Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Dobór nart/butów

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 exander

exander

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 01.2019
0

Napisano 28 styczeń 2019 - 13:48

Witam,

Chciałbym prosić o opinię w wyborze butów nart. Poniżej niezbędne informacje:

Poniżej niezbędne informację:

1. Mężczyzna
2. 27 lat
3. 87 kg
4. 185 cm
5. Jeżdżę na nartach od około 6 lat. Dotychczas Polska, ale w przyszłości chciałbym spróbować Alp.
6. Moje umiejętności w skali forumowej oceniam na 5-6
7. Nie mam - w sklepie wstępnie polecono mi i przymierzałem się do butów Atomic Hawx Prime 2.0 90
8. Do tej pory jeździłem na nartach wypożyczonych. Zazwyczaj były to narty długości ok 160-170cm.

9. Jeżdżę rekreacyjnie, ale zdarza mi się pojechać szybciej. Chciałbym narty, które umożliwiłyby mi podniesienie moich umiejętności narciarskich, a także takie które przyzwoicie zachowują się przy wyższych prędkościach.
10. Niebieskie, czerwone.
11. Jazda rekreacyjna, ale powiedzmy ambitna. Chciałbym rozwijać swoje umiejętności, a także z czasem umieć pojechać szybciej i dobrze technicznie.
12. Kondycja ok, na stoku w sezonie spędzam do 10 dni. Oprócz tego uprawiam inne sporty.
13. Możliwości finansowe: chciałabym kupić zestaw (buty/narty) do ok. 1700 zł.

Tak jak wspomniałem wyżej na chwilę obecną swój poziom oceniam na ok. średnio-zaawansowany. Szukam sprzętu, który pozwoli mi czerpać przyjemność z jazdy, a także pozwoli rozwijać umiejętności narciarskie. Jeżdżę rekreacyjnie, ale lubię od czasu do czasu pojechać szybciej.

Do tej pory przymierzałem się do zestawu:

buty: Atomic Hawx 2.0 PRM 90,

narty: Atomic Redster MX 2019 + FT 11 GW 173cm

Czy zaproponowany zestaw spełni moje wymagania i jest odpowiedni do mojego obecnego poziomu wytrenowania, a także pozwoli myśleć o podnoszeniu umiejętności? Może jest coś innego w zaproponowanym budżecie co lepiej odpowiada moim wymaganiom?

Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam.

#2 Rakar

Rakar

Użytkownik

• Pip
  • 90 postów
  • Na forum od: 01.2017
65
  • Umiejętności: 5
  • Małopolska

Napisano 28 styczeń 2019 - 14:23

Witam,

Chciałbym prosić o opinię w wyborze butów nart. Poniżej niezbędne informacje:

Poniżej niezbędne informację:

1. Mężczyzna
2. 27 lat
3. 87 kg
4. 185 cm
5. Jeżdżę na nartach od około 6 lat. Dotychczas Polska, ale w przyszłości chciałbym spróbować Alp.
6. Moje umiejętności w skali forumowej oceniam na 5-6
7. Nie mam - w sklepie wstępnie polecono mi i przymierzałem się do butów Atomic Hawx Prime 2.0 90
8. Do tej pory jeździłem na nartach wypożyczonych. Zazwyczaj były to narty długości ok 160-170cm.

9. Jeżdżę rekreacyjnie, ale zdarza mi się pojechać szybciej. Chciałbym narty, które umożliwiłyby mi podniesienie moich umiejętności narciarskich, a także takie które przyzwoicie zachowują się przy wyższych prędkościach.
10. Niebieskie, czerwone.
11. Jazda rekreacyjna, ale powiedzmy ambitna. Chciałbym rozwijać swoje umiejętności, a także z czasem umieć pojechać szybciej i dobrze technicznie.
12. Kondycja ok, na stoku w sezonie spędzam do 10 dni. Oprócz tego uprawiam inne sporty.
13. Możliwości finansowe: chciałabym kupić zestaw (buty/narty) do ok. 1700 zł.

Tak jak wspomniałem wyżej na chwilę obecną swój poziom oceniam na ok. średnio-zaawansowany. Szukam sprzętu, który pozwoli mi czerpać przyjemność z jazdy, a także pozwoli rozwijać umiejętności narciarskie. Jeżdżę rekreacyjnie, ale lubię od czasu do czasu pojechać szybciej.

Do tej pory przymierzałem się do zestawu:

buty: Atomic Hawx 2.0 PRM 90,

narty: Atomic Redster MX 173cm

Czy zaproponowany zestaw spełni moje wymagania i jest odpowiedni do mojego obecnego poziomu wytrenowania, a także pozwoli myśleć o podnoszeniu umiejętności? Może jest coś innego w zaproponowanym budżecie co lepiej odpowiada moim wymaganiom?

Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam.

Witam.
Za tą kwotę ciężko będzie kupić dobry zestaw.
Proponuję pierwsze kupić dobrze dobrane buty flex powiedzmy minimum 100 a najlepiej więcej.Na pewno coś z tej puli zostanie kasy bo już promocje.
Resztę bym wydał na instruktora.Podszkoli,podpowie jakich nart szukać.Przy okazji możesz też kilka rodzajów z wypożyczalni popróbować.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

#3 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1163 postów
  • Na forum od: 02.2009
683
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 28 styczeń 2019 - 14:27

Fakt. Zacznij od butów. Mocno trzymających nogę ale nie uciskających.

Ja kupiłem swoje po przymierzeniu około 20 par. I wcale nie jest tak, że dla początkujących powinny być miękkie buty.

Co do nart to - z tych, które znam - Head Supershape lub Volkl SC. 

Przy twojej wadze i kondycji mógłbyś szarpnąć sie np na Volkl SL ale to już inne pieniądze : ((

Kupiłbym buty starannie je przymierzając a na narty zbierał kasę.

Z instruktorami uważaj - niektórzy są z łapanki. Wtedy doradzą krótkie, "gumowe" narty żebyś odczuł szybki, pozorny przyrost umiejętności.

• exander podziękował za tę wiadomość

#4 exander

exander

Nowy użytkownik

• 3 postów
0

Napisano 28 styczeń 2019 - 14:55

Dziękuję za zainteresowanie. Wstępnie przymierzałem buty wymienione w temacie Atomic, wydawały mi się dobrze dopasowane, ale na pewno podczas kolejnej wizyty przymierzę jeszcze kilka/kilkanaście par, aby mieć porównanie.

Zaproponowane narty Volkl są znacznie droższe niż założony budżet. Szczerze mówiąc nie chciałbym go przekraczać, między innymi  z  tego powodu, że będzie to moja pierwsza własna narta. W związku z tym szukam kompromisu pomiędzy jakością sprzętu, a moim poziomem zaawansowania i planami na przyszły rozwój.

Czy zaproponowana mi przez sprzedawcę konfiguracja znacząco odbiega od zaproponowanej tutaj?

Pozdrawiam

#5 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2107 postów
  • Na forum od: 10.2011
831
  • Umiejętności: 6
  • Gromadka :D

Napisano 28 styczeń 2019 - 17:56

Ja na Twoim miejscu:

1. Kupiłbym nowe dobrze dobrane buty (dla mnie flex 100- 110 jest absolutnie OK).

2. Kupiłbym dobre świeze używane narty (na forum znajdziesz o tym trochę wiadomości) .Jeśli bardziej zależy Ci na doskonaleniu krótkiego i średniego skrętu, to najlepszym wyborem będą slalomki (tu starczy 165 max 170) i to chyba byłoby najlepsze rozwiązanie. Alternatywa to dobra narta o długości ok. 175 cm, z promieniem 15- 17 m, ale to inna jazda i progres może być wolniejszy.

Pzdr,  

• exander podziękował za tę wiadomość

Wszelkie moje opinie oparte są na WYJĄTKOWO SUBIEKTYWNYM oglądzie rzeczywistości - proszę nie zapominać :D

#6 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1163 postów
  • Na forum od: 02.2009
683
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 28 styczeń 2019 - 20:58

Zaproponowane narty Volkl są znacznie droższe niż założony budżet. Szczerze mówiąc nie chciałbym go przekraczać, między innymi  z  tego powodu, że będzie to moja pierwsza własna narta. W związku z tym szukam kompromisu pomiędzy jakością sprzętu, a moim poziomem zaawansowania i planami na przyszły rozwój.

No to szukaj Fisher Superior RC4 SC niekoniecznie z tego roku.

#7 exander

exander

Nowy użytkownik

• 3 postów
0

Napisano 30 styczeń 2019 - 22:50

Dziękuję wszystkim za propozycję i cenne opinie. Po wielu przymiarkach butów zdecydowałem się na Atomic Hawx Magna 100 - najbardziej dopasowane i komfortowe dla moich stóp oraz przyzwoite parametry (flex 100) oraz narty Redster MX 173 cm 121.5/74/105 R16.

Pozdrawiam