Skocz do zawartości

Rossignol Radical R-11-15 Mutix


EFIX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Czy ktos PORZADNIE pojezdzil na tych nartach (ROSSIGNOL RADICAL R-11 MUTIX) i cos konkretnego moze powiedziec...? Czy zmiana promienia skretu listwami dziala rzeczywiscie jak to reklama podaje..?:P Prosze o spostrzezenia dotyczace czegos nowego... Bo mnei ciagle jakos sie wydaje ze jak cos jest do wszystkiego.... Pozdrawiam;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Narty sa bardzo twarde, nawet w porownaniu do 9s. Dlatego tez nie nadaja sie do jazdy na rozmiekczonych stokach. Optimum ze wzgledu na temperatury to Kasprowy i tam ta narta pokazuje pelnie swoich mozliwosci. Ten system dziala! Roznica w charakterystyce narty jest wyraznie wyczuwalna, po zmianie ramion! + ta narta lubi predkosc i mocne nogi. Pod Nosalem na niej nie pojezdzisz;) to oczywista przesada: mozliwosc jazdy zalezy od jezdzca. a na nosalu jak pamietam, lod sie zdarza takze 3.Jezeli chcesz sie na tych nartach uczyc jezdzic to zapomnij, latwiej nauczyc sie pilotowac f-16 rozumiem: sklonnosc do przesady bazowana na ang literaturze 4.System oversize nie wszystkim pasuje. Dla mnie poza obrzydliwym wydladem łopaty, ma niewatpliwe zalety: skutecznie chroni przed wybutowaniem przy sporym przechyle, stabilnosc jazdy na wprost jest wieksza w stosunku do nart innych firm. momzna wiedziec z jakimi porownywales???? szeroka lopata=niestabilnosc w jezdzie na wprost. sa pewne tricks ktore zrobia taka narte stabilniejsza Na koniec chcialbym jeszcze zaznaczyc ze mutixy uzyskuja ode mnie ocene pozytywna, ale cena za nie to max 2200. Za 3299 to moge miec racetigery ktore obecnie bija wszystkie inne narty na glowe. to by sie zgadzalo Acha zgodnie z definicja promienia skretu, narta o jednej dlugosci i taliowaniu nie moze miec dwoch roznych promieni skretu. Promien skretu to promien okregu zakreslonego przez krawedz narty polozonej pod katem 45 stopni do stoku. Aby prawidlowo zdefiniowac dwa rozne promienie w mutixie nalezaloby, wykreslic z definicji 45 stopni i dopisac wartosc przylozonej sily(jednakowej dla obydwu typow ramion) Wtedy mozna uznac ze mutix posiada dwa promienie skretu:)[/QUOTE] i tu takze sie zgadza: zadna narta nie jest wyprowfilowana ze stalym promieniem ale jest tylko jeden promien skretu: to sa zupelnie dwie rozne rzeczy:) i takze z narc pozdr za dobrze napisany post
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
hej liczę na Waszą pomoc. Mam możliwość kupić sobie te nartki http://narty.onet.pl...tix,sprzet.html za ok 1500zł. Czy macie jakieś doświadczenia z tym modelem? czy rzeczywiście jest tak uniwersalny? Mam ok. 170 cm wzrostu, ważę ok 56 kg. Lubię agresywną, dynamiczną, szybką jazdę. Moje umiejętności to 7 w tej rozszerzonej skali ;) Chciałabym mieć narty, które mogą pojechać zarówno długim skrętem na betonie i dobrze trzymać przy dużych prędkościach, ale też takie, na których można tro0chę odpuścić i pokręcić na muldach i słabiej przygotowanych trasach. Czy MUTIX byłby dobrym wyborem i jaka powinna być długość? (najkrótsze to chyba 165, czy nie za długie dla mnie?) czekam na Wasze opinie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że pomimo okazyjnej ceny nie warto . Do tej narty jast taka brezentowa walizka :) Z wymiennymi insertami do zmainy charakterystyki jest to upierdliwe poczas zmiany. (byłem kiedyś na pokazie gdzie prezentowali tę nartę) .

Muszę tylko dodać, że do nart dołączona jest walizeczka z pałąkami do przykręcania, aby zmieniać charakterystykę narty. Moim zdaniem nie do końca przemyślany pomysł.

czemu ta magiczna walizeczka nie jest dobrze przemyślana i na czym polega upierdliwość?

To twarda narta więc nie wiem czy podpasuje przy tej wadze (jestem sceptycznie nastawiony) jeżeli już to ja bym brał wzrost -10 cm. Tu masz trochę opini http://www.snowrenta...-r11-mutix.html

w tej chwili jeżdżę na Atomach Beta Carv 9.18, wydaje mi się, że to też sztywna i ciężka narta, długość 170 i na dobrze przygotowanych trasach jest super, natomiast gorzej jest na muldach i ciężkim śniegu, dlatego chciałabym coś o mniejszym promieniu.

Za ta cene mozesz kupic juz sobie dobra narte slalomowa badz gigantowa. Pozdrawiam, Irek.

no właśnie, dlatego pytam o tę nartę, bo wydawało mi się, wnioskując z opisu i sugerowanej ceny, że też jest dobra, a jednocześnie bardziej uniwersalna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo musisz te czynności wykonać na stoku i jednocześnie "na stałe do następnego przestawienia" zrobić z tej narty SC albo RC.

Nie chce byc zlym doradca, wiec przedstawie tylko fakty. Ogladalem dzisiaj te narty na ski show. Tak samo jak przedmowcy, bylem bardzo sceptycznie nastawiony do tego wynalazku. Po rozmowie z reprezentantem Rossignol i wlasnym obmacywaniu, wniosek jest taki: 1 zmiana "ramion" jest bardzo latwa za przycisnieciem guzika, 2 nie zmienia to promienia skretu, raczej charakterystyke narty na twardy lub miekki snieg, zmiany dokonujesz przy wyjsciu z samochodu (nie musisz nosic walizeczki ze soba), to tak jakbys mial dwie pary nart w samochodzie, 3 patrzac z boku, te "ramiona" sa przymocowane do narty tylko od strony wiazania w ten sposob, ze drugi koniec slizga sie swobodnie po powierzchni narty gdy ta sie zgina, wiec w teorii powinno dzialac, 4 w razie uszkodzenia mozna dostac te ramiona oddzielnie. Potem rozmawialem z expertem od servisu nart i wyrazilem moje objekcje, ze te ramiona zrobione z plastiku, troche zajezdzaja tandeta. Mowil, ze jezdzil na nich i ze dzialaja dokladnie tak jak sa reklamowane. Musze dodac, ze chlop wazy ponad 90 kg. Najlaepiej jednak sie przekonac samemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłam w GOsporcie i rozmawiałam za sprzedawcą, który twierdził, że testował te deski. Powiedział, że dobrze się sprawdzają zwłaszcza w wersji z dłuższymi wąsami. A wąsy się odkręcają na śrubki... A przy okazji pooglądałam inne nartki i zastanawiam się nad jakimiś zenithami, tylko nie wiem, czy 9 nie będą dla mnie trochę zbyt wymagające..? A w ogóle, to im więcej czytam i oglądam, tym mniej wiem, czego chcę i coraz większy zamęt w mej głowie powstaje. W kwestii, jakie narty wybrać :confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej liczę na Waszą pomoc. Mam możliwość kupić sobie te nartki http://narty.onet.pl...tix,sprzet.html za ok 1500zł. Czy macie jakieś doświadczenia z tym modelem? czy rzeczywiście jest tak uniwersalny? czekam na Wasze opinie

Witaj Bożenko, widzę że masz wielką ochotę zakupić te nartki zwabiona reklamą i marketingową nagonką i ceną (wcale nie taką niską - za te kwotę można kupić naprawdę dobre narty, którymi będziesz zachwycona). Ale dobrze się zastanów czy naprawdę dobre narty potrzebują takiej reklamy - nie , tylko takie na których ma się dobrze prezentować nastoku i robić lans. Szkoda że nie wybrałaś się z nami na Molltala miałabyś okazję przetestować tą reklamę bo w/g mnie to tylko reklama a jazda na nich nie daje takiej przyjemności jakej by się oczekiawło. Mnie z rossi bardzo zachwyciły nowe 9x i tą nartką proponował bym ci się zainteresować jeżeli chcesz mieć pełne zaufanie do nart. Jeżdżąc po stromych i zlodowaciałych ściankach były w swoim żywiole, również wspaniale zachowywały się w innych warunkach. Myślę, że długość tych nart dla ciebie to 160cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...