w stanie prowadzić wojny na dwa fronty, tak samo wtedy było bardzo mało ludzi na tyle odważnych, którzy by dali świadectwo prawdzie, że liberum veto jest oczywistym nonsensem. - s. 92

 

Pozdrawiam

Bawcie się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jak poważnie się zrobiło w wątku rekreacyjnym. Liberum Veto, zaraz pojawia się wątki o nie prowadzeniu polityki na kolanach itp. Estka chyba jakiś czas temu proponowała nowa skalę umiejętności w oparciu o sposób używania kijków. Wygląda mi że wg tej skali kolega łapie się w najwyższą kategorie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością na otwarcie trasy z kopy w karpaczu, ale zima nas w tym roku nie rozpieszcza. Trasa powyżej 40%? Obawiam się, że w Polsce takich nie uświadczysz. Średnie nachylenie czarnej na kopie i dzikowca oscyluje w granicach 35%.

Góra kotłów na Kasprowym ma powyżej 30stopni czyli powyżej 57% (45 stopni to nachylenie 100%). Nachylenie 35% to tylko około 20 stopni. Kuba Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze więc, byłam na tej nudnej trasie w czarnowie dzisiaj ponownie i nagrałam moje rozpaczliwe próby jazdy śmigiem :D Generalnie jak w skręcie carvingowym był ktoś, kto czasami skierował mnie na odpowiednie tory i powiedział na co zwrócić uwagę, tak śmigu nigdy w życiu nie ćwiczyłam i nie wiem z czym to się je. Jak robiły się gorsze warunki to jeździłam czymś takim, ale oczywiście z przedłużonymi skrętami. 

 

https://www.youtube....h7gdqXw&index=1

 

Czy powinnam w tym momencie obniżyć poziom moich umiejętności? :D :D   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, to już naprawdę ostatni mój wpis w tym temacie. https://pl.wikipedia...dowych_w_Polsce Nie wiem na ile wikipedia jest wiarygodna ale wg. niej np. kotły Kasprowego mają 25 i 30 %.

Piszę o górze kotłów czyli te najstromsze miejsca. Zaraz pod grzbietem. Jak wrócę do domu mogę znaleźć model okolic Kasprowego z nachyleniem. Cały kocioł jest dość płaski. Kuba Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością na otwarcie trasy z kopy w karpaczu, ale zima nas w tym roku nie rozpieszcza. Trasa powyżej 40%? Obawiam się, że w Polsce takich nie uświadczysz. Średnie nachylenie czarnej na kopie i dzikowca oscyluje w granicach 35%. 

Ciesze się, że nie mówisz, żeby to było 60 czy 70%, bo poczułabym się jak rasowy zawodnik PŚ jadący super giganta na Streifalm, której maksymalne nachylenie wynosi 69%. 

Smutne, że uważasz iż takie narciarstwo nie ma sensu. Następnym razem zastanowię się przed wyjazdem do Czarnowa, czy aby nie zostać na kanapie przed tv :)

40% ma sporo tras nawet w Polsce, Gąsienicowa ma na początku koło 80%. Skok na Streife też koło 80%. To są procenty, nie stopnie. Czerwone trasy mogą mieć do 40% maksymalnego nachylenia. Czarne mają średnie nachylenie od 29%. Dzikowiec średnio ma może 35%, ale maksymalnie ma chyba powyżej 80%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co było jednak specjalnie upokarzające i przykre, to brak odwagi cywilnej u tych, którzy potworność liberum veto rozumieli. 

To ja też skończę wątek historyczny :rolleyes:   i dopiszę w skrócie dla mniej interesujących się historią. U zarania prawo "liberum veto" miało na celu uniemożliwienie kupowanie głosów przez możnowładztwo, chodziło o to, żeby nawet najmniej liczący się obywatel(szlachcic) mógł zawetować "kupowanie ustaw" , było to jak najbardziej demokratyczne ustawodawstwo niestety później nie było z tym tak pięknie jak przewidywano ale idea była szczytna inaczej mówiąc nie był to diabeł wcielony :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może stworzycie osobny temat do takich pogaduszek ;) Chciałabym móc tu czasem wrócić i poczytać pouczające komentarze skierowane do mnie, a nie uśmiecha mi się przedzieranie przez 6 stron porad przemielonych z pogaduszkami i przepychankami. 

 

https://www.youtube....h7gdqXw&index=1

Mnie się podoba jazda, z tych poprzednich filmów też. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze więc, byłam na tej nudnej trasie w czarnowie dzisiaj ponownie i nagrałam moje rozpaczliwe próby jazdy śmigiem :D Generalnie jak w skręcie carvingowym był ktoś, kto czasami skierował mnie na odpowiednie tory i powiedział na co zwrócić uwagę, tak śmigu nigdy w życiu nie ćwiczyłam i nie wiem z czym to się je. Jak robiły się gorsze warunki to jeździłam czymś takim, ale oczywiście z przedłużonymi skrętami. 

 

https://www.youtube....h7gdqXw&index=1

 

Czy powinnam w tym momencie obniżyć poziom moich umiejętności? :D :D   

Szevczi ponieś na 7. :) Poważnie. Choć po prawdzie trzeba by Cię zobaczyć na stromszym. MSZ bardzo prawidłowy śmig ześlizgowy (to wg mojej nomenklatury). Ciut za dużo ześlizgu. Bardziej skuteczny jest taki mieszany, carvingowo-ześlizgowy. Taki jak ten na trasie czarnej:

https://youtu.be/5Dn1xbmalN0?t=191

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...