Skocz do zawartości

Zima przyszla


malin

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, moje atomki są biało niebieskie. Teraz wiem czemu były przecenione ;)


Tak, sezon 08/09.

http://www.skionline...shape,3029.html

Dla mnie pewnie dobra do SL bo podobna do moich starych Fischerów Rx Fire.

W sumie w tym sezonie trochę przegiąłem i kupiłem 4 pary nart (2x GS, 2x SL). Pocieszam się jedynie, że niektórzy więcej wydają na jedną parę.

Ja dwie, uff, są bardziej zboczeni, co za ulga! Też tanio. Problem przesiadki z lepszych i uniwersalnych pozostał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...

Chyba wygląda to groźniej niż jest w rzeczywistości. Dla kogoś kto latał „na papieża” podpięty do liny alpinistycznej pod śmigłowcem nie robi to wielkiego wrażenia :).

 

Taki jesteś odważny? Nigdy nie wiesz, z kim przyjdzie Ci siedzieć na kanapie. Ja czuję mdłości na sam widok... Chciałbyś tam ze mną siedzieć i się bujać? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o Koszmar.

 

No, niby nie u nas, ale ja na wszelki wypadek, to już tylko orczyk... Tu zawsze można się rozmyślić z dalszej jazdy ;).

Taaa... spróbuj się rozmyślić w połowie orczyka na Czyrnej :) Jak uczyłem żonę jeździć ,to zaliczyliśmy tam glebę ,wiecznie oblodzone,a przejście po pas w śniegu przez las bezcenne ,chyba nic tak nie umacnia związku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa... spróbuj się rozmyślić w połowie orczyka na Czyrnej :) Jak uczyłem żonę jeździć ,to zaliczyliśmy tam glebę ,wiecznie oblodzone,a przejście po pas w śniegu przez las bezcenne ,chyba nic tak nie umacnia związku ;)

Jedyne co umacnia zwiazek bardziej to wspolne wyjscie do Ikei  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wygląda to groźniej niż jest w rzeczywistości. Na kimś kto latał „na papieża” podpięty do liny alpinistycznej pod śmigłowcem nie robi to wielkiego wrażenia :). Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Witek.

Trochę pojechałeś :)

 

Mam za sobą wiele godzin wylatanych na szybowcach i samolotach.

Sporo w tym akrobacji.

Latałem akrobację szybowcową  z mistrzem świata , samolotową z mistrzem i mistrzynią Polski.

Wykonałem nawet JEDEN :)  skok spadochronowy.

 

Jednak za takie atrakcje na wyciągu dziękuję.

Lotnicze sytuacje są w jakiś sposób przewidywalne i wiem jak się zachować..

Na wyciągu nie.

Nie wiesz czy lina spadnie czy nie.

Krzesło zrobi beczkę czy nie :)

Skakać czy czekać?

 

Na mnie to robi duże wrażenie i nie chciał bym tego przeżyć zwłaszcza z rodziną obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek w 1998 roku przeżyłem katastrofę śmigłowca, skończyło się to dla mnie uszkodzeniem stawu łokciowego, ze śmigłowca zostało niewiele. Miesiąc później siedziałem już w śmigłowcu ze spadochronem na plecach. Skoro trochę latałeś to będziesz wiedział co to „little bird”. Latałem tym cudeńkiem siedząc na ławeczce przymocowanej do boku śmigłowca, a jedynym zabezpieczeniem była linka zabezpieczająca. Amerykański pilot zrobił nam przeloty drogami leśnymi poniżej korony drzew. Byłem pod wrażeniem jego mistrzostwa. Uwierz mi, że podwieszony na linie pod śmigłowcem też nie masz wpływu na to co się z tobą dzieje. Czasami piloci potrafią zapomnieć, że mają podwieszonych ludzi podczas przelotu nad liniami wysokiego napięcia :). W śmigłowcu „Sokół” który się z nami rozbił, dzień wcześniej na wysokości 500 m odpadły drzwi, technika pokładowego w ostatniej chwili udało się złapać, żeby nie wypadł razem z drzwiami. Następnego dnia podpiął się do liny zabezpieczającej. W chwili wypadku wyskoczył ze śmigłowca, ale zapomniał o zabezpieczeniu. Odniósł najpoważniejsze obrażenia, ale przeżył. Podczas mojego trzeciego skoku w życiu, jeszcze na szkole oficerskiej miałem ratowanie. W sytuacjach ekstremalnych nie wpadam w panikę. Chyba mam tyle żyć ile kot :), kilka z nich już wykorzystałem :(. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym nie... poprzedni halny zerwał spory fragment podbitki. .. w planie była naprawa. Nie lubię w deszczu.

A mnie przez ostatni duży opad śniegu w grudniu, kurier nie był w stanie dostarczyć mebli, powiedział że nie podjedzie pod 200 metrową górkę. Dziś kolejna próba, mam nadzieję, że udana. Od jutra opady białego mile widziane, bo pod koniec stycznia planuję coś poszusować :). Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie sprawdzacie pogodę w cz?
Meteovista, freemeteo. Holiday info.
Te znam. Chodzi mi o odpowiednik ICM, IMGW. Coś co się sprawdza i jest dokładne krótkoterminowo.

Odpowiednik IMGW, to CHMU

http://portal.chmi.cz/

 

Meteorogramy robią na bazie modelu Aladin:

http://portal.chmi.c...e_portal/m.html

 

Można też zobaczyć mapy:

http://portal.chmi.c...esults/ala.html

 

Mają kilka ciekawych produktów, szczególnie lubię taki: :)

http://portal.chmi.c...ec.html?map=SCE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w takiej Szwajcarii Zermatt i Saas Fee odcięte od świata. Zamknięta główna droga w Saastal i kolej Tasch - Zermatt.  Z oczywistych względów wszystko stoi. Wydali nakaz pozostania w domach/hotelach.  

W Saas Fee są nasi. Ze zdjęć na FB wynika, iż za bardzo nie przejmują się nakazem pozostania na kwaterze. Coś tam foczą, coś turują...Niby z ABC i ABS i po dolince, ale przy lawinowej piątce to  moim zdaniem igranie z życiem... Mam nadzieję, że wiedzą co robią... 

Ciekawe czy uda im się jutro opuścić dolinę?

Szczęśliwego powrotu do domu. Damy Helwetom 2 dni na ogarnięcie się i w piątek wracam tam z Wami :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...