Skocz do zawartości

Cennik sezon 2017/2018 świętokrzyskie górki :(


robertw

Rekomendowane odpowiedzi

Na świętokrzyskich stokach rewolucja. Niestety nie w pozytywnym słowa znaczeniu. Cennik na nowy sezon powala. Poniżej linki do stron:

Niestachów

Krajno

Bałtów

Rozumiem, że "stacje narciarskie" pracują głównie w sezonie, ale to juz przesada poza tym Bałtów i Krajno zarabiają cały rok . 3 godzinny wyjazd czteroosobowej rodziny na nasze pi...górki w weekend to wydatek 240 PLN. Gruba przesada. Moje jeżdżenie w tym sezonie ograniczy sie prawdopodobnie do paru wyjazdów w "duże góry", a szkoda. Tak było miło spędzić te parę godzin na świeżym powietrzu. I proszę nie pisać, że inwestycje itd... Inwestycje to są w Szczyrku i tam karnet na cały dzień kosztuje tylko  30 PLN wiecej a mamy do dyspozycji 22 km tras a nie 400 - 600 metrów. Może ktoś to jeszcze przemyśli .

Wkurzony narciarz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na świętokrzyskich stokach rewolucja. Niestety nie w pozytywnym słowa znaczeniu. Cennik na nowy sezon powala. Poniżej linki do stron:

Niestachów

Krajno

Bałtów

Rozumiem, że "stacje narciarskie" pracują głównie w sezonie, ale to juz przesada poza tym Bałtów i Krajno zarabiają cały rok . 3 godzinny wyjazd czteroosobowej rodziny na nasze pi...górki w weekend to wydatek 240 PLN. Gruba przesada. Moje jeżdżenie w tym sezonie ograniczy sie prawdopodobnie do paru wyjazdów w "duże góry", a szkoda. Tak było miło spędzić te parę godzin na świeżym powietrzu. I proszę nie pisać, że inwestycje itd... Inwestycje to są w Szczyrku i tam karnet na cały dzień kosztuje tylko  30 PLN wiecej a mamy do dyspozycji 22 km tras a nie 400 - 600 metrów. Może ktoś to jeszcze przemyśli .

Wkurzony narciarz :P

Nie jest to mój rejon zamieszkania, jestem z dolnośląskiego, ale widzę tu piękną zmowa cenowa. Moim zdaniem cena karnetu 3 godzinnego jest skandaliczna. Ja również bym odpuścił taką weekendową wyprawę,a skupił się na dłuższym wyjeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to mój rejon zamieszkania, jestem z dolnośląskiego, ale widzę tu piękną zmowa cenowa. Moim zdaniem cena karnetu 3 godzinnego jest skandaliczna. Ja również bym odpuścił taką weekendową wyprawę,a skupił się na dłuższym wyjeździe.

Ciekawy jestem co na to powie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta? Zmowa cenowa i wzrost o 50 % cen karnetów. z zainteresowaniem czekać będę na ich reakcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczawek, ceny mamy prawie takie same jak u nich. Tez przesada... tym bardziej przy oblężeniu kurzej...

Moja propozycja, piszmy do Urzędu Ochrony Konkurencji I Konsumenta. To jest przecież zmowa cenowa jak byk. Jeśli dalej będziemy tolerować taki chłam to niedługo pozostaną nam sanki i leśne przecink.i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed rozpoczęciem sezonu można online zakupić karnet w Bałtowie w promocyjnej cenie.Karnet do wykorzystania w dowolny dzień sezonu 2017/2018

2h-32zł
3h-40zł
6h-52zł

Tak tylko małe ale.... Kto kupuje przed sezonem karnety na takie małe górki jak nasze świetokrzyskie? Chyba tylko jakiś hura optymista :rolleyes: ? Napisałem maile do ośrodków w Niestachowie, Krajnie,Bałtowie i Skoczni w Kielcach. ZERO odpowiedzi. Dla mnie porazka na całego, ceny z kosmosu a stoki sami możecie ocenić.

Jeszcze jeden kwiatek na stoku na kieleckim telgrafie co prawda nie ma jeszcze cennika ale zapis z regulaminu http://telegrafkielc...telegraf-kielce

  1. Aby wypożyczyć sprzęt narciarski potrzebne są dwa dokumenty tożsamości: Dowód Osobisty, Prawo Jazdy lub Paszport.
  2. Jeden z dokumentów zostaje jako zastaw.
  3. W przypadku braku wyżej wymienionych dokumentów będzie pobierana kaucja w wysokości 800 zł

pkt numer 2 jest niedozwolony. Za żadne skarby nie zostawiajcie dowodu, lub paszportu w zastaw.

ps. kocham nasze swiętokrzyskie góry, Szanuje ludzi którzy wkładaja wysiłek w stworzenie warunków do uprawiania naszego hobby, ale nie dajmy sie zwariować. Chore zapisy, chore ceny i co jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Aby wypożyczyć sprzęt narciarski potrzebne są dwa dokumenty tożsamości: Dowód Osobisty, Prawo Jazdy lub Paszport.
  2. Jeden z dokumentów zostaje jako zastaw.
  3. W przypadku braku wyżej wymienionych dokumentów będzie pobierana kaucja w wysokości 800 zł

Polska rzeczywistość.

Ostatnie w Austrii wypożyczałem nowe, tego sezonowe  narty.  Powiedzmy, że taka średnia półka cenowa. Gość w wypożyczalni nawet nie poprosił abym mu przedstawił jakikolwiek dokument. Poprosił tylko o imię, nazwisko i kraj.

W Polsce, w takiej sytuacji, większość nart by już nie wróciła do wypożyczalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym pozostawianiem dokumentu pełna zgoda to jakiś absurd i chyba nawet niezgodny z prawem. Co do karnetu,ja mam kilka zakupionych .Na pobliskich mi małych stokach (Parchatka , Rablow, Kazimierz, Bałtów) jestem od kilku sezonów kilkanaście razy w sezonie, nie są to duże ośrodki ale mają jedną zaletę są blisko i po pracy na dwie ,trzy godziny wystarczają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym pozostawianiem dokumentu pełna zgoda to jakiś absurd i chyba nawet niezgodny z prawem. Co do karnetu,ja mam kilka zakupionych .Na pobliskich mi małych stokach (Parchatka , Rablow, Kazimierz, Bałtów) jestem od kilku sezonów kilkanaście razy w sezonie, nie są to duże ośrodki ale mają jedną zaletę są blisko i po pracy na dwie ,trzy godziny wystarczają.

Masz zapewne zakupione karty magnetyczne, które trzeba doładować a nie karnety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie, 40 zł za 3 godz jazdy to tragedia? Może w weekendy, gdy w kolejce do wyciągu, spędza się po 15-20 min. Ale po co cisnąć na małe górki świętokrzyskie w weekend? Przecież w zasięgu 3-4 godz autem macie o niebo lepsze ośrodki. Choćby Jaworzyna Krynicka..
Świętokrzyskie stoki, jak już poprzednik napisał, najbardzj nadają się na wieczorową jazdę, po pracy na max 3 godz..
Mieszkając kiedyś w odległości 35 km od Tumlina, jeździłem tam często właśnie wieczorami, 2-3 godz to było 20-30 zjazdów co przy cenie 40 zł wychodzi max po 2 zł za zjazd na stoku około 400 m.
Co do Tumlina podały kiedyś zarzuty, że nie ratrakują na wieczorną jazdę, że muldy, lód, odsypy bywało i tak, ale dzięki temu miałem możliwość nauczyć się jeździć również w takich warunkach, co teraz czasami się przydaje.
Obecnie nie mam już tej możliwości, żeby wyskoczyć na wieczorną jazdę i przyznam, że brakuje mi tego..
Reasumując.. Nie narzekać, tylko planować odpowiednio czas, wykorzystywać warunki do zdobywania nowych umiejętności bo może się okazać, że do tych małych, drogich górek jeszcze będziecie kiedyś wzdychać..
Pozdrowionka

Ale ja nie piszę o Tumlinie. Tam na chwile obecna cennik pozostaje z poprzedniego roku. Poza tym nikt tu nie narzeka, dla mnie sprawa jest jasna, nie będę jeździł na stokach gdzie zdzierają z narciarzy pieniądze nieadekwatne do oferowanych usług i tyle. Do tej pory regularnie "wyskakiwałem" na narty trzy razy w tygodniu na te 2-3 godzinki po pracy, czyli musiałbym zostawiać te 100-150 pln. Teraz nie dam zarobić świętokrzyskim stokom, a raz w tygodniu pojadę choćby do http://www.laskowa-s...karnety-cennik/. Razem z paliwem i karnetem zapłacę poniżej 150 pln i jeszcze mam do dyspozycji krzesło i ponad 2 km tras.

Pozdrawiam i Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na świętokrzyskich stokach rewolucja. Niestety nie w pozytywnym słowa znaczeniu. Cennik na nowy sezon powala. Poniżej linki do stron:

Niestachów

Krajno

Bałtów

Rozumiem, że "stacje narciarskie" pracują głównie w sezonie, ale to juz przesada poza tym Bałtów i Krajno zarabiają cały rok . 3 godzinny wyjazd czteroosobowej rodziny na nasze pi...górki w weekend to wydatek 240 PLN. Gruba przesada. Moje jeżdżenie w tym sezonie ograniczy sie prawdopodobnie do paru wyjazdów w "duże góry", a szkoda. Tak było miło spędzić te parę godzin na świeżym powietrzu. I proszę nie pisać, że inwestycje itd... Inwestycje to są w Szczyrku i tam karnet na cały dzień kosztuje tylko  30 PLN wiecej a mamy do dyspozycji 22 km tras a nie 400 - 600 metrów. Może ktoś to jeszcze przemyśli .

Wkurzony narciarz :P

Niestety reszta tez doszlusowała do elitarnego klubu drożyzny ;

http://tumlinsportski.pl/pl/cennik/

http://stadion.kielc...index.php?id=42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przełamałem sie dzisiaj i odwiedziłem jeden ze stoków. Warunki niezłe jak na taka bryndze za oknem. Drożyzna oczywiście pozostała. Ludzi jak na lekarstwo, usłyszałem jak dorosła osoba tłumaczy dziecku, że nie stac ich na dłuższe jeżdżenie bo pieniążków mają za mało. Apeluje niniejszym do właścicieli stoków w świętokrzyskim; Wprowadźcie karnety rodzinne. Nie stracicie na tym a umożliwicie mniej zasobnym rodzinom szusowanie na nartach. Zwiększenie cen i tak zapewne spowodowało spadek obrotów. Ja przestałem jeździć na świętokrzyskich stokach chociażby w tygodniu po pracy i takich jak ja jest więcej. Mam nadzieje, że czytacie te posty i wreszcie pójdziecie po rozum do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    Wszędzie już jest niestety drogo,cenniki nie różnią się zbytnio od małopolskich,a nawet w systemie tatryski jest jeszcze drożej.  Dla dorosłego jest to jeszcze do przełknięcia,trzeba wyjeździć cały karnet,gorzej z dzieckiem.  Jeżdżę trochę z uczącym się 6,5 latkiem karnet 2godz dla mnie 50zł,dla niego 45zł  ,sam zjeżdżam na tym stoku z 20razy, jeżdżąc razem z nim ok. 8-9razy... no i to już jest drogo :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na okolicznej i ulubionej górce http://www.oazaski.type.pl/ jeden wyjazd na orczyku kosztuje 2.40 i brak czasówek. Ostatnio kupiłem 20 zjazdów i wystarczyło mi to na 1,5h w weekend i początek ferii. Przeliczając to na czasówkę to wychodzi znacznie drożej niż w Alpach. 4 godzinne jeżdżenie to około 140zł.   Jeśli bym się wybrał całą rodziną to za kilka godzin jeżdżenia to koszt ponad 600zł. Rozumiem, że narciarstwo to drogi sport ale bez przesady.

Stok bez zaplecza z obskurnym barem i sławojką zamiast WC. Właściciel to gość około 70lat niereformowalny. Rozmawiałem z  nim na temat karnetów czasowych i powiedział nie ma mowy bo chce mieć święty spokój gdy np. lina spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...