Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

refleksje Poland 2018

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2607 postów
  • Na forum od: 01.2017
966
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 30 grudzień 2018 - 16:31

O nich właśnie pisałem.

To rozumiem.

#22 Dany de Vino

Dany de Vino

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Na forum od: 09.2014
986
  • Umiejętności: 6
  • Kraków / Białystok

Napisano 30 grudzień 2018 - 17:09

Dam Ci znać na priv, jak przerobimy jedną stację we Wrocławiu (w styczniu będzie gotowa), nie pisałem o Orlenie.

Daj znać i mnie. Będę tamtędy jeździł na początku lutego i w marcu. 

#23 Piskoor

Piskoor

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 562 postów
  • Na forum od: 01.2008
524
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 30 grudzień 2018 - 18:18

Miło, że odwiedziłeś stary kraj.

Szkoda, że jak rozumiem, nie zobaczyłeś naszych "resortów" ;) Może miałbyś więcej empatii dla tych z nartami poniżej 180 cm.

Nie rozumiem pkt. 3 odnośnie ekologii. Z każdym rokiem jest coraz lepiej. Polska emituje dwukrotnie mniej CO2 niż USA w przeliczeniu per capita :D

I powiadasz, że coś trzeba z tym zrobić, ja poczekałbym na USA, Indie, Kanadę, Chiny ...

O tym, że w Szczecinie jest smog zawsze dowiaduję się z TVN. Jeszcze 5-7 lat temu to był dopiero smog ale jakoś wtedy nic na ten temat nie mówili :o. Dopiero teraz. Nie wiem o co chodzi. A może się domyślam ... Ech to tylko polityka. Dajmy temu spokój.

I na koniec

Baaardzo współczuję. To naprawdę przykre jeść takie rzeczy :(

Życzę dużo zdrowia

Wojtek

Zwolennicy obecnej władzy nie przestaną mnie zaskakiwać... A dorabianie teorii że TVN specjalnie teraz informuje o smogu a wcześniej nie,  jest już naprawdę zabawne.... A może po prostu wystarczy pomyśleć że z roku na rok ludzie są coraz bardziej uświadomieni i być może chcą znać więcej danych na temat stanu powietrza wokół siebie.

A zwalanie na to że USA / Chiny itd trują więcej jest niczym innym niż brakiem odpowiedzialności... Typowym podejściem "a co tam mogę wywalić śmieci do lasu przecież las jest duży i nikt nie zauważy..

Różnimy się zapewne w kwestiach politycznych, teraz jak widzę również w kwestiach ekologicznych ale te teorie spiskowe i wszędzie wina TVN i Tuska są już naprawdę nie teges...

Ja staram się wpajać dzieciom zasady związane z recyklingiem, poszanowaniem środowiska a nie mówię... róbcie co chcecie bo inni robią więcej. A tak mniej więcej wygląda Twoje tłumaczenie Polskiej emisji CO2..  

Jesteśmy krajem nr 36 na świecie pod względem ludności ( a 69 pod względem wielkości ).. a w emisji nr 21..  Już samo to pokazuje że możemy zrobić więcej niż zwiększać import węgla

#24 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPip
  • 850 postów
  • Na forum od: 03.2008
585
  • Szczecin

Napisano 30 grudzień 2018 - 19:27

Zwolennicy obecnej władzy nie przestaną mnie zaskakiwać... A dorabianie teorii że TVN specjalnie teraz informuje o smogu a wcześniej nie,  jest już naprawdę zabawne.... A może po prostu wystarczy pomyśleć że z roku na rok ludzie są coraz bardziej uświadomieni i być może chcą znać więcej danych na temat stanu powietrza wokół siebie.

A zwalanie na to że USA / Chiny itd trują więcej jest niczym innym niż brakiem odpowiedzialności... Typowym podejściem "a co tam mogę wywalić śmieci do lasu przecież las jest duży i nikt nie zauważy..

Różnimy się zapewne w kwestiach politycznych, teraz jak widzę również w kwestiach ekologicznych ale te teorie spiskowe i wszędzie wina TVN i Tuska są już naprawdę nie teges...

Ja staram się wpajać dzieciom zasady związane z recyklingiem, poszanowaniem środowiska a nie mówię... róbcie co chcecie bo inni robią więcej. A tak mniej więcej wygląda Twoje tłumaczenie Polskiej emisji CO2..  

Jesteśmy krajem nr 36 na świecie pod względem ludności ( a 69 pod względem wielkości ).. a w emisji nr 21..  Już samo to pokazuje że możemy zrobić więcej niż zwiększać import węgla

Zawsze to ciekawe dowiedzieć się czegoś o sobie. Od Ciebie dowiedziałem się że jestem zwolennikiem obecnego rządu. To intrygująca i nowa dla mnie teza ale całkowicie fałszywa.

Prawdą jest że od fanatycznych zwolenników KO próbowałem się dowiedzieć dlaczego obecny rząd jest taki zły choćby na podstawie danych statystycznych  z Eurostatu. Ale zostałem po dwakroć zlekceważony :( Były memy, propagandowe zaklęcia i cytaty z mistrzów politycznego PR. Żadnych faktów. Dałem sobie na luz.

Z fanatycznym zwolennikami już tak jest że unikają merytorycznych dyskusji koncentrując się na propagandzie.

Należę do tej mam nadzieję większości Polaków zniesmaczonych walką dwóch politycznych obozów zapełnionych fanatycznymi zwolennikami o umysłowości troglodytów. Wystarczy nie wpisać się w propagandowy rechot i jesteś wrogiem. Tak myślicie ?

Argumenty propagandowe i analizy bieżącej rzeczywistości społeczno - gospodarczej  są równie prymitywne jak i adresaci tych argumentów.

Oni wiedzą wszystko najlepiej. Ty także wiesz wszystko najlepiej. Nawet to jakie mam poglądy polityczne. Gratuluję.

Szkoda pisać.

#25 Piskoor

Piskoor

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 562 postów
524
  • Warszawa

Napisano 30 grudzień 2018 - 19:29

Zawsze to ciekawe dowiedzieć się czegoś o sobie. Od Ciebie dowiedziałem się że jestem zwolennikiem obecnego rządu. To intrygująca i nowa dla mnie teza ale całkowicie fałszywa.

Prawdą jest że od fanatycznych zwolenników KO próbowałem się dowiedzieć dlaczego obecny rząd jest taki zły choćby na podstawie danych statystycznych  z Eurostatu. Ale zostałem po dwakroć zlekceważony :( Były memy, propagandowe zaklęcia i cytaty z mistrzów politycznego PR. Żadnych faktów. Dałem sobie na luz.

Z fanatycznym zwolennikami już tak jest że unikają merytorycznych dyskusji koncentrując się na propagandzie.

Należę do tej mam nadzieję większości Polaków zniesmaczonych walką dwóch politycznych obozów zapełnionych fanatycznymi zwolennikami o umysłowości troglodytów. Wystarczy nie wpisać się w propagandowy rechot i jesteś wrogiem. Tak myślicie ?

Argumenty propagandowe i analizy bieżącej rzeczywistości społeczno - gospodarczej  są równie prymitywne jak i adresaci tych argumentów.

Oni wiedzą wszystko najlepiej. Ty także wiesz wszystko najlepiej. Nawet to jakie mam poglądy polityczne. Gratuluję.

Szkoda pisać.

Wytnij zatem zdanie " zwolennicy obecnego rządu"   Reszta bowiem pozostaje bez zmian łącznie z teoriami spiskowymi dotyczącymi informowania przez TVN o smogu dopiero za PiS

#26 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPip
  • 850 postów
  • Na forum od: 03.2008
585
  • Szczecin

Napisano 30 grudzień 2018 - 19:39

Wytnij zatem zdanie " zwolennicy obecnego rządu"   Reszta bowiem pozostaje bez zmian łącznie z teoriami spiskowymi dotyczącymi informowania przez TVN o smogu dopiero za PiS

Wiesz jak się nazywają ci co wiedzą wszystko najlepiej, nawet to co inni myślą ?

Pewnie tak.

Ja nie wiem kim jesteś, nie wiem co myślisz, jakie masz poglądy. Wiem że się trochę zagalopowałeś. I tyle.

#27 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 904 postów
  • Na forum od: 03.2016
1121
  • Rajszew

Napisano 30 grudzień 2018 - 21:02

Daj znać i mnie. Będę tamtędy jeździł na początku lutego i w marcu. 

Dam znać, w lutym będzie gotowa.

#28 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6618 postów
  • Na forum od: 02.2008
4846
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 30 grudzień 2018 - 21:14

Zwolennicy obecnej władzy nie przestaną mnie zaskakiwać... A dorabianie teorii że TVN specjalnie teraz informuje o smogu a wcześniej nie, jest już naprawdę zabawne.... A może po prostu wystarczy pomyśleć że z roku na rok ludzie są coraz bardziej uświadomieni i być może chcą znać więcej danych na temat stanu powietrza wokół siebie.

Jesteśmy krajem nr 36 na świecie pod względem ludności ( a 69 pod względem wielkości ).. a w emisji nr 21.. Już samo to pokazuje że możemy zrobić więcej niż zwiększać import węgla

Jasne. Mozemy wydobywac swoj.

#29 Piskoor

Piskoor

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 562 postów
524
  • Warszawa

Napisano 30 grudzień 2018 - 21:23

Jasne. Mozemy wydobywac swoj.

Niekoniecznie miałem to na myśli :-D

#30 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6618 postów
4846
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 30 grudzień 2018 - 21:38

Niekoniecznie miałem to na myśli :-D

Ale dlaczego nie? Prawie całkowite uzależnienie się w nośnikach energii od Rosji (prawie100% ropy, 3/4 gazu i 1/5 wegla) ew Niemiec (przyszły tranzyt z NStream) ma być lepsze?
Ok. Nie chce kolejnej gownoburzy, ale pogoda mnie wq....irytuje. ;-)

#31 MarioJ

MarioJ

Rajder

• PipPipPipPipPip
  • 2045 postów
  • Na forum od: 11.2007
1281
  • Wrocław

Napisano 30 grudzień 2018 - 21:49

Ale dlaczego nie? Prawie całkowite uzależnienie się w nośnikach energii od Rosji (prawie100% ropy, 3/4 gazu i 1/5 wegla) ew Niemiec (przyszły tranzyt z NStream) ma być lepsze?

o czym Ty piszesz ? o planowaniu sprzed 20 lat albo obecnym pisowskim?

dzisiaj mądrzy ludzie planują tort energetyczny np. tak: 30% farmy wiatrowe na morzu, 10% wiatraki na lądzie rozproszone po całym kraju, 30% fotowoltaika, 30% atom

i może być np. 20% zapasu w bełchatowie

to takie przybliżenia z głowy na podstawie tego co gdzieś tam zaczytałem, chodzi o różnorodność oraz typizację źródeł energii

#32 Piskoor

Piskoor

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 562 postów
524
  • Warszawa

Napisano 30 grudzień 2018 - 21:52

Miałem na myśli raczej odchodzenie od kopalin a nie budowę kolejnych bloków energetycznych opalanych węglem. Wiem że wg miłościwie nam Panującego węgla mamy na 200 lat ale z ekonomicznego punktu widzenia pokładów gdzie wydobycie jest ekonomicznie uzasadnione mamy na lat kilkanaście. Ok mogą wejść nowe technologie wydobycia ale to nie zmienia całości spojrzenia.

W połowie grudnia wracałem akurat z tygodniówki w Sesto i po przejechaniu granicy swąd powietrza w okolicach Gliwic był przerażający.. Nawet mój młodszy 11 letni syn spytał co tak wali spalenizną za oknem.

I to jest dla mnie wyznacznik tego że powinniśmy myśleć o tym co możemy zrobić a nie tym że ktoś smrodzi więcej...

Może produkcja syntetycznej benzyny ???  Wiem że to póki co droga sprawa - ale być może jakiś potencjał jest. 

Jakiś czas temu oglądałem program chyba... Makłowicza który był w ośrodku narciarskim w Austrii (chyba Kuhtai ) mówił że w okolicy było sporo takich niewielkich zapór wodnych gdzie znajdowały się lokalne hydroelektrownie zapewniające zielona energie dla stacji narciarskich. Ma to sens bo wiadomo że koszt energii w ośrodku narciarskim to ogromne koszty

#33 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6618 postów
4846
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 30 grudzień 2018 - 22:00

o czym Ty piszesz ? o planowaniu sprzed 20 lat albo obecnym pisowskim?
i

O chwili obecnej.... wspólnym dziele obu opcji.

#34 CaperSKI

CaperSKI

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 449 postów
  • Na forum od: 02.2013
210
  • Wolne Miasto Gdańsk

Napisano 30 grudzień 2018 - 22:12

Co?
Nie miałem do czynienia.

Nie mamy u nas przeciwników nart MASTER :)

Co Ty Harpia, na derby nie chodzisz?😁

#35 Harpia

Harpia

Coś tam jeżdzę.

• PipPipPipPipPipPip
  • 5072 postów
  • Na forum od: 02.2009
4208
  • Umiejętności: 1
  • KRK

Napisano 30 grudzień 2018 - 22:16

Co Ty Harpia, na derby nie chodzisz?

Jeszcze nie byłem.

Podrzuć link to się wybiorę :)

Oczywiście w rękawie Mastery :)

#36 CaperSKI

CaperSKI

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 449 postów
  • Na forum od: 02.2013
210
  • Wolne Miasto Gdańsk

Napisano 30 grudzień 2018 - 23:44

Oni Cię maczetą Ty ich ostro podwieszoną krawędzią. Nie miałeś do czynienia, bo na zielonych nartach jeździsz. Co innego dajmy na to Atomy. Tu mógłbyś mieć pewnie problem w niektórych dzielnicach miasta.Elany by mi się w Gdańsku przydały😁