Skocz do zawartości

Skrzyczne


Veteran

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
Cześć dzisiaj SMR i Skrzyczne gdzie warunki ciągle są dość dobre .Rano twarde zmrożone stoki aż do południa potem zwłaszcza w dolnych partiach breja.Przetarć i gołych połaci ziemi sporo ale dało się jeszcze znakomicie pojeździć .Na Skrzycznem,Zbójnickiej Kopie jeszcze pełnia zimy i sporo śniegu .Ludzi bardzo mało wyciągi praktycznie były puste a i karczmy przystokowe zwinęły interes zostały czynne chyba dwie,koniec sezonu zbliża się wielkimi krokami jeszcze chwila i trzeba będzie odwiedzać te rejony na rowerze,pozdrawiam.

Załączone miniatury

  • 20190319_110757.jpg
  • 20190319_110820.jpg
  • 20190319_110813.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dzisiaj SMR i Skrzyczne gdzie warunki ciągle są dość dobre .Rano twarde zmrożone stoki aż do południa potem zwłaszcza w dolnych partiach breja.Przetarć i gołych połaci ziemi sporo ale dało się jeszcze znakomicie pojeździć .Na Skrzycznem,Zbójnickiej Kopie jeszcze pełnia zimy i sporo śniegu .Ludzi bardzo mało wyciągi praktycznie były puste a i karczmy przystokowe zwinęły interes zostały czynne chyba dwie,koniec sezonu zbliża się wielkimi krokami jeszcze chwila i trzeba będzie odwiedzać te rejony na rowerze,pozdrawiam.

Witam

 

Jedziemy  w silnej ekipie: Kuba, Babcia i n. podpisany!  W kamerach wygląda pięknie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veteranie napisz jak jest, chciałbym na 23-24 gdzieś jeszcze ruszyć.

Witam

 

Pierwsze to śniegu  jest dużo. A konkretnie FIS do Dolin. Warstwa nie ma przetarć(podają 40-60 cm).  Na Dolinach, do wyciągu, też jest jeszcze równo zasypane. Skręt na Jaworzynę z fisu. Tu jest miejscami na granicy przetarć. Kuba z babcią zrobili sobie jeden zjazd Ondraszkiem do Jaworzyny, Śniegu na trasie jest jeszcze dużo. Zamknięta jest czerwona trasa(dawna damska). Na słynnej ściance  wychodzi ziemia.  Poniżej Jaworzyny to tylko Doliny do  przyjemnej, łatwej jazdy. Niżej śnieg się stopniowo kończy. I  jeszcze niżej są tylko plamy.

 

Dzisiaj u góry było do południa twardo. Temperatura rano minus 6 na górze. Niżej nieco cieplej. Ale do południa FiS był jeszcze twardy, z małą ilością zdrapanego pyłku. Na Dolinach było za pewnie bardziej miękko.  Nie jeździłem, bo szkoda mi było czasu. Ale też dzisiaj był jeszcze w nocy mróz. Od jutra będzie coraz cieplej. Przynajmniej do niedzieli. Od poniedziałku znowu dwa, trzy dni ochłodzenia. Stoki Skrzycznego są odstawione od słońca. I  na takim fisie, to jeszcze będzie można pojeździć ze dwa tygodnie. Jak nie pojawi się nagłe ocieplenie.

 

Tak na marginesie podjechaliśmy w stronę Soliska. To co wystawione na słońce u dołu tras, to była ciapa. Golgota w cieniu wydawała się być zaśnieżona. Ale ile tu jest śniegu i czy nie ma  przetarć, to z daleka nie da się stwierdzić. Za to parking przy kabinkach prawie pełny. Ale stok nie wzbudzał mojego zaufania.  Ja przyjechałem  rodzinką na narty. Nie ma lepszych nart w Szczyrku niż  FIS na Skrzycznym!   I długo mnie nie zobaczą Słowacy u siebie.  Może kiedyś, tylko kiedy?  Poza feriami, poza weekendami.  Przy braku jakichkolwiek przetarć. Nie mówiąc o  kamieniach. No nie za tą cenę!   Ale dzięki sąsiedzi z południa! Ponieważ na Skrzyczne się nikt specjalnie nie pcha. Oby tak dalej!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pierwsze to śniegu jest dużo. A konkretnie FIS do Dolin. Warstwa nie ma przetarć(podają 40-60 cm). Na Dolinach, do wyciągu, też jest jeszcze równo zasypane. Skręt na Jaworzynę z fisu. Tu jest miejscami na granicy przetarć. Kuba z babcią zrobili sobie jeden zjazd Ondraszkiem do Jaworzyny, Śniegu na trasie jest jeszcze dużo. Zamknięta jest czerwona trasa(dawna damska). Na słynnej ściance wychodzi ziemia. Poniżej Jaworzyny to tylko Doliny do przyjemnej, łatwej jazdy. Niżej śnieg się stopniowo kończy. I jeszcze niżej są tylko plamy.

Dzisiaj u góry było do południa twardo. Temperatura rano minus 6 na górze. Niżej nieco cieplej. Ale do południa FiS był jeszcze twardy, z małą ilością zdrapanego pyłku. Na Dolinach było za pewnie bardziej miękko. Nie jeździłem, bo szkoda mi było czasu. Ale też dzisiaj był jeszcze w nocy mróz. Od jutra będzie coraz cieplej. Przynajmniej do niedzieli. Od poniedziałku znowu dwa, trzy dni ochłodzenia. Stoki Skrzycznego są odstawione od słońca. I na takim fisie, to jeszcze będzie można pojeździć ze dwa tygodnie. Jak nie pojawi się nagłe ocieplenie.

Tak na marginesie podjechaliśmy w stronę Soliska. To co wystawione na słońce u dołu tras, to była ciapa. Golgota w cieniu wydawała się być zaśnieżona. Ale ile tu jest śniegu i czy nie ma przetarć, to z daleka nie da się stwierdzić. Za to parking przy kabinkach prawie pełny. Ale stok nie wzbudzał mojego zaufania. Ja przyjechałem rodzinką na narty. Nie ma lepszych nart w Szczyrku niż FIS na Skrzycznym! I długo mnie nie zobaczą Słowacy u siebie. Może kiedyś, tylko kiedy? Poza feriami, poza weekendami. Przy braku jakichkolwiek przetarć. Nie mówiąc o kamieniach. No nie za tą cenę! Ale dzięki sąsiedzi z południa! Ponieważ na Skrzyczne się nikt specjalnie nie pcha. Oby tak dalej!

Pozdrawiam


Veteranie jakbyś mógł numerami tras mi odpisać. FIS to zakładam nie dla takich jak ja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veteranie jakbyś mógł numerami tras mi odpisać. FIS to zakładam nie dla takich jak ja.

Dla Ciebie też. Wg. mojej oceny, najłatwiejszy zjazd ze Skrzycznego. Zaczynasz Czarną (nie bój się koloru trasy), przejazd na czerwoną w lewo (dobrze oznakowany) i dojazd do Jaworzyny (stacja pośrednia kanap). Moja 5 letnia córka sobie radzi, Ty też dasz radę ;) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłeś w tym sezonie w Szczyrku dwa razy tyle dni co ja :(, miałeś więcej szczęścia :). W przyszłym sezonie się to zmieni :D, właśnie przymierzam się do zakupu sezonowek :).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W tym roku oferta najbardziej atrakcyjna to wersja międzynarodowa. Za 229 Euro masz Szczyrk (COS, SMR, BSA), Słowację oraz Czechy. Tylko pamiętaj, że w ferie masz chętnych na apartament. Teraz mamy z Maćkiem rekolekcje (narciarskie oczywiście). Może jeszcze strajk nauczycieli spędzimy na nartach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...