Skocz do zawartości

Dalbello Pantera - duża zmiana ?


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy forumowicze...

Miał ktoś okazję mieć na nodze ten but ? Oczywiście z przypiętą nartą i śniegiem pod spodem :-)

za 10 lat jeździłem w Tecnice i sobie chwalę... ale młodemu noga rośnie

a po wygrzaniu botka idealnie na niego pasują i nie chce innych więc trzeba coś sobie wybrać.

O ile z "klasycznymi" butami byłby mniejszy kłopot w wyborze to jednak Panterra jest ciut inna.

Założyłem je raz w sklepie i jakby mi ktoś stopy ambrozją polał takoż było wygodnie...

Mam dosyć szeroką stopę 100-101mm więc regulacja szerokości jest na plus 

Z drugiej strony 95 % czasu jednak jestem na trasie a tutaj zastanawiam się czy geometria tego buta i nieco inna sylwetka

są przeszkodą czy nie ? Wg opisu cholewka jest 15 % bardziej spionizowana ( 15 % w stosunku do klasycznego buta ).

Ja po założeniu tego buta czułem naprawdę nieznaczną ale to mocno nieznaczną różnicę.

Obecnie jeżdżę na zestawie:

Volkl

SL RaceTiger Fis 165

GS Race Tiger 184

RTM 86 177 - nie wiem czy tych jednak nie przejmie syn - a ja sobie na razie oglądam Deacon

 

Na każdej narcie jeździ mi się dobrze choć w ub sezonie najwięcej czasu było na RTM`ach

 

Tak więc... Jakieś sugestie - porady - opinie..

But ciekawy i kuszący.. ale stosunkowo mało o nim wiem :-)

aha flex 130 - wiekszego nie ma ( ale ten jest ok )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to będzie pomocne ale mam Salomon QST Pro 130, powiedzmy że podobny typ buta, nawet przy zakupie brałem pod uwagę te Dalbello.


 

Spokojnie dają radę z komórkami SL, aczkolwiek jest odczuwalna różnica w stosunku do HEAD Raptor B3 RD :)

 

Tym:

 

 

Z drugiej strony 95 % czasu jednak jestem na trasie a tutaj zastanawiam się czy geometria tego buta i nieco inna sylwetka

są przeszkodą czy nie ? Wg opisu cholewka jest 15 % bardziej spionizowana ( 15 % w stosunku do klasycznego buta ).

się nie przejmuj :) Jako "zwykły" but sprawdzi się w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj na nogach.. Po 5 minutach ułożyły się niczym skarpeta. Także komfort zapowiada się mega pozytywnie. Trzymanie na plus. Ta klamra ściągająca piętę może być serio dobrym wynalazkiem. Założyłem też dla porównania Dalbello DS130 i wydawał mi się bardziej elastyczny. W momencie "ciśnięcia" w przód model DS zdecydowanie bardziej "puchł" na boki w okolicy 3 klamry od góry. Tak więc Panterra zapowiada się na świetny but "całodniowy" dając potencjalnie świetny miks komfortu, flexu Jest tylko jedno małe ale Liner.. Budowa specyficzna bo bez języka. Trochę jak skarpeta. To co mnie zastanawia to że jest jakiś cm może półtora niższy niż klasyczny z językiem. Niby nie czułem specjalnej różnicy pomiędzy DS a Panterrą bo przecież w klasycznym linerze piszczel też nie przylega idealnie na całej długości a w Panterra przylega czyli powierzchnia styku jest z grubsza taka sama ale tutaj pytanie do posiadaczy - czy to czuć? Można kupić Panterrę z klasycznym linerem ale w flex 120 To co czuć to waga - są lekkie a jednocześnie nie czuć tego w wykonaniu. Podobno ten liner jest doskonały do personalizacji But mi się podoba, żona dała zgodę (choć fv trzeba będzie przerobić :-D) Jeszcze ja przekonam do Deacon'ów i będzie dobry zestaw... Kolejny :-). Na chwilę obecną do posiadanych obecnie RTM84 wydają się być dobrym pomysłem :-) A i z SL i GS też dadzą radę..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj na nogach.. Po 5 minutach ułożyły się niczym skarpeta. Także komfort zapowiada się mega pozytywnie. Trzymanie na plus. Ta klamra ściągająca piętę może być serio dobrym wynalazkiem.
Założyłem też dla porównania Dalbello DS130 i wydawał mi się bardziej elastyczny.
W momencie "ciśnięcia" w przód model DS zdecydowanie bardziej "puchł" na boki w okolicy 3 klamry od góry.

To puchnięcie może być efektem tego że nad stopą jest więcej miejsca w tym drugim modelu, nie koniecznie sprawą samego flexu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puchnięcie na boki nie ma związku z flexem.. No może odrobinę. Ogólnie DS który jest katalogowo bardziej "race" niż Panterra wydawał mi się znacznie bardziej elastyczny, ale w każdą stronę :-) Co jest dziwne.. Oczywiście elastyczność tworzywa z jakiego są buty wykonane w warunkach sklepowych jest zupełnie inna niż na stoku. Ot to taka mała dygresja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puchnięcie na boki nie ma związku z flexem.. No może odrobinę.
Ogólnie DS który jest katalogowo bardziej "race" niż Panterra wydawał mi się znacznie bardziej elastyczny, ale w każdą stronę :-)
Co jest dziwne..
Oczywiście elastyczność tworzywa z jakiego są buty wykonane w warunkach sklepowych jest zupełnie inna niż na stoku.

Ot to taka mała dygresja.

Ja miałem na śniegu te buty,ze zdziwieniem stwierdziłem,że leżą bez odbarczania kostek,które zawsze wykonuję.Potem przeczytałem,skąd się to wzięło-już fabrycznie poszerzają obszary wrażliwe.Komfort na pewno extra i pewnie dla większości jeźdźców,ja jeździłem w lightowych warunkach i nie było problemów z trzymaniem stopy,ale nie wiem,jak byłoby na lodzie i długiej narcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mnie ten but bardzo przypasował.
Leciutki dobrze trzyma, komfort i świetnie tłumi drgania. Mimo że mam Atomic Fis 130 narty SL Fis.
Czy G9 Częściej sięgam po Panterki niż Atomici. W Atomicach i twardych nartach tylko jak jest twardo, czy tyczki. Robi się miękko, nogi bardziej zmęczone. Pantery, można nawet cały dzień na twardych nartach spędzić i w każdych warunkach.
Polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...