Skocz do zawartości

Dobór butów a szwy na kostce


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Żona rok temu połamała się na nartach w marcu miała składaną płytkę do kostki, w grudniu wyciągają. Po ostatnim zabiegu ma jeszcze blizne a chcieliśmy jej kupić nowe buty. Żona starszy się że w miejscu blizny buty ją uciskaja, czy termiczne modelowanie buta pomoże w tym przypadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona starszy się że w miejscu blizny buty ją uciskaja, czy termiczne modelowanie buta pomoże w tym przypadku.

Pytanie co jest powodem ucisku - ksztalt stopy czy "swiezosc" blizny/rany. Jesli to drugie (a na to bym stawial, choc tu zdecydowanie lepiej wie zona, bo to ona czuje jakiego rodzaju jest to ucisk) to w mojej ocenie po prostu trzeba poczekac z kupnem butow, bo gdy wszystko wroci do normy but po odbarczeniu w tym miejscu bedzie zbyt luzny. Niestety czasu nie da sie oszukac :)

 

EDIT: jesli dobrze rozumiem plytke wyciagaja za rok? bo przeciez mamy styczen, a piszesz o grudniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co jest powodem ucisku - ksztalt stopy czy "swiezosc" blizny/rany. Jesli to drugie (a na to bym stawial, choc tu zdecydowanie lepiej wie zona, bo to ona czuje jakiego rodzaju jest to ucisk) to w mojej ocenie po prostu trzeba poczekac z kupnem butow, bo gdy wszystko wroci do normy but po odbarczeniu w tym miejscu bedzie zbyt luzny. Niestety czasu nie da sie oszukac :)
 
EDIT: jesli dobrze rozumiem plytke wyciagaja za rok? bo przeciez mamy styczen, a piszesz o grudniu


Marzec 2018 wypadek i operacja
Grudzień 2018 wyjście plytki

Od strony zdrowotnej z nogą jest wszystko ok jedynie ucisk na bieżnie

Jakieś pomysły jak je zniwelować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzec 2018 wypadek i operacja
Grudzień 2018 wyjście plytki

Od strony zdrowotnej z nogą jest wszystko ok jedynie ucisk na bieżnie

Jakieś pomysły jak je zniwelować

 

piszesz z komórki?

Jeżeli ma bliznę wzdłuż łydki, to włożenie w skarpetę cieńkiej gąbki by pomogło. Jeżeli piszesz o bliźnie na kostce po śrubie, to pewnie nie blizna ja boli, tylko kostka... Sądzę, że potrzeba czasu, można but odbarczać, ale jak kostka przestanie boleć, to but będzie za szeroki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na początek na jazdę zakładał takie coś.

 

https://www.aptekage...po-5-sztuk.html

 

To nie jest jedyna firma. Czytałem kiedyś o wielokrotnych plastrach (myjesz i ponownie zakładasz). Sprawdź głębiej temat.

 

Pozdro

Wiesiek

W butach do enduro mam takie krążki z pianki ( jak obwarzanek ) przykleja się je na zewnątrz skarpety żeby kostkę lekko odsunąć od ścianek buta, który w moim przypadku jest plastikowy i kostka normalnie boli.  Taki krążek robi dystans pomiędzy kostką a butem.  Może w tym przypadku byłoby to dobre tymczasowe rozwiązanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W butach do enduro mam takie krążki z pianki ( jak obwarzanek ) przykleja się je na zewnątrz skarpety żeby kostkę lekko odsunąć od ścianek buta, który w moim przypadku jest plastikowy i kostka normalnie boli.  Taki krążek robi dystans pomiędzy kostką a butem.  Może w tym przypadku byłoby to dobre tymczasowe rozwiązanie


A orientujesz się gdzie takie obwarzanki mogę kupić?

Dzięki wszystkim za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...