Skocz do zawartości

Buty Head Raptor RS 140


Rekomendowane odpowiedzi

chyba jestes na drugs…… bo dobre spostrzezenia przeplataja sie z bzdurami na czerwono - bee na zielonkawo - OK

1) Nic nie dają. Jedynie może zmiana punktu zaczepu coś wnosi, ale to też można podważyć. Nie odczułem żadnej różnicy pomiędzy klamrami salomona, nordici i heada. 2) Boooster jest jaki jest. Dużo osób go wywala. To jest fakt 3) Jakie komórkowe buty odpowiednie dla mojej powalonej stopy polecasz? To nie jest mój wymysł, że head ma najlepsze materiały do formowania. Powielam słowa gościa z windsportu, chyba jedengo z lepszych bootfitterow w Polsce. Dalbello, technica, salomon, atomic, nawet fischer z technologią vacuum odpada. Sent from my LG-H870 using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

a co to znaczy, że pięta kiepsko trzyma? jak but trzyma dobrze dopiero przy maksymalnym zapięciu, to but do zmiany przecież. Ale w tym modelu tegorocznym można chyba wtryski robić- może to jest jakieś wyjście?

 

Swoją drogą kto podpowie jak to z tymi rozmiarami jest? One są produkowane w co 1 pełny rozmiar, a połówki uzyskuje się tylko dodatkową wkładką?

Z mojej wiedzy wynika, że rozmiar skopupy zmienia się co 1 cm : skorupy mają rozmiar np. 26 / 26,5 kolejna 27 / 27,5 itepe.

Natomiast buty wewnętrzne  / liftery są produkowane co 50 mm, np. 265, 270, 275.

Słowem, jedna skorupa obsługuje 2 wkładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej wiedzy wynika, że rozmiar skopupy zmienia się co 1 cm : skorupy mają rozmiar np. 26 / 26,5 kolejna 27 / 27,5 itepe.

Natomiast buty wewnętrzne  / liftery są produkowane co 50 mm, np. 265, 270, 275.

Słowem, jedna skorupa obsługuje 2 wkładki.

Masz na myśli wkładki, bo rozmiar botka na 100% jest jednolity (przynajmniej nikt na ten moment nie twierdził inaczej ze sprzedawców)  :) Z tego co zweryfikowałem na własną reę, to pełne rozmiary (czyli 26 na skorpie 26,5) uzyskuje się wkładając do skorupy właśnie wkładkę pełniącą rolę podkładu i zmniejszająego nieco objętość wewnątrz liftera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej chyba tak właśnie było, jak patrzyłem na zdjęcia tegorocznych butów, to kształt skorupy jest identyczny.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

a pytam bo dorwałem zeszłoroczne Raptory 140rs w rozmiarze 26,5 (a do wyrobu były właśnie rozmiary 26,5/26 oraz 27,5/27)w super cenie (ale w sklepie nikt nie był w stanie mi tego zweryfikować) i właśnie dorzucone w pudełku były takie 2mm cieniutkie wkładki. Gdzieś tam potem doczytałem, że niby służą właśnie temu. A z kolei tegoroczny model widziałem już w rozmiarach co 0,5 cm do kupienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pytam bo dorwałem zeszłoroczne Raptory 140rs w rozmiarze 26,5 (a do wyrobu były właśnie rozmiary 26,5/26 oraz 27,5/27)w super cenie (ale w sklepie nikt nie był w stanie mi tego zweryfikować) i właśnie dorzucone w pudełku były takie 2mm cieniutkie wkładki. Gdzieś tam potem doczytałem, że niby służą właśnie temu. A z kolei tegoroczny model widziałem już w rozmiarach co 0,5 cm do kupienia.

Hmm, wiesz co, jak 5, czy 6 lat temu kupowałem raptory 115, to była tylko jedna wkładka. Do b3 rd dane było coś w rodzaju papieru toaletowego, w tych butach sidasy są a must, były w rozmiarze 27/5. Generalnie miało się regulować rozmiar poprzez wkładkę właśnie i jej grubość. Natomiast produceni mieli trochę wywalone w te rozmiary, bo jak ludzie kupują buty wiadomo ,,A weź sobie do mierzenia dwie pary skarpet, żeby nie były za małe i na wszelki wypadek kup o rozmiar większe". Z drugiej strony mowa jest o butach topowych, gdzie dopasowanie nie jest już bagatelizowane. Moim zdaniem każdy, kto jest na pewnym, już wyższym poziomie, powinien mieć sidasy i w nich mierzyć nowe buty. Wtedy nie byłoby problemu źle dobranych rozmiarów. Za ile dorwałeś te heady? Sent from my LG-H870 using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Hmm, wiesz co, jak 5, czy 6 lat temu kupowałem raptory 115, to była tylko jedna wkładka. Do b3 rd dane było coś w rodzaju papieru toaletowego, w tych butach sidasy są a must, były w rozmiarze 27/5. Generalnie miało się regulować rozmiar poprzez wkładkę właśnie i jej grubość. Natomiast produceni mieli trochę wywalone w te rozmiary, bo jak ludzie kupują buty wiadomo ,,A weź sobie do mierzenia dwie pary skarpet, żeby nie były za małe i na wszelki wypadek kup o rozmiar większe".
Z drugiej strony mowa jest o butach topowych, gdzie dopasowanie nie jest już bagatelizowane. Moim zdaniem każdy, kto jest na pewnym, już wyższym poziomie, powinien mieć sidasy i w nich mierzyć nowe buty. Wtedy nie byłoby problemu źle dobranych rozmiarów.

Za ile dorwałeś te heady?


Sent from my LG-H870 using Tapatalk

 

a muszę z ciekawości jeszcze do producenta napisać :) dorwałem je za około 950 zł, gdzieś w jakimś  outletowym sklepie w Dolomitach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Nic nie dają. Jedynie może zmiana punktu zaczepu coś wnosi, ale to też można podważyć. Nie odczułem żadnej różnicy pomiędzy klamrami salomona, nordici i heada.
2) Boooster jest jaki jest. Dużo osób go wywala. To jest fakt
3) Jakie komórkowe buty odpowiednie dla mojej powalonej stopy polecasz? To nie jest mój wymysł, że head ma najlepsze materiały do formowania. Powielam słowa gościa z windsportu, chyba jedengo z lepszych bootfitterow w Polsce. Dalbello, technica, salomon, atomic, nawet fischer z technologią vacuum odpada.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Booster  jest jeden…..te wszystkie powielone paski to …. powielone paski. Natomiast krwi nie odcinaja….

Ad 3 : jestem na przeciwnym biegunie - stopy mam waskie wiec raptors mi pasuja - jezeli moga Ci je dopasowac to jak najbardziej, ale to z zalozenia nie jest but na szeroka stope - tu juz dotykamy ciekawego zjawiska : im wyzszy model buta tym mniejszy last………….. na pewno trudno dopasowac wysokiej klasy but do szerokiej stopy...

 

Hmm, wiesz co, jak 5, czy 6 lat temu kupowałem raptory 115, to była tylko jedna wkładka. Do b3 rd dane było coś w rodzaju papieru toaletowego, w tych butach sidasy są a must, były w rozmiarze 27/5. Generalnie miało się regulować rozmiar poprzez wkładkę właśnie i jej grubość. Natomiast produceni mieli trochę wywalone w te rozmiary, bo jak ludzie kupują buty wiadomo ,,A weź sobie do mierzenia dwie pary skarpet, żeby nie były za małe i na wszelki wypadek kup o rozmiar większe".
Z drugiej strony mowa jest o butach topowych, gdzie dopasowanie nie jest już bagatelizowane. Moim zdaniem każdy, kto jest na pewnym, już wyższym poziomie, powinien mieć sidasy i w nich mierzyć nowe buty. Wtedy nie byłoby problemu źle dobranych rozmiarów.

Za ile dorwałeś te heady?


Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Widocznie nie jestem wysokiej klasy bo nigdy nie mialem Sidas'ow…..

A powaznie? jestem szczesciarzem, bo topowe Tecnica i Raptors sa robione jak dla mnie - troche z tylu trzeba wyfrezowac i to w zasadzie wszystko….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Booster jest jeden…..te wszystkie powielone paski to …. powielone paski. Natomiast krwi nie odcinaja…. Cóż, może trochę przesadziłem z tym stwierdzeniem, ale ten doublebooster, u mnie przynajmniej, powoduje dyskomfort w momencie, kiedy wydaje mi się, że naciągam go odpowiednio. Normalne boostery ściągałem praktycznie ile siły w łapie i było git, a tutaj... się przejechałem. Ad 3 : jestem na przeciwnym biegunie - stopy mam waskie wiec raptors mi pasuja - jezeli moga Ci je dopasowac to jak najbardziej, ale to z zalozenia nie jest but na szeroka stope - tu juz dotykamy ciekawego zjawiska : im wyzszy model buta tym mniejszy last………….. na pewno trudno dopasowac wysokiej klasy but do szerokiej stopy... W 100% się zgadzam, im twardsze buty i wyższej jakby klasy, tym węższe. B3 rd mają 95mm szerokości, co dla mnie jest nie do przejścia. Nigdzie nie twierdziłem, że są to buty na dużą stopę, a jedynie materiały z jakich je wykonano dobrze poddają się odbarczaniu. I zazdroszczę Ci stopy. Nie wiesz ile zabawy tracisz. Wiem chyba lepiej od pracowników windsportu co, gdzie mają na półkach. Widocznie nie jestem wysokiej klasy bo nigdy nie mialem Sidas'ow….. A powaznie? jestem szczesciarzem, bo topowe Tecnica i Raptors sa robione jak dla mnie - troche z tylu trzeba wyfrezowac i to w zasadzie wszystko….

Jesteś. Jeśli pasuje Ci wkładka seryjna, to jesteś szczęściarzem. Sidasow zawsze możesz spróbować, możesz się miło zaskoczyć. Sent from my LG-H870 using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś. Jeśli pasuje Ci wkładka seryjna, to jesteś szczęściarzem. Sidasow zawsze możesz spróbować, możesz się miło zaskoczyć.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

W RS 120 miałem/mam SuperFeet Carbon. Kupiłem w tym roku RD B4 i za namową bootfitera nie robiłem wkładki. 

Po kilku przymiarkach na sucho i porównaniu ori wkładek do SuperFeet lepiej czuję się w ori z raptorów b4. Spróbuję na stoku, ale wydaje mi się że będę jeździł w firmowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W RS 120 miałem/mam SuperFeet Carbon. Kupiłem w tym roku RD B4 i za namową bootfitera nie robiłem wkładki. Po kilku przymiarkach na sucho i porównaniu ori wkładek do SuperFeet lepiej czuję się w ori z raptorów b4. Spróbuję na stoku, ale wydaje mi się że będę jeździł w firmowych.

W oryginalnych z b4? B3 było coś w rodzaju, za przeproszeniem, srajtaśmy, tak cienkie, że nijak nie miało szansy podeprzeć stopy to coś. W b4 zapewne podobnie... jak uważasz no. Wydaje mi się, że jeśli nie okaże się, że twoja stopa mieści się w średniej, pod która head robił buty, to będziesz żałować i wrócisz chociażby do wkładek z 120 rs. Wyślesz mi na priv fote wkładki z b4? Sent from my LG-H870 using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oryginalnych z b4? B3 było coś w rodzaju, za przeproszeniem, srajtaśmy, tak cienkie, że nijak nie miało szansy podeprzeć stopy to coś. W b4 zapewne podobnie... jak uważasz no. Wydaje mi się, że jeśli nie okaże się, że twoja stopa mieści się w średniej, pod która head robił buty, to będziesz żałować i wrócisz chociażby do wkładek z 120 rs. Wyślesz mi na priv fote wkładki z b4? Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Tak w oryginalnych z B4. Zawsze można zrobić/kupić, nie mam tutaj stresu kompletnie. 

Jasne wyślę Ci ale w weekend dopiero. Nie mam ich w Krk. 

Mam w zapasie te SuperFeet Carbon, w razie W. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jesteś. Jeśli pasuje Ci wkładka seryjna, to jesteś szczęściarzem. Sidasow zawsze możesz spróbować, możesz się miło zaskoczyć.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Nie naprawiam czegos, co nie jest zlamane… - chociaz moja Corka (byla zawodniczka) uzytkownik Raptor - nie rusza sie bez nich

 

Pytanie jak się sprawdza patent Heada w kwestii klamry (wygląda jak gałązka choinki ). Wytrzyma swoje? Pytam bo jestem na etapie zakupu butów dla 11 letniego syna (dla siebie już kupiłem jednak Lange) i na placu boju zostały dla niego Head Raptor 70RS lub Rossignol Hero 65j.

Sprawdza sie doskonale - jak zreszta inne klamry - i tak to widze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mierzyłem dziś Head B3 RD i jeszcze raz raptor 140. Lepiej leży B3. Może ktoś napisać kilka słów o tym modelu? Warto, nie warto? O dziwo, włożyłem stopę bez wyciągania wcześniej sznurowanego linera. Pojechałem przymierzyć z nastawieniem na rozmiar 27 (3 lata temu miałem 28, w tym roku kupiłem 27) a teraz zacząłem mierzyć 26‍♂ z miarki sidasa wychodzi stopa 27,9. Co teraz?

Nie sugeruj się cyferkami tylko własnymi odczuciami. Kupno butów zbyt dużych to klęska, but ciaśniejszy zawsze można dopasować. Buty z serii B RD to modele sportowe, szczupłe 1500 cm3/93mm podczas gdy modele RS to 1800 cm3/96 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem dziś Head B3 RD i jeszcze raz raptor 140. Lepiej leży B3. Może ktoś napisać kilka słów o tym modelu? Warto, nie warto? O dziwo, włożyłem stopę bez wyciągania wcześniej sznurowanego linera. Pojechałem przymierzyć z nastawieniem na rozmiar 27 (3 lata temu miałem 28, w tym roku kupiłem 27) a teraz zacząłem mierzyć 26‍♂ z miarki sidasa wychodzi stopa 27,9. Co teraz?

Od tego sezonu śmigam w RD B4 (to samo co B3 tylko miększy). Mega fajny bucior, spędziłem w nim już kilkanaście dni, zdarzały się całe dnie na stoku. Ja bym polecał RD, własnie ze względu na mniejszą szerokość i sportowy liner z możliwością sznurowania. 

Ktoś kiedyś pisał (chyba wort), że obecne modele RD są o wiele przyjaźniejsze niż te sprzed kilku/kilkunastu sezonów. Po przesiadce z RS 120 nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych :P A z plusów...trzymanie to bajka, jakby się uparł to w delikatnej jeździe można zapomnieć o zapinaniu klamer. 

Polecam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjaźniejsza była imo poprzednia generacja headow. Generalnie, wbrew temu co wcześniej pisałem, head to but zupełnie nie na moją stopę, ale b3 miałem. Sztywność dla mnie była akurat, natomiast błyskawicznie robiło się zmino w stopę i całodzienne jeżdżenie przy mrozie poniżej -5° będzie ciężkim doświadczeniem. @FerraEnzo jeszcze zobaczysz, w tym roku nie ma zimy. Sent from my LG-H870 using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjaźniejsza była imo poprzednia generacja headow.
Generalnie, wbrew temu co wcześniej pisałem, head to but zupełnie nie na moją stopę, ale b3 miałem. Sztywność dla mnie była akurat, natomiast błyskawicznie robiło się zmino w stopę i całodzienne jeżdżenie przy mrozie poniżej -5° będzie ciężkim doświadczeniem. @FerraEnzo jeszcze zobaczysz, w tym roku nie ma zimy.


Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Jeździłem w nich na Rohacach przy -10, ale to że jest w nich zimno to fakt...ale w RS też za ciepło nie było. :D 

Ważne by móc ruszać palcami, ale dodatkowo w zimne dni zakładam coś takiego: https://allegro.pl/o...onii-5856399686Naprawdę dają radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie troche poszerzyc temat - co w ogole uwazacie o butach Head?

Pytam, bo sam tez ujezdzam i jestem zadowolony, ale ostatnio jeden z trenerow powiedzial mi "masz zle buty". Mysle, o co chlopu chodzi, wiec zapytalem dlaczego tak sadzi. Stwierdzil, ze Head to marka okropnie napompowana reklamami, a produktow jakis super nie robia. Buty - jak to on stwierdzil - kiepsko pracuja i dodal jeszcze, ze nie reklamuje zadnej marki, ale NIE HEADY. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie troche poszerzyc temat - co w ogole uwazacie o butach Head?

Pytam, bo sam tez ujezdzam i jestem zadowolony, ale ostatnio jeden z trenerow powiedzial mi "masz zle buty". Mysle, o co chlopu chodzi, wiec zapytalem dlaczego tak sadzi. Stwierdzil, ze Head to marka okropnie napompowana reklamami, a produktow jakis super nie robia. Buty - jak to on stwierdzil - kiepsko pracuja i dodal jeszcze, ze nie reklamuje zadnej marki, ale NIE HEADY. 

To dlatego Cię kolana bolą, masz złe buty! :D Sorry...musiałem.

 

Pierwsze pytanie - jakiej marki buty oferował w ramach sklepu działającego przy szkole?

Jeśli żadne to:

a) hipster

B) zazdrościł Ci fajnych butów

c) debil

A tak całkiem poważnie, head to czołowy producent nie tylko sprzętu narciarskiego ale również tenisowego i pływackiego. Nie wiem w czym miałby ustępować innym markom.

"Buty kiepsko pracują"...jednak odpowiedź "c".

Identycznie odpowiem na podobne zarzuty kierowane pod adresem butów każdego innego producenta. Owszem, można twierdzić, że but head/lange/atomic leży na MOJEJ stopie gorzej, niż dalbello/nordica/rossi, ale nie że jest "zły" z definicji...sorry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie troche poszerzyc temat - co w ogole uwazacie o butach Head?

Pytam, bo sam tez ujezdzam i jestem zadowolony, ale ostatnio jeden z trenerow powiedzial mi "masz zle buty". Mysle, o co chlopu chodzi, wiec zapytalem dlaczego tak sadzi. Stwierdzil, ze Head to marka okropnie napompowana reklamami, a produktow jakis super nie robia. Buty - jak to on stwierdzil - kiepsko pracuja i dodal jeszcze, ze nie reklamuje zadnej marki, ale NIE HEADY. 

Jeśli to jest subiektywna opinia tego pana to OK, ma do niej prawo mimo że nie poparł jej żadnym dowodem "złej pracy", niemniej HEAD ma naprawdę szlachetną pulę genową to przecież spadkobierca San Marco w których przejeździłem chyba z 5 sezonów a zaraz po nich następne 5 w Headach i nie było większych zastrzeżeń. BTW Head RS "pracują dobrze" wg mnie, choć z pewnych względów preferuję Lange.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...