Skocz do zawartości

Head i.supershape Titan ?


pzet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

1. Mężczyzna
2. Wiek: 44 lata
3. Waga: 84 kg
4. Wzrost: 186 cm
5. Jak długo jeździsz na nartach: ponad 10 lat
6. Ja się oceniasz wg skali Forum: 6
7. Jakie masz buty ? Fischer Progressor 10 vacuum cf
8. Jakie masz teraz narty: brak
9. Jaki preferujesz promień skrętu: krótki, średni, jazda szybka carvingowa ale tez rekreacyjna :)
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju: niebieskie, czerwone, czasem czarne. Polska, Austria
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć: szybko. agresywnie
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku: 7-14
13. Możliwości finansowe: nie ma znaczenia

 

Witam. Poszukuję porady. Do te pory woziłem się na rożnych Fischerach. Zaczynając od superrace sc, przez superrior do worldcup. Największa radocha była z worldcup'a. Ale jak dla mnie po 2-3 dniach ciągłej jazdy zaczynała się robić męcząca zwłaszcza pod koniec dni, gdy warunki się pogarszały.

Kilka razy robiłem podejście do Progressora 18, ale jakoś mi z nim nie po drodze. 

Szukam narty która poradzi sobie dobrze w różnych warunkach. Po głowie chodzi mi Progressor F19 ale nie wiem czy to dobry wybór, zwłaszcza że F18 jakoś mi nie podchodzi :(

Zasugerowano mi do sprawdzenia Titana, ale czytając jego opisy jakoś do końca nie jestem przekonany. Narta szersza niż to na czym do tej pory się przemieszczałem. Ktoś tym jeździł i mógłby coś powiedzieć jak się ma do tego na czym jeździłem ? Czy jest szansa że mi ta narta podejdzie. Czy raczej szukać czegoś innego ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

1. Mężczyzna
2. Wiek: 44 lata
3. Waga: 84 kg
4. Wzrost: 186 cm
5. Jak długo jeździsz na nartach: ponad 10 lat
6. Ja się oceniasz wg skali Forum: 6
7. Jakie masz buty ? Fischer Progressor 10 vacuum cf
8. Jakie masz teraz narty: brak
9. Jaki preferujesz promień skrętu: krótki, średni, jazda szybka carvingowa ale tez rekreacyjna :)
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju: niebieskie, czerwone, czasem czarne. Polska, Austria
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć: szybko. agresywnie
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku: 7-14
13. Możliwości finansowe: nie ma znaczenia

 

Cześć,

nie uważasz, że przesiadając się z WC na jakąkolwiek nartę AM robisz krok wstecz ? Może F18 Ci nie podeszły, bo doznania narciarskie masz "wypaczone" (w pozytywnym znaczeniu) jazdą na WC ?

Jeśli chodzi o polecenie konkretnych nart, niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni i lepiej jeżdżący koledzy.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
nie uważasz, że przesiadając się z WC na jakąkolwiek nartę AM robisz krok wstecz ? Może F18 Ci nie podeszły, bo doznania narciarskie masz "wypaczone" (w pozytywnym znaczeniu) jazdą na WC ?
Jeśli chodzi o polecenie konkretnych nart, niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni i lepiej jeżdżący koledzy.
Pozdr

Zdaję sobie z tego sprawę. Ale latka lecą i chyba chciałbym coś łatwiejszego w obsłudze a dającego też radość z jazdy :)
 

Linia supershape heada jest świetna, ale zamiast dechy allm o szerokości 80mm wolałbym coś jak pisze przedmówca typu race które będzie i tak miało w granicach 70-71mm. Ale jeśli chcesz rzekomo uniwersalniejszej dechy to titan jest ok lub rally.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A jak jest z obsługą Titan'a. Czy to najtrudniejsza narta z serii supershape w porównaniu do Magnuma, Rally czy Speeda ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie z tego sprawę. Ale latka lecą i chyba chciałbym coś łatwiejszego w obsłudze a dającego też radość z jazdy :)
 
A jak jest z obsługą Titan'a. Czy to najtrudniejsza narta z serii supershape w porównaniu do Magnuma, Rally czy Speeda 

Magnum, ale to moja subiektywna opinia. Jak casting to casting :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może żeby nie cofać się to i.Speed ? Co wy na to ? Chyba najbardziej zbliżona przynajmniej na papierze do tego na czym jeździłem.
Zastanawia mnie tylko grupa docelowa (Eksperci/instruktorzy) i doskonała technika, według Head'a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz lepsze.

Tylko które będą lepsze :) Pytanie jak się mają np. do Fischera WC.
Na tej narcie jeździło mi się super, ale była to jednorazowa przygoda i chyba na stałe jednak bym do niej nie chciał wracać.
Jeśli i.Speed byłby porównywalny w "obsłudze" do Superiora/Superace to biorę bez zastanowienia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może żeby nie cofać się to i.Speed ? Co wy na to ? Chyba najbardziej zbliżona przynajmniej na papierze do tego na czym jeździłem.
Zastanawia mnie tylko grupa docelowa (Eksperci/instruktorzy) i doskonała technika, według Head'a.

Ale o którym i.speed piszesz ?

Supershape i.speed  - zwykly AM.

WC rebels i.speed - narta o charakterze sportowym, master.

Jeśli te drugie to nie masz się czego bać. Daleko mi do jazdy na poziomie instruktora i nie mam problemów z tą nartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o którym i.speed piszesz ?
Supershape i.speed  - zwykly AM.

Mam na myśli supershape'a
Co ciekawe, gadałem z gościem w wypożyczalni i powiedział mi że nie da się porównać serii supershape do F19 czy innych nawet z serii Race z Fischera, bo to całkiem inne narty.
I teraz dopiero mam zagadkę czy powinienem sięgać po coś innego niż Fischer :( Z jednej strony może się okazać że mnie coś innego zachwyci i będę się zastanawiał czemu tyle czasu męczyłem się z Fischerem, albo upewnię się że poza Fischerem nie ma nic interesującego co mi pasuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję sobie przypomnieć czy kiedykolwiek kupiłem nartę która mi nie leżała.

Jakoś nie mogę.

Każda była trochę inna ale zawsze największą frajdą było wjeżdżanie się w nie i poznawanie ich cech.

 

Nie gniewaj się ale moim zdaniem narty mogą nie pasować:  zawodnikom którzy jeżdżą na tykach albo, co najczęstsze tym którzy jeżdżą bardzo słabo.

Dla reszty to dzielenie włosa na czworo.

 

Według mnie zasady zakupu nart są proste.

1. ma być koniecznie sandwicz. ( ten warunek zawiera dużo informacji o jakości, dynamice i konstrukcji nart)

2.najwyższa w ramach finansów grupa.

3.Promień który odpowiada naszym potrzebom.

 

p.s. fajnie, że dzięki zawodom równoległym powstały narty jak te które wyżej linkowałem.

 

KONIEC!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się z tobą nie zgodzić :) Ale ja jedną taką nartę mam. Robiłem chyba ze trzy razy podejście do Progresora F18 i nie leży mi ta narta. Z drugiej strony ciężko mi powiedzieć co mi w niej nie pasuje, ale nie lubię na niej jeździć, źle się czuję jak mam ją przypięta do butów :(
Dlatego też nie do końca jestem przekonany do F19 i zacząłem szukać gdzie indziej. Wykombinowałem sobie że skoro od lat gram w tenisa rakietami Head'a i tylko one mi podchodzą to może z nartami też tak będzie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wniosek jest taki, że uzależniony jesteś - w sensie pozytywnym - od nart quasisportowych.

 

Idź tą drogą :D 

 

Next step: odpowiedz sobie na pytanie, jakim skrętem najchętniej jeżdzisz na kilkudniowym wyjeździe.

 

Ja ta kombinowałem przez kilka ostatnich tygodni i ostatecznie zaopatrzyłem się w nartę typu RC, dł. 180 , R=18 (ja: 176 cm, 80 kg, 58 lat).

Nota bene , fisza :D

 

Myślę, że zwiększenie długości używanych przez Ciebie nart da efekt w postaci większego komfortu jazdy. Stanowczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się z tobą nie zgodzić :) Ale ja jedną taką nartę mam. Robiłem chyba ze trzy razy podejście do Progresora F18 i nie leży mi ta narta. Z drugiej strony ciężko mi powiedzieć co mi w niej nie pasuje, ale nie lubię na niej jeździć, źle się czuję jak mam ją przypięta do butów :(
Dlatego też nie do końca jestem przekonany do F19 i zacząłem szukać gdzie indziej. Wykombinowałem sobie że skoro od lat gram w tenisa rakietami Head'a i tylko one mi podchodzą to może z nartami też tak będzie :)

Doskonale Cię rozumiem. Kilka sezonów spędziłem na narcie AM, supershape rally. Byłem bardzo zadowolony. W zeszłym sezonie za namową Mitka (obecny na tym i sąsiednim forum), kupiłem mastera; head i.speed pro. Byłem zaskoczony ich stabilnością, trzymaniem na twardym i o dziwo wszechstronnością (dają radę w bardzo miękkim śniegu). Podtrzymuję to co wcześniej napisałem, możesz czuć się zawiedziony Fischerami bo masz wyższe oczekiwania.

Harpia Ci fajnie doradza i pamiętaj, że finalnie i tak liczy się skill a nie narta.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...