Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Hydraulika w Rossignolach 2018/19

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#41 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6650 postów
  • Na forum od: 02.2008
4879
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 16 październik 2019 - 21:39

Cześć
Panowie, w dyskusji biorą udział doświadczeni narciarze. Czy naprawdę nie wiecie, że nart a takimi bajerami się po prostu nie kupuje?
Jestem zażenowany.
Pozdrowienia

Łojtamłojtam... ten tigershark nawet z urwanym pokrętłem był super nartą.
Jak przyszło do kupowania, to voelkl wycofał to z produkcji i nie było dylematu.... ;-)

#42 Piskoor

Piskoor

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 616 postów
  • Na forum od: 01.2008
604
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 17 październik 2019 - 07:49

Cześć
Panowie, w dyskusji biorą udział doświadczeni narciarze. Czy naprawdę nie wiecie, że nart a takimi bajerami się po prostu nie kupuje?
Jestem zażenowany.
Pozdrowienia

W końcu wciąż jesteśmy dziećmi :-). A tak serio. Na tych nartach jeździło mi się całkiem przyjemnie. Zresztą zobacz.. Nawet zawodnicza płyta Markera ma wbudowany "bajer" w postaci czegoś w rodzaju hydraucznego tłumika.
Wiadomo że działy R&D muszą poszukiwać nowych rozwiązań. Czy one są skuteczne.? To temat rzeka.
A kiedyś za bajer uchodziła taliowana narta.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

#43 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13259 postów
  • Na forum od: 11.2007
8128
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 17 październik 2019 - 08:13

W końcu wciąż jesteśmy dziećmi :-). A tak serio. Na tych nartach jeździło mi się całkiem przyjemnie. Zresztą zobacz.. Nawet zawodnicza płyta Markera ma wbudowany "bajer" w postaci czegoś w rodzaju hydraucznego tłumika.
Wiadomo że działy R&D muszą poszukiwać nowych rozwiązań. Czy one są skuteczne.? To temat rzeka.
A kiedyś za bajer uchodziła taliowana narta.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Cześć

No i wtedy się na niej nie jeździło. Dopiero jak konstrukcja się sprawdziła i odczepiono etykietkę bajeru zawyżającą cenę warto było kupić. Zresztą... teraz trudno się "czyta" oferty bo modeli jest po prostu zdecydowanie za dużo. Kiedyś natomiast była jak zapewne pamiętasz w każdej ofercie tzw. narta instruktorska - taka naćkana wszelkimi bajerami. Była zawsze najdroższa w kolekcji. Był to tzw. model SNOB1. Była też narta sportowa o niebo lepsza i znacznie tańsza - na tej się jeździło, i jeździ. :)

Pozdrowienia

Pozdrowienia

#44 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4517 postów
  • Na forum od: 03.2006
2421
  • Umiejętności: 1

Napisano 17 październik 2019 - 09:07

Łojtamłojtam... ten tigershark nawet z urwanym pokrętłem był super nartą. Jak przyszło do kupowania, to voelkl wycofał to z produkcji i nie było dylematu.... ;-)

Zgadza sie co do tigershark. Jezeli chodzi o power switch to kontynuowano w gryzzli jeszcze przez pare lat.

To jedyne narty, ktorych nie chcialem miec i tez nie chcialem na nich jezdzic.

Gdybym umial znalesc co o power switch pisalem(pozytywnie) to chetnie bym dzis poczytal  :)

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#45 FerraEnzo

FerraEnzo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1214 postów
  • Na forum od: 08.2017
802
  • Umiejętności: 7
  • Kraków

Napisano 17 październik 2019 - 11:30

Kiedyś natomiast była jak zapewne pamiętasz w każdej ofercie tzw. narta instruktorska - taka naćkana wszelkimi bajerami. Była zawsze najdroższa w kolekcji. Był to tzw. model SNOB1. 

Masz może przykład takiej narty? Aż jestem ciekaw co to było i jakie bajery (na ówczesne czasy) miało. 

#46 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2718 postów
  • Na forum od: 01.2017
1005
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 17 październik 2019 - 11:43

Masz może przykład takiej narty? Aż jestem ciekaw co to było i jakie bajery (na ówczesne czasy) miało.

Obecnie nazywają się VIP, jest taka kategoria:-)