Skocz do zawartości

autogaz i pozostałe paliwa (za granicą)


rsowa

Rekomendowane odpowiedzi

wielu z nas ma samochody napędzane gazem. jak wszyscy wiemy w Polsce nie ma problemu z zatankowaniem ale za granicą... to już makabra. nie ma gdzie zatankować, nikt nie pomoże , a i są inne końcówki w dystrybutorach. pomny swoich doświadczeń załączam link odnośnie stacji paliw z gazem (i nie tylko gazem) http://www.gas-tanks...nu.php?jump=bab http://www.autogastanken.de/ mam nadzieję że nam wszystkim się przyda. pozdro Robert Ps. zaopatrzcie się w końcówki do dystrybutora i nauczcie się tankować bo np. w Niemczech nikt wam nie zatankuje (samoobsługa)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Niemczech jeszcze nie jest najgorzej,bo na stacjach benzynowych raczej mają je na stanie /w zastaw paszport,albo Euro/,lub są dystrybutory z dwoma pistoletami /jedem pasuje na pewno/. Gorzej jest np.w Belgii-gdzie np.żadna końcówka pistoletu nie pasuje,a na stacji ich nie ma-masz gaz-Twój problem-chociaż ceny gazu najniższe w Europie.... We Francji-również raczej nie ma problemu-gdyż jeżeli już jest gaz-to dystrybutor posiada dwa pistolety-z których jeden pasuje na pewno. Oczywiście wszędzie samoobsługa-więc początki mogą być nerwowe,ale potem to sie jest gościem,a i w kraju można sobie zatankować ......;) :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie wrocilismy - Włochy, Austria, Francja , Niemcy. Przejsciówka potrzebna była tylko w Niemczech i to nie na wszystkich stacjach. Tam gdzie była potrzebna ,facet przyniosl koszyczek z kilkoma , nie chcial zadnego zastawu ani dokumentu. W Niemczech samoobsluga. Pozostale kraje bez problemu- tankuje obsluga, nie potrzeba przejsciowek . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie-im dalej od polskiej granicy,tym pieniądze czy paszport w zastaw były nie potrzebne.....

to fakt. za monachium żadnej kaucji nie chcieli a i pani na stacji była tak miła że sama zagazowała auto ale koło lipska to kaucja 20 euro albo dokument w zastaw. DDR to jednak pozostanie DDRem pozdro robert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
Nie wiem, ja tankowałem w Lienzu a tam stacja była czynna tylko do 17.oo. Nie jest to typowa stacja benzynowa tylko stacyjka "przyfabryczna", na uboczu, z jednym zbiornikiem ale za to ze wszystkimi końcówkami jakie są w Europie. W sieci można znależć 2 adresy tej stacji : 1.Südbahnstraße 3 2. Minekugel 1a. Jeden z nich jest nie właściwy (stary, teraz tam jest jak pamietam supermarket),ale niestety nie pamietam który. Ja znalazłem ją po malutkich drogowskazach (nie miałem giepsa).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Myślę, że bardzo pomogło by wszystkim w planowaniu kosztów podróży jeżeli osoby z doświadczeniem w wyjazdach zagranicznych wpisywały by tutaj ceny wszelkich paliw w krajach docelowych i tranzytowych. Co Wy na to? A może ktoś ma "ulubione" stacje z "ulubionymi" cenami?:D Pozdrawiam Marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że najbardziej interesuje was cena paliw w Austrii-ponieważ w Niemczech zawsze jest drożej,w Czechach zwykle też - otóż Diesel średnio jest po 1,15 e ,najtaniej można zatankować w Klagenfurcie - 1.028 e , w Lienz 1.089 , w Gostling(Hochkar) 1.156 , przy autostradach jak wiadomo zawsze jest drożej (średnio o 0.1 e) niż z miejscowościach.Benzyna Pb95 jest średnio o 5-10 centów droższa od ON.Jak ktoś chce znać dokładne ceny w rejonie,do którego się wybiera - szczegóły na http://www.oeamtc.at/ Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...