Skocz do zawartości

Obereggen ski resort


BigMonster

Rekomendowane odpowiedzi

Podpowiem ,że warto wybrać na nocleg którąś z miejscowości ościennych,gdzie można dojechać pociągiem ,stacja kolejowa znajduje się obok dolnej stacji gondolki. W przypadku gdzie na puchar świata przybywają dziesiątki tysięcy ludzi ,najlepszym środkiem transportu jest pociąg. My mieszkaliśmy w Westendorf, za bardzo przyzwoite pieniądze ,a do Kitz. pociągiem jechaliśmy 15-20 minut. Pociągi jeżdżą co pół godziny z dokładnością szwajcarskiego zegarka.

Cześć

Ale tak naprawdę najlepszym środkiem transportu są narty...

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli chodzi o zawody WC to mam na razie rozdwojenie jaźni i jeszcze się nie zdecydowałam,co obejrzeć.Najbardziej chyba DH z trasy obok-coś jak na filmie Mitka-to miejsce,gdzie widać skok na górze Streify-czasem Panowie lecą ponad 40 metrów,zupełny obłęd.Widziałam,że jest tam też postawiony telebim,na którym można obejrzeć resztę przejazdu.Wejście do takiej strefy jest też płatne?Być na trybunach w strefie VIP -jest taka relacja na sąsiednim forum z Val Gardeny+możliwość zrobienia zdjęcia z najlepszymi zawodnikami świata też jest kusząca.Ale chciałabym też zobaczyć Panie w DH np. w Cortinie.A córka dodatkowo koniecznie SL z Shiffrin /tu wygrywa nocny we Flachau/.A może DH lub SG w Zauchensee/nie jest rozgrywany co roku/?Albo Soelden na początku sezonu?Może Kronplatz-tu z kolei GS Pań?Albo Gran Risa/GS Panów/?Decyzja trudna i chyba trzeba będzie rozłożyć to na lata i kolejne odhaczać.

Problem jest jeszcze taki,że traci się jeden narciarski dzień z wyjazdu,a mamy ich tak mało,że to też boli.

Czyli sprawa otwarta...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zawody WC to mam na razie rozdwojenie jaźni i jeszcze się nie zdecydowałam,co obejrzeć.Najbardziej chyba DH z trasy obok-coś jak na filmie Mitka-to miejsce,gdzie widać skok na górze Streify-czasem Panowie lecą ponad 40 metrów,zupełny obłęd.Widziałam,że jest tam też postawiony telebim,na którym można obejrzeć resztę przejazdu.Wejście do takiej strefy jest też płatne?Być na trybunach w strefie VIP -jest taka relacja na sąsiednim forum z Val Gardeny+możliwość zrobienia zdjęcia z najlepszymi zawodnikami świata też jest kusząca.Ale chciałabym też zobaczyć Panie w DH np. w Cortinie.A córka dodatkowo koniecznie SL z Shiffrin /tu wygrywa nocny we Flachau/.A może DH lub SG w Zauchensee/nie jest rozgrywany co roku/?Albo Soelden na początku sezonu?Może Kronplatz-tu z kolei GS Pań?Albo Gran Risa/GS Panów/?Decyzja trudna i chyba trzeba będzie rozłożyć to na lata i kolejne odhaczać.

Problem jest jeszcze taki,że traci się jeden narciarski dzień z wyjazdu,a mamy ich tak mało,że to też boli.

Czyli sprawa otwarta...

Zapomniałaś o nocnym slalomie w Schladming,też wart zobaczenia na żywo. W Kitz wejście do strefy kibica w okolicach mety i wzdłuż trasy , to koszt 20 Euro ,wydaje mi się ,że cena rozsądna,wejście na trybuny to już wyższy wydatek. Nie wiem jak jest z oglądaniem z trasy sąsiedniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć ,

Mam propozycję na wyjazd ze spaniem w  Kronplatz albo Cavalese.

Kto podpowie do jakich ośrodków najszybciej  się dojedzie z Cavalese ? ( ewentualnie mile widziene wskazanie innej miejscowości do "spania")

W pakiecie przy spaniu w Cavalese skipas Val di Fiemme/Obereggen

który obejmuje łącznie 111 km tras i takie regiony jak: Ski Center Latemar, Alpe Cermins, Alpe Lusia, Bellamonte i Passo Rolle. Samo Alpe Cermis wydaje mi się małe pod kątem ilości tras.

Które z tych ośrodków są połączone pod kątem przemieszczenia się na nartach ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo Alpe Cermis wydaje mi się małe pod kątem ilości tras.

 

Samo odwzorowanie tras na mapce narciarskiej nie mówi wszystkiego o ośrodku. Jest to świetne miejsce do jazdy i to nie tylko na jeden dzień. Świetna trasa Olimpia ze szczytu na sam dół, do tego fajne trasy przy krzesełku po prawej stronie (patrząc na mapę od dołu).

 

Cavalese to miejsce idealne na bazę noclegową w regionie Val di Fiemme. Przyjemne miasteczko, do tego bardzo dobry dojazd skibusami do Pampeago i Predazzo (wyciągi ośrodka Latemar).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy Obereggen start z Predazzo i gondola do góry - trudno w jeden dzień przejechać wszystkie trasy po 1 raz - moim zdaniem rejon na 3 dni spokojnie żeby się zapoznać z trasami a można i cały wyjazd tylko tu jeździć tylko że wtedy można mieszkać bliżej). 

Lusia - nie za duży obszar ale trasy ciekawe - jest pomiar czasu na slalomie w dwóch miejscach (moje dzieci bardzo lubiły tam jeździć), jest pomiar prędkości, boarder cross, nam się przez dwa dni nie nudziło tam.

Cermis - też fajne w ramach karnetu dostęne jazdy wieczorem na trasie Olimpia III (czerwona trasa z którą jest podbieg w czasie Tour De Ski) 

Generalnie jak na 6 dni to moim zdaniem nie znudzisz się w ty rejonie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Zbliża się następny sezon więc mam pytanie dotyczące tego obszaru . Jak wygląda dostępność do poszczególnych ośrodków gdy się mieszka w Tesero  ?  A może ktoś poda link do noclegów w Moenie ,którą tu jako miejsce bazowe raczej zachwalacie .

Jeśli Obereggen/Latemar i Moena/Alpe Lusia to jako nocleg wybrałbym Predazzo - skibusami i ciuchcią sprawnie dostaniesz się do obu ośrodków, a dodatkowo dostępne masz również Alpe Cermis.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się następny sezon więc mam pytanie dotyczące tego obszaru . Jak wygląda dostępność do poszczególnych ośrodków gdy się mieszka w Tesero  ?  A może ktoś poda link do noclegów w Moenie ,którą tu jako miejsce bazowe raczej zachwalacie .

 

Korzystałem z tej agencji http://www.vadagnini...?cms=1&lingua=2

Ceny znośne. Chociaż nie wiem jak o tej porze ale na pewno coś znajdziesz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się następny sezon więc mam pytanie dotyczące tego obszaru . Jak wygląda dostępność do poszczególnych ośrodków gdy się mieszka w Tesero  ?  A może ktoś poda link do noclegów w Moenie ,którą tu jako miejsce bazowe raczej zachwalacie .

Spróbuję pomóc. Czego oczekujesz?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Napisałam do nich zapytanie bo z tego co widzę to Oni  oferują nieruchomości na sprzedaż .

 

Niczego specjalnego nie oczekuję B)  poza dobrą ceną  i  by nie było daleko od centrum by można było pójść na jakąś pizzę wieczorkiem i żeby był w cenie basen by się wymoczyć  kości po nartach :lol:  Jest nas dwoje - stare dobre małżeństwo  :rolleyes:  a termin 19-26 stycznia .

Cześć

Myślałem, że chodzi o kwestię stoki, warunki, sposób planowania dnia na nartach, najlepsze miejsca, dojazdy, ekonomika poruszania się itd.

Byłem tam pewnie jakieś 30 razy ale nawet nie wiem gdzie tam może być basen, wybacz.
Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...