Skocz do zawartości

Lewa narta na lewą nogę, prawa na prawą?


tenobcy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość, który jest instruktorem narciarskim, poradził mi, abym oznaczył narty /lewa;prawa/ i zawsze wpinał je tak samo. On na wiązaniach swoich SL9 rzeczywiście miał takie fabryczne oznaczenia R/L. (Zaznaczam, że nie chodzi mi o narty typu Radarc :D ) Czy to ma jakieś znaczenie? Wątpię, ale ponieważ sezon ogórkowy, zapodaję temat. Może ktoś ma jakieś osobiste doświadczenia. I jeszcze jedno przy okazji. Co daje przesunięcie wiązania o 1,5 cm w RF II do przodu lub do tyłu? Ktoś już o tym pisał, ale nie mogę znaleźć. :( Dzięki za info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy fischer ma taką naklejke owalną na jednej narcie "quality..." - jakoś tak. Ja narte z naklejką traktuje jako prawą narte. Nie wiem czy to coś daje... Jeśli chodzi RF to jak przesuniesz do przodu to masz lepsza inicjacje skrętu, a jak do tyłu to "wiekszego kopa". Na RF można przesunąć o więcej niż 1,5cm. Trzeba wysunąć listwe wraz z wiązaniami i na ząbkach o taką samą długość przestawić przód i tył wiązania. Ja preferuje całkowicie wypośrodkowane ustawienie, a mój ojciec zawsze lubił mieć ustawione do tyłu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś ten problem był omawiany http://www.skiforum....ewa prawa narta http://www.skiforum....ewa prawa narta

I jeszcze jedno przy okazji. Co daje przesunięcie wiązania o 1,5 cm w RF II do przodu lub do tyłu?

Przesunięcie do przodu powoduje łatwiejsze inicjowanie skrętu natomiast przesunięcie w druga stronę spowoduje, iż będziesz mógł uzyskiwać większe prędkości, bo zostaną odciążone przody nart.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś ten problem był omawiany

Fakt, wiedziałem, że gdzieś to było, ale jakoś nie mogłem znaleźć :o Dzięki, panowie.

Ja mam zaznaczone swoje Fischery

A ma to jakieś znaczenie? Posty linkowane przez Jarka nie rozstrzygają problemu (którego chyba nie ma, ale co szkodzi zapytać :)).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posty linkowane przez Jarka nie rozstrzygają problemu (którego chyba nie ma, ale co szkodzi zapytać

Dla mnie nie ma. Mam normalne nart a nie asymetryczne, więc po prostu nie zwracam na to najmniejszej uwagi. :) Dla przykładu przy takich nartach http://www.lo1u.glog...lh4b/radarc.htm trzeba wiedzieć i pamiętać, która jest lewa a która prawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie ma. Mam normalne nart a nie asymetryczne, więc po prostu nie zwracam na to najmniejszej uwagi. :) Dla przykładu przy takich nartach http://www.lo1u.glog...lh4b/radarc.htm trzeba wiedzieć i pamiętać, która jest lewa a która prawa.

tylko przy nartach asymetrycznych powinno sie prxzestrzegac L/R w innych wlasciwie powinno sie zmieniac jka najczesciej: bo rowne zuzycie krawedzi i symetryczne uzycie sztywnosci poprzecznej:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, wiedziałem, że gdzieś to było, ale jakoś nie mogłem znaleźć :o Dzięki, panowie. A ma to jakieś znaczenie? Posty linkowane przez Jarka nie rozstrzygają problemu (którego chyba nie ma, ale co szkodzi zapytać :)).

No więc ja to robię tylko dla względów grafiki :) Poprostu chodzi o zrychaną szate graficzną jak i krawędzie :) Potem wszystko ładnie jest doszlifoiwane i jest jeszcze lepiej :) PzD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Ja zawsze po ostrzeniu zakładam narty tak samo - tzn ta sama zawsze na prawą i ta sama na lewą. Ponieważ narta dolna jest moim zdaniem duzo bardziej eksploatowana to jak waruny sie zmienią na trudniejsze i potrzebuje super ostrych krawędzi zamieniam narty miejscami. Jezeli warunki są dobre jeżdżę bez zmian - dzieki temu mogę wydłużyć czasookresy pomiędzy serwisami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...