Skocz do zawartości

Które buty


Zygal

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam.

 

Dzisiaj w sklepie przymierzałem buty. Kilka par smile.png

Ale zastanawiam się nad tymi dwoma.

 

https://www.interspo...00542-f100.html

 

https://www.interspo...ge-95x-f95.html

 

https://www.interspo...ge-85x-f85.html

 

 

Które polecacie  dla osoby średnio zaawansowanej ?

 

 

 

To nie takie proste  :P  Chyba, ze chcesz kupic buty wybierajac po ich wygladzie. Okreslenie "sredniozaawansowana" tez niewiele mowi. Jak lubisz jezdzic? Rekreacyjnie/bardziej agresywnie? Stawiasz na komfort/trzymanie? Iii przede wszystkim, dlaczego wybierasz tylko wsrod tej trojki?

 

Nie obraz sie, ale wyczuwam troche "olewatorskie" podejscie do tematu i to jest ok, jesli... chcesz kupic przypadkowe buty, w ktorych bedziesz mial przypadkowe "osiagi". 

Zakup butow narciarskich to nie zakup kapci "po domu" dlatego jesli chcesz sensownie wydac kase, przyloz sie bardziej do tematu  ;)  

Ktos obsluzyl Cie profesjonalnie w tym sklepie (w sklepach "ogolnosportowych" bardzo czesto bywa z tym roznie dlatego lepiej odwiedzic sklep, ktory specjalizuje sie w tym przypadku w sprzecie narciarskim), czy podawal Ci do mierzenia buty, ktore Ci sie spodobaly? Mierzyles dlugosc stopy na miarce? 

 

PS: piszesz, ze zastanawiasz sie nad dwoma, a podajesz linki do trzech :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie takie proste  :P  Chyba, ze chcesz kupic buty wybierajac po ich wygladzie. Okreslenie "sredniozaawansowana" tez niewiele mowi. Jak lubisz jezdzic? Rekreacyjnie/bardziej agresywnie? Stawiasz na komfort/trzymanie? Iii przede wszystkim, dlaczego wybierasz tylko wsrod tej trojki?

 

Nie obraz sie, ale wyczuwam troche "olewatorskie" podejscie do tematu i to jest ok, jesli... chcesz kupic przypadkowe buty, w ktorych bedziesz mial przypadkowe "osiagi". 

Zakup butow narciarskich to nie zakup kapci "po domu" dlatego jesli chcesz sensownie wydac kase, przyloz sie bardziej do tematu  ;)  

Ktos obsluzyl Cie profesjonalnie w tym sklepie (w sklepach "ogolnosportowych" bardzo czesto bywa z tym roznie dlatego lepiej odwiedzic sklep, ktory specjalizuje sie w tym przypadku w sprzecie narciarskim), czy podawal Ci do mierzenia buty, ktore Ci sie spodobaly? Mierzyles dlugosc stopy na miarce? 

 

PS: piszesz, ze zastanawiasz sie nad dwoma, a podajesz linki do trzech :P

 

Nie olewcze :)

Jeżdzę tylko w Pl i teraz to najczęściej z dzieckiem 10 lat.

Ogólnie jestem samoukiem ( 43 letnim ) ostatnio jazdy Białka Bania, Szczyrk Skrzyczne no i Małe Ciche :)

Skłaniam się ku pozycji 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie olewcze :)

Podajesz tak malo danych na swoj temat, ze to na serio "olewcze" podejscie :P To tak, jakbys podrzucil zdjecia trzech aut i rzucil: "ktore bedzie najlepsze dla osoby z 10-letnim stazem za kolkiem?" Sam sobie odpowiedz, czy po tym da sie cokolwiek doradzic/zasugerowac?

 

 

Jeżdzę tylko w Pl i teraz to najczęściej z dzieckiem 10 lat.

Ogólnie jestem samoukiem ( 43 letnim ) ostatnio jazdy Białka Bania, Szczyrk Skrzyczne no i Małe Ciche :)

Sugerujesz, ze polskie stoki wymagaja innych butow niz np. alpejskie? :P Sorki za uszczypliwosc, ale jesli ktos po takim Twoim opisie bedzie w stanie Ci "pomoc" tzn. ze trafiles na jasnowidza albo... wybiera bo mu sie kolorki podobaja.

 

 

Skłaniam się ku pozycji 2

Po co w ogole watek na skiforum skoro sam sobie odpowiadasz i juz podswiadomie wybrales buty?

 

Nie wiemy ile wazysz, jak jezdzisz itd. itd. Bez tego moge Ci doradzic krotko - bierz te, w ktorych najlepiej sie czules.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FerraEnzo, czy te buty Salomona lub Head będą inne /gorsze, niż kupione w sklepie specjalistycznym? Nie mam wiedzy od kuchni, ale wg mnie, służy to jedynie temu, żeby cen nie można było porównywać. A tak to ta sama konstrukcja, tylko szata graficzna inna. mowa o tej samej półce cenowej / flexie buta z tej samej firmy. Oczywiście nie porównuje samego doradztwa i wiedzy w sklepie sieciowym i specjalistycznym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FerraEnzo, czy te buty Salomona lub Head będą inne /gorsze, niż kupione w sklepie specjalistycznym? Nie mam wiedzy od kuchni, ale wg mnie, służy to jedynie temu, żeby cen nie można było porównywać. A tak to ta sama konstrukcja, tylko szata graficzna inna. mowa o tej samej półce cenowej / flexie buta z tej samej firmy. Oczywiście nie porównuje samego doradztwa i wiedzy w sklepie sieciowym i specjalistycznym

Inne materiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FerraEnzo, czy te buty Salomona lub Head będą inne /gorsze, niż kupione w sklepie specjalistycznym? Nie mam wiedzy od kuchni, ale wg mnie, służy to jedynie temu, żeby cen nie można było porównywać. A tak to ta sama konstrukcja, tylko szata graficzna inna. mowa o tej samej półce cenowej / flexie buta z tej samej firmy. Oczywiście nie porównuje samego doradztwa i wiedzy w sklepie sieciowym i specjalistycznym

Mogą być gorsze. Sam fakt, że jest to sprzęt niekatalogowy (żaden producent nie pokazuje marketowych modeli w oficjalnych katalogach) daje do myślenia. Nie wiem czy konstrukcja jest ta sama, nikt na forum raczej tego nie wie. W tym celu można napisać do producenta.
Niestety jak napisałem wcześniej, marketowy sprzęt nie widnieje w katalogach. O ile nie wydaje mi się, żeby producent pozwolił sobie na zastosowanie w sygnowanym własnym logo sprzęcie, gorszych materiałów czy technologi, to z dużą pewnością można przypuszczać skąd stosunkowo niska cena i oddzielne oznakowanie modelowe. Zapewne producent oszczędza na samym procesie produkcji i/lub kontroli jakości. Taki sprzęt może być produkowany przy zastosowaniu niższych norm jakościowych, proces produkcji może być przeniesiony do kraju rozwijającego się itd. Dobrze byłoby porównać miejsca produkcji buta katalogowego i marketowego.
Ja bym nie ryzykował. Zwłaszcza obecnie, w momencie w którym rozpoczynają się wyprzedaże.

Edit. O widzisz! Lobo podpowiada, że mogą być użyte gorsze materiały. Ja tego nie wiedziałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne materiały.

Taką dostałem odpowiedź z Head Polska 

 

'Dzień dobry, 

X w nazwie naszego produktu oznacza, że jest to wersja SMU- czyli wyłączność dla danego sklepu/firmy-co za tym idzie wspomniany przez Pana but z symbolem X w nazwie, jest dostępny tylko w sieci Intersport a ten bez X w nazwie jest dostępny wszędzie.  Różnica jest tylko w kolorystyce. Jakość materiałów taka sama.     Pozdrawiam/Best Regards Jakub Pałkowski Junior Promotion Manager''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup obie pary, posiedź w domu w każdej po ok 2 godz i wybierz te, które subiektywnie uznasz za bardziej wygodne. Drugą parę zwrócisz. W sklepie w sumie sami ci to powinni zaproponować.
A najlepiej przeczytaj jeszcze raz wpis kolegi Martina

Cześć

Jaki jest sens siedzenia w butach narciarskich w domu, czy gdziekolwiek?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jaki jest sens siedzenia w butach narciarskich w domu, czy gdziekolwiek?

 

To zależy od stylu jazdy. 

Jeżeli szybciej zjeżdżamy, niż wjeżdżamy, to sprawdzenie butów "na siedząco" jest bardzo ważne, a jeżeli czyjś zjazd trwa kilka razy dłużej niż wjazd, to lepiej sprawdzić buty w pozycji stojącej :D.

 

Czyli - im lepszy narciarz, tym dłużej siedzi. Proste. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Lepiej na spokojnie w domu, niż szybko 'pod ciśnieniem' w sklepie. Lepiej stać niż siedzieć. Lepiej jeździć niż stać.

Teraz to już w ogóle nie wiem o co Ci za bardzo chodzi.

Stanie w butach, a najlepiej w nartach ma jeszcze jakiś sens ale robienie tego godzinami jest bzdurą bo nie jesteś w stanie naśladować "na sucho" sił, które występują w czasie jazdy. MOże to służyć jako sprawdzenie luzów.

Mity narastające w okół doboru butów zaczynają żyć własnym życiem widzę.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem swoje buty to w sklepie spędziłem może 10 min, tyle ile trwa założenie botka, zasznurowanie i włożenie do skorupy.

Żadnego chodzenia po chałupie nie było, tylko jazda na stoku, po pierwszej jeździe odbarczyłem (sam) prawego buta i jeżdżę już trzy sezony.

Buty ,,150"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej na spokojnie w domu, niż szybko 'pod ciśnieniem' w sklepie. Lepiej stać niż siedzieć. Lepiej jeździć niż stać.

W dobrym sklepie nie wypuszczą cię po 5 minutach z dwoma parami butów. Poświęcą ci tyle czasu ile trzeba, dają do przymierzenia na spokojnie, chodzenia co najmniej kilka modeli, sami będą chcieli być pewni że pomogli dobrze wybrać niż sprzedać pierwsze z brzegu i nara :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem swoje buty to w sklepie spędziłem może 10 min, tyle ile trwa założenie botka, zasznurowanie i włożenie do skorupy.

Żadnego chodzenia po chałupie nie było, tylko jazda na stoku, po pierwszej jeździe odbarczyłem (sam) prawego buta i jeżdżę już trzy sezony.

Buty ,,150"

Cześć

Tylko Ty jeździsz na nartach bardzo długo, masz doświadczenie w odczuciach, wiesz dokładnie na co zwracać uwagę itd. i nikt Ci ciemnoty nie wciśnie. Mniej doświadczeni ulegają mitowi chodzenia, siedzenia, modelowania itd. Grunt to zbudować historię a później dać możliwość ją realizować tak by każdy czuł się jak zawodowiec. A zawodowiec zazwyczaj się z tego śmieje.

Pozdrowienia

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...