Skocz do zawartości

Buty narciarskie z Decathlonu


Rekomendowane odpowiedzi

1. M
2. 33 lat
3. 79 kg
4. 183 cm
5. Jak długo jeździsz na nartach ? 1 sezon (5 dni jazdy)
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 4
7. Jakie masz buty ? nie mam
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? VOLKL RTM 74 / VOLKL RTM 75iS (jestem tuż przed zakupem)

9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? Nie mam jeszcze swojego ulubionego stylu jazdy

10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? Pomału wchodzę na poziom czerwonych szlaków
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? Jeszcze nie wiem
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? W planach jest ok. 10-14 dni rocznie
13. Możliwości finansowe: Posiadam vouchery do Decathlon, które chciałbym wykorzystać właśnie na buty. Stąd w temacie pojawiły się buty z Decathlonu. Narty planuję kupić używki na 1-2 sezony, po czym wziąć nowe jak już będę znał swój styl i możliwości.

Do wyboru mam buty:
- Salomon X Access 80

- Rossignol H Alltrack 90

- Tecnica Machsport HV 90
- Rossignol Alltrack PRO 100

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. M
2. 33 lat
3. 79 kg
4. 183 cm
5. Jak długo jeździsz na nartach ? 1 sezon (5 dni jazdy)
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 4
7. Jakie masz buty ? nie mam
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? VOLKL RTM 74 / VOLKL RTM 75iS (jestem tuż przed zakupem)

9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? Nie mam jeszcze swojego ulubionego stylu jazdy

10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? Pomału wchodzę na poziom czerwonych szlaków
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? Jeszcze nie wiem
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? W planach jest ok. 10-14 dni rocznie
13. Możliwości finansowe: Posiadam vouchery do Decathlon, które chciałbym wykorzystać właśnie na buty. Stąd w temacie pojawiły się buty z Decathlonu. Narty planuję kupić używki na 1-2 sezony, po czym wziąć nowe jak już będę znał swój styl i możliwości.

Do wyboru mam buty:
- Salomon X Access 80

- Rossignol H Alltrack 90

- Tecnica Machsport HV 90
- Rossignol Alltrack PRO 100

 

Przymierzałeś te buty? Bo może się okazać, że nie masz żadnych do wyboru. Na forum znajdziesz obszerne wątki o tym jak dobierać buty. Przeczytaj to niezwykle uważnie i poświeć trochę czasu bo dobranie butów jest dużo ważniejszy od nart.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie ma znaczenia który z nich wybierzesz pod warunkiem że będą dobrze dopasowane do stopy, czyli nie za długie, nie za szerokie w stopie i w obwodzie cholewy (na tych dwóch bym się głównie skupił) i nie za dużo miejsca ponad stopą (to idzie ew skorygować wysokością podkładki pod linerem, ale po co skoro można dobrać).

 

Przykładowo Tecnica MACH 1 którą wspominasz to model HV - High Volume czyli dla kogoś kto ma szerokie stopy i wydatne łydki. Są jeszcze modle MV (medium) i LV (low) dla ludzi z coraz drobniejszymi stopami (nie koniecznie krótszymi)

 

Kupno za dużych/niedopasowanych butów da kilka efektów:

  • problemy w jeździe (w końcu noga lata w środku i narta robi co chce a nie co ty chcesz)
  • faktyczny flex będzie dużo niższy niż ten na bucie ( w końcu duzo wolnych przestrzeni więc łatwiej zgiąć)
  • gwarantowane bóle stóp (skoro stopa będzie luźno to będzie tendencja do mocnego zapinania dolnych klamer co skutkuje punktowymi naciskami)
  • otarcia w różnych częściach buta (skoro noga lata to o coś się ociera).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie stopę mam dosyć szeroką (szczególnie z przodu, gdzie wiele normalnych butów mnie ciśnie). W sklepie polecali mi Salomony X Access 80.

Dosyć dobrze leżały mi na nodze buty Rossignol H Alltrack 90, czyli jak rozumiem mogę się nimi zainteresować poważnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie stopę mam dosyć szeroką (szczególnie z przodu, gdzie wiele normalnych butów mnie ciśnie). W sklepie polecali mi Salomony X Access 80.

Dosyć dobrze leżały mi na nodze buty Rossignol H Alltrack 90, czyli jak rozumiem mogę się nimi zainteresować poważnie?

 

Osobiście celował bym w flex od 100 w górę. Tu czy tu najważniejsze jest dopasowanie do stopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważacie, żeby spojrzeć raczej na ROSSIGNOL ALLTRACK 120?

 

A  Ty dalej swoje - nie bierzesz pod uwagę tego co napisali koledzy. TO NIE KLAPKI, KTÓRE KUPISZ PRZEZ INTERNET

Nie ma znaczenia firma i model jak nie przymierzysz wszystkich po wcześniejszym zmierzeniu stopy (najlepiej na specjalnej miarce w sklepie). 

Dopiero jak to zrobisz (zmierzysz) szukaj butów z podpowiedzianym flexem, ZMIERZ WSZYSTKIE i wybierz najwygodniejszy.

Mam nadzieję, że wyłożyłem to łopatologicznie

Przeczytaj też wątek podrzucony przez Wujot'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz

 

Tu czy tu najważniejsze jest dopasowanie do stopy.

 

Nikt Ci nie powie czy te będą najlepsze na Twoją stopę. Jak będą niedopasowane to "efektywny flex" może być nawet mniejszy niż tych pozostałych. Pojedź pomierz, jak będziesz pewny to sprawdź jeszcze mniejszy rozmiar.

Przejedź się też potem do normalnego sklepu i pomierz tam inne modele. Może się okazać że za kupony lepiej kupić coś innego lub odsprzedać je z małą stratą a buty dobrać jak trzeba z większej gammy dostępnych modeli i rozmiarów.

 

A jak chcesz na szybko to rzuć monetą albo pokieruj się jakąś opinią z netu. Będziesz miał wtedy na kogo zrzucić że Ci źle doradzili. Nawet najlepszy fachowiec w najbardziej specjalistycznym sklepie Ci nie pomoże bo koniec końców to ty wybierasz i to Twoja noga jest w środku buta i nikt inny nie będzie wiedział jak tam leży. Co najwyżej dobry fachowiec wyeliminuje skrajne przypadki przestrzału w doborze rozmiaru albo udzieli Ci wskazówek na podstawie których Ty dokonasz dobrego wyboru. Ale wybór i tak zawsze należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogół sprzedawcy w Decathlonie nie mają "zielonego pojęcia" o narciarstwie, to przypadkowi ludzie (chyba, że akurat przypadkowo trafisz na narciarza). Nie mają żadnych tego typu szkoleń.  Posłuchaj rady Wujot'a.  Nie leń się z czytaniem, tam jest sporo praktycznych, dobrych i przydatnych porad. 

                                                      Powodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało prawdopodobne. Ja mam 290 i w dłuższe 280 udawało mi się wcisnąć. Pytanie kiedy cię umierają i w co? W trakcie zakładania na długość powinny uwierać. Dopiero po zapięciu górnych kamer w pozycji narciarskiej powinno przestać.

Z przodu cisną mnie w palce, ale tak jak powiedziałem mam dosyć szerokie stopy.
Skoro wciskałeś w mniejsze od stóp to rozumiem, że po prostu miałem podwinięte palce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu cisną mnie w palce, ale tak jak powiedziałem mam dosyć szerokie stopy.
Skoro wciskałeś w mniejsze od stóp to rozumiem, że po prostu miałem podwinięte palce.

Nie, to oznacza, że prawdopodobnie źle zapinasz te buty (przy Twoim doświadczeniu to wielce prawdopodobne). Skąd jesteś - może ktoś podeśle Ci namiar na dobry sklep w okolicy, jak będziesz miał szczęście, kupisz buty taniej niż we wspomnianej sieci? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to oznacza, że prawdopodobnie źle zapinasz te buty (przy Twoim doświadczeniu to wielce prawdopodobne). Skąd jesteś - może ktoś podeśle Ci namiar na dobry sklep w okolicy, jak będziesz miał szczęście, kupisz buty taniej niż we wspomnianej sieci? 

Spod Wrocławia. Na dniach będę jechał do Wrocławia na przymiarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. M
2. 33 lat
3. 79 kg
4. 183 cm
5. Jak długo jeździsz na nartach ? 1 sezon (5 dni jazdy)
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 4
7. Jakie masz buty ? nie mam
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? VOLKL RTM 74 / VOLKL RTM 75iS (jestem tuż przed zakupem)

9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? Nie mam jeszcze swojego ulubionego stylu jazdy

10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? Pomału wchodzę na poziom czerwonych szlaków
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? Jeszcze nie wiem
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? W planach jest ok. 10-14 dni rocznie
13. Możliwości finansowe: Posiadam vouchery do Decathlon, które chciałbym wykorzystać właśnie na buty. Stąd w temacie pojawiły się buty z Decathlonu. Narty planuję kupić używki na 1-2 sezony, po czym wziąć nowe jak już będę znał swój styl i możliwości.

Do wyboru mam buty:
- Salomon X Access 80

- Rossignol H Alltrack 90

- Tecnica Machsport HV 90
- Rossignol Alltrack PRO 100

Jak często kupujesz buty narciarskie? Pewnie tak często jak zmieniasz samochody ;) Nie mówię tego złośliwie, ale uważam, że gdybym miała wybrać auto marki zaczynającej się na "F" jak żartobliwie się mówi - nie kupuj aut Francuskich, Ford, Fiat - tak samo powiedziałabym o kupnie butów z decathlonu !! Warto zainwestować trochę więcej a mieć but służący przez lata, z którego będziemy zadowoleni. To co sprzedają sieciówki to nie są te same buty, które kupisz w specjalistycznym sklepie, te mają buty bezpośrednio od np. heada, salomona, tecnici, rossignola etc. Sieciówki mają robione buty pod "markety" - słabsze wykonanie, plastik nie ma takiej twardości jak powinien, wkładka też nie jest tak wypełniona jak w "orginalnym" bucie. Niby szczegóły, pierdoły, ale diabeł tkwi właśnie w szczegółach ;) Zwróć uwagę w katalogu firmowym buta ( możesz znaleźć na szybko będąc w sklepie w internecie w komórce) czy but, który chcesz kupić ma identyczną szatę graficzną, identyczną nazwę - bez jakiś ekstra dopisków itd. 

Powodzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak często kupujesz buty narciarskie? Pewnie tak często jak zmieniasz samochody ;) Nie mówię tego złośliwie, ale uważam, że gdybym miała wybrać auto marki zaczynającej się na "F" jak żartobliwie się mówi - nie kupuj aut Francuskich, Ford, Fiat - tak samo powiedziałabym o kupnie butów z decathlonu !! Warto zainwestować trochę więcej a mieć but służący przez lata, z którego będziemy zadowoleni. To co sprzedają sieciówki to nie są te same buty, które kupisz w specjalistycznym sklepie, te mają buty bezpośrednio od np. heada, salomona, tecnici, rossignola etc. Sieciówki mają robione buty pod "markety" - słabsze wykonanie, plastik nie ma takiej twardości jak powinien, wkładka też nie jest tak wypełniona jak w "orginalnym" bucie. Niby szczegóły, pierdoły, ale diabeł tkwi właśnie w szczegółach ;) Zwróć uwagę w katalogu firmowym buta ( możesz znaleźć na szybko będąc w sklepie w internecie w komórce) czy but, który chcesz kupić ma identyczną szatę graficzną, identyczną nazwę - bez jakiś ekstra dopisków itd. 

Powodzenia!!

Akurat mam obecnie Forda i to najlepsze auto do tej pory ;)

Czyli mogę wziąć w Decathlonie, taki sam model w innym sklepie i je podmienić, wtedy będę miał lepsze plastiki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto być za cwanym.

Koleżanka prawdę mówi. Ani buty, ani narty z tego typu sieciówek nie są tym, czym się wydają być. Są "fabrycznie fałszowane". Sporo słabsza jakość. Sprawdzałem na kilku produktach. Tak jak ci napisano:  bardzo dokładnie sprawdź szatę graficzną, oznaczenia (napisy) itp... Z pewnością będą się różnić od tych oferowanych w specjalistycznych sklepach.

Te różnice w praktyce oznaczają, że to zupełnie inna, znacznie gorsza jakość sprzętu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze buty kupiłem w markecie.
Ich słabizna nie polegała na złym wykonaniu. To były jakieś Rossi.
Zalety: pierwszy sezon to był komfort.
Wady: w drugim nie nadawały się do niczego. Dużo za luźne. Z drugiej strony to jakbym w pierwszym sezonie wsiadł w te co w drugim to bym się pobeczal. W dodatku nie miał zamienić na co, a i tak bywało chwilami. Teraz niby dobre, ale ostatnio raz na trzy dni coś tam nie halo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto być za cwanym.

Koleżanka prawdę mówi. Ani buty, ani narty z tego typu sieciówek nie są tym, czym się wydają być. Są "fabrycznie fałszowane". Sporo słabsza jakość. Sprawdzałem na kilku produktach. Tak jak ci napisano:  bardzo dokładnie sprawdź szatę graficzną, oznaczenia (napisy) itp... Z pewnością będą się różnić od tych oferowanych w specjalistycznych sklepach.

Te różnice w praktyce oznaczają, że to zupełnie inna, znacznie gorsza jakość sprzętu. 

Przecież napisałem, że skoro te same kupię w innym sklepie to mogę je zamienić.

Wracając do tematu, czy możecie coś doradzić prócz teorii spisowych sklepów?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam obecnie Forda i to najlepsze auto do tej pory ;)

Czyli mogę wziąć w Decathlonie, taki sam model w innym sklepie i je podmienić, wtedy będę miał lepsze plastiki :D

Gadki typu "ford guwno wort" to zabobony wywodzące się z czasów kiedy ludzie sprowadzali dajmy na to forda oriona z przebiegiem ćwierć miliona kilometrów, po dwóch dzwonach, za 2000 dojczmarek i się dziwili, że ta stara rozwalona fura, wyposażona w silnik rodem z lat 60tych ma czelność się psuć. Toż to prawie nówka!  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, że skoro te same kupię w innym sklepie to mogę je zamienić.

Wracając do tematu, czy możecie coś doradzić prócz teorii spisowych sklepów?!

Dziś zaglądnąłem do Decathlonu. Buty jak buty. Nie ma co szukać tych z górnej półki, ale te ze środka wyglądają OK. Wybierz coś co pasuje Twoim stopom w okolicach flexu 90-100. A jeśli nie znajdziesz nic odpowiedniego to szukaj gdzie indziej. Wbrew opinii innych uważam, że sprzęt z Decathlonu jest OK. Kupiłem tu mnóstwo rzeczy. Np. niezły rower górski, który służy mi prawie 10 lat, buty narciarskie dla córki, sporo ciuchów, bielizny, plecaków, butów turystycznych. Decathlon, wbrew pozorom, dba o jakość. Nie jest ona najwyższa, ale nie znajdziemy tu dziadostwa. A ceny są przystępne.

 

A w kwestii stereotypów samochodowych. Dzisiejsze samochody są międzynarodowe. Złożone z podzespołów produkowanych przez producentów z całego świata. Trudno więc mówić o tym czy jedne są lepsze od drugich. Osobiście posiadam jeden z teoretycznie najbardziej awaryjnych stereotypowo samochodów: Peugeot 307. Nie dość że na "F" to jeszcze francuski. :) Starzeje się, dobija 12 lat. I już teraz się martwię czym go zastąpię, bo tak udanego samochodu już pewnie nie kupię.

 

Nie wierzcie stereotypom. Wysilcie własne mózgi i... googla. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...