Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#41 Bacek

Bacek

Użytkownik

• PipPip
  • 164 postów
  • Na forum od: 12.2017
36
  • Umiejętności: 4

Napisano 01 luty 2019 - 20:37

Wygląda na to że normalnie jeżdżący ludzie nie miewają wąskich stóp. Same buty typu race albo lepiej.

#42 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 347 postów
  • Na forum od: 01.2016
64
  • Umiejętności: 6
  • Poznań

Napisano 06 luty 2019 - 22:15

Dzis przy okazji dopierania butow koledze, tak dla sportu przymierzalem sobie head raptor ltd. Piete trzyma lepiej niz rs 120, ale jakis luzny sie zdaje. Za duza objetosc. Przymierzalem tez rossignol jakies biale sportowe, tez nieciekawie. Za to atomic hawx ultra 120, az mnie dusil w kostke taka ciasna cholewka! Mozliwe, ze po jakichs zabiegach siadlby. Skonczylem z Atomic Redster CS 110. Idealnie ciasne, ale musialem piete od wewnetrznej strony troche powiekszyc. Uciskalo i strasznie mrowilo. Cala reszta elegancko siedzi. Takze z Atomicami mi dobrze. W zasadzie zostaly do przymierzenia "przy okazji" tecnica i lange. Moze kolejny but bedzie z ktorejs tych firm.

#43 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2834 postów
  • Na forum od: 05.2006
1914
  • Umiejętności: 7
  • Śląsk

Napisano 06 luty 2019 - 22:38

Dzis przy okazji dopierania butow koledze, tak dla sportu przymierzalem sobie head raptor ltd. Piete trzyma lepiej niz rs 120, ale jakis luzny sie zdaje. Za duza objetosc. Przymierzalem tez rossignol jakies biale sportowe, tez nieciekawie. Za to atomic hawx ultra 120, az mnie dusil w kostke taka ciasna cholewka! Mozliwe, ze po jakichs zabiegach siadlby. Skonczylem z Atomic Redster CS 110. Idealnie ciasne, ale musialem piete od wewnetrznej strony troche powiekszyc. Uciskalo i strasznie mrowilo. Cala reszta elegancko siedzi. Takze z Atomicami mi dobrze. W zasadzie zostaly do przymierzenia "przy okazji" tecnica i lange. Moze kolejny but bedzie z ktorejs tych firm.

Ja jeżdżę w ultra i jest git a raptory były za ciasne, że aż krążenie odcinały. Jak widać wszystko kwestia kształtu stopy. Mnie raptory cisnęły na podbiciu.Ultra mają większą objętość na wysokość ale być może mniejszą przy kostce. U mnie leżą tak dobrze, że często zapominam ich zapinać. Nawet jadąc GS na ścianie, nie zauważyłem różnicy przy obu dolnych klamrach odpiętych.

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#44 tommy10

tommy10

Użytkownik

• Pip
  • 53 postów
  • Na forum od: 02.2015
17
  • Umiejętności: 1

Napisano 22 luty 2019 - 08:56

Ja jeżdżę w ultra i jest git a raptory były za ciasne, że aż krążenie odcinały. Jak widać wszystko kwestia kształtu stopy. Mnie raptory cisnęły na podbiciu.Ultra mają większą objętość na wysokość ale być może mniejszą przy kostce. U mnie leżą tak dobrze, że często zapominam ich zapinać. Nawet jadąc GS na ścianie, nie zauważyłem różnicy przy obu dolnych klamrach odpiętych.

Czesc

Sam niedawno przerabialem szukanie waskiego buta o Flexie 100+
W ciagu 3 tygodni zmierzylem chyba z 10 modeli, a niektore po kilka razy. Ja co prawda do waskich musialem jeszczę dobrac krotkie bo cos w rozmiarze 25. Potwierdzam, ze raptory maja niskie podbicie i wlasnie tam moja stopa choc waska i nie z za wysokim podbiciem nie wytzymala. Ogolnie raptor to jeden z najnizszych butow w tym parametrze, a mimo wzzystko piety nie trzymal rewelacyjnie. Mierzylem tez rapotory B3 RD o flexie cos kolo 120-130 chociaz w tym przypadku to nie ma znaczenia bo to i tak imadlo jest takie, ze do jakiejkolwiek jazdy niesportowej w zyciu bym go nikomu nie polecil. Nawet B5 RD nie specjalnie nadaja sie do calodniowej jazdy, po prostu przeznaczenie tych butow jest zupelnie inne.
Co do redsterow to strasznie ciezko sie je wkaldalo, a w smlepie w simie bylo goraco. Mierzylem 130 club sporty ktore wydawaly sie w sumie dosc miekkie po mekach z zalozeniem, za to world cupy 110 odpuscilem wlasnie w momencie zakladania. Zreszta okazalo sie potem, ze to last 92+.
Koniec koncow jak zdecydowalem sie na Rossignol Hero. Widzialem, ze nikt ich tu nie proponowal a one wlasnie maja szerokosc 97mm i do mojej stopy ukladaja sie bardzo dobrze. Jest to seria WC wiec flex 110, ktory wzialem jest tu jednak bardzo twardy. W kazdym razie polecam mierzenie tego modelu chociaz przyznaje, ze ich dostepnosc szczegolnie o tej porze jest minimalna (nie wiem z czego to wynika, ze inne buty wypadaja z polek sklepowych a Rossi jest bardzo malo).

Mam nadzieje, ze ten kolejny model pomoze chociaz jednemu z was.

#45 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 347 postów
64
  • Poznań

Napisano 22 luty 2019 - 10:14

Wczoraj kolega kupil jakiegos rossignol hero 110 biale i w rozmiarze 26/26,5 ma last 100. One chyba na niska i stosunkowo szeroka stope. Z raptora tez wyciagal piete :D Ja w redsterach cs 110 daje jezyk na bok, skorupe w druga i gira wskakuje elegancko. Jutro je wkoncu przetestuję :)

#46 Bacek

Bacek

Użytkownik

• PipPip
  • 164 postów
  • Na forum od: 12.2017
36
  • Umiejętności: 4

Napisano 22 luty 2019 - 10:18

W ciagu 3 tygodni zmierzylem chyba z 10 modeli, a niektore po kilka razy. Ja co prawda do waskich musialem jeszczę dobrac krotkie bo cos w rozmiarze 25. Potwierdzam, ze raptory maja niskie podbicie i wlasnie tam moja stopa choc waska i nie z za wysokim podbiciem nie wytzymala. Ogolnie raptor to jeden z najnizszych butow w tym parametrze

A mierzyłeś też 25.5 czy tylko 25?

#47 tommy10

tommy10

Użytkownik

• Pip
  • 53 postów
  • Na forum od: 02.2015
17
  • Umiejętności: 1

Napisano 22 luty 2019 - 12:09

[/quote]

Wczoraj kolega kupil jakiegos rossignol hero 110 biale i w rozmiarze 26/26,5 ma last 100. One chyba na niska i stosunkowo szeroka stope. Z raptora tez wyciagal piete :D Ja w redsterach cs 110 daje jezyk na bok, skorupe w druga i gira wskakuje elegancko. Jutro je wkoncu przetestuję :)

Kolega kupìl w takim razie 'medium'. To taka world cupowa wersja dla osob z szersza stopa albo dla tych co nie chca sie zbytnio meczysz zakladaniem. Chociaz pozostale paramegry na pewno sa takie same.
Ja tez jutro dopiero bede testowal swoje ale dla wygody i podformowania juz od dwoch dni zakladam je w domu na godzinke, poltorej. Nawet delikatnie suszarka sobie je ogrzalem przed wlozeniem.

[/quote]

A mierzyłeś też 25.5 czy tylko 25?

Tutaj ciezko o palete rozmiarow w kazdym sklepie. Mialem mozliwosc 25.5 taka mierzylem i kupilem. Jest OK bo i tak musze je wygrzac. Sa mocno ciasne.
25 mierzylem nordice i lange. Te byly juz zbyt ciasne na mnie.

#48 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 347 postów
64
  • Poznań

Napisano 22 luty 2019 - 15:45

W sportowym to nie ma czego wygrzewac. Botek gruby jak kondom. Aczkolwiek tez przygrzalem 5min dobra suszarka :P

#49 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2834 postów
  • Na forum od: 05.2006
1914
  • Umiejętności: 7
  • Śląsk

Napisano 22 luty 2019 - 18:35

Odnośnie Atomiców Hawx Ultra, nie wiem jak oni je zrobili. Trzymanie jest doskonałe nawet przy jeździe na tyczkach a buty mogę ubrać nie wychodząc z (miejskiego) samochodu! Jedyny minus w kontekście jazdy sportowej to brak spoilera przed dolną klamrą. Po treningach SL jest już mocno porysowana ale na razie się nie urwała.

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#50 Vesisade

Vesisade

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 02.2019
0

Napisano 28 luty 2019 - 10:09

Mam ten sam problem, ponad sezon szukałam butów... Noga coprawda mniejsza, bo 25/25.5, ale mam bardzo wąską piętę. W KAŻDYM bucie, który mierzyłam, nawet przy zapięciu na maksa byłam w stanie piętę podnieść na 1-2 cm. Wybór padł na Dobermann GP 130, last 98 w moim rozmiarze. Przekręciłam górne klamry i jest okej. Po kilkunastu godzinach oczywiście lekko się robił i nie ma już takiego 100% trzymania, ale ratują się tym, że mają piękne profilowanie za ahillesem i po wejściu na język pięta ani drgnie. 

Polecam, bardzo przyjemny i jak na ten flex, wygodny bucior. 

#51 valdi3

valdi3

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 201 postów
  • Na forum od: 03.2009
31

Napisano 03 marzec 2019 - 10:34

tak mi sie wydaje , bo troche tych butow juz przeoralem,ze nic tak nie trzyma jak Lange RS 130 , piete i achillesa trzymaja jak wsciekle, 2 miejsce tecnica mach1R lv 130 oraz atomic redster club sport 130,

Jan Koval bardzo chwali raptory res 140 , ale mimo ze skorupa jest twarda to but jest jakis taki jak kapec, wogole nie trzyma piety i jakis taki luzny

#52 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 347 postów
64
  • Poznań

Napisano 03 marzec 2019 - 11:10

Cos w tym jest, bo jak sciagam redstera to piete chce mi urwac :P lange ani tecnici nie przymierzalem. Jak bedzie okazja to sprobuje.

#53 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPipPip
  • 330 postów
  • Na forum od: 01.2011
106
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano 03 marzec 2019 - 11:27

tak mi sie wydaje , bo troche tych butow juz przeoralem,ze nic tak nie trzyma jak Lange RS 130 , piete i achillesa trzymaja jak wsciekle, 2 miejsce tecnica mach1R lv 130 oraz atomic redster club sport 130,

Jan Koval bardzo chwali raptory res 140 , ale mimo ze skorupa jest twarda to but jest jakis taki jak kapec, wogole nie trzyma piety i jakis taki luzny

Co prawda mam raptory 115RS, ale piete trzymaja okrutnie. Po calym dniu jazdy na mrozie, ciezko wyciagnac z nich stope wlasnie z uwagi na piete, tak ze wg mnie to nie but trzyma lub nie trzyma tylko trzyma albo nie trzyma konretna stope :)

#54 valdi3

valdi3

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 201 postów
  • Na forum od: 03.2009
31

Napisano 03 marzec 2019 - 11:30

Co prawda mam raptory 115RS, ale piete trzymaja okrutnie. Po calym dniu jazdy na mrozie, ciezko wyciagnac z nich stope wlasnie z uwagi na piete, tak ze wg mnie to nie but trzyma lub nie trzyma tylko trzyma albo nie trzyma konretna stope :)

jak ja bym chcial miec takie "problemy"

Ale masz racje kazda stopa moze sie dopasowac lub nie ja mialem raptory i problemu ze zdjeciem nie mialem, najwiecej problemu przyspaza mi atomic redster cs130

#55 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 347 postów
64
  • Poznań

Napisano 03 marzec 2019 - 12:00

jak ja bym chcial miec takie "problemy"

Ale masz racje kazda stopa moze sie dopasowac lub nie ja mialem raptory i problemu ze zdjeciem nie mialem, najwiecej problemu przyspaza mi atomic redster cs130

okolice zgiecia buta przy 3ciej klamrze sa dosc ciasne. Nie idzie przesunac stopy do przodu, aby zluzowac piete przy wyciaganiu :P Nawet jak wyciagne jezyk kiepsko idzie.