Skocz do zawartości

Wasza nawigacja/samochodowa/


snowblade'man

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie do tych co użytkują nawigację: ( ja nie miałem jeszcze do czynienia z nawigacją) czy jest mozliwość wgrania dwóch map do jednego urządzenia i jakie urządzenie polecacie ( chodzi o konkretny model)- Polska i Europa zach? pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dzięki za odzew. generalnie chodzi mi o sprzęt dedykowany do navigacji. Poczytam oczywiście informacje na http://forum.gps24.pl/ ale chodzi mi o samą ideę działania tego urządzenia. Czy dwie mapy sie ze sobą nie "gryzą" - czytałem opinie (bardzo różne - w zależności od miejsca użytkowania ) i widzę, że należałoby mieć dwie mapy - tom tom w Europie zach. i auto mapa na Polskę. No i jeśli mowa o Windows Mobile 6 to czy oznacza to, iż może być w urządzeniu kilka systemów operacyjnych - czy dobrze rozumiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy chodzi Ci o cos co ma system operacyjny typu Windows Mobile ale nie jest telefonem?

Chodzi mi otakie właśnie rozwiązanie, abu można było smiało korzystać z kilku aplikacji. nie chce opierać się na rozwiązaniach jednego konkretnego producenta. pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od trzech tygodni jestem użytkownikiem tego udogodnienia / Becker 7977. Pomocne to-to niewątpliwie jest, ale ogłupia straszliwie. Na wszelki wypadek stary, dobry, dokładny atlas nie odszedł w niełaskę. :)

zamiast atlas polecam I Touch albo bleuberry:masz tam mapy w dowolnej skali a takze directions
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Ja za mało jeżdżę w nieznanym terenie żeby kupno nawigacji miało sens, najwyżej 3-5 dalszych wyjazdów w roku. Ale niedawno zmieniłem telefon na nokie E51, więc stwierdziłem że te 200pln mogę dorzucić do navi. Wgrałem Garmin Mobile XT z mapami polski i europy, do tego odbiornik Qstarz z datalogerem i taki zestaw w zupełności mi wystarcza. Dodatkowy bajer jest taki, że odbiornik może samodzielnie logować pozycję np. co 1 sekundę, a jest niewiele większy od pudełka zapałek. Jeżeli wezmę go ze sobą na stok, to po powroce podpinam go pod kompa i oprócz wyświetlania trasy na googlemaps mam m.in. dane na temat maksymalnej prędkości jazdy. Nie testowałem tego na nartach, ale mam nadzieję że w tym sezonie dowiem się wreszcie jakiego rzędu prędkości rozwijam, bo dotychczas mogłem tylko zgadywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam A wytarczy umiec czytac mapę. W zeszłym roku testowalismy pomiar prędkości GPS i wychodziły straszne błędy bo nie sądze żeby prędkośc 168 km/h była prawdziwą. To był najwiekszy pomiar. Reszta oscylowała pomiedzy 125 a 95 km/h. Myslę, że faktycznie prędkośc lekko przekraczała 100 km/h. Niestety błędy straszne. Pozdrawiam

Użytkownik Mitek edytował ten post 07 październik 2008 - 11:09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ta dokładnoscia jest róznie zalezy od softu i od fizycznej budowy urzadzenia. Przyklad stary gps garmin 12 Xl pokazywal predkość idealnie (wzorcem byl GPS Recon firmy Trimble (absolutny lider jezeli chodzi o jakosc i dokladnosc -zabawki powyzej 3500$ )) dalej byl tomtom, mio, medion i "nokie". Byly bardzo ciekawe obserwacje - 12xl praktycznie pokazywal to samo co Trimble - tomtom mial blad przy 120km/h ok 0.5km/h, mio pokazywal o 4 km/h za malo natomiast medion to totalna porazka raz za malo o 17 raz za wiele o 25. Co ciekawe nokie pokazywale rozna predkosc w zaleznosci od wsadzonego softu roznica byla plywajaca okolo 26 km/h w stosunku do Trimble. Tyle jezeli chodzi o jakość softu i hardware w tych zabawkach. Za jakość trzeba płacić - to samo dotyczy nart;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Która byście polecili nawigacje samochodową z wyświetlaczem 4,3 Cala i oczywiście z wgranymi mapami Najważniejsze to Polska Austria Niemcy. Jesli chodzi o cene to tak do 400zł. Wiem że na allwegro jest duzo ale niemoge sie zdecydować. Mam nadzieję że mi pomożecie. Z gory dzieki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
viamichelin pokazując trasę, co jakiś czas informuje "jedziesz już 2 godziny. czas na przerwę" czy jakoś tak, ale nei wiem czy dolicza do końcowego czasu podróży. i jeszcze jedno, jesli najpierw drukujesz sobie trasę z w/w strony, a następnie ustawiasz nawigację i nią się kierujesz chcąc jednocześnie jechać z viamichelin to sprawdz koniecznie całą trasę nawigacji... kiedyś mieliśmy przygodę, że nawigacja i stronka pokazały ten sam czas i dystans więc dokładnie nie sprawdzaliśmy i zostaliśmy pokierowani zupełnie inaczej niż chcieliśmy ( przez nawigację oczywiście) ale ja tam wole jeździć z mapą w ręku i kierować mniej więcej mamusie- kierowce wycieczki, a gps mnie denerwuje :) nie ma to jak dobra mapa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Samo urządzenie,to kwestia gustu.Najważniejsze są oczywiście mapy na jakich nawigacja pracuje.Jeżeli zależy Ci na dokładnych mapach do poruszania się w naszym kraju,to polecam AutoMape, natomiast na Europe dokładniejsze mapy ma TomTom. Zwróć również uwagę przy zakupie, na możliwość aktualizacji map i jak często takowe dana firma stosuje. Pozdrawiam Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo urządzenie,to kwestia gustu.Najważniejsze są oczywiście mapy na jakich nawigacja pracuje.Jeżeli zależy Ci na dokładnych mapach do poruszania się w naszym kraju,to polecam AutoMape, natomiast na Europe dokładniejsze mapy ma TomTom. Zwróć również uwagę przy zakupie, na możliwość aktualizacji map i jak często takowe dana firma stosuje. Pozdrawiam Wojtek

a trzeci punkt, rownie istotny to cena, i to nie urzadzenia ale wlasnie map - jak wiadomo by skutecznie sie poruszac co jakis czas konieczna aktualizacja ze wzgledu na zmieniajaca sie infrastrukture drogowa (no, moze w Polsce mozna aktualizacje odpuscic :D ) np. w moim Garminie kilka lat temu zaplacilem 100 eur albo usd za dozywotnia aktualizacje map europy, przynajmniej 2 razy w roku mam do sciagniecia. ps. garmin sam w sobie ok, mapy dokladne ale nawigacja w polskim miescie Krakow czasami zapodaje mi taka trase ze ja sam glupieje i jade po swojemu. w Europie zawsze radzila sobie bdb. jest to zapewne kwestia sztucznej inteligencji obslugujacej mape, na Polske/Krakow musieli wrzucic blond... zart ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...