Skocz do zawartości

Moruniek - relacje z wyjazdów


moruniek

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem nowy temat by trochę usystematyzować swoje opisy i relacje z wyjazdów. W końcu spędzam na nartach ponad 40 dni w sezonie.

 

Dziś Słowacja (Bachledova Dolina - Bachledka)

 

Najpierw ogólne wrażenia z ośrodka, to rewelacyjnie przygotowane trasy, twardo, zero muld i odsypów, zero lodu na trasach. Mają dużo naturalnego śniegu, dużo więcej niż po naszej stronie granicy. W  ośrodku widać pewien chaos organizacyjny, mapy stoków stojące w ośrodku nie zgadzają się ze stanem faktycznym (i mapami przy kasach, których brak i trzeba się o nie upomnieć), podobnie oznaczenia tras i ich kolory. Kolory tras są trochę przerysowane, wskazują na trudniejszą trasę niż jest w rzeczywistości. Ludzi jak na lekarstwo, jak zjeżdżaliśmy z ośrodka około 12:00, krzesło przy trasie nr 1 mocno się już korkowało (stare wolne, 3 osobowe, do tego ruch pieszy).

 

Wita nas nieaktualna tablica tras

Troch_nieaktualna_tablica.jpg

Wjeżdżając na górę starym krzesłem da się zauważyć fundamenty słupów pod ?

fundamenty_pod_s_ypy_gondolki.jpg

Tak jest będzie, nowa gondola, czy nie przypomina wam tej ze Szczyrku ?

Bachledka_gondolka.jpg

Wjazd krzesłem trwa koszmarnie długo, podobno od 11:00 jest jeszcze wolniej, bo dochodzi ruch pieszy na taras widokowy.

wolne_krzes_o.jpg

Drugie krzesło znacznie szybsze

szybsza_kolejka.jpg

Trasy (wszystkie) przygotowane rewelacyjnie.

przygotowanie_tras.jpg

 

przygotowanie_tras_cd.jpg

7 niebieska (przechodzi w czerwoną 4)

7_niebieska.jpg

Czerwona 4 przygotowana bardzo dobrze.

czerwoan_4_przygotowana.jpg

 

czerwona_4.jpg

Moje dumne dziecko - pierwsza czarna (3) zaliczona w wieku 7,5 lat.

moje_dumne_dziecko.jpg

Czerwona 8 przygotowana bardzo fajnie - do tego ładne słoneczko.

czerwona_8_a.jpg

 

czerwona_8_widziana_od_do_u.jpg

Jedzenie na stoku.

jedzenie_na_stoku.jpg

Punkt widokowy, z którego są bardzo dumni i zapewnia funkcjonowanie ośrodka latem.

platforma_widokowa_a.jpg

Tablica informacyjna z oznaczeniem numerów tras.

oznaczenia_tras_nijak_si_maj_do_map.jpg

Kolejki do wyciągów - znikome.

kolejka_do_kotwicy_znikoma.jpg

Taka panorama na koniec.

panoramka.jpg

I uwaga na koniec, jak wyjeżdżaliśmy było minus 1 (od strony Jezerska strasznie wiało), po naszej stronie granicy plus 4 i czuć od wczoraj wyraźne roztopy. Czy warto tam pojechać, na pewno tak i spokojnie można spędzić nie tylko jeden dzień. Warto przyjechać przed 9:00 (mamy gwarantowane parkowanie pod samym krzesłem), od 11:00 zaczyna się tłok do 3 osobowego krzesła (pomieszanie ruchu pieszego z narciarzami) co powoduje, że i tak długi wjazd, jest jeszcze dłuższy (o ile nie wiem, nie sprawdzałem). Od przyszłego roku to krzesło zostanie zastąpione gondolką. W porównaniu z naszymi stokami, to tam nie ma praktycznie narciarzy i można się fantastycznie wyjeździć (działają karnety TatrySki kilkudniowe).

 

Polecam.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczór Białka.

 

Warunki na FIS-ach 1 i 2 doskonałe. To co mnie zaskoczyło to nowa trasa 2C, dziś odpalona. Tras zaczyna się za FIS 1 i prowadzi do krzesła poniżej FIS-ów.

Warunki na FIS-ach doskonałe.

FIS_1.jpg

Nowa trasa 2C,  zdjęcia poniżej.

nowa_trasa_2c_a.jpg

 

nowa_trasa_2c_b.jpg

 

nowa_trasa_2c.jpg

 

nowa_trasa_2c_d.jpg

 

nowa_trasa_2c_e.jpg

 

nowa_trasa_2c_dojazd_do_krzes_a.jpg

Brak kolejek do starej kanapy, a do nowej kolejka na 20 minut stania.

brak_t_oku_na_bramkach.jpg

Zapasy śniegu.

zapasy_niegu.jpg

Warunki na trasach.

warunki_na_trasach_a.jpg

Dwa zdania komentarza odnośnie nowej trasy, oświetlona, dobrze utrzymana, trochę zrobiona na kształt zjazdu w doliny w Alpach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 

Tym razem Kazimierz Dolny (Stacja Kazimierz), a więc narty na Wyżynie Lubelskiej (28, 29 i 30 dzień w sezonie na nartach). 

Oczywiście nie jest to stok na miarę ALP, ale ma fantastyczny Klimat, można tu spotkać wielu znajomych, pyszne jedzenie na stoku i wspaniały klimat miasta Kazimierz Dolny w zasięgu 1,5 kilometra od stacji narciarskiej.

Piątek wieczór - ludzi mało.

Kazimierz_noc.jpg

Drugi stok - również pusto.

Kazimierz_noc_2.jpg

Wieczorem tory orczyków były już w słabym stanie, zaś w sobotę rano - już wszystko porządnie wyratrakowane.

Trasa_orczyka_rano.jpg

Rano ludzi bardzo mało.

Kazimierz_sobota_rano.jpg

Później około 12:00 gigantyczna kolejka do wypożyczalni.

Kazimierz_sobota_kolejka_do_wypo_yczalni

Gastronomia na stoku i ognisko gdzie można upiec kiełbaskę i napić się herbaty z własnego termosu. 

Punkt_gastronomiczny.jpg

A ludzi na stoku nadal w normie.

Kazimierz_ludzi_ma_o.jpg

Druga trasa.

Kazimierz_ludzi_umiarkowanie_ma_o.jpg

I takie jeszcze.

Kazimiez_cd.jpg

I ostatnia trasa, która jest i trasą narciarską dla początkujących i trasą saneczkową (jak dla mnie trochę nieporozumienie). Co chwila słychać krzyk - uwaga jadę.

Trasa_narciarsko_saneczkowa.jpg

Ratraki czekają na wieczór.

Ratraki_gotowe_do_pracy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

My tez lubimy Bahledovą i Jeziersko, mamy blisko, więc wypady sobotnie, albo niedzielne. :)

A zupa czosnkowa w knajpie Bahledka - rewelacja !!!
 

Super ośrodek i chyba jedyna knajpa na Słowacji gdzie można dobrze zjeść ,bo ogólnie to biednie u nich z jedzeniem ,czasem mam wrażenie ,że Słowacy nie mają smaku ,albo serca do gotowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ośrodek i chyba jedyna knajpa na Słowacji gdzie można dobrze zjeść ,bo ogólnie to biednie u nich z jedzeniem ,czasem mam wrażenie ,że Słowacy nie mają smaku ,albo serca do gotowania :)

Nie,nie jedyna...Zajrzyj tutaj ,a zmienisz zdanie :D

http://staramama.sk/

Bywam tutaj od jakichś 20 lat i nigdy się nie zawiodłem :lol:

Ta też niezła .

http://kolibabystrin...anievjasnej.sk/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ośrodek i chyba jedyna knajpa na Słowacji gdzie można dobrze zjeść ,bo ogólnie to biednie u nich z jedzeniem ,czasem mam wrażenie ,że Słowacy nie mają smaku ,albo serca do gotowania :)

Ja odnoszę podobne wrażenie, co prawda da się znaleźć miejsce gdzie można fajnie i smacznie zjeść, aczkolwiek nie jest to takie oczywiste jak u nas. Będąc na Chopoku (w grudniu ubiegłego roku) odkryłem w Demanovskiej Dolinie "Koliba Tri Studnicky u Tomasovcov" - polecam.

 

http://koliba-tri-st...v.business.site

 

Poniżej dwa moje zdjęcia (trochę nieostre).

 

DSC_1691.jpg

 

DSC_1694.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo szukacie (jedzenia) nie tam gdzie jest.... ;-). Zamiast wszystkich tych kolib szałasow i czego tam na trasie należy zjechać do najblizszej wsi i zatrzymać się pod ichniejsza gospodą - jest w każdej wsi. Nie należy przejmować się wystrojem -u nas zwanym 'wczesny Gierek': unilam na stole, deski lub klinkier na podłodze.... ;-). I najwazniejsze- jadlospis pisany kredą z max 4 pozycjami. Masz pewność że zjesz bez mrozonek, nieodgrzewane, smaczne i w słusznej ilości, no i w strawnej cenie, z capowanym piwem na deser. Gdyby było inaczej to gospoda nie przeżyje u miejscowych. .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...