Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Suszarki/grzałki do butów narciarskich

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#41 Mariusz 93

Mariusz 93

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 12.2018
0

Napisano 31 styczeń 2019 - 08:33

Botki po to sa wyciagane by je wyciagac, najczesciej do suszenia. Jesli nie jezdzisz codziennie to nie musisz miec suszarek, wystarczy wyjac but wewn i polozyc w suchym przewiewnym miejscu do wysuszenia. Jesli jestes na wyjezdzie i jestes tylko raz na stoku w ciagu dnia, to tez nie potrzebujesz suszarki tylko suche miejsce* i wyjac butki a z butkow wkladke pod stope (pod wkladka tez sie gromadzi wilgoc). 

Jesli jezdzisz w dwoch lub kilklu turach - tzn. wracacsz i zdejmujesz buty a po godzinie znowu zakladasz to suszarka sie przyda.

Ba, nawet tam gdzie sa suszarki nascienne - wyjecie wkladki pomaga :)

* bylam na lodowcu w Norwegii i tam gdzie nocowalismy buty sie ukladalo na ogrzewanej podlodze w garazu a mokre ubrania wieszalo na linkach jak do prania - bez wyjecia botka but bylby cieply ale mokry….fuuuuj

Twoje spostrzeżenia mogą prowadzić w błąd dość dużą grupę początkujących użytkowników, do których również i ja się zaliczam. Ale... spójrzmy na to szerzej.
- Nie każdy but narciarski jest mega szczelny, szczególnie te z wypożyczalni.

- Na stoku mamy różne warunki pogodowe (dodatnie temperatury, deszcz). Zdarzają się sytuacje że but wewnętrzny jest najzwyczajniej cały mokry.

- Zdarzają się również różne ośrodki narciarskie i różnie jest z temperaturą grzejników. 

- Tak jak zauważyłaś intensywność użytkowania buta jest różna.

Tutaj nasuwa mi się wniosek że suszarkę jest dobrze mieć. Po prostu na wszelki wypadek. Jeśli jeździmy codziennie i codziennie będziemy dosuszać swój but to ja tu widzę raczej pozytywny aspekt. Nie mówiąc już o sytuacji, gdy rano zakładasz swój but a tu niemiła, niedosuszona niespodzianka. 

#42 Nrafal

Nrafal

Nowy użytkownik

• 24 postów
  • Na forum od: 09.2018
3

Napisano 31 styczeń 2019 - 16:04

A jak się to wszystko ma do formowanych botkow a co więcej wkładek. Czy te suszarki nie mają negatywnego wpływu tak jak standardowe wieszaki?

#43 matist

matist

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 12.2008
1

Napisano 15 marzec 2019 - 08:59

Suszarka do butów z JULA - krótki opis:

Zachęcony dobrymi opiniami, zakupiłem takie coś na wyjazd, no i oczywiście do użytku domowego. Wygląda ładnie, dmucha ciepłym, ma czasomierz - pięknie.

Testowałem to urządzenie i doszedłem do wniosku, że coś jest nie tak. Wszystko działa, lecz powietrze wypuszczane z dwóch środkowych rur jest dużo cieplejsze, niż te które są na zewnątrz. Myślałem, że to kwestia ustawienia temperatury, lecz przy każdej zmianie było tak samo.

Jedne buty wysuszone w godzinę , pozostałe nie.

Pojechałem z reklamacją i niestety moje obawy się potwierdziły - Pan z obsługi stwierdził, że to błąd konstrukcyjny nowych modeli i do środkowych daje więcej ciepłego powietrza niż do zewnętrznych. Sprzęt oddałem.

W mojej opinii sprzęt fajny, lecz nie do końca dopracowany.

Na następny sezon wygrała wersja siermiężna z rurek na dwa buty i suszarkę małą turystyczną, która ma letnie powietrze... - najprostsze i najlepsze, choć same kolanka i rurki trochę kosztowały :-)

#44 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Na forum od: 02.2009
809
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 15 marzec 2019 - 09:04

Tak czy owak podstawa to wyjęcie botka.

#45 Gabrik

Gabrik

Użytkownik

• PipPip
  • 274 postów
  • Na forum od: 02.2018
48
  • Umiejętności: 2
  • Okolice stolicy

Napisano 15 marzec 2019 - 12:30

Z tym wyjmowaniem straszą niektórzy, że botek tego nie lubi...aczkolwiek w moim modelu buta akurat skorupa rozkłada się tak dobrze, iż nie widzę osobiście negatywnych skutków jakie ma to nieść.

#46 labas

labas

Użytkownik

• PipPipPip
  • 429 postów
  • Na forum od: 03.2009
263
  • Umiejętności: 1
  • Krościenko

Napisano 15 marzec 2019 - 12:49

Co Wy tak się boicie tego wyjmowania botka ze skorupy?

Obecne buty mam 5 sezonów, na nartach spędzam srednio 50-70 dni w sezonie i muszę botki wyciągać bo mam sznurowane - najpierw botek na nogę potem do skorupy, po jeździe ściągam skorupę, następnie botek inaczej się nie da założyć ani ściągnąć.

Botki po jeździe zawsze kładę na grzejnik.

Nic się botkom nie dzieje że je tak traktuję, a przeciwnicy tej metody, no cóż lubią smród z butów :P

• wkg podziękował za tę wiadomość

#47 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13254 postów
  • Na forum od: 11.2007
8124
  • Warszawa

Napisano 15 marzec 2019 - 13:07

Cześć

W tracie wyjazdów zawsze używam grzałek elektrycznym do przesuszenia butów a - co może i ważniejsze - nagrzania ich przed założeniem. Po powrocie do domu obowiązkowo wszystkie buty rozbieram na części (botki, wkładki, wyjmowane plastiki itd) i się suszą stojąc sobie spokojnie.

Pozdrowienia

#48 labas

labas

Użytkownik

• PipPipPip
  • 429 postów
263
  • Krościenko

Napisano 15 marzec 2019 - 13:12

Mam taki patencik na ciepłe buty przy zakładaniu, kładę termofor między skorupy - całość w pokrowcu.

Przy dużych mrozach bardzo pomaga.

#49 CaperSKI

CaperSKI

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 471 postów
  • Na forum od: 02.2013
220
  • Wolne Miasto Gdańsk

Napisano 15 marzec 2019 - 13:37

Co Wy tak się boicie tego wyjmowania botka ze skorupy?
Obecne buty mam 5 sezonów, na nartach spędzam srednio 50-70 dni w sezonie i muszę botki wyciągać bo mam sznurowane - najpierw botek na nogę potem do skorupy, po jeździe ściągam skorupę, następnie botek inaczej się nie da założyć ani ściągnąć.
Botki po jeździe zawsze kładę na grzejnik.
Nic się botkom nie dzieje że je tak traktuję, a przeciwnicy tej metody, no cóż lubią smród z butów :P

Przeciwnicy mają grzałki dmuchające i też nie wiedzą co to smród. Nie ma obsolutnie potrzeby wyjmowania botka żeby dobrze go wysuszyć.

Wysłane z mojego TA-1004 przy użyciu Tapatalka

#50 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPipPip
  • 330 postów
  • Na forum od: 01.2011
106
  • Umiejętności: 6
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano 15 marzec 2019 - 13:53

Przeciwnicy mają grzałki dmuchające i też nie wiedzą co to smród. Nie ma obsolutnie potrzeby wyjmowania botka żeby dobrze go wysuszyć.

Wczesniej tez w ogole nie wyjmowałem botka (chyba nawet sa na forum takie moje wpisy), ALE kiedyś wyciagnalem i okazało się, ze w czubkach butow (miedzy botkiem, a skorupa) jest wilgoc. Pewnie nie zawsze cala wilgoc jest w stanie uwolnić się stamtąd i dlatego osobiście raz na jakiś czas susze botki wyciagniete ze skorup. To gwarantuje brak wilgoci w bucie :)

#51 CaperSKI

CaperSKI

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 471 postów
220
  • Wolne Miasto Gdańsk

Napisano 15 marzec 2019 - 13:58

Wczesniej tez w ogole nie wyjmowałem botka (chyba nawet sa na forum takie moje wpisy), ALE kiedyś wyciagnalem i okazało się, ze w czubkach butow (miedzy botkiem, a skorupa) jest wilgoc. Pewnie nie zawsze cala wilgoc jest w stanie uwolnić się stamtąd i dlatego osobiście raz na jakiś czas susze botki wyciagniete ze skorup. To gwarantuje brak wilgoci w bucie :)

Nastawiam dmuchawę na 30 minut i głęboko wkładam rurę doprowadzającą powietrze i nigdy po wyjęciu botka nie odnotowałem wilgoci. Sprawdzałem wielokrotnie.

#52 labas

labas

Użytkownik

• PipPipPip
  • 429 postów
263
  • Krościenko

Napisano 15 marzec 2019 - 14:09

nigdy po wyjęciu botka nie odnotowałem wilgoci. Sprawdzałem wielokrotnie.

A jednak wyciągasz i to wielokrotnie :P

#53 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13254 postów
  • Na forum od: 11.2007
8124
  • Warszawa

Napisano 15 marzec 2019 - 14:10

Nastawiam dmuchawę na 30 minut i głęboko wkładam rurę doprowadzającą powietrze i nigdy po wyjęciu botka nie odnotowałem wilgoci. Sprawdzałem wielokrotnie.

Cześć

Ale musiałeś kupić takie grzałki. Grzałki zajmują miejsce. Powinny być nakładki na suszarkę. No i jesteś w plecy na prądzie. ;)

Pozdrowienia

#54 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPipPip
  • 330 postów
  • Na forum od: 01.2011
106
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano 15 marzec 2019 - 14:27

A jednak wyciągasz i to wielokrotnie :P

Hahaha, dooooobre :D

#55 CaperSKI

CaperSKI

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 471 postów
220
  • Wolne Miasto Gdańsk

Napisano 15 marzec 2019 - 14:44

Hahaha, dooooobre :D

taaaak, wyciągam-wkładam, wyciągam-wkładam eeeech.....😁
Wyciągałem parę razy zanim upewniłem się, że jest jak piszę. 😜
W istocie, na prądzie jestem w plecy ale mam skręcone grzejniki i nie muszę grzać chaty żeby wysuszyć botki😁

• Mitek podziękował za tę wiadomość

#56 labas

labas

Użytkownik

• PipPipPip
  • 429 postów
263
  • Krościenko

Napisano 15 marzec 2019 - 14:48

ale mam skręcone grzejniki i nie muszę grzać chaty żeby wysuszyć botki 

No, ja w lecie też nie jeżdżę na nartach i mam zakręcone grzejniki :D

Dość żartów, trza się brać do pracy.

#57 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9448 postów
  • Na forum od: 09.2006
3685
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 15 marzec 2019 - 14:53

1/ buty trzeba suszyc

2/ prewencja jest b istotna - tzn trzeba zadbac o uszczelnienie skorupy - zwykle, fabrycznie w dobrych butach jest znosnie - ja zawsze nalepiam pare paskow  duct tape w miejscu, gdzie zaczyna sie  nakladac czesc boczna I przysrodkowa skorupy bo tamtedy najczesciej dostaje sie snieg (jak bede mial czxas to wsadze zdjecie)

3/ wyciagam wewn buty raz na jakiejs 2-3 dni jazdy

4/ HIGIENA: ZAWSZE oddychalne skarpetki, nowe KAZDEGO dnia.  (dodatkowo jeden patent ktorego nie zdradze) -higiena cial I stop - obowiazkowa!!!!!

Nie wyobrazam sobie zaniedbanie butow - nie mowiac o woni (nie wyobrazam sobie doprowadzic buty do takiego stanu) - jest to istotne zwlaszcza w niskich temperaturach - caly but MUSI byc suchy - inaczej palce  marzna....

• labas podziękował za tę wiadomość

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#58 Joanna Sm

Joanna Sm

Użytkownik

• PipPip
  • 208 postów
  • Na forum od: 01.2017
407

Napisano 15 marzec 2019 - 19:03

Model siermiężny na dwie pary butów w wersji zrób to sam.

Bacek,
Dla pomysłu- mam ogromny podziw- na ratunek misji Appollo 13!!!

....
4/ HIGIENA: ZAWSZE oddychalne skarpetki, nowe KAZDEGO dnia.  (dodatkowo jeden patent ktorego nie zdradze) -higiena cial I stop - obowiazkowa!!!!!
 ..

Lista bagażu astronautów, .... i nie ma dostępu do pralki, może mikrobów jest mniej.

Here's the packing list:

1 pair of shoes for the treadmill 1 pair of shoes for the bike 1 pair of exercise shorts for every 3 days of exercise 1 T-shirt for every 3 days of exercise 1 work shirt for every 10 days 1 T-shirt for under the workshirt for every 10 days 1 pair work pants/shorts for every 10 days 1 pair underwear for every 2 days 1 pair socks for every 2 days 2 sweaters 2 pairs Russian overalls (optional)

Himalajści chyba jeszcze oszczędniej pakują!

Pozdrawiam.