Skocz do zawartości

Wasza nawigacja/samochodowa/


snowblade'man

Rekomendowane odpowiedzi

testowałem wiele map i jak dla mnie ranking jest taki: europa: 1.IGO 2.AM 4.1.2 3.TomTom Polska: 1.AM 4.1.2 2.IGO 3.TomTom Nawigacja to bardzo pożyteczna rzecz i to nie tylko w samochodzie, znakomicie nadaje sie na piesze wycieczki. A jak jest wgrana duża baza punktów POI to jest już super! Wychodzisz na ulice obcego miasta i nie zastanawiasz sie czy pójść w lewo czy w prawo tylko zerkasz na ekranik i widzisz że np. za 100m musisz skręcić w prawo i będziesz w najbliższym sklepie nocnym :):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 miesiące temu...
Od około roku używam nawigacji najpierw w telefonie Nokia E60 z modułem GPS LDW-3, program TomTom Navigator 6, później Garmin Mobile XT, później w plamtopie MIO P350 z oprogramowaniem TomTom, Garmin, Automapa i Igo. Przetestowałem wiele map w Polsce mój werdykt jest taki: 1. Automapa 2. TomTom 3. Garmin 4. Igo Co do Europy (podróż przez Czechy do Austrii) najlepiej mi się jechało na TomTom. Jest nowa mapa do Garmina 99% pokrycie Polski zobaczymy jak ją przetestuję.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że bardzo mocno siedzę w temacie więc jak ktoś ma pytania to smiało. Co do map sytuacja wygląda następująco. Jeśli ktoś dużo jeździ tylko po Polsce to największa dokładność jest w Automapie. Jeśli dochodzi zagranica to tylko TomTom - mapy mają identyczne pokrycie (zagranica) ale sposób przeliczania trasy jest zdecydowanie lepszy w TT - kto ma możliwość niech porówna - automapa już nie raz puściła mnie po polach ... Jeśli ktoś nie ma zmysłu technicznego niech unika palmtopów a zdecyduje się na urządzenie dedykowane. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że na znacznej części telefonów posiadających system operacyjny Symbian można zainstalować małym kosztem oprogramowanie (TT, Route66 cz Garmina). Wystarczy nadajnik za około 200 zł. Ten kto nigdy nie miał okazji zobaczyć na trasie jak to działa nigdy nie zrozumie co traci. Ta sama zasada dotyczy CB radia ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek i tu popieram w 100%. Przed wyjazdem przejrzenie mapy i wynotowanie numerów co bardziej skomplikowanych dróg, mapa i można jechać. Zjeździłęm i Polskę i Europe bez żadnych nawigacji i zawsze docierałem. Choć nie neguję ludzi którzy korzystają z dobrodziejstw techniki. Ale jak ktoś jedzie na trasie Warszawa - Katowice na nawigcję to chyba nie powinien wogóle jeździć. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuje sie do kupna Nokii E51. Wczesniej przymierzalem sie do zakupy palmtopa z modolem. Ale jak juz bedzie ta nokia to chyba wgram mapy na nia i dokupie modol. Pytanie: jak sprawdza sie nawigacja w komorce, czy sie nie wiesza na symbianie, jak sie ma nawigacja do odbioru połączeń w czasie jazdy, jak wytrzymuje bateria w telefonie podczas nawigacji, i czy co kolwiek widac, W noki e51 zainstalowany jest symbian 9.2, S60 3.1 (co kolwiek to znaczy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawniej ludziska używali nafty do oświetlenia mieszkań,po co zmieniać na prąd elektryczny tylko efekt cieplarniany to zwiększyło.to tak samo z gpsjest wygodniej,co nie przeszkadza zabrać mi mapy do samochodu. art

Witam Nawigacja fantastycznie spisuje się w terenie jednorodnym bez punktów orientacyjnych jak morze, pustynia, step itd. i tu jej uzycie jest rzeczywiście nieocenione choć można posługiwać się klasycznymi metodami lokalizacji. Jeżdżenie na niej w każdych warunkach wygląda trochę tak jak branie slalomek na pólko dla początkujących. Dużo jeżdżę samochodem, bardzo lubię skróty i często zjeżdżam z dróg ubitych i tak naprawdę nawigacja nigdy nie była mi potrzebna. Oczywiście to kwestia wyboru ale wolno mi przdstawić własne (i nie tylko -scatman) zdanie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dla mnie najlepsza jest dobra mapa topograficzna w skali 1:50000 - do samochodowego użytku absolutny max. W większości wypadków wystarczy 1:100000 ale np. do celów podróży po lesie 1:50000 jest lepsza. A nawigacja?? POzdrawiam

Drogi Mietku ! Dokładnie takie miałem zdanie,do momentu kupienia nowego samochodu,w którym system nawigacji,został zainstalowany -mówiąc kolokwialnie- fabrycznie.Początkowo,nie używałem go wcale.(Czasem patrzyłem na przebieg drogi,zapisałem pozycję fotoradarów.)Kiedy pierwszy raz,(jadąc do Warszawy do NFOSiGW) zapisałem "destynację" - i dojechałem jak "po sznurku" - zmieniłem zdanie.Super ! Jeżeli ze stylu "klasycznego" można przejść do jazdy na krawędzi,warto zamiast map,zacząć korzystać z nawigacji. PS. Kiedyś opon zimowych nie było,a się jakoś jeździło.(Sory za rym) Polecam - chociarz wypróbuj. Pozdrowienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry PDA i.. Automapa. Jeżeli chodzi o Polskę - nie ma lepszego wyboru. I nie chodzi tu tylko o mapy - bo tak naprawdę chłopcy z Targeo zaczynali od robienia map dla innych systemów nawigacyjnych, a jak już mieli mapy.. to dorobili do tego swój interface. Trójka była prymitywna- do czwórki już naprawdę nie ma uwag. Generalnie pokrycie systemów jest już bardzo podobne. Dostawcy map bardzo często są tacy sami. Chodzi o bazę POI - czyli punkty użytkownika i społeczność która zbudowana została wokół www.mobilne.net. Zadziałało to jak OpenSourcowy projekt. Niestety jakiś czas temu komercha wygrała i mobilne.net zostało przekształcone w www.miplo.pl - gdzie żeby korzystać z jego dobrodziejstw trzeba mieć aktywną licencję Automapy. W dwóch słowach- punkty były dodawane przez ludzi korzystających z serwisu i aktualizowane w globalnej bazie. Dzięki temu macie w zasadzie natychmiast aktualną bazę choćby fotoradarów, czy stacji benzynowych, sklepów nocnych, knajp.. przystani żeglarskich czy ... wyciągów narciarskich :) Zakładając konto- zaznaczasz jakie kategorie punktów Cię interesują, a programik po podłączeniu do netu wszystko aktualizuje. Co do korzystania z nawigacji- super wygodna rzecz. Można znaleźć najbliższą knajpę czy dentystę, wulkanizację lub serwis. Do tego np. na 500 m przed fotoradarem ostrzeże nas o nim, pokaże czas w jakim dotrzemy do celu (przy aktualnych parametrach jazdy), a także np wysokość nad poziomem morza. Fajny bajer czy to w górach czy... w samolocie.. kiedy pokazuje ile lecimy na godzinę i na jakiej wysokości :) Do tego w połączeniu z CB - idealny komplecik. PiVi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Mietku ! Dokładnie takie miałem zdanie,do momentu kupienia nowego samochodu,w którym system nawigacji,został zainstalowany -mówiąc kolokwialnie- fabrycznie.Początkowo,nie używałem go wcale.(Czasem patrzyłem na przebieg drogi,zapisałem pozycję fotoradarów.)Kiedy pierwszy raz,(jadąc do Warszawy do NFOSiGW) zapisałem "destynację" - i dojechałem jak "po sznurku" - zmieniłem zdanie.Super ! Jeżeli ze stylu "klasycznego" można przejść do jazdy na krawędzi,warto zamiast map,zacząć korzystać z nawigacji. PS. Kiedyś opon zimowych nie było,a się jakoś jeździło.(Sory za rym) Polecam - chociarz wypróbuj. Pozdrowienia.

Witam Ale ja nie neguję przydatności nawigacji. To raczej kwestia filozofii życia. Lubię niepewność, nie lubię jechać jak po sznurku, nie lubię wiedzieć co się dzieje za zakretem. To taka trochę zabawa w odkrywcę. Potrafię jachać służbowo do Olsztyna nie 2,5h ale 4h z czego 2h przez lasy. Sama podróż jest dla mnie frajdą. Poza tym chyba nie jestem gadżeciarzemi, lubię rzeczy proste. Sama nawigacja nie jest mi obca i jeździłem przy jej pomocy ale sugestie zazwyczaj były narzucające się i właśnie malo ciekawe. Pozdrawiam wszystkich nawigatorów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja tam lubię z navi jeździć, wogóle prowadzenie auta to dla mnie czysta przyjemność (dlatego zawsze na urlopach za kierowcę robię :eek:) , taka sama jak jazda na nartkach :P i mam taki niewielki gadżecik, z którym się nigdy nie rozstaję, bo to też telefon- MIO Digiwalker A701 z kilkoma obszernymi mapkami i innymi pierdołami. poza tym, że czasem zmienia trasę- nigdy mnie nie zawiódł jeszcze :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dla mnie najlepsza jest dobra mapa topograficzna w skali 1:50000 - do samochodowego użytku absolutny max. W większości wypadków wystarczy 1:100000 ale np. do celów podróży po lesie 1:50000 jest lepsza. A nawigacja?? POzdrawiam

Witam, ja też tak kiedyś uważałem, dobra mapa to podstawa, ale od kiedy zainstalowałem nawigację (najpierw w telefonie, później w PDA) to zmieniłem swoje podejście do nawigacji GPS, jest wygodniej, chociaż kiedy planuję drogę gdzieś dalej, lubię wrócić do mapy tak na wszelki wypadek, poza tym nie lubię płacić mandatów i tu nawigacja przychodzi z pomocą (ostrzeżenia), nie jestem piratem drogowym, ale powiedzmy sobie szczerze każdy z nas nie raz przekroczył prędkość. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuje sie do kupna Nokii E51. Wczesniej przymierzalem sie do zakupy palmtopa z modolem. Ale jak juz bedzie ta nokia to chyba wgram mapy na nia i dokupie modol. Pytanie: jak sprawdza sie nawigacja w komorce, czy sie nie wiesza na symbianie, jak sie ma nawigacja do odbioru połączeń w czasie jazdy, jak wytrzymuje bateria w telefonie podczas nawigacji, i czy co kolwiek widac, W noki e51 zainstalowany jest symbian 9.2, S60 3.1 (co kolwiek to znaczy)

Witam, używalem przez ponad rok nawigacji samochodowej zainstalowanej w telefonie Nokia E60 i E65 z modułem GPS Nokia LD-3W z programem TomTom Navigator w wersji 6.02 z różnymi mapami (Polska i Europa),a później z programem Garmin Mobile XT jak dla mnie rewelacja, trasy przelicza płynnie, nawigacja chodzi bez zacięć (ale trzeba pamiętać, żeby wyłączyć wyświetlanie PQI), ostrzeganie przed radarami, fotoradarmi i suszarkami działa rewelacyjnie. Twój model idealnie nadaje się do nawigacji (duży wyświetlacz). Podsumowując, jeżeli o mnie chodzi POLECAM !!! :D:D:D Aha tylko podczas używania nawigacji musisz pamiętać o podłączeniu telefonu do ładowania w samochodzie, bo te Nokie strasznie wtedy zużywają prądu, ale ten problem w samochodzie z odpowiednią ładowarką jest mało istotny. :P jak będziesz potrzebował jakieś namiary na mapy czy oprogramowanie to daj znać na priva.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuje sie do kupna Nokii E51. Wczesniej przymierzalem sie do zakupy palmtopa z modolem. Ale jak juz bedzie ta nokia to chyba wgram mapy na nia i dokupie modol. Pytanie: jak sprawdza sie nawigacja w komorce, czy sie nie wiesza na symbianie, jak sie ma nawigacja do odbioru połączeń w czasie jazdy, jak wytrzymuje bateria w telefonie podczas nawigacji, i czy co kolwiek widac, W noki e51 zainstalowany jest symbian 9.2, S60 3.1 (co kolwiek to znaczy)

Możesz śmiało kupować. Mam od kilku dni taki telefon, zainstalowane oprogramowanie TomTom 6 (testowałem również Garmina najnowszą wersję ale pokrycie jest tragiczne - 99% to chyba głównych dróg maja ;) ). Telefon ma bardzo szybki procesor - prawie 400MHz !! (nawigacje TomToma również na symbianie mają tylko 266MHz i działają płynnie) w związku z czym wszystko działa błyskawicznie. Dużo ludzi twierdzi, że to jest pierwszy telefon Noki-a w którym system błyskawicznie działa i się nie wiesza. Do tego dochodzi obsługa tanich i pojemnych kart microSD HC, sztywna (brak luzów jak to w Nokiach) obudowa i mała grubość dzięki czemu w kurtce nie uwiera. Bateria jak na te czasy i naszpikowanie funkcjami też BDB. Co do samej nawigacji wszystko jest bardzo czytelne nawet na tak małym wyświetlaczu (dodatkowo mamy komendy głosowe).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ludzi twierdzi, że to jest pierwszy telefon Noki-a w którym system błyskawicznie działa i się nie wiesza.

Chyba kpisz... Stare nokie były super pancerne, intuicyjne i bezawaryjne. Teraz z najnowszymi modelami jak jest to nie wiem. Jeżeli chodzi o Symbiana, to ten OS to tragedia jeżeli chodzi o funkcjonalność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadzasz z tym Symbianem mam Nokię E60, a żona E65 działają super, a nawigacja jeszcze lepiej (moja opinia na temat E60 jest taka, że jest to najlepszy telefon jaki miałem, aparatu foto nie potrzebuję w telefonie, ale klient VOIP i sieć WiFi to jest to, zrezygnowałem z TPSA i moje rachunki za telefon spadły o 500 % w dół), nie wiem skąd tylko opinie, że się wieszają i zacinają, może to wpływ przeróbek ludzi, którzy zmieniają oprogramowanie jak rękawiczki.:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kpisz... Stare nokie były super pancerne, intuicyjne i bezawaryjne. Teraz z najnowszymi modelami jak jest to nie wiem. Jeżeli chodzi o Symbiana, to ten OS to tragedia jeżeli chodzi o funkcjonalność.

Chodziło mi o porównanie innych telefonów Noki na Symbianie. A kpisz to chyba sobie Ty ;) Bo widać, że nie miałeś styczności z E51. Co do starych telefonów to tak jak piszesz ... BYŁY !!! inne firmy też miały. Stare mercedesy puchatki też pasują do twojego porównania (pancerne, bezawaryjne i intuicyjne - bo proste, nieskąplikowane) ale jakoś nikt już tym nie chce jeździć, a analogicznie działają tylko mapy ... papierowe (manual GPS je nazywam :D ) a nowe mapy działają tylko na Symbianie v3 i potrzebują kar pamięci o wielkościach których nie obsługują stare modele. Jeśli chodzi o nawigację w telefonach to jest tylko Symbian !!! Wiec daruj sobie takie komentarze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o porównanie innych telefonów Noki na Symbianie. A kpisz to chyba sobie Ty ;) Bo widać, że nie miałeś styczności z E51. Co do starych telefonów to tak jak piszesz ... BYŁY !!! inne firmy też miały. Stare mercedesy puchatki też pasują do twojego porównania (pancerne, bezawaryjne i intuicyjne - bo proste, nieskąplikowane) ale jakoś nikt już tym nie chce jeździć, a analogicznie działają tylko mapy ... papierowe (manual GPS je nazywam :D ) a nowe mapy działają tylko na Symbianie v3 i potrzebują kar pamięci o wielkościach których nie obsługują stare modele. Jeśli chodzi o nawigację w telefonach to jest tylko Symbian !!! Wiec daruj sobie takie komentarze.

Chodziło mi o argument ,że to dopiero pierwszy solidny telefon Noki. Jestem świadom ,że ludzie mają potrzebe posiadania smartphoneów z bajerami i jestem świadom ,że nie da się na starszych telefonach zainstalować tomtom`a. Jednakże, z doświadczeń użytkowania, symbian to okropny crap jeżeli chodzi o funkcjonalność. Sorry, ale jest wolny, wiesza się, jest nieintuicyjny. Tak więc OS pisany pod koma > Symbian . Jeżeli ktoś ma parcie na nawigacje satelitarną w komie to symbian jest jedną z możliwości ,ale nie jedyną. Warto rozważyć by również coś takiego jak SPV z Windowsem. Poza możliwością tej nawigacji to w symbianie nie widze [+].
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...