Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Twarde buty w rozmiarze 30.5, head? tecnica?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 sntr

sntr

Nowy użytkownik

• 8 postów
  • Na forum od: 12.2011
8

Napisano 14 listopad 2018 - 14:59

Hej mam problem taki, że Lange postanowiło się wypiąć na duże rozmiary. Ostatnie 5 lub nawet 6 lat jężdzę w Lange XT120, kompletnie nie używam przełącznika do chodzenia, po prostu spodobało mi się że mają gumowaną podeszwę więc fajnie w kanjpach się chodzi.

Niestety Lange od tego roku nie produkuje już tego modelu, model RX120 ma żona i wyglądają mi podejrzanie słabo, model RS130 jest do 29.5 :(

Ponieważ te moje Langi przemakają (naprawdę) już od paru sezonów sprawdzam innych producentów, niestety dotychczas co sprawdzałem Salomon, HAWX 130 Atomic, Dalbello, nie pamiętam modeli ale flexy takie 130 niby dla pro, wszystko miękkie nieprecyzyjne papcie.

Mam teraz w domu pożyczone Tecnica Mach1 MV 130 takie pomarańczowe, zastanawiam się czy ich nie zamrozić i jakoś nie sprawdzić. Ktoś jeździ w tych butach z forumowiczów?

Co powiecie o Headzie jakimś? Słyszałem od kilku osób sporo dobrego.

Jeżdżę na Stoeckli SL FIS i Whitedot Preacher.

dzięki z góry za pomoc.

#2 Harpia

Harpia

Coś tam jeżdzę.

• PipPipPipPipPipPip
  • 5072 postów
  • Na forum od: 02.2009
4208
  • Umiejętności: 1
  • KRK

Napisano 14 listopad 2018 - 18:16

Mam częściowo podobne Tecnica Mach 1R LV.

Są znakomite.

To najlepsze buty jakie miałem a pomijając jedne(także Tecnica które były fatalne), zawsze miałem dobrze dobrane.

Pomimo, że to 130 , skorupa nie jest miększa niż moje poprzednie Dolomite Z-Race 150.

Słowem solidne imadła :)

Miedzy tymi które masz a moimi jest jednak dość istotna różnica.

Twoje są Mid Volume a moje Low Volume czyli zasadniczo różnią się objętością.

Nie wiem czy ktoś może Ci pomóc.

Chyba musisz sam ocenić.

Gdyby coś nie grało to te buty formuje się bardzo łatwo. Mam na myśli skorupę.

Na starcie moje były z przodu trochę za wąskie a po delikatnym formowaniu są super.

Załączone miniatury

• MACH1-R-LV-600x600.jpg

#3 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPipPip
  • 330 postów
  • Na forum od: 01.2011
106
  • Umiejętności: 6
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano 14 listopad 2018 - 23:49

Ja jezdze od dwoch sezonow w Raptor 115 RS i jestem meeeeega zadowolony. Buty trzymaja jak imadlo. Gdybym dzisiaj kupowal, sprobowalbym jeszcze wyzszy flex, ale wtedy mialem obawy, bo wczesniej jezdzilem w jakims miekkim kapciu. Mierzylem wiele par, ale wiekszosc z nich pomimo wysokiego flex'u nie trzymala tak dobrze, boooo nie lezala tak dobrze na mojej nodze - dopasowanie jest z pewnoscia kluczowe. Nie wiemy ile wazysz, a to wazne w kontekscie "twardosci" (prawidlowo "sztywnosci", bo twardy to moze byc kamien :P ) butow. Waze 75kg, wiec dla mnie 115 to pewnie jak 130 dla kogos o masie 90kg - totalnie teoretyzujac na potrzeby dyskusji :) 

#4 CaperSKI

CaperSKI

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 444 postów
  • Na forum od: 02.2013
207
  • Umiejętności: 2
  • Wolne Miasto Gdańsk

Napisano 15 listopad 2018 - 00:11

Raptor 120 RS przy moich 88 kg jest ok ale Fischer Rc4 130 również. Polecam oba. Bardzo "precyzyjne" butki dla amatorów.

#5 TomeC

TomeC

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 188 postów
  • Na forum od: 01.2012
96
  • Umiejętności: 5
  • Goleniów

Napisano 15 listopad 2018 - 01:51

https://www.head.com...140s-rs-17.html

Buty sprawdzone Ja i Żona 140RS, córka 120RS, syn moje starsze Dobermany 130.

We wszystkich przypadkach to są buty do całodziennej jazdy.

Tomek

#6 b4rt3q

b4rt3q

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 480 postów
  • Na forum od: 11.2008
199
  • Umiejętności: 7
  • okolice Myślenic

Napisano 15 listopad 2018 - 07:54

Hej mam problem taki, że Lange postanowiło się wypiąć na duże rozmiary. Ostatnie 5 lub nawet 6 lat jężdzę w Lange XT120, kompletnie nie używam przełącznika do chodzenia, po prostu spodobało mi się że mają gumowaną podeszwę więc fajnie w kanjpach się chodzi.

Niestety Lange od tego roku nie produkuje już tego modelu, model RX120 ma żona i wyglądają mi podejrzanie słabo, model RS130 jest do 29.5 :(

Ponieważ te moje Langi przemakają (naprawdę) już od paru sezonów sprawdzam innych producentów, niestety dotychczas co sprawdzałem Salomon, HAWX 130 Atomic, Dalbello, nie pamiętam modeli ale flexy takie 130 niby dla pro, wszystko miękkie nieprecyzyjne papcie.

Mam teraz w domu pożyczone Tecnica Mach1 MV 130 takie pomarańczowe, zastanawiam się czy ich nie zamrozić i jakoś nie sprawdzić. Ktoś jeździ w tych butach z forumowiczów?

Jeżdżę na Stoeckli SL FIS i Whitedot Preacher.

dzięki z góry za pomoc.

Pamiętaj że flex flexowi nie równy :) Ja mam Salomonoy QST Pro 130 i spokojnie dają rade z SL FIS, mimo że na sucho wydaje się że to 'kapcie'. Tzn. da się wyczuć różnicę między nimi, a butami RD ale w czasie jazdy nie ma braku kontroli itp.

Zawsze pozostaje Ci też opcja bardzo 'pro', czyli buty rozmiar mniejsze rozciągane po długości :)

#7 Arek1982

Arek1982

Użytkownik

• Pip
  • 87 postów
  • Na forum od: 02.2014
2

Napisano 15 listopad 2018 - 07:57

Posiadam buty Head Vector 105 /115 ( możliwość zmiany flexu ). Są to buty z sezonu 15/16.  Jestem z nich zadowolony. Co do butów, to uważam, że jest to kwestia dobrego dobrania, wygrzania itp. 

#8 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPipPip
  • 330 postów
106
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano 15 listopad 2018 - 09:50

Posiadam buty Head Vector 105 /115 ( możliwość zmiany flexu ). Są to buty z sezonu 15/16.  

Tez mierzyłem te buty jak szukałem modelu dla siebie - dla mnie przepasc! miedzy seria Vector a Raptor jeśli chodzi o trzymanie, ale to zrozumiale, bo taki tez był cel (a przynajmniej można tak przypuszczac) producenta. Vector ma dużo grubszy botek wewnętrzny przez co traci na trzymaniu i tego nie da się oszukać, ale dzięki temu zyskuje na termice. Niestety nie da się pogodzić komfortu (cieplota) z extra trzymaniem, wiec pytanie kto ma jakie priorytety :)

#9 szczawek

szczawek

Użytkownik

• Pip
  • 30 postów
  • Na forum od: 10.2017
2

Napisano 15 listopad 2018 - 10:45

Osobiście śmigam w Tecnica ten.2 120 HVL. 

Mam 194 cm i ~110 kg i trzymają bardzo dobrze, zero luzu. Mam też szeroką stopę a botek jest dopasowany idealnie, zero ucisków po całym dniu jazdy.

Mierzyłem wysokie flexy (z racji wzrostu i wagi) od Rossigniol/Atomic/Lange ale tylko Tecnica dawała poczucie stabilności bo 20 minutach chodzenia po sklepie z założonymi butami.

Mam buty z sezony 16/17

tu masz link do zeszłorocznego medelu:

https://www.narty.pl...60a7e144c787edc

Ale tak jak wcześniej zaznaczano, stopa stopie nie równa, to samo z odczuciami, więc lepiej sprawdzić propozycje na własnej skórze niż brać coś w ciemno.

Pozdrawiam

#10 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPipPip
  • 330 postów
106
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano 15 listopad 2018 - 11:01

Ale tak jak wcześniej zaznaczano, stopa stopie nie równa

+ pamiętajmy o tym, ze rozni producenci maja rozne prawidla, wiec produkt końcowy jest różny. Niektóre buty bardziej na szczupla stope, inne na szeroka itd. itd.

#11 CaperSKI

CaperSKI

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 444 postów
  • Na forum od: 02.2013
207
  • Umiejętności: 2
  • Wolne Miasto Gdańsk

Napisano 15 listopad 2018 - 11:08

A powiedz Ty nam dla jakiej długości stopy te 30,5?😉 węsze zbyt dużą przestrzeń i zbyt obszerne komory na pokłady ciepłego powietrza w czubach😁😁

#12 Bacek

Bacek

Użytkownik

• PipPip
  • 160 postów
  • Na forum od: 12.2017
35
  • Umiejętności: 4

Napisano 16 listopad 2018 - 09:15

Pewnie coś koło 47