Skocz do zawartości

VOLKL Deacon 74 / 76


Szabir

Rekomendowane odpowiedzi

w katalogu volkla sl fis ma 2 warstwy, a sl fis wc ma 3. Wiec obstawiam, ze sklepowki maja po jednej warstwie. Mam RTM78 (to taki nizszy deacon) chyba bez titanalu, SL z titanalem i mastera z podwojnym titanalem. W kazdej czuc roznice wagowa i sztywnosci. Aktualnie jedna warstwa jest dla mnie optymalna, z dwiema jest juz co robic :P

 

https://issuu.com/sn...atalog_workbook

To katalog 2018/19 chyba... nie żeby to miało znaczenie ale tak tylko uściślijmy. Jakby się znalazł tegoroczny to byłoby super, bo szukałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To katalog 2018/19 chyba... nie żeby to miało znaczenie ale tak tylko uściślijmy. Jakby się znalazł tegoroczny to byłoby super, bo szukałem...

no nie mow, ze liczysz na dwie warstwy w sklepowkach? :P moze byc jakis titanal frame, ale dwoch raczej nieuswiadczysz. Jak dopatrzysz sie czegos ciekawego daj znac.

 

https://issuu.com/le...talog_1920_engl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie mow, ze liczysz na dwie warstwy w sklepowkach? :P moze byc jakis titanal frame, ale dwoch raczej nieuswiadczysz. Jak dopatrzysz sie czegos ciekawego daj znac.

 

https://issuu.com/le...talog_1920_engl

Nie liczę na dwie. Liczę na podobieństwo konstrukcji/sztywności 74 do „sklepowego” SL (i wszystkie znaki na niebie, ziemi i katalogach na to wskazują). Ten katalog mam - „preliminary” mi burzy porządek... :) szkoda że nie ściągnąłem sobie 2021 jak był (przez chwilę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczę na dwie. Liczę na podobieństwo konstrukcji/sztywności 74 do „sklepowego” SL (i wszystkie znaki na niebie, ziemi i katalogach na to wskazują). Ten katalog mam - „preliminary” mi burzy porządek... :) szkoda że nie ściągnąłem sobie 2021 jak był (przez chwilę).

tez zaluje, ze nie pobralem... 74 ma podwojny, przedluzony rocker i jest szersza. Szerokosc bym olal, ale ten przedluzony podwojny rocker... Chyba wzialbym dluzsza SL :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez zaluje, ze nie pobralem... 74 ma podwojny, przedluzony rocker i jest szersza. Szerokosc bym olal, ale ten przedluzony podwojny rocker... Chyba wzialbym dluzsza SL :)

Mam dokładnie taki dylemat - rozważam jako alternatywę jeszcze Racetiger GS 170. Tylko to mnie powstrzymuje, bo deski już wybrane, warunki zakupu ustalone bardzo dobre (i dla nowych i dla potestowych).

 

PS Ja uważam szerokość za zaletę na polskie stoki i warunki, ale nie zaczynajmy tej dyskusji od nowa bo niepotrzebna mi/nam trzecia wojna światowa.. wszystko już zostało powiedziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki dylemat - rozważam jako alternatywę jeszcze Racetiger GS 170. Tylko to mnie powstrzymuje, bo deski już wybrane, warunki zakupu ustalone bardzo dobre (i dla nowych i dla potestowych).

 

PS Ja uważam szerokość za zaletę na polskie stoki i warunki, ale nie zaczynajmy tej dyskusji od nowa bo niepotrzebna mi/nam trzecia wojna światowa.. wszystko już zostało powiedziane.

co mam Ci powiedziec. SL fajne do zabawy. Milo tak sobie pokrecic cietym, aczkolwiek na czerwonych jest juz co robic. Na calkowicie stromych czerwonych wysiadam i lece slizgwym. Jak sie robi miekko i nie ma twardego podkladu, lipa. Wtedy lepszy ala GS. Go nie ruszaja gorsze warunki, bo z reguly jest dluzszy i ma sie na czym oprzec. Beton, swiezy czy kalafiory idzie bez problemu cietym i slizgowym. Tylko w karwingu popindala jak glupi. No, ale cos mnie ciagle ciagnie zeby jezdzic na tej narcie. Jak sie puszcze to mnie dwa titanale i sportowa plyta przerasta. Niedojrz, ze predkosc zabojcza, to jeszcze zaczyna oddawac :D Mam wrazenie, ze gdybym sezonu nie skonczyl po 3dniac dogadalbym sie z nia. Z SL poczatki tez byly trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki dylemat - rozważam jako alternatywę jeszcze Racetiger GS 170. Tylko to mnie powstrzymuje, bo deski już wybrane, warunki zakupu ustalone bardzo dobre (i dla nowych i dla potestowych).

 

PS Ja uważam szerokość za zaletę na polskie stoki i warunki, ale nie zaczynajmy tej dyskusji od nowa bo niepotrzebna mi/nam trzecia wojna światowa.. wszystko już zostało powiedziane.

A możesz w dwóch słowach streścić jakie narty rozważasz? Bez podtekstów. 

Deacon 74

Dłuższą SL czy SC

RaceTiger GS

Pytam bo przed zakupem obecnej SL'ki rozważałem Deacon 74 lub 76 z płytą. Rozważałem bo to narta podobna do Fischer DTX, którą ma ojciec i jest bardzo przyjemna. A Volkl ma ten plus, że dodatkowo występuje ze wspomnianą płytą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz w dwóch słowach streścić jakie narty rozważasz? Bez podtekstów. 

Deacon 74

Dłuższą SL czy SC

RaceTiger GS

Pytam bo przed zakupem obecnej SL'ki rozważałem Deacon 74 lub 76 z płytą. Rozważałem bo to narta podobna do Fischer DTX, którą ma ojciec i jest bardzo przyjemna. A Volkl ma ten plus, że dodatkowo występuje ze wspomnianą płytą. 

Wszystkie wymieniłeś, może w kolejności preferencji:

1. Deacon 74 168/173 cm - przy moich umiejętnościach raczej wersja bez płyty, zanim się nauczę do jakiego takiego poziomu (~3 sezony) to i tak będzie para GS/SL. Na teraz ważniejsze jest bardziej pewność prowadzenia i x-turn niż sportowa wąskość w talii. Wiem, nauka będzie wolniejsza, ale trudno, poczucie stabilności i kontroli dla mnie subiektywnie ważniejsze. Gdyby rocker był tylko z przodu to już bym się nie zastanawiał dalej.

2. Racetiger GS 170 cm - klasyczne, dla sportowca raczej rekreacyjne, nie musiałem ich „gonić” żeby ładnie kręciła kółka szerokie i średnio szerokie. Natomiast ja mam raczej tendencję do zacieśniania skrętów (tak lubię), a tu nie tak łatwo.

3. Racetiger SL 165 cm - testowałem ją i bardzo przypadła mi do gustu. Zanim ją „rozbujałem” do szybkości przy której kręci też szersze zakręty trochę minęło, spotkałem tu swoje ograniczenia w umiejętnościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwie sie, czemu niektórzy wybierają takie narty typu deacon? Już nawet padły tu porównania do rtm-a. Jeśli ktoś stawia na pewna jazde i coś tam już reprezentuje to taki
Sklep gs lub master jest podobna narta, będzie tak samo jechał na przygotowanym jak inne pseudo allm, ale będzie jak wspomniałem dawał pewność jazdy. Taki sklep gs lub master na wzrost jest idealna maszyna do każdych warunków. Różnice w taliowaniu praktycznie żadne, ale za to jakie bebechy Z drugiej strony takie sportowe dechy typu deacon, być może sa łagodniejsze w obyciu i o to w tym chodzi. Ale jeśli ktoś ujeżdża sl fis na codzień i bierze pod uwagę takie narty to jestem pewien na 1000% ze mu nie podejdą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

madrze piszesz :D na jakiej dlugosci i promieniu skonczyles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwie sie, czemu niektórzy wybierają takie narty typu deacon? Już nawet padły tu porównania do rtm-a. Jeśli ktoś stawia na pewna jazde ...

 No to jakie narty byś polecił zamiast Volkla RTM75,/ Decaton XTD, czyli ławe i stabilne narty, dobierana -15 cm, dla lubiących spokojną i stabilną jazdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwie sie, czemu niektórzy wybierają takie narty typu deacon? Już nawet padły tu porównania do rtm-a. Jeśli ktoś stawia na pewna jazde i coś tam już reprezentuje to taki
Sklep gs lub master jest podobna narta, będzie tak samo jechał na przygotowanym jak inne pseudo allm, ale będzie jak wspomniałem dawał pewność jazdy. Taki sklep gs lub master na wzrost jest idealna maszyna do każdych warunków. Różnice w taliowaniu praktycznie żadne, ale za to jakie bebechy Z drugiej strony takie sportowe dechy typu deacon, być może sa łagodniejsze w obyciu i o to w tym chodzi. Ale jeśli ktoś ujeżdża sl fis na codzień i bierze pod uwagę takie narty to jestem pewien na 1000% ze mu nie podejdą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jeździłeś na DTX? Nie twierdzę, że są one lepsze czy gorsze niż SL FIS czy sklepowy GS, są inne ale na pewno nie są złe. A jak do tego dodasz braki techniczne, uniemożliwiające wykorzystanie pełnego potencjału SL FIS to okazuje się, że narta pokroju DTX, Deacon nie jest wcale gorsza w jeździe swobodnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to jest jazda swobodna? swobodnie np jeżdżę na moim gsr, no chyba, ze to o to chodzi Ok sprecyzuje, jeżeli poczułem moc narty sportowej np w narcie sl, to w narcie z większym promieniem będę szukał również takiego potencjału. Zobacz na taliowanie tego dtx i zobacz taliowanie zwykłego sklep gs. Podobne. Ale gs odpowiedniej marki jednak lepszy. Powtarzam: nie oceniam, nie neguje. Na takie dechy typu dtx tez jest target i tez spotkałem osoby, które oszalały na punkcie dtx


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Swobodna/wolna = nie na tyczkach. 

Ja również, nie neguję ani nie oceniam (staram się). Trochę bronie nart pokroju DTX/Deacon bo dają fun. Po przejażdżce na DTX ojca pierwsza myśl, "ale one trzymają i chętnie skręcają". Druga myśl, "czemu ta narta nie jest dostępna z zawodniczą płytą". I oto jest Volkl 74/76 Pro. Dlatego rozważałem taką nartę, ale finalnie jak wiesz skończyło się na kolejnym SL. :P Pierwsza idzie na sprzedaż.  :rolleyes:

 

Edit. A jak tam i.Speed Pro? Masz je jeszcze? Ja jakoś nie tęsknie za tą nartą :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swobodna/wolna = nie na tyczkach. 

Ja również, nie neguję ani nie oceniam (staram się). Trochę bronie nart pokroju DTX/Deacon bo dają fun. Po przejażdżce na DTX ojca pierwsza myśl, "ale one trzymają i chętnie skręcają". Druga myśl, "czemu ta narta nie jest dostępna z zawodniczą płytą". I oto jest Volkl 74/76 Pro. Dlatego rozważałem taką nartę, ale finalnie jak wiesz skończyło się na kolejnym SL. :P Pierwsza idzie na sprzedaż.  :rolleyes:

 

Edit. A jak tam i.Speed Pro? Masz je jeszcze? Ja jakoś nie tęsknie za tą nartą :P

Zawodnicza płyta do popularnej narty... Czy dobrze widzę?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Si, w wersji PRO. 

Podobny zabieg zrobił Head, początkowo w sklepowych modelach GS, później dodał do i.Race. 

Ludzie chyba zauważyli, że na płycie nie powstają luzy i jest popyt na takie kombinacje. 

Popyt nie ma nic wspólnego z sensownością.

Zwykła rzeźba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super narta jest the curv race booster. Masz płytę zawodnicza, masz solidna dechę. Ta narta jest już bardzo Ok. Naprawdę. 178 i r18 i każdemu te narte polecę. Klasa. Rc fischera sklep nawet nie ma podejścia Za cheadem nie tęsknie, ostatnio jeden facet zwrócił mi uwagę ze lubią się rozwarstwiać tuż na krawędzią, w miejscu dolnego titanalu. Pokazał mi narty które były kilka godzin na śniegu, no i już pojawiły się małe widoczne rozwarstwienia. Mnie osobiście ostatnio tylko stockli i kastle odpowiada. Zawiodłem się na slr 2020... No ale cóż.. sa lata kiedy dana marka wypuszcza petardy, a sa lata, ze dechy sa jakie sa, jak w przypadku powyzej. A szkoda.. Rewelacja jest dla mnie stockli gs. Mam 175 wzr i wybrałbym 175 długość. Jeździłem na 180 i 175. 175 spełnia wszystkie moje oczekiwania. Generalnie jeździłem i na gs i na sl. Wrażenia kosmiczne. Z kastlem to samo. Jakbys teraz położył przede mna sl kastla i stockli szczerze? Nie wiedziałbym co wybrać. Btw- kolega objezdzil heada 2020 rd sl i mówi ze w porównaniu do rocznika 2019 czy 2018 kolosalna różnica na plus 2020. Dobre trzymanie,skretnosc i dynamika.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hmm, nie wiem skąd się biorą te opinie o rozwarstwianiu head'a. Miałem Rally, i.Speed, SL RD 15/16 i teraz RD 19/20. Brat Magnum i sklepowy SL. Z żadnymi nic się nie działo. Dużo tego jest na stokach (duże wolumeny sprzedaży) to i bubel może się trafić...robiony w poniedziałek przed kawą. ;)

Opinie o różnicach między rocznikami też są rozbieżne i raczej się nimi nie sugeruję. Jedni krytykują czarne RD, inni białe RD. HH gnoi na swoim forum rocznik 2020, Twój kolega chwali. Mi się jeździło dobrze na poprzednich i obecnych ze wskazaniem na obecne. 

Stoeckli fajne ale te ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie wiem skąd się biorą te opinie o rozwarstwianiu head'a. Miałem Rally, i.Speed, SL RD 15/16 i teraz RD 19/20. Brat Magnum i sklepowy SL. Z żadnymi nic się nie działo. Dużo tego jest na stokach (duże wolumeny sprzedaży) to i bubel może się trafić...robiony w poniedziałek przed kawą. ;)
Opinie o różnicach między rocznikami też są rozbieżne i raczej się nimi nie sugeruję. Jedni krytykują czarne RD, inni białe RD. HH gnoi na swoim forum rocznik 2020, Twój kolega chwali. Mi się jeździło dobrze na poprzednich i obecnych ze wskazaniem na obecne.
Stoeckli fajne ale te ceny...


Kolega Brunera, Rung...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...