Skocz do zawartości

Zuzanna Witych zwyciężyła w zawodach Verbier Freeride Week


techset

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie było, dziewczyna z Łodzi zwyciężyła w zawodach FWT!

Gratulacje :)

https://www.freeride...week-1-dynastar

oraz:

https://www.freeride...ynastar/results


Z Łodzi ale z Grenoble
http://www.lodz.spor...style_owa_.html
Brawo! PS. Nomen omen Franciszek Rząsa też na studia tam (Grenoble) się wybiera, ale z Zakopca. Skialpinista jak Bargiel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 lat później...
39 minut temu, Wujot2 napisał:

Ale ciężkie warunki. Zuzanna

 

Parę razy oglądałem tego typu zawody. Nie pamiętam gdzie to było, ale tutaj to chociaż było widać pióropusze śniegu spod nart. To co oglądałem, był taki beton, że trudno było się utrzymać zawodnikom na trasie, zero jakiegokolwiek śladu po jeździe, spod nart nic nie leciało, wszelkie ewolucje to lądowanie na betonie. Tylko najodważniejsi się decydowali na cokolwiek bardziej pokazowego. Start był już wyzwaniem, mało przeszkód terenowych, a jak były, to na takiej nawierzchni to nikt się nie decydował na nie. Były zbyt duże/wysokie.

pozdrawiam

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2024 o 09:45, Wujot2 napisał:

Ale ciężkie warunki.

 

Co masz na myśli, że ciężkie warunki? Nie ma ani lodu, ani głębokiego ciężkiego śniegu, więc bez tragedii.

Po prostu nie są to warunki do takich dropów jak na filmie. Widać, że jest to wymuszone zawodami.

Można podziwiać umiejętności i psychę zawodniczek/ów, ale konkurs przejazdów ocenianych za styl to dla mnie zaprzeczenie ideii freeridu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Spiochu napisał:

Co masz na myśli, że ciężkie warunki? Nie ma ani lodu, ani głębokiego ciężkiego śniegu, więc bez tragedii.

Po prostu nie są to warunki do takich dropów jak na filmie. Widać, że jest to wymuszone zawodami.

Można podziwiać umiejętności i psychę zawodniczek/ów, ale konkurs przejazdów ocenianych za styl to dla mnie zaprzeczenie ideii freeridu.

 

przecież to tylko jedna z pięciu składowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wujot2 napisał:

A jaka jest idea freeridu?

Sama nazwa wskazuje. "Jazda dowolna" a nie start o wyznaczonej godzinie, na wytyczonym zboczu i przejazdy tak by dostac wiecej punktow od sedziow.

Glupio sie pytasz a sam ta idee swietnie realizujesz.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...