Skocz do zawartości

Jeśli nie Stockli Laser SL / SX to co ?


1siedem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów ;)

po zeszlorocznym kontakcie z nartami Stockli - testowalem Laser SL i SX jestem zdecydowany na zakup ktorejs z nich. Dotychczas zbyt malą uwagę przykładalem do sprzętu ...
Moje pytanie brzmi: czy cos jeszcze wziąć pod uwagę w testach?
Przy Jaworzynie Krynickiej mogę testować Rossiggnole i Heady.

1. M
2. Wiek 41
3. Waga72
4. Wzrost 178
5. Jak długo jeździsz na nartach ? 30 lat
6. Umiejętności 6-7
7. buty ? I tak kupie nowe z min 90 flex
8. Aktualnie Atomic Sl Race 10... Wczesniej różne np zjadowe Kneissl a nawet Polsporty ;)
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ?
Ostatnio najbardziej gigant ale zwykle raczej w stronę jazdy slalomowej
10. Trasy czerwone i czarne
11. Jak lubisz jezdzic? Pol na pół ani sportowo ani rekreacyjnie. Raczej szybko i ostro.
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? Powiedzny 2 tygodnie,
13. Możliwości finansowe do 5tys. Ze wskazaniem na mniej

Pozdrawiam 1siedem
PS Szczególne pozdrowienia dla Harpii ( Amstafy szczekają ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam Forumowiczów ;)

po zeszlorocznym kontakcie z nartami Stockli - testowalem Laser SL i SX jestem zdecydowany na zakup ktorejs z nich. Dotychczas zbyt malą uwagę przykładalem do sprzętu ...
Moje pytanie brzmi: czy cos jeszcze wziąć pod uwagę w testach?
Przy Jaworzynie Krynickiej mogę testować Rossiggnole i Heady.

1. M
2. Wiek 41
3. Waga72
4. Wzrost 178
5. Jak długo jeździsz na nartach ? 30 lat
6. Umiejętności 6-7
7. buty ? I tak kupie nowe z min 90 flex
8. Aktualnie Atomic Sl Race 10... Wczesniej różne np zjadowe Kneissl a nawet Polsporty ;)
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ?
Ostatnio najbardziej gigant ale zwykle raczej w stronę jazdy slalomowej
10. Trasy czerwone i czarne
11. Jak lubisz jezdzic? Pol na pół ani sportowo ani rekreacyjnie. Raczej szybko i ostro.
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? Powiedzny 2 tygodnie,
13. Możliwości finansowe do 5tys. Ze wskazaniem na mniej

Pozdrawiam 1siedem
PS Szczególne pozdrowienia dla Harpii ( Amstafy szczekają ;)

 

Ja bym polecił zdecydowanie SX-y, to są narty które przy odpowiednim potraktowaniu czynią cuda. Z resztą wystarczy pooglądać skicross. Ale jeżeli szukasz także narty do krótszego skrętu to faktycznie CX może być lepszy. Z drugiej strony jeżeli celujesz w takie narty to obawiam się że flex 90 to trochę za mało, przydało by się tak ze 110-120 żeby móc wycisnać z tych nart więcej.

 

Jeździłem też trochę na SL, 2 modele wstecz. Narta trudna, nie wybacza błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił zdecydowanie SX-y, to są narty które przy odpowiednim potraktowaniu czynią cuda. Z resztą wystarczy pooglądać skicross. Ale jeżeli szukasz także narty do krótszego skrętu to faktycznie CX może być lepszy. Z drugiej strony jeżeli celujesz w takie narty to obawiam się że flex 90 to trochę za mało, przydało by się tak ze 110-120 żeby móc wycisnać z tych nart więcej.

 

Jeździłem też trochę na SL, 2 modele wstecz. Narta trudna, nie wybacza błędów.

Dzisiejsze "cywilne" SX nie mają wiele wspólnego z modelem SX WC, takie pokrewieństwo zniknęło jakieś 4 sezony temu, mam takie dawniejsze SX-y, to ciężkie narty z mnóstwem metalu, wymagające sporo siły, dzisiejsze są lekkimi i elastycznymi nartami allround, o wiele przyjażniejszymi niż poprzedniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawione porzez autora pytanie

"jeśli nie Stockli to co?"

 

Przy slalomowo-gigantowych preferencjach :) proponuję:

 

Salomon X-Race LAB

http://www.skionline...-p69,10156.html

lub

Atomic X9

http://www.skionline...er-x9,9665.html

 

Narty na pewno nie gorsze od Stockli, niezwykle uniwersalne i dynamiczne.

Zostanie także trochę grosza na odpowiednie buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauważyłem, że cała tegoroczna linia atomic piste to full camber. Ciekawe co ich skłoniło do takiego kroku? Nikła użyteczność rockera na trasach?

Kupując swoje heady dwa sezony temu, szukałem właśnie full camber i dzięki temu trafiłem na i.speed pro (15/16), niestety od sezonu 16/17 nawet ten model został zepsuty rockerem...

Mam nadzieję, że wkrótce wróci full camber.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj bardzo przychylę się do typowania Jurka. Dzięki uprzejmości rodzica jednej z kursantek miałem przyjemność troszkę pojeździć na X9. Bardzo przyjemna narta. Ja nie za bardzo lubię narty typu "do wszystkiego" tu jednak pochylę czoła. Jedyny minus (pomijając oczywiście własne braki techniczne) aby wyciąć naprawdę krótki skręt trzeba się "narobić". Dla jasności jeździłem na stoku o średnim nachyleniu, godz. 11-13, przetarta płyta lodowa z lekkim narzutem kaszy. Narta jak w opisie 175 - wz. 180 w. 94. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka długość Atomica bylaby najlepsza ?

Uważam że 175 - ale to wskazanie czysto subiektywne = nie miałem możliwości testować 169 i 181. Jednakże z doświadczenia własnego mogę powiedzieć że 169 zdecydowanie nie będzie slalomką a 181 bliżej będzie do pseudo GS. Wybór należy do ciebie ale zdecydowanie wykluczył bym 169

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o długość Atomic X9 to myślę, że 175.

Na pewno są w Białce.

Ta narta przy podanej długości ma 15,4m.

Dodając do tego relatywnie miękki przód zacieśnia skręt bardzo chętnie niczym SL

Dzięki większemu promieniowi jest stabilna i chętna do jazdy dłuższym skrętem.

 

Jeśli nie masz sprecyzowanych preferencji to wydaje się być idealna.

Jeśli wolisz promień poniżej 13m to lepiej kupić klasyczne SL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem dziś kupic buty ale sprawa nie jest prosta. Flex 120 nie jest wcale taki straszny- przynajmniej na etalie mierzenia.
Najwygogdniejsze okazaly sie Head vector.
Problem w tym, ze od bardzo dawna nie.kupowalem butów i nie wiem czy nie mam zbyt luzno nogi.
Generalnie noga jest stabilna, choc myślałem,ze but bedzie trzymał nogę sztywno aż po samā gorę.
Na boki stopa nie przemieszcza się , natomiast dość łatwo podwijam palce. Czy tak powinno być ?
W zwiazku z brakiem butów o odpowiwdniej twardości przesunąłem tesy x9 na następny dzień.
O wynikach oczywiście poinformuję :)
pozdrawiam z Krynicy !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem dziś kupic buty ale sprawa nie jest prosta. Flex 120 nie jest wcale taki straszny- przynajmniej na etalie mierzenia. Najwygogdniejsze okazaly sie Head vector. Problem w tym, ze od bardzo dawna nie.kupowalem butów i nie wiem czy nie mam zbyt luzno nogi. Generalnie noga jest stabilna, choc myślałem,ze but bedzie trzymał nogę sztywno aż po samā gorę. Na boki stopa nie przemieszcza się , natomiast dość łatwo podwijam palce. Czy tak powinno być ? W zwiazku z brakiem butów o odpowiwdniej twardości przesunąłem tesy x9 na następny dzień. O wynikach oczywiście poinformuję :) pozdrawiam z Krynicy !

Dla mnie ideałem jest jeśli but ciasno opina stope, pięta siedzi i nie drgnie a palce mają miejsce. Jesli zamykasz skorupę na 1 lub max drugi ząbek to jest szansa ze jest ok. Fachowcy uścisla. ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem dziś kupic buty ale sprawa nie jest prosta. Flex 120 nie jest wcale taki straszny- przynajmniej na etalie mierzenia.
Najwygogdniejsze okazaly sie Head vector.
Problem w tym, ze od bardzo dawna nie.kupowalem butów i nie wiem czy nie mam zbyt luzno nogi.
Generalnie noga jest stabilna, choc myślałem,ze but bedzie trzymał nogę sztywno aż po samā gorę.
Na boki stopa nie przemieszcza się , natomiast dość łatwo podwijam palce. Czy tak powinno być ?
W zwiazku z brakiem butów o odpowiwdniej twardości przesunąłem tesy x9 na następny dzień.
O wynikach oczywiście poinformuję :)
pozdrawiam z Krynicy !

Palcami się nie przejmuj. Mam te buty, trzymanie i komfort super ( dołożyłem tylko wkładki z zeszłego sezonu).

Możliwe, że fachowcy mają inne zdanie ale do rekreacyjnej jazdy nic więcej nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...