Skocz do zawartości

dobor nart na powaznie


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 279
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

Co do techniki, pamiętaj o dwóch naturalnych odruchach człowieka, które są błędami na nartach.

1. Utrzymywanie pozycji pionowej, więc im bardziej stromo, tym bardziej opieramy się na tyłach butów. Nie pozwól temu odruchowi Tobą sterować, opieraj golenie na językach a tułów pochylaj mocno do przodu. Im bardziej stromo, tym bardziej do przodu.

2. Odwracamy się zaczynając od ramion i tułowia. To drugi najistotniejszy błąd na nartach. Jeśli skręcasz w lewo to skręcają same stopy, tułów zostaje prosto albo nawet jest skręcony lekko w prawo. To trudne i nienaturalne ale pozwala lepiej kontrolować narty. 

 

Ano. "Studiuję" płatne materiały francuskie. Prawie słowo w słowo to samo co piszesz.

 

Spiochu, a tak przy okazji. Uczą na tych instruktorskich kursach skrętu z inicjacji noga wewnętrzną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma trudnych nart, to proponuję zabrać GS 30m na Lazid np. abfhart albo x-dream w grudniu. Nachylenie średnie powyżej 30 stopni, szerokość trasy wtedy to niecałe 16 metrów, spadek około 350 lub 400 metrów. Warstwa śniegopiaskolodu 10-15 cm. Trasa normalnie otwarta, to nie jest zjazd na dziko, chociaż jedzie się z toczącymi kamykami. Ciekawy jestem o które prawa fizyki chodzi.

Za daleko proponuję moje v p 10 195 cm kwiecień zjazd miziowa Szczawiny szerokość czegoś podobnego do śniegu ok 2.5 m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i.SLR z tego co wyczytałem to taka slalomka "marketowa" dla mniej zaawansowanych, chyba bezpośredni konkuret dla najtańszego w kategorii - superiora SC. 

 

Niezupełnie. 

Superior to odpowiednik i.Shape cośtam. 

iSLR to odpowiednik raczej fiszera wc sc. Trochę wydatniejsze tyły ma, więc bardziej kręci, a po za tym to tak specjalnie różnicy ani nie czuć, ani nie widać w cenie, a także w wykonaniu narty i wiązań. 

iSL jest już taki lepszejszy niż te dwa.  Szczególnie płytka pod wiązaniami taka solidniejsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volkl Deacon 84
Od 2 tygodni jeżdżę na nowych 2019/2020 Volkl Deacon 84 Lowride.
Można je zakwalifikować do grupy 5/8+.
Jest dość wszechstronna świetnie trzymająca w skręcie na wyratrakowanej i oblodzonej trasie, w muldach, puchu nie mówiąc o rozjeżdżonym świeżym śniegu. Swoją różnorodność zawdzięcza przez wprowadzenie 3 różnych promieni skrętu wbudowanych w talje narty. Czuby narty R 24 , Center R 15 i tył R 21.
Bardzo łatwo jest zainicjować krótki skręt , szybka w skręcie na muldach, bardzo stabilna podczas carving na dużych szybkościach. Technologia : 3D ridge , 3D Glass, Titanal frame, 3 radius sidecut, full sidewall, tip i tail rocker.
Narta warta spróbowania !!!

Załączone miniatury

  • IMG_5555.jpg
  • IMG_5556.jpg
  • IMG_5550.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volkl Deacon 84
Od 2 tygodni jeżdżę na nowych 2019/2020 Volkl Deacon 84 Lowride.
Można je zakwalifikować do grupy 5/8+.
Jest dość wszechstronna świetnie trzymająca w skręcie na wyratrakowanej i oblodzonej trasie, w muldach, puchu nie mówiąc o rozjeżdżonym świeżym śniegu. Swoją różnorodność zawdzięcza przez wprowadzenie 3 różnych promieni skrętu wbudowanych w talje narty. Czuby narty R 24 , Center R 15 i tył R 21.
Bardzo łatwo jest zainicjować krótki skręt , szybka w skręcie na muldach, bardzo stabilna podczas carving na dużych szybkościach. Technologia : 3D ridge , 3D Glass, Titanal frame, 3 radius sidecut, full sidewall, tip i tail rocker.
Narta warta spróbowania !!!

 

Brzmi to jak papka reklamowa przedstawiciela handlowego dla upośledzonych umysłowo.

 

Moja narta też jest taka zdolna chociaż ma jeden promień skrętu  :D  zero rockerów i full camber  :wub: A na dodatek tylko 70 mm pod butem.

 

I po co te cuda w Deacon ?

 

Miłego dnia życzę

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za daleko proponuję moje v p 10 195 cm kwiecień zjazd miziowa Szczawiny szerokość czegoś podobnego do śniegu ok 2.5 m

Nie to nachylenie, a śnieg w kwietniu jest miękki. Zresztą nie chodzi o licytacje na wyczyny tylko o pisanie, że nie ma za trudnych nart. Może nie ma za trudnych ale są głupio wybrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktem jest ze Piotr walnal o Deacon jakby Mu Volkl placil.....niektorzy Koledzy pomineli moje "wspomnienia" z jazdy z Piotrem. czasami warto przeczytac, zanim sie da d....... (to do krytykantow).

 

Nie wiem, czy tutaj piszacy zdaja sobie sprawe z tego, ze Piotr osiagnal najwyzszy stopien instruktorski - w skrocie - On tylko musi egzaminowac na weryfikacjach, natomiast Jego NIKT nie egzaminuje...Mam nadzieje, ze to wyjasnienie cos tam naswietli....

 

A to , co na tych filmach to  fakt a nie montaz.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volkl Deacon 84
Od 2 tygodni jeżdżę na nowych 2019/2020 Volkl Deacon 84 Lowride.
Można je zakwalifikować do grupy 5/8+.
Jest dość wszechstronna świetnie trzymająca w skręcie na wyratrakowanej i oblodzonej trasie, w muldach, puchu nie mówiąc o rozjeżdżonym świeżym śniegu. Swoją różnorodność zawdzięcza przez wprowadzenie 3 różnych promieni skrętu wbudowanych w talje narty. Czuby narty R 24 , Center R 15 i tył R 21.
Bardzo łatwo jest zainicjować krótki skręt , szybka w skręcie na muldach, bardzo stabilna podczas carving na dużych szybkościach. Technologia : 3D ridge , 3D Glass, Titanal frame, 3 radius sidecut, full sidewall, tip i tail rocker.
Narta warta spróbowania !!!


A propos triple radius, który też uważam, że zapewnia narcie wszechstronność (Scott the Ski u mnie), to Fischer the Curv też ma 3x:
https://www.telegrap...-expert-skiers/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wykrój nart ma kształt elipsy a nie okręgu.

Powoduje łagodniejsze wyjście z zakrętu i wejście w zakręt a do tego fajnie daje się opisywać w prospektach.

Trochę tak, jakby narty z przodu i z tyłu troszkę stępic na krawędziach.

Tyle, że przejechanie tyłem i przodem narty po stalowej sztachecie od płota nie sprzeda się marketingowo a wykrojenie elipsy nie jest droższe od wykrojenia okręgu na obrabiarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wykrój nart ma kształt elipsy a nie okręgu.
Powoduje łagodniejsze wyjście z zakrętu i wejście w zakręt a do tego fajnie daje się opisywać w prospektach.
Trochę tak, jakby narty z przodu i z tyłu troszkę stępic na krawędziach.
Tyle, że przejechanie tyłem i przodem narty po stalowej sztachecie od płota nie sprzeda się marketingowo a wykrojenie elipsy nie jest droższe od wykrojenia okręgu na obrabiarce.


Raczej paraboli
https://arxiv.org/abs/physics/0310086
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...