Skocz do zawartości

Aktualne informacje z Chopoka (od Jaśka)


Jasiek.

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nic nie pisze ... pewnie są zajęci  :) kąpielami w Tatralandii  lub zmianą kwatery  :P  itp.

 Dzisiaj zakończyliśmy (niestety) sezon narciarski 2018/19- kilka zdjęć jako podsumowanie...

 Najlepsza trasa - Majstrovska  :)  wczoraj w kombinacji z Majovą . Dzisiaj ze zjazdem pod krzesłem na Lukovą  ;)

Dzięki za spotkanie na Koliesku - zebrała się spora grupa - Christof ma zdjęcie... Specjalne pozdrowienia dla małej gaduły o imieniu Monika  :D .Do zobaczenia w następnym sezonie.

 

Pozdr.

 

P.S- ostatnie zdjęcie to Chopok  z oddali...

P.S- o Jasiek jednak coś napisał  :D  :P

Załączone miniatury

  • 047.jpg
  • 044.jpg
  • 064.jpg
  • 070.jpg
  • 084.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 243
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nikt nic nie pisze ... pewnie są zajęci  :) kąpielami w Tatralandii  lub zmianą kwatery  :P  itp.

 Dzisiaj zakończyliśmy (niestety) sezon narciarski 2018/19- kilka zdjęć jako podsumowanie...

 Najlepsza trasa - Majstrovska  :)  wczoraj w kombinacji z Majovą . Dzisiaj ze zjazdem pod krzesłem na Lukovą  ;)

Dzięki za spotkanie na Koliesku - zebrała się spora grupa - Christof ma zdjęcie... Specjalne pozdrowienia dla małej gaduły o imieniu Monika  :D .Do zobaczenia w następnym sezonie.

 

Pozdr.

 

P.S- ostatnie zdjęcie to Chopok  z oddali...

P.S- o Jasiek jednak coś napisał  :D  :P

Potwierdzam,byłem,choć krótko,bo cały czas w galopie,ze względu na towarzystwo,któremu się spieszyło.Całe szczęście,że nie wiedziałem o świątecznych zwyczajach Słowaków,bo w tym tłumie by mnie nie było i straciłbym WZF...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano tłumy ludzi bo kumulacja na Biela Put. Na trasach spoko bo tyle tras o tej porze nigdy nie jeździło. Cudowna pogoda większość przyjeżdża się poopalać czy pooglądać widoki. Ale warun narciarski jest Best! Naprawdę można zarombiście pojeździć. Zero przetarć (może jakieś wychodzą w ciągu dnia).
Warun na żlebach wschodnich rewelacja, miękko a na odjeździe super.
Niestety... dziś przekroczyłem cięką czerwona linię, pierwszy raz narty przestały być przyjemne a zaczęły być zabójcze. Na szczęście bez konsekwencji głupoty...
PS. Ale co cię nie zabije to cie wzmocni.
Do zobaczenia za tydzień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dziękuję Wam wszystkim za miłe i serdeczne spotkanie. Do zobaczenia na stokach. Moja żona stwierdziła, że bardzo sympatyczni Ci moi koledzy i koleżanka z forum. Dodam też, że zakochała się w Chopoku i stwierdziła, że przyjedzie Tu jeszcze nie jeden raz. Dziś jak znajdę chwilę czasu, wstawię relacje z nieco szalonych ostatnich dni (piątek Chopok i spotkanie z Wami, nocleg u Cyganów, Strbske Pleso i Tatrzańska Łomnica w sobotę).

 

 

Życzę też Zdrowych i Radosnych Świąt oraz mokrego dyngusa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dziękuję Wam wszystkim za miłe i serdeczne spotkanie. Do zobaczenia na stokach. Moja żona stwierdziła, że bardzo sympatyczni Ci moi koledzy i koleżanka z forum. Dodam też, że zakochała się w Chopoku i stwierdziła, że przyjedzie Tu jeszcze nie jeden raz. Dziś jak znajdę chwilę czasu, wstawię relacje z nieco szalonych ostatnich dni (piątek Chopok i spotkanie z Wami, nocleg u Cyganów, Strbske Pleso i Tatrzańska Łomnica w sobotę).

 

 

Życzę też Zdrowych i Radosnych Świąt oraz mokrego dyngusa. 

Nie omieszkaj rozwinąć tematu noclegu u Cyganów,zawsze mnie fascynowały relacje z tą mniejszością,a odnosiłem wrażenie,że zaprzyjaźnieni Słowacy,z którymi o tym dyskutowałem,są jakby uprzedzeni-a tu nocleg...Moje skromne doświadczenia w tej kwestii także raczej nie napawały optymizmem,ale może gdzieś indziej jest inaczej niż w Lunik IX,które odwiedzić polecam wszystkim,jest fascynujące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek był Chopok, w Sobotę Strbske Pleso i Tatrzańska Łomnica. Tym sposobem zakończyłem sezon narciarski z wynikiem 61 dni na nartach. W piątek na Słowacji był dzień wolny od pracy, przyjechało sporo osób na Chopok, jednak to jest duży ośrodek narciarski i wszyscy się rozjechali. Nam bardzo spasowała kanapa B2 (uruchomiona specjalnie tego dnia). Panowały dość dobre warunki, choć szybko robiło się miękko. Dobre, a momentami bardzo dobre warunki były na 5 (trasa oficjalnie zamknięta), choć sama końcówka wymagała już uwagi. Tego dnia ujeżdżaliśmy głównie 1, 5, 5a, 2a i 11 (też zamknięta, ale przejechana ratrakiem).

 

Warunki na 1 (i moje dzieci na pierwszym planie).

Chopok-1.jpg   

1 warunki.

Chopok-1-a.jpg

5-zamkni-ta.jpg

A tu nieco niżej 5.

5-cd.jpg

Trasa 5a/11a

Chopok-11a.jpg

Dół 11.

a-tu-d-11.jpg

Tu zdecydowanie bardziej twardo.

tu-twardo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie omieszkaj rozwinąć tematu noclegu u Cyganów,zawsze mnie fascynowały relacje z tą mniejszością,a odnosiłem wrażenie,że zaprzyjaźnieni Słowacy,z którymi o tym dyskutowałem,są jakby uprzedzeni-a tu nocleg...Moje skromne doświadczenia w tej kwestii także raczej nie napawały optymizmem,ale może gdzieś indziej jest inaczej niż w Lunik IX,które odwiedzić polecam wszystkim,jest fascynujące...

To tak, był jedyny wolny nocleg w okolicy, która nas interesowała za rozsądne pieniądze. Nie do końca widziałem, że jadę w region zamieszkały przez mniejszość Romską. Na wstępnie Pan stwierdził, że mam dopłacić 7,5 Euro za nocleg córki bo jest duża (a w ofercie dzieci do lat 6 za darmo). Jak wyjąłem telefon by zadzwonić na Booking, to wycofał się z propozycji dodatkowej opłaty. Jak poprosiłem o hasło do WiFi - stwierdził że sąsiad ostatnio zmienił i jeszcze "nie mają nowego". Jak poszliśmy na spacer, to w jedynym czynnym sklepie w miasteczku właściciel co chwila krzyczał na Romskie dzieci, żeby nie wynosiły mu lodów ze sklepu i innych drobiazgów (bardzo ich pilnował). Mój gospodarz nie widział też potrzeby włączenia ogrzewania na kwaterze (ale my mamy ze sobą piecyk na taką ewentualność). Mam też 2 kolegów pochodzenia Romskiego, którzy graja ze mną w mojej amatorskiej drużynie piłki nożnej, więc zawsze mógłbym do nich zadzwonić jakby coś było naprawdę nie tak. Oni wszyscy się doskonale znają - to bardzo hermetyczna społeczność.

 

Na kwaterze, dużo złoceń, sztucznych kwiatów, porcelany i bardzo, bardzo czysto. Gospodarze mili i uczynni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, był jedyny wolny nocleg w okolicy, która nas interesowała za rozsądne pieniądze. Nie do końca widziałem, że jadę w region zamieszkały przez mniejszość Romską. Na wstępnie Pan stwierdził, że mam dopłacić 7,5 Euro za nocleg córki bo jest duża (a w ofercie dzieci do lat 6 za darmo). Jak wyjąłem telefon by zadzwonić na Booking, to wycofał się z propozycji dodatkowej opłaty. Jak poprosiłem o hasło do WiFi - stwierdził że sąsiad ostatnio zmienił i jeszcze "nie mają nowego". Jak poszliśmy na spacer, to w jedynym czynnym sklepie w miasteczku właściciel co chwila krzyczał na Romskie dzieci, żeby nie wynosiły mu lodów ze sklepu i innych drobiazgów (bardzo ich pilnował). Mój gospodarz nie widział też potrzeby włączenia ogrzewania na kwaterze (ale my mamy ze sobą piecyk na taką ewentualność). Mam też 2 kolegów pochodzenia Romskiego, którzy graja ze mną w mojej amatorskiej drużynie piłki nożnej, więc zawsze mógłbym do nich zadzwonić jakby coś było naprawdę nie tak. Oni wszyscy się doskonale znają - to bardzo hermetyczna społeczność.

 

Na kwaterze, dużo złoceń, sztucznych kwiatów, porcelany i bardzo, bardzo czysto. Gospodarze mili i uczynni.

A jakie to konkretnie miasteczko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście rozsądek zwyciężył nad desperacją...

Pozostaliśmy w domach...

i chyba dobrze!

szcz.jpg szczyt

fis.jpg górny FIS

pre.jpg Prehiba

Ale znalazłem jednego desperata:

pre2.jpg

 

No to zakończyłem z wynikiem 38 dni na Chopoku  :rolleyes:  d...y nie urywa ale zawsze coś.

PS. może jeszcze 1 maja? pisałem do nich i otrzymałem odpowiedź, że jest to uzależnione od warunków śniegowych. Mam pytać 30 kwietnia

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście rozsądek zwyciężył nad desperacją...
Pozostaliśmy w domach...
i chyba dobrze!
attachicon.gifszcz.jpg szczyt
attachicon.giffis.jpg górny FIS
attachicon.gifpre.jpg Prehiba
Ale znalazłem jednego desperata:
attachicon.gifpre2.jpg
 
No to zakończyłem z wynikiem 38 dni na Chopoku  :rolleyes:  d...y nie urywa ale zawsze coś.
PS. może jeszcze 1 maja? pisałem do nich i otrzymałem odpowiedź, że jest to uzależnione od warunków śniegowych. Mam pytać 30 kwietnia
Pozdrawiam


No to szacun. Ja tylko 31 dni wszystkiego. W tym Chopok tylko 6 dni. W przyszłym roku mam zamiar trochę ten wynik podbić. Tym bardziej, że sezonówka kupiona i marzą mi się pierwsze freeraidowe próby na Chopoku. Pozdrawiam i życzę mile i pożytecznie spędzonego weekendu majowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...