Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Parowanie Gogli

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#41 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6597 postów
  • Na forum od: 02.2008
4811
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 05 marzec 2018 - 16:18

Kominiarkę najprościej, bo można schować do kieszeni.

Nie zawsze się zmiesci...

Dołączona grafika
  • ReddyS podziękował za tę wiadomość

#42 bocian74

bocian74

Kiepski narciarz

• PipPipPipPipPipPip
  • 5068 postów
  • Na forum od: 12.2008
1911
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik

Napisano 05 marzec 2018 - 16:27

I ciężko z taką na głowie :)
  • mig12345 podziękował za tę wiadomość

#43 Masiek79

Masiek79

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 07.2018
0

Napisano 17 lipiec 2018 - 18:20

Cały bajer "nieparowania" gogli  polega własnie na przepływie  powietrza  między  szybami wewnątrz

No dobra... U mnie w okularach widzę, że są też dwa malutkie otworki wentylacyjne, ale problem mam inny - po ostatnim zaparowaniu chyba źle mi odparowały, bo pomiędzy szybkami na wewnętrznej z nich zostały w paru miejscach ślady po wyschniętych kroplach :-( Trochę to teraz przeszkadza. Jak się tego pozbyć? Dać je pod bieżącą wodę albo zanurzyć a potem zostawić ponownie do wyschnięcia? Czy macie jakieś inne sposoby? 

P.s. Okularki to Alpina Quattroflex Pheos.

#44 Szabir

Szabir

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 3766 postów
  • Na forum od: 09.2006
7021
  • Umiejętności: 7
  • Katowice

Napisano 17 lipiec 2018 - 20:19

No dobra... U mnie w okularach widzę, że są też dwa malutkie otworki wentylacyjne, ale problem mam inny - po ostatnim zaparowaniu chyba źle mi odparowały, bo pomiędzy szybkami na wewnętrznej z nich zostały w paru miejscach ślady po wyschniętych kroplach :-( Trochę to teraz przeszkadza. Jak się tego pozbyć? Dać je pod bieżącą wodę albo zanurzyć a potem zostawić ponownie do wyschnięcia? Czy macie jakieś inne sposoby? 

P.s. Okularki to Alpina Quattroflex Pheos.

Gdzieś  kiedyś czytałem, że  można  kupić dodatek  do wody, który  powoduje, że  po wyschnięciu nie robią się charakterystyczne plamy.  Podobny środek w masowej skali dodaje się na myjniach samochodowych jako ostatni etap po woskowaniu.  Ten na  myjniach działa. Możesz troszkę nabrać  i spróbować. To chyba  pierwszy  i najtańszy sposób jaki  mi  teraz wpada do głowy.

Zanim  jednak cokolwiek zrobisz,  polecam  pogadać jeszcze z optykiem,- może  on podpowie  też coś mądrego.

Całe życie z wariatami    facebook     [email protected]

#45 Masiek79

Masiek79

Nowy użytkownik

• 3 postów
0

Napisano 17 lipiec 2018 - 23:53

Gdzieś  kiedyś czytałem, że  można  kupić dodatek  do wody, który  powoduje, że  po wyschnięciu nie robią się charakterystyczne plamy.  

No ok, ale generalnie pytam o sposób pozbycia się tego co już jest - a nie na zapobieganie w przyszłości. Czy sam pomysł moczenia ich i powolnego suszenia jest właściwy czy też nie?

#46 Szabir

Szabir

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 3766 postów
  • Na forum od: 09.2006
7021
  • Umiejętności: 7
  • Katowice

Napisano 18 lipiec 2018 - 07:26

No ok, ale generalnie pytam o sposób pozbycia się tego co już jest - a nie na zapobieganie w przyszłości. Czy sam pomysł moczenia ich i powolnego suszenia jest właściwy czy też nie?

Więc odpowiedziałem twierdząco.  I  tak  masz  brudne  od wewnątrz  i tak  masz.   Ja  bym  je trochę namoczył,  później  potrząsał tak, aby obmył płyn  dokładnie szybę od wewnątrz  i  powoli osuszył. Gorzej chyba  nie powinno  być.

Zanim  jednak  posuniesz się do  tego,  popytaj optyków o ew.  inne  pomysły

Całe życie z wariatami    facebook     [email protected]

#47 Masiek79

Masiek79

Nowy użytkownik

• 3 postów
0

Napisano 18 lipiec 2018 - 09:04

Więc odpowiedziałem twierdząco.  I  tak  masz  brudne  od wewnątrz  i tak  masz.   Ja  bym  je trochę namoczył,  później  potrząsał tak, aby obmył płyn  dokładnie szybę od wewnątrz  i  powoli osuszył. Gorzej chyba  nie powinno  być.

Zanim  jednak  posuniesz się do  tego,  popytaj optyków o ew.  inne  pomysły

Ok, dzięki. Spróbuję ;-)