Skocz do zawartości

Zestawienie modeli nart i ich odpowiedników u różnych producentów


smokcmok

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, mam pomysł, który mi pomoże i wielu innym osobom. Czy "eksperci" i "moderatorzy" wspólnie mogliby podjąć się zrobienia zestwienia (np: w pliku exel) dotyczącego modeli nart i ich odpowiedników u innych producentów. Np: Atomic SL9 - Fischer RC4 SC - Head Supershape - Polsport PL5 SC :) - inni producenci (nie wiem czy trafiłem w ten zestaw). Taki plik mógłby być umieszczony na stronie przy sprzęcie. Można by go modyfikować w zależności od sezonu, dokładać zakładki kolejnych. Takie zestawienie pomogłoby np. w testach, wyborze nart: jeśli jeździłem na jednym modelu Atomica SX10, dlaczego nie przetestować odpowiedników u Fischera, Dynastara, czy Rossignola, ..itd. Można by to ładnie posegregować: slalomka/gigant/cross/free....., oznaczyć dla kogo, dane techniczne, itd, .... , rozbudowywać w zależności od potrzeb. Co Wy na to? A może ktoś to już zrobił?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie jest to trudne, ale pracowite. Trzeba by było wybrać firmę o największej ilości modeli nart i do niej dopisywać. Oczywiście nie ma sensu chyba iść w stronę nart z najniższej półki, ale żeby było to kompetentne to niech będzie full. Można by było zrobić jakąś ankietę. Trzeba nad tym trochę popracować, jaką metodą zebrać dane., jak to rozwiązać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko grunt w tym zeby tak jak napisał Jark wszystkiego nie zagmatwac i nie rozwlec. Mysle ze obecny kształt katalogu jest bardzo dobry i bardzo przejrzysty i poprostu mozna do opisu danej narty obok informacji ze jest to np.narta na puch dla pan lub sl dla mężczyzn dodać przypis (na dole po opisie narty) : odpowiedniki u innych producentów (dwukropek i wymienic, zainteresowany sam wejdzie w katalogi innych nart i znajdzie modele z kolekcji danego sezonu, podane na dole opisu ). I tyle. wszystko pozostanie przejzyste i nie zajmie tyle czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lubię - konstruktywne myślenie. Więcej głów to więcej pomysłów. Tylko dalej pozostaje fakt jak to wszystko poselekcjonować, posegregować. Moderatorzy muszą włączyć się do aukcji. Jakaś ankieta, zestawienie, a wszystko samo zacznie wychodzić. Atomic - SL12 Dynastar - Head - Nordica - Volkl - Blizzard - Elan - K2 - Rossignol - Dymanic - Fischer - Worldcup SC Kneissl - Salomon -
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystanie istniejącego katalogu to zdaje się najlepszy pomysł. Wszystko będzie wtedy w jednym miejscu. Jeśli udałoby się to zrobić w jak najprostszy sposób to będzie wszystko ok. W tym wypadku bardzo rozbudowane informacje mogą wg mnie spowodować, iż nie będzie to zbyt przejrzyste, szczególnie dla osób które zaczynają dopiero przygodę z narciarstwem. Poczekajmy Panowie na inne głosy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze obecny kształt katalogu jest bardzo dobry i bardzo przejrzysty i poprostu mozna do opisu danej narty obok informacji ze jest to np.narta na puch dla pan lub sl dla mężczyzn dodać przypis (na dole po opisie narty) : odpowiedniki u innych producentów (dwukropek i wymienic, zainteresowany sam wejdzie w katalogi innych nart i znajdzie modele z kolekcji danego sezonu, podane na dole opisu ). I tyle. wszystko pozostanie przejzyste i nie zajmie tyle czasu.

Popieram KRC, nie ma sensu tworzenia nowych katalogów, powinien byc jeden ale pełen i konkretny (jestem pewien, że i tak na poczatku sezonu będzie "kupa" nowych postów typu : "pomóżcie, które narty wybrać ?..");) istniejący katalog można jeszcze ew. uzupełnic o opinie użytkowników np.w kat. krotki skręt, długi skręt, trzymanie na krawedziach, stabilnść na prędkości, ocena kocowa (średnia) skala moze byc procentowa lub punktowa (np. 0-100)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cytując nasz Katolog mogłoby to wyglądać tak: Kolekcja 2006/2007 firma: Atomic model: Sl 12 opis: cyt." Dynamiczna, zwinna, pełna mocy: nowa narta slalomowa, zarówno dla sportowców, jak i wąskiego grona amatorów o dobrym przygotowaniu fizycznym. Nowa czerwono-biała stylistyka. Optymalne trzymanie krawędzi i bezpośredni transfer sił w kluczowym momencie. Innowacyjne rozwiązania takie jak Powerbridge, gwarantują optymalne własności przy ostrych skrętach, dodając Ci ułamek sekundy, dzięki któremu pierwszy osiągniesz linię mety." Odpowiedniki nart u innych producentów: Dynastar - ? Head - ? Nordica - ? Volkl - Racetiger Sl Racing Blizzard - ? Elan - ? K2 - ? Rossignol -? Dymanic - ? Fischer - RC4 Worldcup SC Kneissl - Red Star SL Salomon - Equipe 3V Race Opinie użytkowników i punktacja Atomic Sl 12. --- Jesli pomyliłem jakiś model to przepraszam ale miało być to zobrazowanie najprostszego i najszybszego według mnie sposobu zrealizowania tego dobrego jak dla mnie pomysłu :D Innych modeli pozostałych firm nie byłem pewien lub nieznam dlatego powstrzymałem się od ich wpisywania :P Mysle ze sposobem szybkiego powstania listy odnośników byłoby wypisanie w takiej formie jaką przedstawił Smokcmok odpowiedników. Adminowi i moderatorom zmniejszy to pracę będą mogli porostu poprawić ewentualne nasze błedy lub dodać coś i uzyc opcji kopiuj/wklej. Przepraszam ze tak się rozwlekłem :P . Mozemy zeby to było szybko i sprawnie opisać modele w ten sposób (żeby zachować przejrzystość i zaoszczędzić czas zaczynać od danego modelu Atomic-a i wpisywać jego odpowiedniki (niema tu zadnych sympatii (no moze troche) ani twierdzeń ze Atomic jest najlepszy) Ale trzymając się tej zasady unikniemy dublowania opisów tzn. Nie bedziemy pisać nie potrzebnie odpowiedników SL 12 i RC4 WC SC bo znależć się to może w 1 poście i nie ugrzęznie w gaszczu "dubli". Dlatego ktoś kto się zna na Crossie napisze odpowiedniki narty Crosowej Atomica, ktoś kto się zna na nartach dla pań :) (z podziałem na zaawansowanie) stworzy odpowiedniki nart dla pań :). czyli należy uzupełnić liste modeli : SL 12 - Sl 9 - GS 12 - GS 9 - Sl 12 jr. - itd ..... :P :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

istniejący katalog można jeszcze ew. uzupełnic o opinie użytkowników np.w kat. krotki skręt, długi skręt, trzymanie na krawedziach, stabilnść na prędkości, ocena kocowa (średnia) skala moze byc procentowa lub punktowa (np. 0-100)

dobry pomysł ale ja bym bardziej był skłonny do podzielenia nart na grupy zamiast krótki skręt to slalom, długi skręt - gigant i inne grupy typu kobiece, freeride, freeski, cross, itd i kazdy wchodzil by sobie w dana interesujaca grupe i wyskakiwały by mu narty z danej grupy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysł ale ja bym bardziej był skłonny do podzielenia nart na grupy zamiast krótki skręt to slalom, długi skręt - gigant i inne grupy typu kobiece, freeride, freeski, cross, itd i kazdy wchodzil by sobie w dana interesujaca grupe i wyskakiwały by mu narty z danej grupy :D

Ciekawy pomysł tylko mysle ze narty powinny pozostać w katalogu jako kolekcje danej Firmy. Jesli rozbijemy to na kategorie ogolnie wzucajac wszystkie narty do jednego worka pod roznymi kategoriami, moze sie skonczyc na tym iz za 2, 3 lata ktos kto jest lajikiem bedzie mial mozliwosc kupna konkretnych uzywanych nart np. Rossignol bedzie chcial szybko dowiedziec się coś o danym modelu i opiniach na ten temat szukając w obecnym (wedlug mnie dobrze ułozonym katalogu) wejdzie w katalog Rossignol 2006/2007 i je odrazu znajdzie.jak zacznie szukac w worku cross, gigant itp. moze byc to utrudnione. a co do oceny opinii uzytkowników nie tyko w ramach krótkiego, długiego czy innego skrętu :) juz te opcje istnieja i mozna z nich korzystac. skala jest od (1-10). :) Dzieki Qaz za chec pomocy. jak ty bys to najlepiej widział?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze źle to napisałem:) nie chcialem likwidowac grup obecnych tylko np ktos wejdzie w Atomic i tam dac pod grupe np Slalom i podspodem (tak jak jest teraz ze zdjeciami) wszystkie slalomowe narty nastepnie podgrupa Gigan i pod spodem wszystkie gigantowa itd a gdy ktos wejdzie w dana narte to gdzies tam moze byc odnosnik typu "zobacz narty slalomowe innych firm" lub cos podobnego tak jak to pisal smokcmok zeby mozna bylo porównac :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze źle to napisałem:) nie chcialem likwidowac grup obecnych tylko np ktos wejdzie w Atomic i tam dac pod grupe np Slalom i podspodem (tak jak jest teraz ze zdjeciami) wszystkie slalomowe narty nastepnie podgrupa Gigan i pod spodem wszystkie gigantowa itd a gdy ktos wejdzie w dana narte to gdzies tam moze byc odnosnik typu "zobacz narty slalomowe innych firm" lub cos podobnego tak jak to pisal smokcmok zeby mozna bylo porównac :)

A to zupelnie co innego :) Dobry pomysł. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym? Zobaczcie załącznik. Wzorowałem się na nartach Atomica, nie ze względu na sentyment , a pierwszą literę alfabetu i dość dużą gamę produktów. Każdy z nas mógłby uzupełnić (bez zgadywania i strzelania) taki plik. Następnie mógłbym na maila otrzymać takie pliki i to wszystko podsumować, korygować z Wami itd.... Brakuje mi w tym wszystkim pogrupowania nart. Czy macie jakieś propozycje? Będzie to ciężkie, bo uważam, że niektóre narty mogą być przyporządkowane do dwóch grup, lub mogą być odpowiednikiem dwóch modeli. Wtedy umieścimy je dwa razy. Jak pogrupować narty Atomica?

Załączone pliki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobrze zacząłeś smokcmok podoba mi sie ta tabelka :) jak bedzie pełna to bedzie pieknie wyglądać, moze by tak miedzy zainteresowanych pomoca podzielic producentow i kazdy by przygotowal, albo podizelic na grupu np grupa "slalom" i jeden z nas szukał by nart do danej grupy u wszystkich producentów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam wszystkich napaleńców, ekspertów, instruktorów, moderatorów do pomocy i współpracy. Moderatorów proszę o szersze rozpropagowanie tematu. Wzbogaci to forum, w końcu jest najlepsze :) (takie tam cukrzenie) Plik znajduje się w poście nr 17 Jeśli macie jakąś wiedzę proszę o uzupełnienie i podesłanie mi na maila [email protected] a ja bedę na bieżąco go uzupełniał i co jakiś czas umieszaczał na forum z datą ostatniej poprawki. I jeszcze brakuje jakiegoś sensownego podziału. Zapraszam do współpracy, a wyjdzie nam coś ciekawego.:eek:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam wszystkich napaleńców, ekspertów, instruktorów, moderatorów do pomocy i współpracy. Moderatorów proszę o szersze rozpropagowanie tematu. Wzbogaci to forum, w końcu jest najlepsze :) (takie tam cukrzenie) Plik znajduje się w poście nr 17 Jeśli macie jakąś wiedzę proszę o uzupełnienie i podesłanie mi na maila [email protected] a ja bedę na bieżąco go uzupełniał i co jakiś czas umieszaczał na forum z datą ostatniej poprawki. I jeszcze brakuje jakiegoś sensownego podziału. Zapraszam do współpracy, a wyjdzie nam coś ciekawego.:eek:

mysle ze pierwsza kolumna to powinno byc okreslenie typu narty podaje te co znam SL SL WC ("komorka") GS GS WC SC (slalom carver) GC (GS carver) allmountain freeride: -universalne -typowe na puch i gleboki snieg kobiece: -race (jezlei jest producent produkujacy tyakie narty) -allmountain -freeride universalne -freeride na puch freestyle narty do jazdy na muldach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze pierwsza kolumna to powinno byc okreslenie typu narty

Jasne że tak. Od tego trzeba zacząć. Znajdę trochę czasu to postaram się dorzucić swoje skromne trzy grosz. Trzeba się spokojnie nad tym zastanowić bo nie wszystkie odpowiedzi będą jednoznaczne. Ponadto jeśli weźmiemy narty jednego producenta ale z różnych sezonów to będą one miały różne oznaczenia dla przykładu: (o ile dobrze pamiętam) w grupie Allround w sezonie 06/07 Blizzard ma nartę Firebird X0 IQ ale jej odpowiednik z sezonu 05/06 jest oznaczony Firebird X0 5 (oczywiście narty mają trochę inne parametry). Jeszcze jedno. Jeśli takie zestawienie ma być pomocą dla innych czytaj szukających nart (szczególnie początkujących) to należało by jeszcze pamiętać o nartach marketowych chociażby Intersportu ale zdaje sobie sprawę że to dopiero jest kanał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie rusza nart z sieci sklepów typu Intersport, bo się zaplączemy, "kanał" :) Wziąłbym pod uwagę tylko narty z sezonu 2006/7, więc nazewnictwo zostaje z tego sezonu. Jeśli pojawią się już na sezon kolejny 2007/8, to stworzymy kolejną zakładkę z nartami z tego rocznika. I jak mawiał Owsiak "i tak do końca świata i jeden sezon dłużej". PLIK: Aktualizacja na dzień 19.04.2007

Załączone pliki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też pisałem. Układamy wg Atomica. Czekam na wszelkie poprawki i propozycje. Jeśli uważasz, że jest błędnie to "krzycz" :) Zbieram na priv lub na maila [email protected] Propozycja do Blizzarda wyglądała tak: Kneissl race carving :) podał Blizzarda ale nie był pewien Atomic - Blizzard GS 12- FIS Race GS SL 12- FIS Race SL LT 12- GSC IQ ST 12- SLC IQ GS 9- GSR IQ Magnesium SL 9- SLR IQ Magnesium Podziel się z nami wiedzą. Uzupełnij tabelę wg własnego uznanie i wiedzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blizzard te narty z oznaczeniem FIS (4-ry) modele to "komórki" brak odpowiednika z podanych przez Ciebie modeli Atomica GS 12 to GSR IQ Magnesium SL 12 to SLR IQ Magnesium LT12 i ST12 - to taki damski wynalazek Atomica i tu raczej nie ma odpowiedników u innych producentów GS 9 to GSC IQ SL 9 to SLC IQ i tak dalej ... ale w sumie to po co ? Pytam serio.

LT i ST to poprostu "miękie" (Soft) wersje SL 12 i GS 12 owszem na tych nartach jeżdzą w zawodach panie ale nietylko bo także mniej "techniczni" panowie. Jednym słowem jest to model SL 12 i GS 12 łatwiejszy do okiełznania ze względu na swą miękkość. I to ze jest niebieski ma go odróżniac od czewonych Sl i GS dlatego a nie ze jest dedykowany dla pan. Panie wybierają go częściej dlatego iz jest to swietna narta w ktora nie trzeba ładowac az tak wielkiej siły. :) . I moje prywatne zdanie oferują podobne a nawet lepsze rozwiaznia techniczne iiż typowo "męscy" odpowiednicy inych firm. Uwazam ze jest to swietna narta i jak to mowi katalog Atomica idealna zarowno dla panów jak i pań. dlatego miejmy takze szacunek dla pań i nie mówmy ze narta nie pasuje do zestawienia bo jezdza takze na niej panie. bo dla nie jednego ta narta i tak okaze sie zbyt twarda :) Na blizardzie sie nie znam dlatego parametrami próbowałem zbliżyc do siebie te narty. I nie jest to żadne porównanie czy chcec pokazania ze narta ta jest identyczna jak inne tu przykład: Dynastar Smokcmoka. Jak wiesz gazety motoryzacyjne tez robią takie zestawienia i nieznaczy ze jak jest porównywany Fiat 1.4 i np. Seat 1.4 to są to identyczne samochody. Od mtego jest nasz katalog zeby zobaczyc dokładne parametry i opinie użytkownikow. Uwazam ze Smokcmok słusznie robi tę liste, poniewaz osobom nie znającym sie dokładnie na produktach innych firm pomoze to np. w decyzji wyboru nart do testowania i da jakis szerszy poglad na to co oferuja inne narty. pozdr. :) dlatego śmiało kto morze niech nadsyła Smokcmok-owi takze ty Mirek bo cenie twoją wiedze zestawienia nart. Powstanie wtedy mniej błedów i bedzie swietna lista nart. Przepraszam za ort. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...