Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 MateuszMiziolek

MateuszMiziolek

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 01.2019
0

Napisano 30 styczeń 2019 - 12:56

Cześć wszystkim,

w lutym z żoną jedziemy do Ischgl na 4 dni nartowania i ze sprzętu ostatnią rzeczą zostały moje narty. Cena wypożyczenia na tych kilka dni nart na miejscu to jakieś 250-300 zł więc zacząłem się zastanawiać czy nie lepiej w tych pieniądzach kupić nart używanych. Za mną mnóstwo wydatków przed budową domu i wydawanie na nowe narty ponad 1000 zł mi się średnio widzi. Naczytałem się jednak na forum że kupno używanych nart to loteria i można wydać kasę w błoto.

Z piwnicy dziś odkopałem owe Fischery DRS 100, narty mojego ojca które używane były łącznie może przez 2-3 tygodnie zjeżdżając ciągle pługiem :) Więc pewnie pod względem zużycia są prawie jak nowe. Z internetu już się dowiedziałem że to model sprzed kilkunastu lat, tak 2001-2002 i tu pytanie, czy uważacie że jest sens je zabierać czy jednak szukać innych nart?

Podejście mam takie, że nie napalam się na szlifowanie umiejętności tylko ma być miłe spędzenie czasu z normalną spokojną jazdą, no ale też nie chce zawodu na miejscu że na takiej narcie ciężko jeździć, czy aż tak poszła technologia w nartach do przodu że to już zabytek?

Jeśli chodzi o mnie, to na nartach śmigam od około 15 lat ale to raptem kilka dni w roku i raczej był grany Kasprowy, czasem Hopok, raz Kaprun, więc umiejętności pewnie średniozaawansowane.

Wiązania w tych nartach to Tyrolia T6, mam buty Salomon Xpro 90 sezon 14/15.

Jest sens ładować do bagażnika czy zapomnieć o nich? :)

#2 kaziks

kaziks

Użytkownik

• PipPip
  • 201 postów
  • Na forum od: 09.2007
37
  • Umiejętności: 6
  • Warszawa

Napisano 30 styczeń 2019 - 14:22

też mam takie w piwnicy. Niebieski design,  krawędzie tzw. plasma. Troche wąskie jak na dzisiejsze czasy. Ledwie osiągają 100mm, ale taliowane są nawet nawet promień skretu ok. 16m /168cm. Nadają się na przygotowane trasy także dla średniozaawansowanego narciarza, tylko trochę retro będziesz wyglądał. Ale niedawno widziałem miejscowych na tym sprzęcie.