Skocz do zawartości

Nasze deski


Hilly_billy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wszystkie inne komórki SL.
 

 
Gdyby chcieć to ubierać w słowa to Atomic są fajne jednak balans przód-tył jest wymagany dość precyzyjny ale bez histerii :)
Przy przejściu do przodu "ryją" a przy zostaniu na tyłach "słabo" trzymają.

Witam
Nie wiem co uważasz za "ryją"
Mnie się podoba że jak atakuję stok dziobami, to pięknie inicjują zakręt.
Czy nie trzymają???
Mało było lodu by dokładnie sprawdzić. Między odsypami gdzie dziś pojawiał się lód, słyszałem tylko szuuuu i narta szla jak przyklejona. Dziś zabawa była przednia. JA JESTEM ZACHWYCONY. Ale to może tylko Ja.
Postrufka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 189
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 Dynamika zależy od narciarza,

 

Nie tylko.

Od narty także.

Przy włożeniu tego samego ze strony narciarza  w różne narty dostaje się co innego na wyjściu ze skrętu od różnych nart.

Jedne kopią i przyspieszają jak szalone.

Dla jednych to zaleta.

Inne przyśpieszają płynnie co jest zaletą dla innych narciarzy.

Jeszcze inne przyspieszają mniej.

Dynamika nie jest  cechą tylko narciarza  ale także nart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko.

Od narty także.

Przy włożeniu tego samego ze strony narciarza  w różne narty dostaje się co innego na wyjściu ze skrętu od różnych nart.

Jedne kopią i przyspieszają jak szalone.

Dla jednych to zaleta.

Inne przyśpieszają płynnie co jest zaletą dla innych narciarzy.

Jeszcze inne przyspieszają mniej.

Dynamika nie jest  cechą tylko narciarza  ale także nart.

W 100% zdaję się na Twoją opinię.

Pisząc "dynamika zależy od narciarza" miałem na myśli to, że narta odda to ile narciarz da...ale nie brałem pod uwagę tego w jaki sposób i w jakim stopniu.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Nie wiem co uważasz za "ryją"
Mnie się podoba że jak atakuję stok dziobami, to pięknie inicjują zakręt.
Czy nie trzymają???
Mało było lodu by dokładnie sprawdzić. Między odsypami gdzie dziś pojawiał się lód, słyszałem tylko szuuuu i narta szla jak przyklejona. Dziś zabawa była przednia. JA JESTEM ZACHWYCONY. Ale to może tylko Ja.
Postrufka

 

Zobacz co się dzieje na bardzo stromym i gładkim stoku jeśli zechcesz kontrolować prędkość utrzymując nartę na krawędzi.

Przy bardzo mocnym zacieśnieniu skrętu Atomic zwalnia prędkość i chce Cię wysadzić z wiązań.

Może to nie jest wada w kategorii nart SL bo nie służą do tego ale taki Elan idzie na pełnej prędkości przy solidnym zacieśnieniu skrętu jak burza.

 

Testowo, zostań na dużej prędkości w ustalonej fazie skrętu na tyłach i zobaczysz, że nie trzymają jak łyżwy.

To nie jest ich wada bo nie powinno się tego robić ale jak jeżdżę dla frajdy to mam różne ulubione triki które stosuję.

To tylko porównanie z cechami innych, także genialnych komórek SL :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz co się dzieje na bardzo stromym i gładkim stoku jeśli zechcesz kontrolować prędkość utrzymując nartę na krawędzi.
Przy bardzo mocnym zacieśnieniu skrętu Atomic zwalnia prędkość i chce Cię wysadzić z wiązań.
Może to nie jest wada w kategorii nart SL bo nie służą do tego ale taki Elan idzie na pełnej prędkości przy solidnym zacieśnieniu skrętu jak burza.
 
Testowo, zostań na dużej prędkości w ustalonej fazie skrętu na tyłach i zobaczysz, że nie trzymają jak łyżwy.
To nie jest ich wada bo nie powinno się tego robić ale jak jeżdżę dla frajdy to mam różne ulubione triki które stosuję.
To tylko porównanie z cechami innych, także genialnych komórek SL :)

Witam
Na narcie dopiero jeżdzilem dwa dni i na dodatek, wiele osób popukało by się po głowie. Że na takie warunki biorę SL mając do dyspozycji nartę 88 pod butem.
Sam przez cztery dni czekałem żeby się warunki zmieniły, a tu codzienne dosypało więcej śniegu. Dziś żałuję że wcześniej nie zdecydowałem się na SLki. Dziś wracamy z Austrii jutro jedziemy na Bukovel. Tam mam nadzieję że uda się pojeździć giganty i wypróbować moje nieMASTERY.
Ale i tak podobnie jak Ty frajda jest na SL

Postrufka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Na narcie dopiero jeżdzilem dwa dni i na dodatek, wiele osób popukało by się po głowie. Że na takie warunki biorę SL mając do dyspozycji nartę 88 pod butem.
Sam przez cztery dni czekałem żeby się warunki zmieniły, a tu codzienne dosypało więcej śniegu. Dziś żałuję że wcześniej nie zdecydowałem się na SLki. Dziś wracamy z Austrii jutro jedziemy na Bukovel. Tam mam nadzieję że uda się pojeździć giganty i wypróbować moje nieMASTERY.
Ale i tak podobnie jak Ty frajda jest na SL

Postrufka

Kazda narta jest dobra na tyle, na ile narciarz jest w stanie sie dokopac do sedna wlasciwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Na narcie dopiero jeżdzilem dwa dni i na dodatek, wiele osób popukało by się po głowie. Że na takie warunki biorę SL mając do dyspozycji nartę 88 pod butem.
Sam przez cztery dni czekałem żeby się warunki zmieniły, a tu codzienne dosypało więcej śniegu. Dziś żałuję że wcześniej nie zdecydowałem się na SLki. Dziś wracamy z Austrii jutro jedziemy na Bukovel. Tam mam nadzieję że uda się pojeździć giganty i wypróbować moje nieMASTERY.
Ale i tak podobnie jak Ty frajda jest na SL

Postrufka

Wrzuc film. Kota niema i myszy fruwaja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Na narcie dopiero jeżdzilem dwa dni i na dodatek, wiele osób popukało by się po głowie. Że na takie warunki biorę SL mając do dyspozycji nartę 88 pod butem.
Sam przez cztery dni czekałem żeby się warunki zmieniły, a tu codzienne dosypało więcej śniegu. Dziś żałuję że wcześniej nie zdecydowałem się na SLki. Dziś wracamy z Austrii jutro jedziemy na Bukovel. Tam mam nadzieję że uda się pojeździć giganty i wypróbować moje nieMASTERY.
Ale i tak podobnie jak Ty frajda jest na SL

Postrufka


A co to za nieMastery?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że tu można pochwalić się nowymi nartami.
Zatem oto moje nabytki, jeszcze nie jeżdżone:
 
mantram5-mx84.jpg

Poniżej Mantra M5 m.in. ze starszymi siostrami (2009 - full camber, i 2012 - camber + tip rocker ) - wszystkie Mantry 177cm :), Line Prophet 98 - 179cm, Voelkl Inuk - 170cm, Kaestle MX84 (full camber) 176cm
 
narty.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że tu można pochwalić się nowymi nartami.
Zatem oto moje nabytki, jeszcze nie jeżdżone:
 
mantram5-mx84.jpg
 
Poniżej Mantra M5 m.in. ze starszymi siostrami (2009 - full camber, i 2012 - camber + tip rocker ) - wszystkie Mantry 177cm :), Line Prophet 98 - 179cm, Voelkl Inuk - 170cm, Kaestle MX84 (full camber) 176cm
 
narty.jpg

napisz jakie sa TWOJE wrazenia z nowej M-5 ! swoje juz przytoczylem wiosna - stale musze porownac z M-5 Werks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek.
Ile modeli Mantry trzeba mieć aby zapisać się do "sekty" ?  :)


Chyba tylko jan koval może na to pytanie odpowiedzieć ;) Ja mogę przyjąć Cię do sekty, nawet jeśli nie masz żadnej Mantry, bo nie wiem czy pamiętasz, ale tę pierwszą to Ty mi załatwiłeś w dobrej cenie.
 

napisz jakie sa TWOJE wrazenia z nowej M-5 ! swoje juz przytoczylem wiosna - stale musze porownac z M-5 Werks


Ja z M5 mam na razie tylko wrażenia organoleptyczne, ponieważ dostałem ją 3 dni temu - mogę, póki co, powiedzieć tylko tyle, że jest nieco bardziej miękka niż ta z 2012, ugina się trochę inaczej.
W ogóle to wkurzyłem się strasznie, bo w sklepie, gdzie ją kupiłem (online) zamontowali mi wiązania +1cm w stosunku do "voelkl reference point", mimo, że wyraźnie napisałem, że ma być zamontowane na 0.
Tłumaczyli się, że myśleli, iż "0" to jest środkowa kreska (M5 niestety nie ma tych kresek opisanych). Dostałem w ramach przeprosin voucher na 50 EUR. No cóż - może to dobra okazja aby wypróbować ten montaż +1 - nie wiem czy w ogóle poczuję różnicę, może będę musiał wypożyczyć z rentalowym wiązaniem i poeksperymentować by zadecydować czy warto przemontować wiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko jan koval może na to pytanie odpowiedzieć ;) Ja mogę przyjąć Cię do sekty, nawet jeśli nie masz żadnej Mantry, bo nie wiem czy pamiętasz, ale tę pierwszą to Ty mi załatwiłeś po dobrej cenie.
 

Ja z M5 mam na razie tylko wrażenia organoleptyczne, ponieważ dostałem ją 3 dni temu - mogę, póki co, powiedzieć tylko tyle, że jest nieco bardziej miękka niż ta z 2012, ugina się trochę inaczej.
W ogóle to wkurzyłem się strasznie, bo w sklepie, gdzie ją kupiłem (online) zamontowali mi wiązania +1cm w stosunku do "voelkl reference point", mimo, że wyraźnie napisałem, że ma być zamontowane na 0.
Tłumaczyli się, że myśleli, iż "0" to jest środkowa kreska (M5 niestety nie ma tych kresek opisanych). Dostałem w ramach przeprosin voucher na 50 EUR. No cóż - może to dobra okazja aby wypróbować ten montaż +1 - nie wiem czy w ogóle poczuję różnicę, może będę musiał wypożyczyć z rentalowym wiązaniem i poeksperymentować by zadecydować czy warto przemontować wiązanie.

wrazenia z jazdy (prosze opisz swoje) wskazywaly, ze znaczna roznica jest w poprzecznej stabilnosci/sztywnosci - chociaz po kilku skretach ja  juz nic nie czuje - slucham nart i tyle - natomiast ogolnie byla to narta bardzo przyjazna, sluchajaca i precyzyjna

 

w sumie dla swojego uuzytku wybralem versje Werks 187 za namowa mojego najlepszego znawcy Volkl'a w Pl, natomiast moja Starsza wybrala tradycyjny M5 (177), Mlodsza natomiast weszla w …BMT 109 (176)jako, ze chce wiecej podchodzic w tym roku. BTW  te BMT z KingPin'ami wygladaja i czuje sie jako stos lekki zestaw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrazenia z jazdy (prosze opisz swoje) wskazywaly, ze znaczna roznica jest w poprzecznej stabilnosci/sztywnosci - chociaz po kilku skretach ja  juz nic nie czuje - slucham nart i tyle - natomiast ogolnie byla to narta bardzo przyjazna, sluchajaca i precyzyjna


Jak dobrze pójdzie, to za 2 tygodnie będę na niej jeździł w Austrii - na pewno podzielę się wówczas wrażeniami. Kupiłem ją w ciemno na podstawie kilku recenzji (m.in. Twojej sprzed kilku miesięcy) i zachęcony "powrotem do korzeni" - czyli zmniejszeniem nieco szerokości i przywróceniem cambera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlodsza natomiast weszla w …BMT 109 (176)jako, ze chce wiecej podchodzic w tym roku. BTW  te BMT z KingPin'ami wygladaja i czuje sie jako stos lekki zestaw...

 

Szkoda, że wybrała te KingPiny - kloce niemożebne. Bardzo często widzę takie szerokie narty z wiązaniami raceowymi ale wiem, że to byłaby zbyt daleko idąca zmiana więc zaproponuję aby wymieniła je na ATK freeraider 2,0 . Jedyne niebezpieczeństwo jakie może się zdarzyć to konkluzja:

- czemu nie wcześniej???

Do tego oczywiście pinowe, nowoczesne buty.

 

Udało mi się moją stajnię zredukować do dwóch minimalistycznych kompletów

- K2 Wayback 96 mm (170 cm), ATK Freeraider i buty Dynafit Beast Carbon

- Dynafit Nanga Parbat 79 mm (163 cm), ATK Revolution, i Dynafit TLT 7

 

i jestem zachwycony...

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deski sfotografuję ale pochwalę się przerobką kasku. Mam kolegę który jest zacnym rysownikiem a że jest jednocześnie chrzestnym mojego syna (fana DC & Marvela) to ja od choinkę krem kask a Andrzej go lekko podrasował..
Tribute to Stan Lee - jak widać z przodu.. 2f7443941d76bf96ffefb0807c3cc40d.jpg4aa682cc792e15152aec9079752bc03f.jpg9864657a903563f01d585fc2c98c192e.jpg

A propos masek i stylizacji

Załączone miniatury

  • Screenshot_20190113-075938.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...