Skocz do zawartości

Szukam ochraniacza na narty typu zbroja


JohnyB

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle.ze jednak sie rozni.  Inne predkosci, podloze, 

Zbroje narciarskie tanieja, daja poczucie bezpieczenstwa a co za tym idzie rowniez pewnosci sie

bie tak wazne w sytuacja trudnych.

Na pewno się różn

 


Mimo wszystko warto zastanowić się nad przyczynami złamania i ich unikać. Na pewno nie był to brak zbroi.....

Był to najprawdopodobniej wynik uderzenia o kij narciarski wskutek niefortunnego upadku.

 

Cześć

Niedobór wapnia...?

Pozdro

JW. Poziom wapnia w normie.

i, ale ja jako laik zauważyłem tylko inny kolor ;) 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przeglądałem trochę stron (alle.., ebay.de, sklepy motocyklowe w Niemczech i w Polsce).

Wybór jest spory oraz rozpiętość cenowa.

Na niemieckim ebay najtańsza pełnz zbroja motocyklowa kosztuje około 45 EUR - podejrzewam, że to produkt typowo chiński - ciężko powiedzieć coś o wygodzie i wykonaniu.

 

https://www.ebay.de/...8.c100290.m3507

Czasami można trafić na okazje typu, nieużywana zbroja od osoby prywatnej za dobre pieniądze.

Tutaj była aukcja (marka UFO), skończyła się na 50 EUR 

 

http://www.ebay.de/i...119.m1438.l2649

 

Widziałem także kilka firmy dainese.

 

Na alleg... ceny zaczynają się od 200 zł, w miarę dobrze wyglądający sprzęt jest też za 400 zł i są markowe modele po 800+

Ciężko powiedzieć coś o jakości nie mając rzeczy w ręku, dobrze by było też przymierzyć.
Ewentualnie można próbować się dogadać ze sprzedawcą i w razie czego zwrócić.

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przeglądałem trochę stron (alle.., ebay.de, sklepy motocyklowe w Niemczech i w Polsce).

Wybór jest spory oraz rozpiętość cenowa.

Na niemieckim ebay najtańsza pełnz zbroja motocyklowa kosztuje około 45 EUR - podejrzewam, że to produkt typowo chiński - ciężko powiedzieć coś o wygodzie i wykonaniu.

 

https://www.ebay.de/...8.c100290.m3507

Czasami można trafić na okazje typu, nieużywana zbroja od osoby prywatnej za dobre pieniądze.

Tutaj była aukcja (marka UFO), skończyła się na 50 EUR 

 

http://www.ebay.de/i...119.m1438.l2649

 

Widziałem także kilka firmy dainese.

 

Na alleg... ceny zaczynają się od 200 zł, w miarę dobrze wyglądający sprzęt jest też za 400 zł i są markowe modele po 800+

Ciężko powiedzieć coś o jakości nie mając rzeczy w ręku, dobrze by było też przymierzyć.
Ewentualnie można próbować się dogadać ze sprzedawcą i w razie czego zwrócić.

Moją zbroję Dainese znalazłem własnie na allegro od osoby prywatnej, ponoć rozmiar był niedopasowany. 

 

Z Chińszczyzną różnie bywa, zarówno na plus, jak i na minus. Wolałem coś markowego, choć i moje Dainese mogło być wyprodukowane na Wschodzie, z ciekawości sprawdzę.

 

Jedyne co mogę poradzić, to kup taką na jaką Ci budżet pozwala :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, niedostosowanie prędkości do panujących warunków na stoku...

Witam

 

Bądźmy ściśli. Do własnych umiejętności, które obejmują właściwy sprzęt do tych warunków.  Dokładnie jak w samochodzie. Rajdowiec może pędzić  po wertepach z taką szybkością, że włos się jeży na głowie, nawet bardzo doświadczonemu  kierowcy. Podejrzewam, a raczej jestem pewny, że chce się za szybko przypisywać coraz większe liczby, jeśli chodzi o umiejętności. Ten rausz, podziw...Więc coraz wymyślne zabezpieczenia... Tylko co ma robić przeciętny użytkownik stoku w lichej kurtce, gdy taki pancernik go walnie...Siedząc w samochodzie mam nieco większe szanse...

 

Pozdrawiam


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Proponuję jeździć w zbroi i w kasku samochodem. Prawdopodobieństwo urazu podczas uczestnictwa w ruchu drogowym jest wyższe od prawdopodobieństwa odniesienia kontuzji na nartach.

 

Skąd wziąłeś taką teorię??

Prawdopodobieństwo urazu na nartach jest kilkadziesiąt/kilkaset razy większe niż w samochodzie. Nie bez przyczyny w ubezpieczeniach turystycznych jest dopłata do narciarstwa.

Zakładając że w ruchu drogowym porusza się codziennie ok.30 mln polaków  i jest 40000 rannych rocznie to jeden ranny przypada na ok. 300 000 osobo/dni  w ruchu drogowym.

Zakładając że na nartach jeździ ok. 3mln osób średnio po tydzień w roku (mocno zawyżone) i jest ok. 3000 urazów  (zaniżone - nie uwzględnia urazów nie zgłoszonych do GOPR/TOPR). Jeden uraz przypada na ok. 7000 osobo/dni na nartach. Spotkałem się też z teoriami że jeden uraz przypada na 500 osobo/dni na nartach.

 

Poza tym, mimo że jazda autem jest tak bezpieczna ciągle wprowadza się zmiany konstrukcyjne aut i systemy zwiększające bezpieczeństwo. Dzięki temu mimo drastycznego zwiększenia natężenia ruchu mamy o wiele mniej trupów i poważnych obrażeń.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wziąłeś taką teorię??
Prawdopodobieństwo urazu na nartach jest kilkadziesiąt/kilkaset razy większe niż w samochodzie. Nie bez przyczyny w ubezpieczeniach turystycznych jest dopłata do narciarstwa.
Zakładając że w ruchu drogowym porusza się codziennie ok.30 mln polaków  i jest 40000 rannych rocznie to jeden ranny przypada na ok. 300 000 osobo/dni  w ruchu drogowym.
Zakładając że na nartach jeździ ok. 3mln osób średnio po tydzień w roku (mocno zawyżone) i jest ok. 3000 urazów  (zaniżone - nie uwzględnia urazów nie zgłoszonych do GOPR/TOPR). Jeden uraz przypada na ok. 7000 osobo/dni na nartach. Spotkałem się też z teoriami że jeden uraz przypada na 500 osobo/dni na nartach.
 
Poza tym, mimo że jazda autem jest tak bezpieczna ciągle wprowadza się zmiany konstrukcyjne aut i systemy zwiększające bezpieczeństwo. Dzięki temu mimo drastycznego zwiększenia natężenia ruchu mamy o wiele mniej trupów i poważnych obrażeń.


W Polsce, na każde 100 wypadków, w 2016r wypadło 9 ofiar śmiertelnych.
To z danych Policji.
Jak to wygląda w przypadku narciarstwa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobieństwo urazu podczas uczestnictwa w ruchu drogowym jest wyższe od prawdopodobieństwa odniesienia kontuzji na nartach.

 

Wystarczyło powiedzieć "sorry, bez sensu napisałem"

 

 

 

W Polsce, na każde 100 wypadków, w 2016r wypadło 9 ofiar śmiertelnych.
To z danych Policji.
Jak to wygląda w przypadku narciarstwa?

 

To zupełnie inny temat niż urazy.

Nie wiem jaka jest śmiertelność na nartach. Raczej niska. Prawdopodobieństwo śmierci na nartach pewnie podobne lub mniejsze niż w samochodzie. Żółwie, zazwyczaj jednak nie chronią przed śmiercią, podobnie jak Np. poduszka powietrzna na kolana kierowcy.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło powiedzieć "sorry, bez sensu napisałem"


Masz rację, napisałem nieprecyzyjnie i prowokacyjnie. Przyznaję się.
Powinienem napisać, ze w przypadku wypadku, ryzyku poważnego urazu głowy lub klatki piersiowej w samochodzie jest większe niż na nartach i dalej już bez zmian :)
TO szacowanie podejmuję na podstawie informacji, że sumaryczny procent urazów tych partii ciała na nartach to mniej niż 30% urazów ogółem.

Ale do meritum. Przed czym ma chronić zbroja na nartach? Bo w przypadku motocyklistów to wszystko jasne. Jak się sunie po asfalcie z dużą prędkością, to lepiej być w ochraniaczach na każdej części ciała.
Ale przed czym zbroja ma chronić w przypadku rekreacyjnego narciarstwa trasowego?
Pozdr
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przed czym zbroja ma chronić w przypadku rekreacyjnego narciarstwa trasowego?

 

Np. przed stłuczeniem czy złamaniem żeber, stłuczenie żeber zdarzyło mi się dwukrotnie i nie należy do przyjemnych, co najmniej 2 miesiące skutki odczuwałem. Raz mój własny łokieć znalazł się między podłożem o żebrami, przez co uderzenie było bardziej punktowe, zbroja pewnie by to rozproszyła na większej powierzchni i złagodziła skutki. Ale i tak nie odczuwam specjalnej potrzeby jej kupowania i noszenia, poza tymi 2 przypadkami nie przypominam sobie innych urazów na nartach. Chociaż miałem jeszcze ze 2-3 przypadki, że ktoś na mnie wpadł, czy mnie podciął, ale obyło się bez obrażeń.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...