Skocz do zawartości

Szerokie kapcie.


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Szeroka i krótka stopa to jest generalnie problem (coś o tym niestety wiem). Po pierwsze ciężko jest z dużym wyborem do przymierzenia męskich butów w rozmiarze np. 24,0.

Z szerokością jeszcze inaczej, bo prawie każdy producent ma jakieś niby sensowne modele z większym "lastem" np.102-104, i ogolnie większą objetością i to się sprawdza przy ogolnie szerokiej/grubej stopie na całej długości. Ale często jest tak że masz stopę szeroką z przodu śródstopia i w palcach a dalej do tyłu juz całkiem normalną, do tego krótką - i w takim bucie będziesz miał komfort  i dobre trzymanie z przodu ale często będzię słabe trzymanie z tyłu i problem z nietrzymaniem pięty mimo dobrze dobranej długości.

Atomic miał taki patent "livefit" chyba, i to jest taka gumowa wstawka z boku buta na tzw. szósty palec - miałem to w butach Atomic Waymaker - ogólnie to się nienajgorzej sprawdzało ale z samych butów nie byłem zadowolony.

 

Wydaje mi się że sensownym rozwiąziem jest kupno butów z termoformowalną skorupą (Salo Custom Shell, Fisher Vacuum, coraz więcej firm to proponuje) Wtedy dobierasz wstepnie na długość, wysokość podbicia i formujesz buta do stopy i rozszerzasz automatycznie tylko tam gdzie trzeba i to zrobią Ci na miejscu w ogarniętym sklepie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu producentów robi szersze wersje butów.

Lange oznacza je WIDE

 

Kolekcja butów narciarskich w Tecnica oferuje różne wielkości: ELV (Extra mała objętość), LV (niska objętość), MV (średnia objętość), MV FR (średnia objętość freeride), MV T (średnia objętość touring), HV (wysoka objętość), HV+ (duża pojemność plus). (w kolekcji dorosłych)

 

Inni producenci pewnie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...