Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 MateuszKr

MateuszKr

Nowy użytkownik

• 9 postów
  • Na forum od: 02.2018
1

Napisano 05 luty 2018 - 18:12

Cześć .

Posiadam od 3 dni nowe buty Atomic Hawx Prime 120 i ponieważ mam wygrzewanie gratis w sklepie , w którym zakupiłem te buty to zastanawiam się czy jest sens teraz po zakupie te buty od razu wygrzewać żeby jak najlepiej dopasować je do nogi czy może lepiej wstrzymać się , pojeździć jakiś czas i dopiero wtedy jak wyjdą jakieś bolączki na stoku to je wtedy wygrzewać ? Wyjazd mam za 2 tygodnie , obecnie chodzę w butach po domu i po dłuższym czasie zaczynają mi lekko mrowić stopy , nie wiem może jeszcze buty się rozbiją. Czy może lepszym sposobem będzie teraz zakup indywidualnych wkładek Sidas Custom i po tym od razu wygrzanie buta tak żeby maksymalnie dopasować go do stopy i nie czekać do wyjazdu , aż coś wyjdzie nie tak na stoku ? Czy takie wygrzewanie nie osłabia skorupy buta i czy jest ryzyko w systemie Atomica Memory Fit , żeby uszkodzić skorupę buta lub ją zdeformować itd. ?

Z góry dzięki za odpowiedź

#2 pawelw

pawelw

Użytkownik

• PipPipPip
  • 377 postów
  • Na forum od: 10.2007
112
  • Umiejętności: 8
  • wawa

Napisano 05 luty 2018 - 18:33

Cześć .

Posiadam od 3 dni nowe buty Atomic Hawx Prime 120 i ponieważ mam wygrzewanie gratis w sklepie , w którym zakupiłem te buty to zastanawiam się czy jest sens teraz po zakupie te buty od razu wygrzewać żeby jak najlepiej dopasować je do nogi czy może lepiej wstrzymać się , pojeździć jakiś czas i dopiero wtedy jak wyjdą jakieś bolączki na stoku to je wtedy wygrzewać ? Wyjazd mam za 2 tygodnie , obecnie chodzę w butach po domu i po dłuższym czasie zaczynają mi lekko mrowić stopy , nie wiem może jeszcze buty się rozbiją. Czy może lepszym sposobem będzie teraz zakup indywidualnych wkładek Sidas Custom i po tym od razu wygrzanie buta tak żeby maksymalnie dopasować go do stopy i nie czekać do wyjazdu , aż coś wyjdzie nie tak na stoku ? Czy takie wygrzewanie nie osłabia skorupy buta i czy jest ryzyko w systemie Atomica Memory Fit , żeby uszkodzić skorupę buta lub ją zdeformować itd. ?

Z góry dzięki za odpowiedź

Wygrzewaj - po to jest ten system 

#3 sese

sese

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1444 postów
  • Na forum od: 02.2007
1149
  • Umiejętności: 7
  • Wrocław

Napisano 05 luty 2018 - 18:35

Identyczne dylematy miałem na początku grudnia - po zakupie Salomonów XMax 120. Niby buty były jak kapcie, jednak po 40 minutach łażenia po domu noga tak jakby drętwiała, a but stawał się coraz bardziej niewygodny. W głowie pulsowała jedna myśl: "skoro po 40 minutach dzieje się coś takiego, to co będzie w 6 godzinie intensywnego szusowania?"

Podjąłem decyzję o wygrzaniu linera i skorupy. Umówiłem się do bootfitera, pojechałem, oddaje mu buty do wygrzania, a on się pyta: "w czym jest problem?", "gdzie uciska?". Ja odpowiadam, że w sumie to jakiegoś wielkiego problemu nie ma, że brak jest punktowych ucisków i że chciałbym tak "profilaktycznie" wygrzać nowe buty.

On prawie zabił mnie śmiechem i powiedział żebym wrócił po pierwszym wyjeździe. 

Pierwsze dwa dni w nowych butach nie należały do przyjemności. Po raz pierwszy od niepamiętnych czasów musiałem rozpinać buty na wyciągu, czy ściągać je w knajpie. Potem buty ułożyły się do stóp lub vice versa :) Okazało się przy tym, że celowe kupno zbyt wąskich butów było błędem bo dostałem porażenia jednego z nerwów w śródstopiu. Na dzień dzisiejszy - po łącznie 7 dniach jazdy - buty są tak wygodne, jak jeszcze żadne nie były, a i czucie we fragmencie  stopy, zgodnie z zapewnieniem rehabilitanta, pewnie kiedyś też wróci:)

Moja rada - nie wygrzewaj butów przed wyjazdem. Jeśli jedziesz w cywilizowane miejsce to w razie "W" zawsze będziesz mógł je wygrzać na miejscu

#4 MateuszKr

MateuszKr

Nowy użytkownik

• 9 postów
  • Na forum od: 02.2018
1

Napisano 05 luty 2018 - 19:44

Dzięki za odzew , raczej się wstrzymam , a ewentualne wygrzewanie zostawię po wyjeździe jeżeli będzie taka potrzeba.  Zastanawiam się jeszcze czy jest sens teraz przed wyjazdem kupować indywidualne wkładki Sidas Custom ? Słyszałem , że zabierają one więcej miejsca w bucie i obawiam się , że po ich założeniu może zrobić się w bucie jeszcze ciaśniej niż jest teraz , a wtedy na stoku mogę mieć masakrę stóp.. ;)

#5 bartofslaves

bartofslaves

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 02.2013
0
  • Umiejętności: 7

Napisano 23 luty 2019 - 03:32

Dzięki za odzew , raczej się wstrzymam , a ewentualne wygrzewanie zostawię po wyjeździe jeżeli będzie taka potrzeba.  Zastanawiam się jeszcze czy jest sens teraz przed wyjazdem kupować indywidualne wkładki Sidas Custom ? Słyszałem , że zabierają one więcej miejsca w bucie i obawiam się , że po ich założeniu może zrobić się w bucie jeszcze ciaśniej niż jest teraz , a wtedy na stoku mogę mieć masakrę stóp.. ;)

Matthew Manser - konstruktor hawx ultra, R&D Atomic:

When a boot fits, don't touch it. Maybe heat mold the liner. But always add a custom footbed. 

Jak wygrzac sam botek jeszcze nie wiem, gdzies mi sie obilo o uszy ze 2,5 minut w piecu 117 stopni. C