Skocz do zawartości

Narty dla 8 w skali FactorX


WojtaS

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Niestety przy przedsezonowym przeglądzie upewniłem się, że moje Atomic Ti Gs dokonały żywota  i - chciał, nie chciał - pora na zmianę.

(Atomiki totalnie się rozkleiły - niestety to ten felerny rocznik z wadliwym klejem, ale i tak długo pożyły).

 

Nie za bardzo w sprzętowym temacie ostatnio siedzę, więc muszę poprosić o pomoc.

 

! http://www.skionline...rc-ca,8680.html http://www.skionline...x-x8,10162.html http://www.skionline...-xt10,8926.html http://www.skionline...-xt10,8926.html- wygląda na bardziej amatorską niż chciałem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUpujesz narty czy lyzwy?

Niestety nie kumam żartu/aluzji.

O co chodzi? ;)

 

Aaach ok, widzę w Twoim podpisie, że poniżej 180cm to łyżwa.

Zatem tak, wygląda na to, że łyżwy ;)...

 

Też mi się wydaje, że 162cm to dużo za mało, ale póki co dałem się sprzedawcy przekonać, że okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie kumam żartu/aluzji.

O co chodzi? ;)

 

Aaach ok, widzę w Twoim podpisie, że poniżej 180cm to łyżwa.

Zatem tak, wygląda na to, że łyżwy ;)...

 

Też mi się wydaje, że 162cm to dużo za mało, ale póki co dałem się sprzedawcy przekonać, że okej.

Cześć

Ocena 8 czyli mniej więcej instruktor Sitn z doświadczeniem a kieruje doborem sprzedawca nart???

Piszesz o GS i podajesz promień 14-15 m...? Mnie Gs zawsze kojarzył się z promieniami rzędu 20-25m l na takich tez nartach jeżdżę od wielu lat bez względu na rodzaj śniegu porę dnia itd. Więc coś jest nie tak. 

Chętnie doradzę ale doprecyzuje czego oczekujesz, choć głupio się będę czuł doradzając komuś kto być może jeździ lepiej ode mnie.

Ja bym po prostu kupił Mastera.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ocena 8 czyli mniej więcej instruktor Sitn z doświadczeniem a kieruje doborem sprzedawca nart???

Piszesz o GS i podajesz promień 14-15 m...? Mnie Gs zawsze kojarzył się z promieniami rzędu 20-25m l na takich tez nartach jeżdżę od wielu lat bez względu na rodzaj śniegu porę dnia itd. Więc coś jest nie tak. 

Chętnie doradzę ale doprecyzuje czego oczekujesz, choć głupio się będę czuł doradzając komuś kto być może jeździ lepiej ode mnie.

Ja bym po prostu kupił Mastera.

Pozdro

Przeglądając inne tematy "doradcze" spodziewałem się takiej odpowiedzi (a'propos poziomu).

Nie rozumiem, po co ten temat jest przyklejony skoro wszyscy go olewają...

 

http://www.skiforum....-w-swoj-profil/

8. Potrafisz jeździć po wszystkich przygotowanych trasach w dobrym stylu i z dobrą techniką. Opanowałeś stromizmy, muldy i zlodowaciałe odcinki, nie tracąc nic ze swojego stylu, rozglądasz się za nowym wyzwaniem w postaci jazdy poza przygotowanymi trasami. Masz już dość oglądania filmów z takimi wyczynami i chcesz sam spróbować. Na początku więcej będzie nauki (i upadków) niż jazdy, nie poddawaj się, zajmie Ci to trochę czasu, ale warto!

No, to powiedzmy 8-.

Nie widzę tu nic o byciu instruktorem.

 

Promień - fakt, nie wyraziłem się dość jasno.

Chodzi mi o przesiadkę na coś o mniejszym promieniu. Atomic Ti Gs - http://www.skionline...ti-gs,4000.html- miały R16,2 i coś max takiego (a raczej mniejszego) mi pasuje po paru przejazdach na innych deskach w międzyczasie.

I chyba zależy jakiego słownika się użyje, bo wg wszelkich opisów te Atomiki to narta Race (gigantowa) i do tego w moim opisie się odnoszę :).

 

I generalnie - tak. Sugeruję się podpowiedzią sprzedawcy, bo to generalnie zaufany i zorientowany gość u którego przy okazji ceny mam bardzo atrakcyjne. Ja w ostatnich latach interesowałem się tylko miejscami do jeżdżenia, a nie sprzętem, więc nie udaję, że przez parę godzin czytania wpisów w necie (z których zazwyczaj jedna połowa przeczy drugiej połowie) stanę się fachowcem. Równie dobrze mogę zaufać komuś z forum jak i sprzedawcy - komuś trzeba ufać ;).

 

 

Jak jeżdżę:

- albo szybko, dłuższymi łukami, ostro na krawędziach

- albo krótszymi gęstszymi łukaszmi

- albo "starym stylem" z "zamiataniem" tyłami.

I pod to narty szukam. Z nastawieniem na drugie dwa punkty, bo po paru zaliczeniach siatek przy większych prędkościach nabrałem jakby więcej respektu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając inne tematy "doradcze" spodziewałem się takiej odpowiedzi (a'propos poziomu).

Nie rozumiem, po co ten temat jest przyklejony skoro wszyscy go olewają...

 

http://www.skiforum....-w-swoj-profil/

No, to powiedzmy 8-.

Nie widzę tu nic o byciu instruktorem.

 

Promień - fakt, nie wyraziłem się dość jasno.

Chodzi mi o przesiadkę na coś o mniejszym promieniu. Atomic Ti Gs - http://www.skionline...ti-gs,4000.html- miały R16,2 i coś max takiego (a raczej mniejszego) mi pasuje po paru przejazdach na innych deskach w międzyczasie.

I chyba zależy jakiego słownika się użyje, bo wg wszelkich opisów te Atomiki to narta Race (gigantowa) i do tego w moim opisie się odnoszę :).

 

I generalnie - tak. Sugeruję się podpowiedzią sprzedawcy, bo to generalnie zaufany i zorientowany gość u którego przy okazji ceny mam bardzo atrakcyjne. Ja w ostatnich latach interesowałem się tylko miejscami do jeżdżenia, a nie sprzętem, więc nie udaję, że przez parę godzin czytania wpisów w necie (z których zazwyczaj jedna połowa przeczy drugiej połowie) stanę się fachowcem. Równie dobrze mogę zaufać komuś z forum jak i sprzedawcy - komuś trzeba ufać ;).

 

 

Jak jeżdżę:

- albo szybko, dłuższymi łukami, ostro na krawędziach

- albo krótszymi gęstszymi łukaszmi

- albo "starym stylem" z "zamiataniem" tyłami.

I pod to narty szukam. Z nastawieniem na drugie dwa punkty, bo po paru zaliczeniach siatek przy większych prędkościach nabrałem jakby więcej respektu...

Cześć

W takim razie przepraszam.

Nie chciałbym Cię stawiać przed koniecznością zaufania byle komu z forum.

 

Pozdrowienia serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy żyją skalą Spiocha i Nico, choć Factor X wisi, a linki do innych nie działają, można prosić o poprawę ew. ponownie o podlinkowanie? PS. Mitek skali Factor X na pewno nie pamięta. Może Head Supershape Magnum? Master byłby świetny. Sprzedawca sprzedaje co ma. Wybór jest szerszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W takim razie przepraszam.

Nie chciałbym Cię stawiać przed koniecznością zaufania byle komu z forum.

 

Pozdrowienia serdecznie

Heh, nieprawdopodobne jak tu czasem niektórzy potrafią się jakoś negatywnie nakręcić ;).

Komuś trzeba zaufać - na razie nie widziałem podstaw, żeby nie ufać znajomemu ze sklepu. W podobnym przedziale cenowym, "roczniku" itd, ale o innych parametrach było sporo innych desek, ale ostatecznie doszliśmy do tych. To nie był "top" i nie mówił, że to ideał, ale to kompromis między moimi wymaganiami a budżetem.

A skoro pytam na forum, to pewnie dlatego, że wierzę, że ktoś z forum coś mądrego odradzi albo doradzi.

Więcej luzu :).

 

@sstar - dzięki za wyjaśnienie. Zaraz poszukam tamtych. Właśnie o to mi chodziło - ta FacotX wisi przyklejona i jest pierwsza dostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde ... no filozofii nie ma.

 

Jeśli nie sportowe stricte narty , to:

1. Długośc od min. 167- 170 wzwyż., promień 14-15 m.

2. Tu klasyka to heady z linii supershape, a ja dodatkowo bezwzględnie polecę narty Kastle RX12 w dł. 168.

3. Ostatnie ,,nieparlamentarne '' rozwiązanie - pierwsze sklepowe slalomki w długości minimum 170, optymalnie 175.

 

I będzie Pan zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy żyją skalą Spiocha i Nico, choć Factor X wisi, a linki do innych nie działają, można prosić o poprawę ew. ponownie o podlinkowanie? PS. Mitek skali Factor X na pewno nie pamięta. Może Head Supershape Magnum? Master byłby świetny. Sprzedawca sprzedaje co ma. Wybór jest szerszy.

@sstar Wygląda na to, że "wygrałeś". ;)

Dziś jeszcze raz poprzeglądałem co mieli na stanie i co mi jeszcze pasuje.

Zastanawiałem się mocno na Atomic Redster X-7 (choć cenowo bliżej mi do X-5) i nagle objawiła się ona - Head i.Supershape Magnum.

Z sezonu 15/16 są do znalezienia w dobrej cenie.

Rocznik robi przy nich różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sstar Wygląda na to, że "wygrałeś". ;)
Dziś jeszcze raz poprzeglądałem co mieli na stanie i co mi jeszcze pasuje.
Zastanawiałem się mocno na Atomic Redster X-7 (choć cenowo bliżej mi do X-5) i nagle objawiła się ona - Head i.Supershape Magnum.
Z sezonu 15/16 są do znalezienia w dobrej cenie.
Rocznik robi przy nich różnicę?

Nie wiem. Rung kupił 2016 i sobie chwali. Podpytaj go na priv. Ja mam podobnie taliowane 8SL Rossignol, przyzwoita. Porównaj:
http://www.skionline...agnum,9238.html
http://www.skionline...agnum,8008.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, to już porównywałem.

Ale może ktoś coś realniejszego niż marketingowe bajanie wie ;).

Ale dzięki :).

Cześć

Wojtas a co tu można wiedzieć realniejszego?

Wszystkie narty z jakiejś grupy są podobne do siebie w osoba ogarnięta technicznie adaptuje swoją technikę w moment. Wszystkie inne dywagacje i opinie z jazdy będą dla Ciebie bezwartościowe. Head to fajne deski o dobrej konstrukcji, chwalone i trwałe. Bierz najtańszą i najładniejszą po prostu i miłej jazdy.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wojtas a co tu można wiedzieć realniejszego?

Wszystkie narty z jakiejś grupy są podobne do siebie w osoba ogarnięta technicznie adaptuje swoją technikę w moment. Wszystkie inne dywagacje i opinie z jazdy będą dla Ciebie bezwartościowe. Head to fajne deski o dobrej konstrukcji, chwalone i trwałe. Bierz najtańszą i najładniejszą po prostu i miłej jazdy.

Pozdrowienia

 

No właśnie okazuje się, że można ; ))

 

Mam między innymi Shupershape'y ale kilkuletnie - bez rockera. I bez Magnum, czerwono białe takie ; )  Przy wzroście 176 długość 165 cm i jest super. Kocham te nartki - max przyjemności 8h/dzień - cud, miód i orzeszki ....

No i w 3 dni temu - po zderzeniu z radosnym ziomkiem w Livigno przeleciałem kilkanaście metrów w powietrzu, pozbieralem sie, patrze - ja żyję, facet żyje (a spory był : / )) -  a tu wielki zadzior i odklejenie górnej warstwy - nie pierwsze zresztą ; / Powoli mi się te narty kończa. 

Nowe maja rockera i teraz mam zagwozdkę jaki rozmiar wybrać. Ten rocker jest w tych nartach naprawdę zauważalny ? I czy jego długość jest taka sama w rocznikach 15/16 i 16/17 17/18 a różnią się tylko taliowaniem ?

Dawno nie kupowałem nowych nart - kiedy ostatnio to robiłem rocker był na pozatrasę a teraz wypada brać Shupershapy 170 cm - mylę sie ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie okazuje się, że można ; ))

 

Mam między innymi Shupershape'y ale kilkuletnie - bez rockera. I bez Magnum, czerwono białe takie ; )  Przy wzroście 176 długość 165 cm i jest super. Kocham te nartki - max przyjemności 8h/dzień - cud, miód i orzeszki ....

No i w 3 dni temu - po zderzeniu z radosnym ziomkiem w Livigno przeleciałem kilkanaście metrów w powietrzu, pozbieralem sie, patrze - ja żyję, facet żyje (a spory był : / )) -  a tu wielki zadzior i odklejenie górnej warstwy - nie pierwsze zresztą ; / Powoli mi się te narty kończa. 

Nowe maja rockera i teraz mam zagwozdkę jaki rozmiar wybrać. Ten rocker jest w tych nartach naprawdę zauważalny ? I czy jego długość jest taka sama w rocznikach 15/16 i 16/17 17/18 a różnią się tylko taliowaniem ?

Dawno nie kupowałem nowych nart - kiedy ostatnio to robiłem rocker był na pozatrasę a teraz wypada brać Shupershapy 170 cm - mylę sie ?

 

Pozdrawiam

Cześć

To znaczy co można wiedzieć konkretnego co ma realną wartość dla kolegi?? Najlepiej w punktach.

Pozdro


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Małe podsumowanie, bo w końcu udało mi się przetestować Supershape Magnum i chciałbym temat jakoś zamknąć :).

Re-we-la-cja. Jeśli jest idealnie równo czy jeśli jest już trochę rozjeżdżony śnieg - sprawdzają się doskonale. Świetnie wchodzi się na krawędź i przechodzi z krawędzi na krawędź. W KERSa nie wierzę ;), ale faktycznie dają kopa na wyjściu z łuku. Na stoku przepinałem się w deski znajomego i różnica była gigantyczna.

Nie wchodząc w więcej szczegółów - jeszcze raz dzięki podpowiadaczom :). I polecam.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano Kolega już odpowiedział. 
Na punkty łatwo podzielić pięć zdań drugiego akapitu - w ramach pracy własnej ; ) To ocena wartości rekomendacji.

 

 

A tak serio - realna wartość (mniejsza czy większa) to polecenie Supershapów jako nart zajefajnych. I jak widać - w tym przypadku wrażenia prawie wszystkich sa podobne więc warto było i polecać i przetestować ; )


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano Kolega już odpowiedział.
Na punkty łatwo podzielić pięć zdań drugiego akapitu - w ramach pracy własnej ; ) To ocena wartości rekomendacji.


A tak serio - realna wartość (mniejsza czy większa) to polecenie Supershapów jako nart zajefajnych. I jak widać - w tym przypadku wrażenia prawie wszystkich sa podobne więc warto było i polecać i przetestować ; )

Czesc
A skąd wiesz, ze podobne narty innych firm nie bylyby lepsze?
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie wiem.

I - jak obaj wiemy - prawdopodobnie jakies tam narty byłyby lepsze, obiektywnie czy subiektywnie (dla @http://www.skiforum....51979-wojtas/).

Rzecz w tym, że ja - tak jak i chyba każdy - nie znam wszystkich nart, polecam te, o których wiem, że sa dobre bo sam objeździłem kilka par i znam wiele osób ktore mają taka samą opinię.

Jak widac rada nie była głupia a z pewnościa była życzliwa.

 

Widzisz, w tym wszystkim nie chodzi o to,żeby znaleźć Świętego Graala, chodzi o to, żeby pytający miał nartę z której będzie miał dużo frajdy i się nie wkopał w jakieś skrzyżowanie sztachety z plasteliną.

Będziemy się tak pukac na pytania retoryczne ? W kilku wątkach łatwo mógłbym to pytanie odwrócic ale czy naprawde o to chodzi ?

 

Pozdrawiam

Witek 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...