Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Wlasnoreczny serwis nart

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#61 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPipPip
  • 330 postów
  • Na forum od: 01.2011
106
  • Umiejętności: 6
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano 08 luty 2019 - 22:51

Lepsze z tworzywa o stalym kacie:

tworzywo.PNG

czy moze z alu, ale regulowane: 

metal reg.jpg

???

Wie ktos dlaczego ski man daje tylko takie opcje, a zrezygnowal (nie widze w sprzedazy) z alu o stalym kacie?

metal.jpg

#62 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 323 postów
  • Na forum od: 01.2016
63
  • Poznań

Napisano 08 luty 2019 - 22:59

plasticzane tansze w produkcji. Ja mam te plasticzane 1" i to byl zly zakup. Zaluje, ze nie wzialem ALU regulowanego. Volkl cos sciemnia na stronie, ze jego narty maja podniesienie 1/1,5... Co za bajka. Bylo grubo ponizej 1.

#63 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPipPip
  • 330 postów
106
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano 08 luty 2019 - 23:06

Ja mam te plasticzane 1" i to byl zly zakup. Zaluje, ze nie wzialem ALU regulowanego. Volkl cos sciemnia na stronie, ze jego narty maja podniesienie 1/1,5... Co za bajka. Bylo grubo ponizej 1. 

Zly bo nie trafiles z katem, czy zly bo sie odksztalca czy jeszcze cos innego?

Kat mam sprawdzony dlatego wazna jest dla mnie jakosc narzedzia, a mam pewne obawy do regulowanych przyrzadow.

Pytanie tylko czy gorsza jest regulacja na aluminiowym czy staly kat, ale narzedzie z tworzywa??? 

EDIT: chciales zachowac fabryczny kat czy jak? bo przeciez chyba nie jest problemem zmienic z mniejszego na wiekszy?

#64 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 323 postów
  • Na forum od: 01.2016
63
  • Poznań

Napisano 08 luty 2019 - 23:19

Zly bo nie trafiles z katem, czy zly bo sie odksztalca czy jeszcze cos innego?

Kat mam sprawdzony dlatego wazna jest dla mnie jakosc narzedzia, a mam pewne obawy do regulowanych przyrzadow.

Pytanie tylko czy gorsza jest regulacja na aluminiowym czy staly kat, ale narzedzie z tworzywa??? 

EDIT: chciales zachowac fabryczny kat czy jak? bo przeciez chyba nie jest problemem zmienic z mniejszego na wiekszy?

Te 1' kupilem bardziej dla zony, a skoro na 1,5' narta mi dobrze trzyma to mi 1' tez powinna styknac. No i sie okazalo ze bylo mniej niz 1'. Pomyslalem lepsze jedno sztywne niz regulowane  :D Ogolnie olalem podciecie i teraz mam maszynowe "0,5'". Nie ruszam narazie, tylko bok wylizuje. Aczkolwiek ten plastik, to nie do konca taki plastik. Sztywny w pierun. Bardziej jakis stop plasticzano aluminiowy - specem od tworzyw/stopow nie jestem. Tylko czarne pokretlo jest z typowego plastiku. W zalaczniku masz widok do dolu. W zasadzie po 2 parach nart tylko sie ubrudzil.

EDIT ktos tu pisal, ze uzywa regulowanego w takim systemie - robi 0,5', jak mu sie zaokragli podnosi na 0,75'. Pozniej robi 1'. Jak juz mu sie 1' "stepi" daje do planowania i od nowa. Metoda w zasadzie dobra. Mi pewnie caly cykl zajalby 3 lata lub wiecej :P

Załączone miniatury

• P90208-231555.jpg

#65 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6596 postów
  • Na forum od: 02.2008
4808
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 09 luty 2019 - 09:15

Używam stały 05 plastik skimana. Działa bez zarzutu

#66 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1694 postów
  • Na forum od: 01.2015
1142
  • Rajcza

Napisano 09 luty 2019 - 23:43

Tak troszkę denerwująco. Tak bez tych pilników smarów, kątów, imadeł jesteście w stanie jeździć czy już tylko teoria została i popierdułki przed tv

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

https://www.youtube....h?v=Z3k-foYDtUY.

www.eskider.pl - tyczki slalomowe

#67 Bacek

Bacek

Użytkownik

• PipPip
  • 160 postów
  • Na forum od: 12.2017
35
  • Umiejętności: 4

Napisano 10 luty 2019 - 09:44

Burżuje, zawodnicy i instruktorzy mogą jeździć codziennie. Czemu bronisz pozostałym drobnych zajęć pomiędzy wypadami.

Ostatnio na wypadzie dopiero w trzeciej wypożyczalni wzięli mi narty na ręczne ostrzenie. Poprzednicy kombinowali a ci też nie byli chętni ale wzięli choć za bardzo się do tego nie przyłożyli.

Tak wiem dobry narciarz zjedzie po lodzie na sztachetach wyrwanych z płotu. Mi do takiego poziomu daleko.
Na tępych też zjadę ale na ostrych przyjemniej.

#68 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPipPip
  • 330 postów
106
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano 10 luty 2019 - 10:44

Tak troszkę denerwująco. Tak bez tych pilników smarów, kątów, imadeł jesteście w stanie jeździć czy już tylko teoria została i popierdułki przed tv

W aucie tez nie zmieniasz opon? Przeciez na lysych tez da sie jezdzic :)

• quanto1 podziękował za tę wiadomość

#69 quanto1

quanto1

Użytkownik

• PipPip
  • 194 postów
  • Na forum od: 03.2016
54
  • Umiejętności: 1
  • Nowy Dwór Maz.

Napisano 10 luty 2019 - 13:00

Adam P10 nie żebym się czepiał i bił pianę. Oczywiście że się da , ale duzo przyjemniej na ostrych krawędziach i nasmarowanych nartach . W zeszłym sezonie jak wychodziło mi około 160 kilometrów w dwa dni to i narty ostrzone i smarowane co drugi dzień bo po jezdzie na betonie smaru już prawie nie było. Narty żony i córki na 9 dni zrobione jeden raz . Nawiasem mówiąc jak mam łazić po nartowaniu bez czynnie po miejscowościach gdzie jezdzimy wolę zrobić sobie narty i mieć satysfakcje że Janusze serwisowania nie tykają moich nart . Filmik był zamieszczony parę postów wyżej  :D

#70 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPipPip
  • 330 postów
106
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano 10 luty 2019 - 13:16

Krawedz nie jest po to, zeby byla tepa, a slizg nie po to, zeby byl wyjalowiony (pomijam fakt, ze gdy brakuje smaru slizg ulega utlenieniu, no ale kazdy z nas roznie dba o swoj sprzet i to bez wzgledu na to czy sa to narty, samochod czy cokolwiek innego). Iii zdecydowanie zgadzam sie z quanto1 - zeby miec pewnosc, ze ktos nie spapra Ci roboty masz tylko 2 opcje: robisz to sam (jesli umiesz) lub dajesz do profesjonalnego/sprawdzonego serwisu, ktory nie uzywa szlifierki do ostrzenia nart :D 

Tepym nozem tez da sie ukroic kromke chleba. Pytanie tylko, po co? 

#71 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1694 postów
1142
  • Rajcza

Napisano 10 luty 2019 - 19:18

Adam P10 nie żebym się czepiał i bił pianę. Oczywiście że się da , ale duzo przyjemniej na ostrych krawędziach i nasmarowanych nartach . W zeszłym sezonie jak wychodziło mi około 160 kilometrów w dwa dni to i narty ostrzone i smarowane co drugi dzień bo po jezdzie na betonie smaru już prawie nie było. Narty żony i córki na 9 dni zrobione jeden raz . Nawiasem mówiąc jak mam łazić po nartowaniu bez czynnie po miejscowościach gdzie jezdzimy wolę zrobić sobie narty i mieć satysfakcje że Janusze serwisowania nie tykają moich nart . Filmik był zamieszczony parę postów wyżej  :D

No oczywiście masz rację jak jest okazja i czas to krawędź trzeba zrobić. Tyle tylko że nie można utożsamiać nartowania z ostra krawędzią no chyba że jesteśmy w stanie tylko i wyłącznie wycinać - wtedy jest naprawdę problem....... ;)

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

#72 quanto1

quanto1

Użytkownik

• PipPip
  • 194 postów
54
  • Nowy Dwór Maz.

Napisano 10 luty 2019 - 19:30

No oczywiście masz rację jak jest okazja i czas to krawędź trzeba zrobić. Tyle tylko że nie można utożsamiać nartowania z ostra krawędzią no chyba że jesteśmy w stanie tylko i wyłącznie wycinać - wtedy jest naprawdę problem....... ;)Tak jest 

Taka prawda i tyle w temacie. U mnie jakoś panie do zeszłego sezonu nie przywiązywały wagi do póki od rana nie jezdziły po zmrożonym stoku . Rozmowa wynikła na kanapie że narty są ostre i daja poczucie szybszego zatrzymania się . Dla siebie co drugi dzień dla córki co 3-4 dzień natomiast żonie raz na 9-10 dni bo ona się zsuwa ze stoku . Oczywiście codziennie oglądam ślizgi i decyduje czy coś robić z ich nartami czy nie. Ale nie ukrywam że sam nie raz jezdziłem cały tydzień nic nie robiąc bo mi się nie chciało .

#73 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1694 postów
1142
  • Rajcza

Napisano 10 luty 2019 - 19:39

. Oczywiście codziennie oglądam ślizgi i decyduje czy coś robić z ich nartami czy nie. Ale nie ukrywam że sam nie raz jezdziłem cały tydzień nic nie robiąc bo mi się nie chciało .

Szkoleniowe (zwykłe) raz na trzy lata, szkoleniowe (doskonalenie) - ocena - ostrzenie smarowanie przed każdym szkoleniem, ulubione (Atomic 10.11) tak +- co 10 dni użytkowania, te na zawody zawsze przed..... :P  :P . Zdecydowanie polecam ręczną robotę.... :)

#74 quanto1

quanto1

Użytkownik

• PipPip
  • 194 postów
54
  • Nowy Dwór Maz.

Napisano 10 luty 2019 - 19:56

Szkoleniowe (zwykłe) raz na trzy lata, szkoleniowe (doskonalenie) - ocena - ostrzenie smarowanie przed każdym szkoleniem, ulubione (Atomic 10.11) tak +- co 10 dni użytkowania, te na zawody zawsze przed..... :P  :P . Zdecydowanie polecam ręczną robotę.... :)

Tylko ręczna robota 

#75 CaperSKI

CaperSKI

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 444 postów
  • Na forum od: 02.2013
207
  • Wolne Miasto Gdańsk

Napisano 10 luty 2019 - 21:36

Tylko ręczna robota

Popieram, robię sam od trzech lat. sobie, rodzinie i znajomym. Chciałbym przejść jakiś kurs żeby wyeliminować ewentualne błędy które za pewne popełniam. Nie wiecie czy są jakieś cyklicznie organizowane?

Wysłane z mojego TA-1004 przy użyciu Tapatalka

#76 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1694 postów
1142
  • Rajcza

Napisano 10 luty 2019 - 21:41

Popieram, robię sam od trzech lat. sobie, rodzinie i znajomym. Chciałbym przejść jakiś kurs żeby wyeliminować ewentualne błędy które za pewne popełniam. Nie wiecie czy są jakieś cyklicznie organizowane?

Wysłane z mojego TA-1004 przy użyciu Tapatalka

Z tego co pamiętam to ceklicznie w rybniku odbywa się takie szkolenie. Poszukaj na forum
  • CaperSKI podziękował za tę wiadomość

#77 broot

broot

Użytkownik

• Pip
  • 98 postów
  • Na forum od: 11.2016
39

Napisano 12 luty 2019 - 19:20

Co jest potrzebne jako wersja minimum, aby własnoręcznie naostrzyć narty/dechę?

Temat jest dla mnie zupełnie nowy, nie mam też żadnych znajomych, którzy się na tym znają, więc chciałbym w to wchodzić na spokojnie, stopniowo i nie stawiać sobie początkowo jakichś wysokich wymagań. Planuję kupić ostrzałkę dwukrawędziową (wraz z pilnikiem) i do tego dokupić diament. Pazur oraz kamień do usuwania zgniotów początkowo sobie raczej daruję.

1. Czy powyższe wystarczy?

2. Czy da się jakoś ogarnąć ostrzenie bez imadła? Ze smarowaniem sobie poradziłem i nawet nie odczułem jakoś jego braku, przy czym mówię tu o desce, która położona na podłodze sama zachowuje poziom. Z nartami byłoby pewnie gorzej.

3. Istnieje jakaś prosta metoda na sprawdzenie, jakie się ma obecnie kąty?

4. Może jest ktoś w okolicy Warszawy, kto pokazałby mi, na czym to wszystko polega?

#78 Iven

Iven

użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1281 postów
  • Na forum od: 12.2007
335
  • Chełmża

Napisano 12 luty 2019 - 19:36

Co jest potrzebne jako wersja minimum, aby własnoręcznie naostrzyć narty/dechę?

Temat jest dla mnie zupełnie nowy, nie mam też żadnych znajomych, którzy się na tym znają, więc chciałbym w to wchodzić na spokojnie, stopniowo i nie stawiać sobie początkowo jakichś wysokich wymagań. Planuję kupić ostrzałkę dwukrawędziową (wraz z pilnikiem) i do tego dokupić diament. Pazur oraz kamień do usuwania zgniotów początkowo sobie raczej daruję.

1. Czy powyższe wystarczy?

2. Czy da się jakoś ogarnąć ostrzenie bez imadła? Ze smarowaniem sobie poradziłem i nawet nie odczułem jakoś jego braku, przy czym mówię tu o desce, która położona na podłodze sama zachowuje poziom. Z nartami byłoby pewnie gorzej.

3. Istnieje jakaś prosta metoda na sprawdzenie, jakie się ma obecnie kąty?

4. Może jest ktoś w okolicy Warszawy, kto pokazałby mi, na czym to wszystko polega?

Poszukaj takich tematów na forum , było ich kilka . Są w nich zdjęcia , wiele cennych porad i patentów. Ja osobiście zaczerpnąłem pomysł mocowania narty bez imadeł własnie z takiego tematu, jest tam wszystko opisane od A do Z

#79 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPipPip
  • 330 postów
106
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano 12 luty 2019 - 20:38

Poszukaj takich tematów na forum , było ich kilka . Są w nich zdjęcia , wiele cennych porad i patentów. Ja osobiście zaczerpnąłem pomysł mocowania narty bez imadeł własnie z takiego tematu, jest tam wszystko opisane od A do Z

Podobnie jak kolega broot szukalem takich informacji na forum, ale nie udalo mi sie znalezc. Wyglada na to, ze obaj kiepsko szukamy. Bylbys tak dobry, zeby podrzucic linka do chociaz jednego z nich? :)

#80 kordiankw

kordiankw

W życiu nie ma stopklatki.

• PipPipPipPipPip
  • 3069 postów
  • Na forum od: 10.2011
8983
  • Umiejętności: 7

Napisano 12 luty 2019 - 20:49

Podobnie jak kolega broot szukalem takich informacji na forum, ale nie udalo mi sie znalezc. Wyglada na to, ze obaj kiepsko szukamy. Bylbys tak dobry, zeby podrzucic linka do chociaz jednego z nich? :)

Skontaktuj się z forumowiczem kaja45, dawno go nie było na forum. Kiedyś prowadził warsztaty. Ma chyba sklep ze sprzętem do serwisu nart. Tu masz wątek o warsztatach:
http://www.skiforum....lenie/?p=492478

Poczytaj wątki w których się udzielał, można się dużo dowiedzieć.
Na FB ma swój profil. Jak nie będziesz mógł znaleźć, daj znać to podeśle ci link na priv.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....