Skocz do zawartości

Buty na długą i wąską stopę - 278/96 mm


Rekomendowane odpowiedzi

W ogole mi nie pasuje ich wzorzec stopy. Atomic za to trzyma piete jak zly.

 

Head ani mnie ziębi ani grzeje ale nawet w Raptor 120 RS w zależności od rocznika może być 2mm różnicy w last. Także jeden może trzymać drugi nie. NIe ma co się obrażać tylko mierzyć. Najwyżej potem się nie zdecydować bo za białe albo za inne.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Powodzenia w poszukiwaniach! Przygotuj się, że nie pójdzie szybko. Sama szukałam buta wąskiego i niskiego bardzo długo. Kupiłam takie, że dotąd są momenty, gdy żałuję wyboru. Udaje mi się tylko wkładanie buta ciepłego, a ściąganie po jeździe często jest męką. Wiem, że mogłabym kości śródstopia połamać wciskając się w zimny but. Ale jak już trochę pojeżdżę i buty się rozgrzeją to się płynie, a nie jedzie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w poszukiwaniach! Przygotuj się, że nie pójdzie szybko. Sama szukałam buta wąskiego i niskiego bardzo długo. Kupiłam takie, że dotąd są momenty, gdy żałuję wyboru. Udaje mi się tylko wkładanie buta ciepłego, a ściąganie po jeździe często jest męką. Wiem, że mogłabym kości śródstopia połamać wciskając się w zimny but. Ale jak już trochę pojeżdżę i buty się rozgrzeją to się płynie, a nie jedzie :)

Pochwal sie co wybralas :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wort, czyli słuszne są moje obawy, że połamie stopę... Teraz to na pewno bym wróciła do starych kapci, gdybym je miała.

Tyle butów jest na rynku, a tak ciężko jest z wąskimi, nawet w damskich kolekcjach.

Pamiętam Twoje dylematy, proponowałem sportowe juniorskie z resztą teraz też proponuje i pewno też bez skutku :)

 

Ps.

Jeździj dużo B)  to za 1,2 sezony będzie lepiej.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wort ;) kolejne będą dylematy co do nowych nart, w dalekiej przyszłości, bo w tym sezonie funduszu brak.

Bacek, może niechcący właśnie wymyśliłeś o wiele tańszą opcję dla narciarzy, jednorazowe buty gipsowe, idealnie dopasowane do każdej stopy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wort ;) kolejne będą dylematy co do nowych nart, w dalekiej przyszłości, bo w tym sezonie funduszu brak.

Bacek, może niechcący właśnie wymyśliłeś o wiele tańszą opcję dla narciarzy, jednorazowe buty gipsowe, idealnie dopasowane do każdej stopy ;)

 

To już niesetny było i jest, pianki do permanentnego wypełnienia, żele lub "poduszki powietrzne" do mniej permanentnego. Choć w sumie gipsu pewnie nikt nie proponował więc może jakieś pole do zarobku tu jeszcze jest ;)

 

Bardziej chodziło mi o to że jak całość un unieruchomiona i sztywna to co tam się może łamać w stopie, co najwyżej ponad butem piszczel.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wort ;) kolejne będą dylematy 

 

Przynajmniej wiesz gdzie pytać, doradców zawsze pod dostatkiem :D

 

Jeszcze o butach, o ile ogólny komfort z czasem poprawi się, to wkładanie i zdejmowanie szczególnie na zimno będzie zawsze problemem,

przy dobrze dopasowanych i twardych butach normalne.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wkładanie i zdejmowanie szczególnie na zimno będzie zawsze problemem,

przy dobrze dopasowanych i twardych butach normalne.

 

Jak ktoś ma w miarę normalną stopę to może próbować Full Tilt First Chair, tam będzie łatwo. Niestety najmniejszy last tam do 99.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Przejrzałem wątek i nie widziałem żeby ktoś podpowiadał Salomon z serii XMax np 120. Mam rozmiar 27, a wymiary mojej stopy to 276 x 95 mm, do tego wkładka custom i jest git. Na początku dnia, dolne klamry mam wręcz luźne, a stopa nie lata. W pierwszym sezonie, w pozycji wyprostowanej, trochę paluch bolał, ale już w poz narciarskiej było ok. W tej chwili, po kilku sezonach, botek się na tyle ułożył, że jest super. 

Jak znajdziesz gdzieś w sklepie, to popróbuj, oczywiście pełne rozmiary (w Twoim przypadku 27 lub 28)

 

Pozdro

Zibi


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej zestawienie wąskich butów jakie popełniłem w grudniu będą na etapie zakupu butów

 

Last 92

LANGE WORLD CUP RS ZA+

LANGE WORLD CUP RS ZJ+

Rossignol HERO WORLD CUP ZA+

Rossignol HERO WORLD CUP ZJ+

Salomon S/Race 110

Atomic Redster World Cup 110

Fischer RC4 Podium 110

Last 93

Head Raptor B4 RD

Nordica DOBERMANN WC 110

Tecnica Firebird WC 110

Dalbello DRS WC SS (110)

Last 95

ATOMIC REDSTER FIS

Salomon S/Race 90

Salomon X LAB+ 110

Last 96

Head Raptor RS

Salomon X-Max Race

Salomon S/MAX 130 Race

Atomic Redster Club Sport 110


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis przy okazji dopierania butow koledze, tak dla sportu przymierzalem sobie head raptor ltd. Piete trzyma lepiej niz rs 120, ale jakis luzny sie zdaje. Za duza objetosc. Przymierzalem tez rossignol jakies biale sportowe, tez nieciekawie. Za to atomic hawx ultra 120, az mnie dusil w kostke taka ciasna cholewka! Mozliwe, ze po jakichs zabiegach siadlby. Skonczylem z Atomic Redster CS 110. Idealnie ciasne, ale musialem piete od wewnetrznej strony troche powiekszyc. Uciskalo i strasznie mrowilo. Cala reszta elegancko siedzi. Takze z Atomicami mi dobrze. W zasadzie zostaly do przymierzenia "przy okazji" tecnica i lange. Moze kolejny but bedzie z ktorejs tych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis przy okazji dopierania butow koledze, tak dla sportu przymierzalem sobie head raptor ltd. Piete trzyma lepiej niz rs 120, ale jakis luzny sie zdaje. Za duza objetosc. Przymierzalem tez rossignol jakies biale sportowe, tez nieciekawie. Za to atomic hawx ultra 120, az mnie dusil w kostke taka ciasna cholewka! Mozliwe, ze po jakichs zabiegach siadlby. Skonczylem z Atomic Redster CS 110. Idealnie ciasne, ale musialem piete od wewnetrznej strony troche powiekszyc. Uciskalo i strasznie mrowilo. Cala reszta elegancko siedzi. Takze z Atomicami mi dobrze. W zasadzie zostaly do przymierzenia "przy okazji" tecnica i lange. Moze kolejny but bedzie z ktorejs tych firm.

 

Ja jeżdżę w ultra i jest git a raptory były za ciasne, że aż krążenie odcinały. Jak widać wszystko kwestia kształtu stopy. Mnie raptory cisnęły na podbiciu.Ultra mają większą objętość na wysokość ale być może mniejszą przy kostce. U mnie leżą tak dobrze, że często zapominam ich zapinać. Nawet jadąc GS na ścianie, nie zauważyłem różnicy przy obu dolnych klamrach odpiętych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W ciagu 3 tygodni zmierzylem chyba z 10 modeli, a niektore po kilka razy. Ja co prawda do waskich musialem jeszczę dobrac krotkie bo cos w rozmiarze 25. Potwierdzam, ze raptory maja niskie podbicie i wlasnie tam moja stopa choc waska i nie z za wysokim podbiciem nie wytzymala. Ogolnie raptor to jeden z najnizszych butow w tym parametrze

A mierzyłeś też 25.5 czy tylko 25?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Atomiców Hawx Ultra, nie wiem jak oni je zrobili. Trzymanie jest doskonałe nawet przy jeździe na tyczkach a buty mogę ubrać nie wychodząc z (miejskiego) samochodu! Jedyny minus w kontekście jazdy sportowej to brak spoilera przed dolną klamrą. Po treningach SL jest już mocno porysowana ale na razie się nie urwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tak mi sie wydaje , bo troche tych butow juz przeoralem,ze nic tak nie trzyma jak Lange RS 130 , piete i achillesa trzymaja jak wsciekle, 2 miejsce tecnica mach1R lv 130 oraz atomic redster club sport 130,

Jan Koval bardzo chwali raptory res 140 , ale mimo ze skorupa jest twarda to but jest jakis taki jak kapec, wogole nie trzyma piety i jakis taki luzny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mi sie wydaje , bo troche tych butow juz przeoralem,ze nic tak nie trzyma jak Lange RS 130 , piete i achillesa trzymaja jak wsciekle, 2 miejsce tecnica mach1R lv 130 oraz atomic redster club sport 130,

Jan Koval bardzo chwali raptory res 140 , ale mimo ze skorupa jest twarda to but jest jakis taki jak kapec, wogole nie trzyma piety i jakis taki luzny

Co prawda mam raptory 115RS, ale piete trzymaja okrutnie. Po calym dniu jazdy na mrozie, ciezko wyciagnac z nich stope wlasnie z uwagi na piete, tak ze wg mnie to nie but trzyma lub nie trzyma tylko trzyma albo nie trzyma konretna stope :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...