Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Niewiasta potrzebuje pomocy w doborze sprzętu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 ita_b

ita_b

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 03.2018
0

Napisano 16 marzec 2018 - 16:05

Witam wszystkich Pasjonatów Narciarstwa i proszę o pomoc w wyborze sprzętu. Do 17-go roku życia jeździłam na nartach, przelotny romans z przystojnym snowboardzistą zaowocował znacznie głebszym (aniżeli do owego młodzieńca) uczuciem do samej dyscypliny sportu, której byłam wierna przez niemal dwie dekady. W ubiegłym roku moje wówczas 4-letnie dziecię stanęło na nartach i bez reszty połknęła bakcyla. Młoda pod okiem instruktora poznawała podstawy, ja sobie spokojnie śmigałam na desce, ale przyszła taka chwila, że pożyczyłam narty i zrobiłyśmy kilka babskich wypadów we dwie. Moje ostatnie WŁASNE narty były z czasów przed carvingowych :)) Stając po takiej przerwie na nartach pożyczyłam kilka razy używki od szwagierki, ale sprawiło mi to tyle frajdy, że postanowiłam zaopatrzyć się we własne nartki. Nie znaczy to oczywiście że deska idzie w kąt (nie ciskajcie na mnie gromów, że wolę parapet), ale fajnie by było uskuteczniać wspólne narciarskie wypady częściej

Dla usprawnienia eewentualnych porad, stosując się do forumowego savoir vivre`u, podaję niezbędne dane:

1. Baba

2. 35+
3. 63 kg
4. 179
5. Jak długo jeździsz na nartach ? kiedyś 9/10 lat, rekreacyjnie, Polska, Słowacja, potem przerwa 20 lat
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 5/6
7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) nie mam - pewnie ok. 80/90?
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? pożyczone od rodziny, Fishery sprzed kilku sezonów, 155cm - wzięłam co było :))
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? z uwagi na sporą przerwę nie będę demonem prędkości, choć na desce się jej nie obawiam
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? zwykle jestem na stoku gdy tylko otwierają, więc udaje się załapać sztruksik, ale najbliższe 3 lata raczej polskie realia, trasy czerwone, choć z młodą najczęściej bywamy na Laskowej, Małym Cichym, Suchym. 
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? chciałabym dobrze, na bank zainwestuję w kilka lekcji, bo za moich czasów była inna technika jazdy, a te 5-6 wypadów jako samouk na razie nie powala :) 
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? na zajęciach fitness 5 dni w tygodniu, więc z kondycją nie jest źle, na stoku - zależy od zimy ale ok. 7-8  razy się udaje na kilka godzin wyrwać plus minimum tydzień ferii z młodą, po 4 h na stoku.
13. Możliwości finansowe - fajnie jakby z butami zamknąć się w 2 k. Co do butów - mam wąską stopę, więc koniecznie szerokość poniżej 100, mierzyłam Salomon Xmax, X Pro (te są niestety 100), Atomic Hawx - niestety jako że jest po sezonie też o szer. 100 - nigdzie nie było wersji ULTRA :(

Rozważałam takie opcje - ale to oczywiście tylko obserwacje różnych wątków z net`a :

NARTY:

FISHER PROGRESSOR 800

https://snowsport.pl...17-p18989.html  (poprzedni sezon 999zł, nowsze 1259 zł ) 160 v 167 cm

https://snowsport.pl...018-p20711.html

BUTY:

Salomon X Max 1000 zł

Salomon XPro 90 850 zł

Head Raptor 80 850 zł

Lange RX 80 lv, 850 zł

Rossignol Pure Elite 80 1000

Atomic Hawx Ultra 80/ 90, 1100 zł :((

Fisher My Curv Vacuum Full Fit 90 1300 :((( 

Bardzo proszę o jakieś cenne wskazówki z uwzględnieniem stanu faktycznego:)) 

Przede wszystkim długość narty i trwadość buta

Z góry wielkie dzięki za wszelkie sugestie

#2 LittleMissSunshine

LittleMissSunshine

Nowy użytkownik

• 12 postów
  • Na forum od: 02.2010
3
  • Umiejętności: 5
  • Płock

Napisano 18 marzec 2018 - 19:43

Witam wszystkich Pasjonatów Narciarstwa i proszę o pomoc w wyborze sprzętu. Do 17-go roku życia jeździłam na nartach, przelotny romans z przystojnym snowboardzistą zaowocował znacznie głebszym (aniżeli do owego młodzieńca) uczuciem do samej dyscypliny sportu, której byłam wierna przez niemal dwie dekady. W ubiegłym roku moje wówczas 4-letnie dziecię stanęło na nartach i bez reszty połknęła bakcyla. Młoda pod okiem instruktora poznawała podstawy, ja sobie spokojnie śmigałam na desce, ale przyszła taka chwila, że pożyczyłam narty i zrobiłyśmy kilka babskich wypadów we dwie. Moje ostatnie WŁASNE narty były z czasów przed carvingowych :)) Stając po takiej przerwie na nartach pożyczyłam kilka razy używki od szwagierki, ale sprawiło mi to tyle frajdy, że postanowiłam zaopatrzyć się we własne nartki. Nie znaczy to oczywiście że deska idzie w kąt (nie ciskajcie na mnie gromów, że wolę parapet), ale fajnie by było uskuteczniać wspólne narciarskie wypady częściej

Dla usprawnienia eewentualnych porad, stosując się do forumowego savoir vivre`u, podaję niezbędne dane:

1. Baba

2. 35+
3. 63 kg
4. 179
5. Jak długo jeździsz na nartach ? kiedyś 9/10 lat, rekreacyjnie, Polska, Słowacja, potem przerwa 20 lat
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 5/6
7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) nie mam - pewnie ok. 80/90?
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? pożyczone od rodziny, Fishery sprzed kilku sezonów, 155cm - wzięłam co było :))
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? z uwagi na sporą przerwę nie będę demonem prędkości, choć na desce się jej nie obawiam
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? zwykle jestem na stoku gdy tylko otwierają, więc udaje się załapać sztruksik, ale najbliższe 3 lata raczej polskie realia, trasy czerwone, choć z młodą najczęściej bywamy na Laskowej, Małym Cichym, Suchym. 
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? chciałabym dobrze, na bank zainwestuję w kilka lekcji, bo za moich czasów była inna technika jazdy, a te 5-6 wypadów jako samouk na razie nie powala :) 
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? na zajęciach fitness 5 dni w tygodniu, więc z kondycją nie jest źle, na stoku - zależy od zimy ale ok. 7-8  razy się udaje na kilka godzin wyrwać plus minimum tydzień ferii z młodą, po 4 h na stoku.
13. Możliwości finansowe - fajnie jakby z butami zamknąć się w 2 k. Co do butów - mam wąską stopę, więc koniecznie szerokość poniżej 100, mierzyłam Salomon Xmax, X Pro (te są niestety 100), Atomic Hawx - niestety jako że jest po sezonie też o szer. 100 - nigdzie nie było wersji ULTRA :(

Rozważałam takie opcje - ale to oczywiście tylko obserwacje różnych wątków z net`a :

NARTY:

FISHER PROGRESSOR 800

https://snowsport.pl...17-p18989.html  (poprzedni sezon 999zł, nowsze 1259 zł ) 160 v 167 cm

https://snowsport.pl...018-p20711.html

BUTY:

Salomon X Max 1000 zł

Salomon XPro 90 850 zł

Head Raptor 80 850 zł

Lange RX 80 lv, 850 zł

Rossignol Pure Elite 80 1000

Atomic Hawx Ultra 80/ 90, 1100 zł :((

Fisher My Curv Vacuum Full Fit 90 1300 :((( 

Bardzo proszę o jakieś cenne wskazówki z uwzględnieniem stanu faktycznego:)) 

Przede wszystkim długość narty i trwadość buta

Z góry wielkie dzięki za wszelkie sugestie

Z mojego doświadczenia mogę polecić narty Fisher My Turn 68. Narty te kupiłam w posezonowej wyprzedaży za 1200zł (regularna cena to cca. 1900zł) i są to najlepsze narty, na których miałam okazję jeździć - bardzo łatwe w prowadzeniu, stabilne, doskonale się spisują na muldach i zmrożonym śniegu. Za poradą kolegów z forum wybrałam długość 160cm (przy wzroście 164cm) i są idealne. 

#3 ita_b

ita_b

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 03.2018
0

Napisano 30 grudzień 2018 - 19:41

Z mojego doświadczenia mogę polecić narty Fisher My Turn 68. Narty te kupiłam w posezonowej wyprzedaży za 1200zł (regularna cena to cca. 1900zł) i są to najlepsze narty, na których miałam okazję jeździć - bardzo łatwe w prowadzeniu, stabilne, doskonale się spisują na muldach i zmrożonym śniegu. Za poradą kolegów z forum wybrałam długość 160cm (przy wzroście 164cm) i są idealne. 

Odświeżam temat z wiosny, bo najwyższa pora sfinalizować kompletowanie sprzętu - na posezonowej wyprzedaży dopadłam buty atomic Hawx ultra 90, pozostaje wybór desek...

Nie negując pierwszej opcji - Progressor 800 f18 (v lady), i jedynej forumowej propozycji tj. My turn 68, dopuszczam jeszcze Cloud 9 2019 ale katalog bynajmniej nie jest zamknięty. Jak poczytałam forum i trzeźwe rady, że moje "testowanie" pewnie będzie mało obiektywne, raz jeszcze proszę Was o radę - co do modelu i co do długości (rozumiem, że przy moim wzroście, mówimy o maxach producentów czyli 165/167?) Nie zlinczujcie mnie, na poziom 7 pewnie nigdy nie wskoczę, na czarne trasy się nie wybieram (chyba że zbłądzę podczas śnieżycy w Alpach) jak dobiję do mocnej 6 wystarczy, po prostu szukam desek, na których po kilku lekcjach doszkalających będę zwyczajnie czerpać radość z jazdy, niekoniecznie bijąc rekordy prędkości ale i nie obawiając się polskich, zwykle średnich warunków na stoku.

Bardzo liczę na konstruktywne rady (czytaj: model i długość), w budżecie ok. 1300, bo ferie tuż tuż

Z góry dzięki za pomoc

ita

#4 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1163 postów
  • Na forum od: 02.2009
683
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 30 grudzień 2018 - 19:58

Head Super Joy / Epic Joy 168cm. Nie mają drewna ale przy 63 kg szybko ich nie wytrzepiesz.

W którymś z postów pisałem o minach żony i córki jak na nie wsiadły ... 

Żona po krótszych, takich troche pozatrasowych Salomonach a córka po Headach SS Magnum.

#5 CaperSKI

CaperSKI

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 444 postów
  • Na forum od: 02.2013
207
  • Umiejętności: 2
  • Wolne Miasto Gdańsk

Napisano 30 grudzień 2018 - 20:22

do usunięcia

#6 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1163 postów
  • Na forum od: 02.2009
683
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 30 grudzień 2018 - 20:32

Przecież buty już kupiła ; )) Chodzi o narty ...