Skocz do zawartości

Puchar Świata 2018/19


pawelb91

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 259
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niestety.

Pani Sabina pojechała bardzo................................delikatnie.

Fantastyczny gigant. Chyba najlepszy w sezonie. Niesamowity gaz.

 

Shiffrin sie wkurzyla, odpoczela i pokazala miejsce w szeregu. To jak ona jechala na stromym to poezja.

Petra 4, super wynik ale... uwaga naraze sie wielu jej fanom - strasznie nie podoba mi sie jak jezdzi. To super szybka jazda ale strasznie brzydka. Silowo, zgarbiona i taka jakas meska. Wspaniale wyniki ale styl fuj.:) Oczywiscie to nie konkurs pieknosci.

 

Maryna niestety dala ciala. Coz zdarza sie... Oby ostatni raz w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak.

Zawody zarąbiste.

Mnie się nie naraziłeś :)

Ja także wolę "bardziej subtelny" styl.

Szanuję i doceniam umiejętności Vlhovej czy Holdener ale bardziej podoba mi się jazda np. Bassino. ( w GS nawet bardziej niż Shiffrin)

Jak jest twardo, bez dziur i stromo to Bassino ze swoja plynna jazda jest zawsze w czolowce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się jazda Vlhowej podoba. GS mniej ale SL jeździ bardzo fajnie, spokojnie, skupiona, wąsko prowadzone narty, minimum ruchów. Natomiast GS najładniej  jeździ dla mnie Tessa Worley. Przypomina mi Ligetego za dobrych czasów. Przy jej wzroście gdy schodzi nisko to mam wrażenie, że jedzie dziecko. Z urody fajna jest N. Noens. Nie ma tak rozbuchanej budowy ciała jak większość zawodniczek. 

https://www.google.c...6sh1ixd_ufkwxM:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się jazda Vlhowej podoba. GS mniej ale SL jeździ bardzo fajnie, spokojnie, skupiona, wąsko prowadzone narty, minimum ruchów. Natomiast GS najładniej  jeździ dla mnie Tessa Worley. Przypomina mi Ligetego za dobrych czasów. Przy jej wzroście gdy schodzi nisko to mam wrażenie, że jedzie dziecko. Z urody fajna jest N. Noens. Nie ma tak rozbuchanej budowy ciała jak większość zawodniczek. 

https://www.google.c...6sh1ixd_ufkwxM:

 

Mi sie u Petry nie podoba że tak zgarbiona jedzie i często nartę wewnętrzną podnosi - normalnie jak za starych czasów:)  Ale punktów za styl nie dają :)

 

A co do estetyki to ta Pani wg mnie wygrywa chociaż wielkim jej fanem nie jestem.

 

lara-gut.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to zgarbienie akurat się podoba, szczególnie w SL jest jak czający się kot. Nogę to nie wiem czy podnosi celowo czy tak jej niechcący wychodzi.

Porównałem sobie jeszcze M. Riesch (182 cm) bo podobny wzrost  (Vlhova 180 cm) i jednak jeżdżą zupełnie inaczej.

 

 

o jak ja Riesch nie lubilem:d. Wygrała raz generalke tylko dlatego że Fis ją faworyzował i w ostatnim tygodniu odwołali SG a nie przenieśli na niedziele gdzie rozegrali pokazowy team event. Vonn wtedy strzeliła focha bo Riesch cisnęła zakulisowo żeby FIS podjął taką decyzję. Sama Riesch fatalnie koniec sezonu jechała a Vonn była w gazie. Stare dzieje:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vonn mogła wtedy wygrać DH w Lake Louis ale się podparła (niesamowite, że wstała) i była druga i potem jej zabrakło punktów na koniec. 3 zdaje się. Wcale nie musiała wygrać tego finałowego SG i mogła go nie ukończyć ale obrazić się na cały świat musiała. Baby są jakieś inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to chyba to samo :) tylko nazwa inna.

 

Jeszcze takie podsumowanie tamtego sezonu

mhr.jpg

Trudno mi przyznać, że Maria Riesch wygrała wtedy jakimś fartem. Pokonała Vonn w DH 2 razy w "jej" Lake Louis, a raz była 2. Walka była równa. Końcówka wygląda tak

koncowka.jpg

 

W zjeździe 16-03-2011 Vonn była czwarta, mogła być trzecia to by wygrała kulę ale nie była więc powinna mieć pretensję do siebie, że dała ciała. 

O zmianę terminu SG bardzo wtedy zabiegała Vonn i w mediach też grała strasznie pokrzywdzoną. Taka była pewna, że by wygra ten SG, a ja myślę, że by dojechała 16 i tylko wstydu by sobie narobiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Machanie machaniu nie równe, poniżej "Mistrz Machania", patrz tylko na ręce. 

Mniej więcej  tak jeździ cała męska ścisła czołówka

 

Mnie chodzi o jej jazdę w SL. Kiedyś jej jazda była spokojniejsza. Nie mogę znaleźć nic aktualnego z jej jazdą. Tylko coś takiego z 2014, chyba mistrzostwa Francji.

i dla porównania

U M.S. ruch jest w ostatniej chwili, jest krótki. N.N. wystawia rękę i czeka, aż wjedzie nią w tyczkę. Ruch jest zamaszysty, jak by chciała dać sierpa.  Ona osłania głowę ręką, często nawet pochyla głowę przy tym. Mam wrażenie, że boi się tyczki. Jak masz gdzieś nagranie z ostatniego Flachau to obejrzyj jej jazdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodzi o jej jazdę w SL. Kiedyś jej jazda była spokojniejsza. Nie mogę znaleźć nic aktualnego z jej jazdą. Tylko coś takiego z 2014, chyba mistrzostwa Francji.

i dla porównania

U M.S. ruch jest w ostatniej chwili, jest krótki. N.N. wystawia rękę i czeka, aż wjedzie nią w tyczkę. Ruch jest zamaszysty, jak by chciała dać sierpa.  Ona osłania głowę ręką, często nawet pochyla głowę przy tym. Mam wrażenie, że boi się tyczki. Jak masz gdzieś nagranie z ostatniego Flachau to obejrzyj jej jazdę.

Generalnie w slalomie tyczki powinno się atakować kolanami, ręce powinny możliwie nieruchomo spoczywać na wysokości bioder jako asekuracja to jest ideał.

"Boksowanie" tyczek ma różne podłoże często jest to kwestia temperamentu, często też zostaje taki nawyk gdy zbyt wcześnie zaczniemy nauke na dużych tyczkach(mała masa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...