Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Volkl Racetiger SC 170 czy coś innego?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#41 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1640 postów
  • Na forum od: 02.2009
968
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 04 styczeń 2019 - 00:26

Chyba, że jest za twarda a wtedy po prostu zmęczy i zrazi.

#42 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6852 postów
  • Na forum od: 02.2008
5049
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 04 styczeń 2019 - 06:08

Skąd wiesz? :P
.

Bo jezdzilem kilka sezonow na tych właśnie nartach (fischSC) po moim powrocie do nart przed kilkunastu laty...
Od tego czasu spróbowałem też kilkudziesięciu innych nart od łopat na puch do SL, komórek SL i master wraz z całą gamą pośrednich AM. I potwierdzę jeszcze raz. SC to dobry wybór na 2-3 zimy dla rozwijającego się narciarza i docelowy dla kogoś, kto woli widoki gór niż naukę jazdy.

Też zdecydowanie (pewnie bardziej z powodu masy niz umiejetnosci) lepiej mi się teraz jeździ na FiS SL, ale gdybym kiedyś musiał zaczynać od nich to pewnie rzucilbym je w kat i wrócił do olowkow....

Pamiętaj, że nie doradzasz nart dla siebie ( częste na forum).

#43 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4668 postów
  • Na forum od: 03.2006
2483
  • Umiejętności: 1

Napisano 04 styczeń 2019 - 07:28

Pamiętaj, że nie doradzasz nart dla siebie ( częste na forum).

Narty SC (slalom carver)maja potezny wachlarz mozliwosci jazdy. Zaspokoja potrzeby narciarskie forumowej 4 i 8.

ps. dla osemek dodam, ze umiejetnosci zobowiazuja do "wyciagniecia" z SC tego co sie chce,

kiedy innej narty w sasiedztwie nie ma

• wkg podziękował za tę wiadomość

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#44 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 3385 postów
  • Na forum od: 01.2017
1276
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 04 styczeń 2019 - 07:33

Skąd wiesz? :P
Albo inaczej, w czym lepsza narta przeszkodzi przeciętnemu narciarzowi?
Jakiś czas temu padło tutaj fajne zdanie, chyba spod palca Mitka lub Harpii; "dzisiejsze narty sportowe to niegdysiejsze zwykłe narty".
Nie wymądrzam się, ale nie ma co się ograniczać. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, w których księgowi i marketingowcy biorą górę nad inżynierami i prostym/rzeczowym podejściem do tematu. Z narty AM zrobili "królowe stoku", które "nie męczą", "nie zabiją", "dobrze jeżdżą w odsypach" itd.
Pytanie zasadnicze, co przeciętny narciarz zyskuje sięgając po dowolną nartę AM? A co traci?
Nie zastanowiło Was nigdy czemu niemal każda narta AM jest droższa od topowych nart sportowych? :rolleyes: To jest chyba popyt...coś a'la moda na dzisiejsze "SUV'y" z napędem na jedną oś, których właściciel nigdy nie wjedzie w teren.

FerraEnzo, zarówno suvy jak i narty am coś jednak oferują. Korzystam z dobrodziejstw jednego i drugiego. To dobra opcja dla wielu. Na Scott the Ski (am) na trzy dni w Soelden tylko jednego gdy nie było miękko wolałbym inna np. Master nartę. Nie wspomnę o jeździe przy trasie, banan. SUVem zaś niektórzy podjeżdżają na krawężniki bez nerwów, komfortowo wsiadają do auta, wysoka pozycja, widoczność, naprawdę nie trzeba wjeżdżać w teren.
PS. Na jakich am FerraEnzo jeździłeś, o suvy nie zapytam;-)

#45 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPip
  • 975 postów
  • Na forum od: 03.2008
678
  • Szczecin

Napisano 04 styczeń 2019 - 08:14

Narty SC (slalom carver)maja potezny wachlarz mozliwosci jazdy. Zaspokoja potrzeby narciarskie forumowej 4 i 8.

ps. dla osemek dodam, ze umiejetnosci zobowiazuja do "wyciagniecia" z SC tego co sie chce,

Tak ale pod warunkiem, że pomiędzy S a C jest jeszcze R czyli SRC a właściwie Blizzard SRC :D

W innym przypadku ta reguła nie działa :P

• Deco79 podziękował za tę wiadomość

#46 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4668 postów
2483

Napisano 04 styczeń 2019 - 08:20

Tak ale pod warunkiem, że pomiędzy S a C jest jeszcze R czyli SRC a właściwie Blizzard SRC :D

Bylo zaznaczone 4-8. przekroczyles kompetencje.

#47 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1640 postów
968
  • Warszawa

Napisano 04 styczeń 2019 - 09:26

No nie wierzę. :D

Edit: Te narty mają jeszcze jedna fajną zaletę - w każdym razie te na które wsiadłem pierwszy raz. Rzekłbym - dydaktyczną ; )

Przez rozkład flexu taki, że mają miękkie przody są bardzo skrętne i łatwo nimi sterować poprzez naciskanie na języki. Na twardej narcie trzeba się rozpędzić a na takiej bardziej miękkiej, wolniejszej ładnie widać, że to naprawdę działa i może przekonać do zaprzestania szurania. W każdym razie u mnie tak to kiedyś zadziałało.

#48 MajkaW

MajkaW

Użytkownik

• PipPipPip
  • 479 postów
  • Na forum od: 12.2018
422
  • Umiejętności: 7
  • Kraków

Napisano 04 styczeń 2019 - 10:19

Majka, i która najlepiej Ci pasuje? Jakie porównanie SC UVO i SL UVO? Czułaś różnicę? Jak do tych Volkli ma się Fischer WC? Ponoć bardzo podobne. Pewnie trochę zależy od rocznika. Jak pisałem w innym wątku jeździłem przez kilka lat na SC (bez UVO), teraz przesiadłem się na tegoroczne SL UVO.

Oczywiście, że jest różnica. Jak chcę pojeździć ostrzej to SL, jak chcę jeździć cały dzień to SC. Swoje lata już mam, więc w Alpy zabieram SC jako podstawowe  narty, a SL może raz się użyje.

• zając podziękował za tę wiadomość

#49 Deco79

Deco79

Użytkownik

• PipPipPip
  • 341 postów
  • Na forum od: 10.2017
155
  • Gdańsk

Napisano 04 styczeń 2019 - 10:35

Miałem te Blizzardy z sezonu 2015/2016, teraz mam z 2017/2018 i w pełni się pod tą tezą podpisuję.
Volkl też ma SRC bez uvo, ale nigdy nie miałem okazji na tych nartach pojeździć, ale chętnie bym je porównał z Blizzardami. Wydaje mi się, że mogą być bardziej miękkie od Blizzardów

#50 tommy101

tommy101

Nowy użytkownik

• 17 postów
  • Na forum od: 11.2016
24

Napisano 04 styczeń 2019 - 11:07

Nie zastanowiło Was nigdy czemu niemal każda narta AM jest droższa od topowych nart sportowych? :rolleyes:

jeśli to nie problem to poproszę o jakąś dobrą propozycję na topową nartę sportową  (może być model 16/17 lub 17/18 - dł. ok. 170 cm)  w cenie niemal każdej narty AM. Chciałbym się zmieścić w budżecie do 1500 zł (za tyle spokojnie można kupić nowe AM z tego lub zeszłoroczne).

Nowe AM Salomon z poprzedniego sezonu kupiłem 2 lata temu za 1500 zł, ale może dokupiłbym teraz w tej cenie jakąś topową nartę sportową.

#51 Deco79

Deco79

Użytkownik

• PipPipPip
  • 341 postów
  • Na forum od: 10.2017
155
  • Gdańsk

Napisano 04 styczeń 2019 - 11:19

jeśli to nie problem to poproszę o jakąś dobrą propozycję na topową nartę sportową (może być model 16/17 lub 17/18 - dł. ok. 170 cm) w cenie niemal każdej narty AM. Chciałbym się zmieścić w budżecie do 1500 zł (za tyle spokojnie można kupić nowe AM z tego lub zeszłoroczne).

Nowe AM Salomon z poprzedniego sezonu kupiłem 2 lata temu za 1500 zł, ale może dokupiłbym teraz w tej cenie jakąś topową nartę sportową.

Nie ma szans!! No chyba, że używki, albo juniorskie.

#52 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPip
  • 975 postów
  • Na forum od: 03.2008
678
  • Szczecin

Napisano 04 styczeń 2019 - 13:22

Miałem te Blizzardy z sezonu 2015/2016, teraz mam z 2017/2018 i w pełni się pod tą tezą podpisuję.
Volkl też ma SRC bez uvo, ale nigdy nie miałem okazji na tych nartach pojeździć, ale chętnie bym je porównał z Blizzardami. Wydaje mi się, że mogą być bardziej miękkie od Blizzardów

Mam także SRC na sezon 17/18 w długości 175 cm, R-14 m. Podobno ;)

Jak dla mnie są to najlepsze slalom carver'y  na świecie.

Ale podkreślam: Jak dla mnie, czyli dla moich umiejętności, moich potrzeb oraz miejsc i warunków w których jeżdżę.

Ale dla kogoś innego mogą być okropne (jak dla mnie Racetiger SC) bo ma po prostu inne możliwości, wymagania i potrzeby.

Wybór nart to rzecz mocno subiektywna i nie powinno się ich kupować bez wypróbowania na śniegu, chociażby paru godzin pojeżdżenia.

#53 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1640 postów
968
  • Warszawa

Napisano 04 styczeń 2019 - 13:29

A jakbyś porównał Racetigery SC z SRC ?

#54 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4668 postów
2483

Napisano 04 styczeń 2019 - 13:42

Mam także SRC na sezon 17/18 w długości 175 cm, R-14 m. Podobno ;)

Jak dla mnie są to najlepsze slalom carver'y  na świecie.

Ale podkreślam: Jak dla mnie, czyli dla moich umiejętności, moich potrzeb oraz miejsc i warunków w których jeżdżę.

Ale dla kogoś innego mogą być okropne (jak dla mnie Racetiger SC) bo ma po prostu inne możliwości, wymagania i potrzeby.

Wybór nart to rzecz mocno subiektywna i nie powinno się ich kupować bez wypróbowania na śniegu, chociażby paru godzin pojeżdżenia.

Dla mnie i wielu z was one sie niczym nie roznia na obu pojade tak samo. Z tresci jednak wynika, ze nie wszyscy.

• Mitek podziękował za tę wiadomość

#55 FerraEnzo

FerraEnzo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1429 postów
  • Na forum od: 08.2017
967
  • Umiejętności: 7
  • Kraków

Napisano 04 styczeń 2019 - 13:42

PS. Na jakich am FerraEnzo jeździłeś, o suvy nie zapytam;-)

M.in. na

Head Rally

Head Magnum

Fischer Superrace SC

Fischer Superior - tej bliżej do SL. Fajnie trzyma i bez rockera.

tommy101 - Może trochę przesadziłem. Zależy jaka narta AM, heady SS z obecnego sezonu wyrwiesz poniżej 2500zł, ale taki Fischer The Curv (cała linia) to ponad 3000zł! A nówki na jesieni >4000. A sportową nartę możesz kupić starszą, w race programie (możesz podpytać ludzi na forum) albo na zniżkę. Na i.GS RD z obecnego sezonu + wiązanie FF EVO 16 w dobrym krakowskim sklepie dostałem ofertę ~3000zł. To cały czas drogo, ale taniej niż cena wyjściowa za SS Magnum, nie mówiąc o The Curv Fischera.

Niech każdy jeździ na tym na czym lubi, dzięki za fajne rzeczowe odpowiedzi.

Pozdr

#56 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1640 postów
968
  • Warszawa

Napisano 04 styczeń 2019 - 13:53

No, SS Magnum wyjąłem nówki za 400E ale z poprzedniego sezonu. Facet pewnie jeszcze ma i.SL

#57 damian2210

damian2210

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 01.2019
0

Napisano 04 styczeń 2019 - 15:14

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi,nie spodziewałem się że temat tak się rozwinie.Analizując wszystko pozostanę chyba przy SC w długości 170cm. Znalazłem parę w idealnym stanie (2 tyg używane,przynajmniej tak twierdzi sprzedawca) za 1700zł,brać? Czy lepiej dołożyć do nowych około 2200zł?

#58 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1640 postów
968
  • Warszawa

Napisano 04 styczeń 2019 - 15:19

Jak ufasz sprzedawcy to bierz, pomierz krawędź suwmiarką.Przez 2 tygodnie się nie wytrzepią.

#59 damian2210

damian2210

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 01.2019
0

Napisano 04 styczeń 2019 - 15:32

https://allegro.pl/v...cb-ecf4bbe93340

#60 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 3385 postów
  • Na forum od: 01.2017
1276
  • Łódź/Wrocław

Napisano 04 styczeń 2019 - 15:57

M.in. na
Head Rally
Head Magnum
Fischer Superrace SC
Fischer Superior - tej bliżej do SL. Fajnie trzyma i bez rockera.

tommy101 - Może trochę przesadziłem. Zależy jaka narta AM, heady SS z obecnego sezonu wyrwiesz poniżej 2500zł, ale taki Fischer The Curv (cała linia) to ponad 3000zł! A nówki na jesieni >4000. A sportową nartę możesz kupić starszą, w race programie (możesz podpytać ludzi na forum) albo na zniżkę. Na i.GS RD z obecnego sezonu + wiązanie FF EVO 16 w dobrym krakowskim sklepie dostałem ofertę ~3000zł. To cały czas drogo, ale taniej niż cena wyjściowa za SS Magnum, nie mówiąc o The Curv Fischera.

Niech każdy jeździ na tym na czym lubi, dzięki za fajne rzeczowe odpowiedzi.
Pozdr

Przy okazji lista am
https://www.skiinfo....ntain-2017-2018
https://www.skionlin...ountain,17.html
http://www.skiessent...ns-all-mountain
https://mcksport.pl/...mountain-narty/
V shape Heada to następca SS?