Skocz do zawartości

Podsumowanie sezonu


star

Rekomendowane odpowiedzi

 

Pojawiają się tutaj opinie, że wymagają w miarę stromego stoku i prędkości. Dla mnie to dyskusyjna teza. W ubiegłym sezonie w Nauders zamieniłem parę słów z Austriakami z Landeck którzy jeździli na fisowskich gigantkach, jeździli pięknie i szybko po niebieskiej trasie. Jak zapytałem dlaczego ta trasa to powiedzieli, że ma optymalne nachylenie. Może trzeba po prostu umieć "zrobić" predkość na niebieskiej ?

 

Zależy jaka niebieska. Jak długa i niezbyt płaska to jest idealna do nauki jazdy na GS. Najlepszą tego typu trasę widziałem w Les2Alpes. 

Na polskich niebieskich często się nie da. Nawet jadąc czysto na krawędzi, w pozycji zjazdowej, jest po prostu za wolno na GS, a po kilku skrętach jest koniec trasy.

 

 

Jak się ktoś chcę najeździć to się najeździ. Jak pokombinuje i będzie elastyczny to i w kolejkach stać nie będzie (ja byłem 6 i 7 stycznia i nie stałem nigdzie dłużej niż 3 minuty). A że "trochę" kamieni i mało śniegu... Cóż, taki mamy klimat.

 

Dodam tylko, że byłeś w Szczyrku, kiedy na stokach było wyjątkowo mało ludzi, a warunki najlepsze w sezonie. (Też wtedy byłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 20 dni:

- 6 Szczyrk 27 grudnia 01 stycznia (w tym miłe spotkanie z kilkorgiem skiforumowiczów - dzięki!)

- 4 Chopok koniec lutego bardzo OK

- 4 + 2 dni Szpindel w dobrych warunkach

- 4 Świeradów w róznych warunkach

 

Waga spadła, kondycja wzrosła, technika jest du..a tak zostało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 dni na nartach, chociaż dni spędzonych w Szczyrku o wiele więcej. Niestety warunki pogodowe, deszcz, wiatr nie pozwoliły na więcej. Dla mnie jednak sezon zakończył się wcześniej nie z powodu koronawirusa, a wypadku w pracy:
aab62905b4014be1e7f0db0e68194681.jpg
d0298c1c7982fd1294f8be7841e2f54d.jpg
Liczę, że uda się przygotować właściwie do kolejnego sezonu.


Zdrowia życzę! Przynajmniej w tej sytuacji, tj. z powodu kwarantanny, zamknięcia ośrodków oraz pogody nie będzie Tobie żal, że nie jeździsz. Do nowego sezonu wydobrzejesz. Mam nadzieję, że pogoda będzie bardziej łaskawa, a jak szczęście dopisze może w weekend majowy jeszcze gdzieś się pojeździ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest zsuwanie sie? :P

https://www.youtube....BH3o1o4grM&t=0s

To nie jest zsuwanie, ale nie jest to skret gigantowy…..

 

Racja. Pozostaje zwykle logistyka pierwszej godziny. W pl/cz. Co innego w Ameryce. Trochę optymizmu i fotograficzne podsumowanie poprzednich sezonów;-) Pradziad z rana i sztruksik, widok na Assinoboine z popopołudnia https://i.redd.it/07...32hdq0nv11.jpg  trasa jak highway https://www.skibig3..../09/SB3-SSV.pdf :-) Ups nazwę zmienili, już nie Sunshine Village https://skimap.org/SkiAreas/view/10 Banff Sunshine, w sumie po co jakaś wioska,  pozdrawiam z Woli Wysokiej. No i jeszcze zdjęcie mastera na deser, z Kamieńska, rok temu niestety, tam w pewnych momentach też pustki, w tym roku nie byłem, ech...

mylse, co z tego postu mam wyniesc i nie wymyslilem

 

13 dni na nartach, chociaż dni spędzonych w Szczyrku o wiele więcej. Niestety warunki pogodowe, deszcz, wiatr nie pozwoliły na więcej. Dla mnie jednak sezon zakończył się wcześniej nie z powodu koronawirusa, a wypadku w pracy:
aab62905b4014be1e7f0db0e68194681.jpg
d0298c1c7982fd1294f8be7841e2f54d.jpg
Liczę, że uda się przygotować właściwie do kolejnego sezonu.

kto Ci zakladal ten gips???? - BTW :okienka sie nie robi od dawna, nie jest to blad, ale nie jest potrzebne……..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto Ci zakladal ten gips???? - BTW :okienka sie nie robi od dawna, nie jest to blad, ale nie jest potrzebne……..

Jakiś gipsiarz, niestety nie znam nazwiska :). Okienko zostało wycięte "szlifierką kątowa" przed wyjściem ze szpitala bo mam zalecenie wymiany opatrunku co 2-3 dni. Dziś szew wygląda tak: e3d0e20ba1ee6b5464110d7dfb0fbbf7.jpg Goi się jak na psie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zerwanego Achillesa a nie złamaną nogę. Gips założyli mi w szpitalu zgodnie z zaleceniem. Zakładam, że lekarz po latach studiów i specjalizacji coś tam ogarnia w temacie leczenia takich przypadków.

ten szew z przodu mnie zmylił. Współczuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś gipsiarz, niestety nie znam nazwiska :).Okienko zostało wycięte "szlifierką kątowa" przed wyjściem ze szpitala bo mam zalecenie wymiany opatrunku co 2-3 dni. Dziś szew wygląda tak:e3d0e20ba1ee6b5464110d7dfb0fbbf7.jpgGoi się jak na psie :D


Super. Też miałem okienko. Też szlifierka w akcji. Z innego powodu, też nie od początku. Powód można wymyśleć, podobnie jak u ciebie, nie jest to trudne nawet dla średnio rozgarnietego. Da radę? No chyba, że w okowach myślenia liniowego, co by mnie szczególnie nie dziwiło. Za duży promień skrętu;-) PS skojarzenia to przekleństwo więc możemy dać dziś głowę jakiekolwiek podobieństwo jest tu czysto przypadkowe;-) foto tytułem podsumowania sezonu:-)

Załączone miniatury

  • DSC_0101.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Też miałem okienko. Też szlifierka w akcji. Z innego powodu, też nie od początku. Powód można wymyśleć, podobnie jak u ciebie, nie jest to trudne nawet dla średnio rozgarnietego. Da radę? No chyba, że w okowach myślenia liniowego, co by mnie szczególnie nie dziwiło. Za duży promień skrętu;-) PS skojarzenia to przekleństwo więc możemy dać dziś głowę jakiekolwiek podobieństwo jest tu czysto przypadkowe;-) foto tytułem podsumowania sezonu:-)

Tak gwoli scislosci - to nie jest szlifierka tylko pila oscylacyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oscylujaca, bo nawet jak "chwyci" skore to jej nie przecina jak by sie zdazylo, gdyby swobodnie wirowala w jednym kierunku

Tzw "przeciecia skory" ta pila to faktycznie urazy termiczne nie mechaniczne

Widziałem kilka razy, jak taką piłą robiono trepanację czaszki podczas sekcji zwłok, wiec cięła nie tylko skórę ale też i kości czaszki, chyba że to był inny rodzaj piły, nie znam się. Nazwałem ją szlifierką kątową bo ją przypomina, ważne że wiadomo o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kilka razy, jak taką piłą robiono trepanację czaszki podczas sekcji zwłok, wiec cięła nie tylko skórę ale też i kości czaszki, chyba że to był inny rodzaj piły, nie znam się. Nazwałem ją szlifierką kątową bo ją przypomina, ważne że wiadomo o co chodzi.


takie cuś?
pia-oscylacyjna-do-cicia-gipsu-blue-magi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...