Skocz do zawartości

Kolejny 25 kilometrowy odcinek autostrady A5 oddany do ruchu.


Voytheck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od piątku godziny 12:00 został otwarty kolejny 25 km odcinek autostrady A5 od Schick w kierunku do czeskiej granicy. Najważniejsze że omijamy Poysdorf i aby go ominąć nie ma potrzeby jechać autostradą D2 w kierunku na Bratysławę a później na Breclav i Gresskrut. Niestety pozostało jeszcze przejechać ok. 30 km drogą jednopasmową.

Szerokiej drogi.

Voytheck.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od piątku godziny 12:00 został otwarty kolejny 25 km odcinek autostrady A5 od Schick w kierunku do czeskiej granicy. Najważniejsze że omijamy Poysdorf i aby go ominąć nie ma potrzeby jechać autostradą D2 w kierunku na Bratysławę a później na Breclav i Gresskrut. Niestety pozostało jeszcze przejechać ok. 30 km drogą jednopasmową. Szerokiej drogi. Voytheck.

Nie inaczej, w piątek wieczorem jechałem - i na moje oko trasa w Alpy skróciła się o kolejne 15 minut :) Odcinek gotowy od razu, bez żadnych przejściowych ograniczeń, jak to było z wcześniej odddawanymi odcinkami A5, tu od razu 130 ...lub więcej - fotopulapek na razie tez nie dostrzegłem ;) Minusem jest brak stacji benzynowej itp infrastruktury Wcześniej stałym punktem, postojem - była stacja OMV tuż przed autostradą (Hobersdorf), teraz ją omijamy, wiec np. o winietach trzeba pomyśleć wcześniej, na granicy, bo kolejne stacje są dość daleko. Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...wiec np. o winietach trzeba pomyśleć wcześniej, na granicy, bo kolejne stacje są dość daleko."

 

Od grudnia można kupić elektroniczną winietę na stronie https://shop.asfinag.at/, niestety też jest pułapka. Otóż trzeba ją wykupić na 18 dni przed pierwszym planowanym dniem obowiązywania winiety.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie inaczej, w piątek wieczorem jechałem - i na moje oko trasa w Alpy skróciła się o kolejne 15 minut :)

Odcinek gotowy od razu, bez żadnych przejściowych ograniczeń, jak to było z wcześniej odddawanymi odcinkami A5, tu od razu 130 ...lub więcej - fotopulapek na razie tez nie dostrzegłem ;)

Minusem jest brak stacji benzynowej itp infrastruktury
Wcześniej stałym punktem, postojem - była stacja OMV tuż przed autostradą (Hobersdorf), teraz ją omijamy, wiec np. o winietach trzeba pomyśleć wcześniej, na granicy, bo kolejne stacje są dość daleko.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

 

Fajnie, czekajmy teraz na ruch Czechów ( niestety pewnie dłuuugo to potrwa), aż dziwne, że nie dogadai się i nie pojechali w kierunku Breclav, temat byłby już zamknięty.

A przy okazji, wujek Google jeszcze o tym nic nie wie - a przynajmniej nie zaktualizował swoich map. 

Skoro to 25km to prawie pod samą granicę.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, czekajmy teraz na ruch Czechów ( niestety pewnie dłuuugo to potrwa), aż dziwne, że nie dogadai się i nie pojechali w kierunku Breclav, temat byłby już zamknięty.
A przy okazji, wujek Google jeszcze o tym nic nie wie - a przynajmniej nie zaktualizował swoich map.
Skoro to 25km to prawie pod samą granicę.?

 

Jadąc z Polski, parę chwil za Drasenhofen droga się po prostu poszerza i można pędzić :)
Jadąc do Polski ...przekonam się za jakieś 2,5-3 godziny :)

Na więcej nie można liczyć w najbliższych latach niestety :/ Brakujący odcinek po stronie AT to tylko 6 km (czyli nie na Breclav), tylko nie ma chyba po co i dokąd ciągnąć bo Czesi mają wiele lat opóźnienia - mieli zacząć budowę w 2010, tymczasem nie uruchomili jeszcze żadnych procedur, papierkologii itp. :/

Szczerze mówiąc to mniej mnie boli, bo po czeskiej stronie nie ma strasznego czołgania, nie pełza się po miasteczkach, poza krótkim przejazdem bokiem Mikulova, na reszcie trasy można w miarę pędzić ;)

Ps. Minusik: długo pewnie nie zobaczymy Conchity Wurst, ani żadnych innych tajemniczych postaci z Poysdorfu ;) :)

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...