Skocz do zawartości

Aktualne informacje z Chopoka (od Jaśka)


Jasiek.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 243
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na Chopku dziś najlepsze to było towarzystwo. Dzięki Panowie za wspólne nartowanie.
Pogoda nie powalała. Chmury siedziały na Prehibie. Ale na północy jeździ tylko 1 Prehiba/Zahradki bo Majova to dojazdżówka do parkingu tak jak i Biela Put.
Na południu tak jak obiecali: czarnulka, łącznik, hotelowa (niestety ścianka zamknięta) ale warunki super,najfajniejsze (bo zamknięta) i krupova.
Od szczytu mgła do 2/3 czarnej taka że błędnik wariował. Widoczność na 15m. Od Kosodrewiny fajnie.
Warunki: rano na pn. bosko o 11 przeskok na południe. Trasy fajne, trochę naturalnego zrobiło swoje. Niestety szybka degradacja tras. Od 12 warunki na południu i północy - trudne. Ale lubię jazdę po muldach dlatego jak dla mnie super!
Kolejek do kolejek - brak.
Pozdrawiam
PS. jutro poprawka i jakieś foty wrzucę (może ale jak wrócę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzisiejszy dzień pogodowo gorszy od soboty. Już rano na powitanie deszcz ale jak podjeżdżaliśmy na Jasną deszcz zamienił się na szczęście w śnieg. Już na Biela Put wiało i to zdrowo. Ale kanapy chodziły. 3 -4 szusy na Pretakarskiej aby rozruszać zajeżdżone nogi i pomimo wiatru lecimy na Juh. Funitel jeździ powoli ale do góry i na dół :o . (zjazd od szczytu jest niemożliwy!) 

Na południu BOSKO! widoczność od szczytu na 1-2 lance. Spoko. Niestety 20cm pierzynka jest już przekopana ale nawet delikatnie za trasami da się pojeździć. Sypie cały czas a więc super w końcu tą kosówkę musi przysypać aby dało się naprawdę pojeździć. Na dolnym odcinku Zjazdarskiej (czerwona do Krupovej) włączyli lance i sypią! Dziwne ale fakt. Kilka fajnych zjazdów i czas byłby wracać. Na południu prawie bezwietrznie. A Funitelem zjeżdżamy na awaryjnym!!! na Prehibe jakieś 25min. Wiatr na szczycie około 90km/h rzucało wagonikiem. Ale to nic dziwnego na tej górze. Bywało gorzej!

 

Zbiornik na Biela jest pełny, czyli są gotowi! pewnie czekają na ochłodzenie. Dziś na południu zimniej jak na północy.

Moim zdaniem na weekend odpalą: Lućky, Pretakarską - Lukova/Prehiba i Zjazdarską do Krupovej. Ale to mój typ, a jak będzie? zobaczymy za tydzień.

Do zobaczenia na stoku.

 

Pozdrawiam

 

PS. aaa jak by ktoś coś... to: serpentyny te Zuberec'kie białe, śliskie ale przejezdne. 

PS2. i jeszcze jedno, dla słabo jeżdżących warunki trudne ze wskazaniem na bardzo trudne. Moje opinie są subiektywne i to bardzo. Mnie wystarcza kawałek białego pod nartą i wtedy jest już OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS2. i jeszcze jedno, dla słabo jeżdżących warunki trudne ze wskazaniem na bardzo trudne. Moje opinie są subiektywne i to bardzo. Mnie wystarcza kawałek białego pod nartą i wtedy jest już OK. 

 

Potwierdzam - choć dzisiaj nie byłem, ale wczoraj, więc pewnie dla początkujących lub słabo jeżdżących większej zmiany nie było - warunki trudne lub bardzo trudne … śniegu niewiele, a do tego mgła i wiatr …

 

Ale, jak się umawiasz na narty z Jaśkiem i całą "grupką" to wiadomo, że pojeździsz … byle kawałek białego było pod nartą i już da się zjechać … tak było w sobotę, a dziś na południu pewnie lepiej …

 

A … i zaspałem chyba przygotowania do sezonu … wczoraj nogi mi siadały totalnie :(  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O godz. 8.00 stawiałem się na parkingu Biała Put. Chodziło to co w weekend. Śniegu na trasach dosyć. Żadnych przetarć, kamyczków itp... Warunki na trasach: przede wszystkim, nie było sztruksu! Super Natural! Rewelka! Stoki pokryte około 15 cm kołderką świeżego śniegu. No, i jak to na takim naturalnym stoku szybko się pojawiły odsypy, mauldki itp... Widoczność dobra (oprócz góry), ale bez słonka, więc i bez kontrastu. Ludzi jak na lekarstwo. W tych nietypowych już obecnie warunkach (brak owego sztruksu) narciarze radzili sobie różnie, to znaczy …na ogół sobie nie radzili. W ciągu całego dnia nie zobaczyłem ani jednej naprawdę dobrze jeżdżącej osoby. Jeśli chodzi o mnie, to pierwsza godzina jazdy po letniej przerwie – tragedia (dotyczy mojej jazdy)! Dopiero po godzinie ciało zaczęło się z wolna układać. Potem, ...im dalej tym lepiej, a że stok był chwilami wręcz zupełnie pusty, można się było wyszaleć (oczywiście adekwatnie do umiejętności)! Teraz też, z różną intensywnością, ale cały czas pada śnieg. Lekki mróz we wsi, na górze jak widzę w prognozach większy. Jutro też ma padać. Góra cały dzień w chmurze. Ale jak na początek sezonu, to pojeździć się da po kokardkę! Rozmawiałem z chłopakami z obsługi. Na weekend otworzą kilka następnych tras, a jeśli śnieg dopisze to być może prawie wszystko. Jednak to b.dobry pomysł wpaść tu w połowie grudnia, (jeszcze przed świętami) głównie z uwagi na niewielkie obłożenie stoków. Oczekiwanie na wyciągi "0" minut. No cóż – sezon jak dla mnie rozpoczęty!

 

                                                                          Pozdr4all!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano odśnieżanie auta. W nocy napadało kilkanaście cm świeżego. Ratraki się nadal nie odnalazły, więc znowu zabawa na całego! Ludzi dziś było jakby troszkę więcej, ale żadnych kolejek. Na południowej „1” juniorki trenowali tyczki. Super! Było od kogo coś podpatrzyć i na co popatrzyć siedząc na kanapie do góry. Jeżdżą świetnie! Warunki b. dobre. Bezwietrznie, z cienką warstwą chmur, przez którą bezskutecznie próbowało się przebijać słonko. Jednak przenikało na tyle dużo światła, że był „kontrast”, a więc i widoczność b. dobra. Słonko przebiło się dopiero około 1 pm, ale po zmroku widziałem na kamerkach, że znowu pada śnieg. Cały dzień intensywnie pracowały lance śnieżne na zamkniętych jeszcze trasach. Najwyraźniej poważnie szykują się do otwarcia nowych tras w najbliższy weekend. Pogoda im sprzyja, więc – będzie się działo! Ja już prawie wróciłem do mojej zwykłej (takiej sobie) formy. Jeździło mi się świetnie. Nowe buty pracują wzorowo, ale po wczorajszym pierwszym dniu na śniegu wymagały dokonania pewnych korekt w departamencie wkładek. Potrzebuję rozmiaru 27, a teraz robią skorupę 27/27.5. pewnie stąd miałem pewne luzy w rejonie palców. Zrobiłem to wczoraj wieczorem i jest tak, jak powinno być. Klamry (licząc od dołu) pierwsze dwie zapięte na pierwszy ząbek, dwie następne na drugi. Dopasowanie super. Cały but wypełniony szczelne, ale bez jakichkolwiek punktowych ucisków. Jutro ma być wg przewidywań trochę słonka, ale już pojutrze – pełna lampa. Jak będzie słonko, to cyknę kilka fotek. To chyba tyle. Jeździ się świetnie, ale raczej nie ma sensu żebyście tu przyjeżdżali, bo po co robić tłok? No chyba, że jest taka konieczność. Wtedy mówi się trudno...  :) .

 

                                                                                   Pozdr4all.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na facebook'u  nowe info: 

 

https://www.facebook...e=1&__tn__=HH-R

 

Počas víkendu plánujeme otvoriť aj nasledovné zjazdovky a lanovky, všetko je však závislé od počasia a snehových podmienok.

LANOVKY:
B1 Záhradky - Rovná Hoľa
B4 Jasná – Luková
B8 Lúčky – Vyhliadka

ZJAZDOVKY:
1a Pretekárska (Luková – Priehyba)
5a Turistická
2a Májová (Rovná Hoľa – Priehyba)
5 Turistická
14 Lúčky

No i nareszcie zaczęli naśnieżać 1 - Konsky Gruń/Lukova

 

kg.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na facebook'u  nowe info: 

 

https://www.facebook...e=1&__tn__=HH-R

 

Počas víkendu plánujeme otvoriť aj nasledovné zjazdovky a lanovky, všetko je však závislé od počasia a snehových podmienok.

LANOVKY:
B1 Záhradky - Rovná Hoľa
B4 Jasná – Luková
B8 Lúčky – Vyhliadka

ZJAZDOVKY:
1a Pretekárska (Luková – Priehyba)
5a Turistická
2a Májová (Rovná Hoľa – Priehyba)
5 Turistická
14 Lúčky

No i nareszcie zaczęli naśnieżać 1 - Konsky Gruń/Lukova

 

attachicon.gifkg.jpg

 

I to jest bardzo dobra informacja! :) Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dzisiaj to już mój trzeci dzień nartowania na Chopoku. W nocy znowu spadło z 10 cm świeżego. Po tych kilkudniowych, niewielkich w sumie opadach w całej dolinie Demianowskiej panuje sceneria stricte zimowa! Żadnej zieleni i pastwisk obok tras narciarskich. Wszędzie wspaniała biel. Ratraki najwyraźniej popracowały, ale delikatnie. Wyrównały tylko wczorajsze muldki i rano było można pojeździć „na krawędziach”. Starczyło tego „dobra” na jakąś godzinę. Potem znowu wszystko wróciło do normy, czyli tak jak lubię najbardziej. Ludzi powoli przybywa, ale cały czas luzik. Oczekiwania w kolejkach brak. Cały czas góra-dół i tak w kółko (po kilku godzinach czuć to w nogach, a wieczorem zasypia się jak roczne dziecko). Już po 12.00 ludzie zaczęli jakoś cudownie znikać ze stoku. Od 1.00 normalnie puchy. Niestety mam świadomość, że to się raptownie zmieni w weekend, ale trudno, innym też się należy. Cały dzień na nieotwartych jeszcze trasach lance pracowały całą parą bez przerwy. Szykują się na poważnie na weekend. Pogoda im sprzyja. We wsi około -1C, a na górze -4C. Na jutro zapowiedziana w prognozach lampa! Oby, bo słonka na razie nie było prawie w ogóle. Przybywajcie!

 

Ps.:

Oto wiadomość, którą dostałem przed chwilą mailem z Gopass:

     

                                 " W sezonowym rankingu narciarskim przeskoczyłeś o 232 pozycje.

Obecnie jesteś na 95. pozycji spośród 6976 narciarzy. Zaplanuj kolejną jazdę i zapracuj na lepszy wynik".

                                                                           Aha!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dany de Vino a śniegu na zamkniętych trasach wystarczająco do jazdy?  W zeszłym roku w grudniu, najlepsza jazda była na zamkniętej 11 i 33.

Wygląda na to, że już mogliby otworzyć kilka tras. Natura pomaga minusowymi temperaturami i nocnymi opadami (wprawdzie niewielkimi, ale zawsze coś). Od dwóch dni lance pracują na całość, co widziałem wczoraj i dziś "na własne oczy". Powinno być dobrze. Nie wiem dokładnie ile tras otworzą, ale będzie na pewno pracować kilka tras z obu stron góry. 

   Już wczoraj widziałem śmiałków z szerszymi dechami na zamkniętych trasach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że już mogliby otworzyć kilka tras. Natura pomaga minusowymi temperaturami i nocnymi opadami (wprawdzie niewielkimi, ale zawsze coś). Od dwóch dni lance pracują na całość, co widziałem wczoraj i dziś "na własne oczy". Powinno być dobrze. Nie wiem dokładnie ile tras otworzą, ale będzie na pewno pracować kilka tras z obu stron góry. 

   Już wczoraj widziałem śmiałków z szerszymi dechami na zamkniętych trasach. 

Mogliby ale nie otworzą bo obsługę na cały ośrodek mają zakontraktowaną od świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tam sobie śpicie, a ja muszę się szykować na narty. Mycie, jedzenie, dokładna rozgrzewka wszystkich mięśni, ścięgien i wiązadeł , smarowanie nart, skrobanie szyb i przygotowanie całego tego dżonku na stok...

Ech, życie...

                                                               Pozdr4all.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tam sobie śpicie, a ja muszę się szykować na narty. Mycie, jedzenie, dokładna rozgrzewka wszystkich mięśni, ścięgien i wiązadeł , smarowanie nart, skrobanie szyb i przygotowanie całego tego dżonku na stok...

Ech, życie...

                                                               Pozdr4all.

Danny, po prostu niepotrzebnie się kładłeś ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i tu jeszcze mały dodatek:

      ...nie naśnieżana i nie otwarta jeszcze trasa, ale też jeżdżą.

              23.JPG

...no i na koniec, żeby było jasne jak to jest z tym Davidem:

             29.JPG

 

                                              Pozdr4all.

 

Ps.: myślę, że tymi dwoma postami odpowiedziałem na wszelki pytania. Jeśli jednak nie to pytajcie.

Dziś prawie cały dzień jeździłem na południu. Trasy otwarte i jazda ze samej góry do samego dołu. 

Na północy otwarte to co wczoraj, ale już pracują nad otwarciem całej trasy z góry (jest tam fota z ratrakami, które wjechały tuż przed 3pm i pewnie będą pracować do rana). Jutro też ma być słonko, tak że Jasiek - co cięższe klamoty już możesz wrzucać do bagażnika! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś znowu lampa, więc nie ma o czym, ani siły pisać!  :)

Na jutro prognozy nie tak wspaniałe, ale na niedzielę, już lepsze. Prace nad dodatkowym naśnieżaniem cały, kolejny już dzień bardzo intensywne. Na pewno jutro otworzą jakieś nowe trasy. Śniegu już jest, jak na grudzień (ostatnimi laty), dużo.

                                                                        Pozdr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...