Skocz do zawartości

Buty na długą i wąską stopę - 278/96 mm


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Długość 278 mm, szerokość 96 mm. Wymiary mierzone stojąc, obie stopy równe. Napaliłem się na raptory, ale niestety przy rozmiarze 27,5 palec dotykał końca botka, a klamry 3 i 4 pozapinane na maksa. Mocniej już nie mogłem ściągnąć skorupy, a w bucie i tak szlo wytrzymać. Jedynie paluch się nie mieścił, nawet jak cisnąłem języki. Pietę mogłem wręcz podnieść. Jedynie szerokość była tak na "zero" (98 mm). Nie było luzu, ani nic nie dusiło. Skarpetki miałem cieniutkie. Później przymierzałem atomic hawx prime 27/27.5, 102 mm szerokości. Pięta nie drgnęła, a klamry 3 i 4 w połowie zakresu. Aktualnie mam hawx 1.0 28/28,5. Niestety po 30-40 dniach stały się za duże. Ostatnio nawet poprzesuwałem zapięcia. Jeden wyjazd i znów dopięte do końca. Już myślałem, że uciekłem od zakupu nowych butów... Czy ktoś ma podobnie wąska i długą stopę? Jakie buty Wam przypasowały? Sprawdzam parametry butów i chyba jestem skazany na jakieś usportowione. Atomic Redster Club Sport 110 27/27,5 mają szerokość 98 i w zasadzie biorąc pod uwagę trzymanie hawxow są dość obiecujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

 

Długość 278 mm, szerokość 96 mm. Wymiary mierzone stojąc, obie stopy równe. Napaliłem się na raptory, ale niestety przy rozmiarze 27,5 palec dotykał końca botka, a klamry 3 i 4 pozapinane na maksa. Mocniej już nie mogłem ściągnąć skorupy, a w bucie i tak szlo wytrzymać. Jedynie paluch się nie mieścił, nawet jak cisnąłem języki. Pietę mogłem wręcz podnieść. Jedynie szerokość była tak na "zero" (98 mm). Nie było luzu, ani nic nie dusiło.

A to ciekawe, bo raptory uchodza raczej za buty na dluga i waska stope. Z reszta u mnie sie to potwierdza (285/100) i pasuja idealnie, no ale moze cos wiecej niz dlugosc/szerokosc wplywa na takie a nie inne Twoje/moje odczucia.

Probowales jakies Lange? Jak kupowalem buty dla siebie to na drugim miejscu byly wlasnie Lange (nie pamietam juz modelu, ale na pewno cos z grupy RS z flexem ok 110-120). Pozostale (Salomon, Fischer...)  przy porownywalnej sztywnosci nieporownywalnie NIEtrzymaly :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tecnica R 9.3 110/130 (93 mm przy 260) lub Tecnica R 9.5 110 (95mm przy 260) mogą być węższe ale nie wiem czy jeszcze gdzieś do dostania bo to kilkuletnie modele (9.3 w sumie chyba nadal jest produkowany).

 

Jeżeli masz stopę wąską to pewnie i niewysoką więc zamiast numerów z 5 na końcu skupiał bym się na tych z 0 bo te pierwsze są tylko wyższe a nie dłuższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tecnica Mach 1 LV - 98mm. Też szukałem możliwie wąskich butów i te mi przypasowały. Mierzyłem też Raptory, ale coś było nie tak, jakby na inny typ stopy .

Teże takie mam ale ja mam stopę 98 i jak dla mnie mogły by byc jeszcze węższe. Jak kolega pytający ma 96 to w jego numerze ta tecnica bedzie miała ze 100mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, bo raptory uchodza raczej za buty na dluga i waska stope. Z reszta u mnie sie to potwierdza (285/100) i pasuja idealnie, no ale moze cos wiecej niz dlugosc/szerokosc wplywa na takie a nie inne Twoje/moje odczucia.
Probowales jakies Lange? Jak kupowalem buty dla siebie to na drugim miejscu byly wlasnie Lange (nie pamietam juz modelu, ale na pewno cos z grupy RS z flexem ok 110-120). Pozostale (Salomon, Fischer...) przy porownywalnej sztywnosci nieporownywalnie NIEtrzymaly :D

Martin,jakie fischery porównywałes z Raptorem 120 Rs? Pytam z ciekawości bo RC4 130 trzymają jak odlew betonowy czego o raptorze powiedzieć nie mogę. W związku z powyższym w mrozy mam poważne problemy ze sciąganiem Swoją drogą zawsze się zastanawiam jak zawodnicy wkładają nogę odzianą już w botki do skorupy? u mnie to niewykonalne absolutnie, chyba ze dwie osoby pomagały by mi rozszerzyc buta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin,jakie fischery porównywałes z Raptorem 120 Rs? Pytam z ciekawości bo RC4 130 trzymają jak odlew betonowy czego o raptorze powiedzieć nie mogę. W związku z powyższym w mrozy mam poważne problemy ze sciąganiem Swoją drogą zawsze się zastanawiam jak zawodnicy wkładają nogę odzianą już w botki do skorupy? u mnie to niewykonalne absolutnie, chyba ze dwie osoby pomagały by mi rozszerzyc buta.

Ale Fishery mają last o 3mm mniejszy więc w teorii to by się zgadzało.

(A przynajmniej te https://www.skionlin...acuum,4674.html bo w tym urodzaju modeli RC4 tez można się zagubić)

 

Dzięki za kolejny typ wąskich butów na przyszłość do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin,jakie fischery porównywałes z Raptorem 120 Rs? Pytam z ciekawości bo RC4 130 trzymają jak odlew betonowy czego o raptorze powiedzieć nie mogę. W związku z powyższym w mrozy mam poważne problemy ze sciąganiem 

Akurat mam Raptory 115RS a nie 120, ale to pewnie nie ma większego znaczenia. Nie pamiętam jaki to był model. Pamietam tylko tyle ile napisałem wyżej :P Tak jak pisałem wcześniej, może chodzi o cos więcej niż tylko dlugosc/szerokość. Stopa ma tez inne "wymiary" (choćby podbicie) i to wszystko wg mnie sklada się dopiero na to jak się czujemy w konkretnych butach = trzyma/nie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Last sie rozni w zaleznosci od rozmiaru buta. Raptor 120rs 27,5 mial 98. Rozmiar mniejszy juz 96. Z tego co widze atomic i head podaja last dla rozmiaru 26/26,5. Moze inni tez.

 

Na skionline znalazłem że Rapotor 120 RS ma last 96 lub 94 w zależności od roku produkcji (dla 26) a 115 RS 98mm (dla 26)

 

https://www.snowinn....-115-rs/96783/p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacek:

pw doppinanie na maksa to ZLA droga do dopasowania buta: buty maja opinac stope juz na 2-3 zabku - dopisanie "na chama"  odksztalca skorupe za bardzo

 

wydaje sie, ze  jestes skazany na  bardziej usportowione buty - czasami , przy bardzo chudej stopie pomaga dodatkowa wkladka wypelniajaca but I zmniejszajaca pojemnosc (volume) buta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacek:

pw doppinanie na maksa to ZLA droga do dopasowania buta: buty maja opinac stope juz na 2-3 zabku - dopisanie "na chama"  odksztalca skorupe za bardzo

 

Ale ja pisałem dokładnie to samo. Jeżeli but trzeba zapinać za daleko to jest za duży. I jak za daleko zapięty to bardzo duża szansa na efekty bólowe.

 

Niestety dochodzę do tego samego wniosku że muszę spojrzeć w stronę zawodniczych ale i tu prosto nie bedzie bo mimo że mam stopę wąską  to śródstopie mało wcięte i już przy butach 98 trochę się tam klinuję (pewnie będzie zależeć od modelu). Aktualnie zrobiłem domowy bootfitting (reduktor, choć nie był niezbedny, korekta trzymania pięty i lekkie zwężenie w zakresie lastu) i dopasowanie jest dobre (w niezapiętym bucie stopa nie chodzi na boki), ale wygodniej było by mieć "fabryczne", chociażby ze względu na rozkładanie do suszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spojrzysz na swoj pierwszy post to  zrozumiesz, czemu to napisalem - a w ogole, to chyba jednak jestes skazany na wybitnie sportowe modele: ciekawe:buty "dla ludu" zwykle sa bardziej miekkie I szerokie.....a "dobre": waskie I sztywne

czy to znaczy, ze wzrost umiejetnosci  powoduje zwezenie stopy??????????

W pierwszym pisałem o długości buta z płówkami i bez czyli 27 vs 27.5. W innym temacie mogłem coś o zapięciach ale na pewno nie było moją intencją sugerowanie że trzeba mocniej zapinać a na odwrót, tak dobierać żeby łapać na poczatku skali, a jak nie to rozwiązywać problem innym sposobem, czyli np dla dolnych klamer dołożyć reduktor objętości buta.

 

Także może miałeś na myśli autora wątku. Jest tu nas po prostu więcej osób z wąskimi stopami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe:buty "dla ludu" zwykle sa bardziej miekkie I szerokie.....a "dobre": waskie I sztywne

czy to znaczy, ze wzrost umiejetnosci  powoduje zwezenie stopy??????????

 

Raczej że ludzie o małych umiejętnościach i doświadczeniu nie będą sobie zawracać głowy szerokością buta i wszystkim można sprzedać ten sam rozmiar.

 

Niestety przy moich rozmiarach, wagach i długościach nart, luzy w bucie mocno szarpią narta na nierównościach lub przy braku uwagi. także mimo braku umiejętności (a może nawet i przez to) dopasowane buty są mi bardzo przydatne. Nie chodzi o wyciskanie soków ze stóp ale zwykłe  przyzwoite dopasowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecie pisalem w 1 poscie, ze head odpada. W ogole mi nie pasuje ich wzorzec stopy. Atomic za to trzyma piete jak zly. Po przymiarce Redster Club Sport sie wszystko okaze :)

 

a dr hab. nauk narciarskich jan koval chyba odlecial z tym zapinaniem na maxa - z pelnym szacunkiem ;) Owszem i napisalem w pierwszym poscie, ze tak zrobilem, ale tylko w celu sprawdzenia jak konkretny but nadaje sie do mojej lydki. Jak widac head sie nie nadaje :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecie pisalem w 1 poscie, ze head odpada. W ogole mi nie pasuje ich wzorzec stopy. Atomic za to trzyma piete jak zly. Po przymiarce Redster Club Sport sie wszystko okaze :)

 

a dr hab. nauk narciarskich jan koval chyba odlecial z tym zapinaniem na maxa - z pelnym szacunkiem ;) Owszem i napisalem w pierwszym poscie, ze tak zrobilem, ale tylko w celu sprawdzenia jak konkretny but nadaje sie do mojej lydki. Jak widac head sie nie nadaje :)

 Przymierzałeś Raptory RD?  


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...