Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gabrik

Gabrik

Użytkownik

• PipPip
  • 238 postów
  • Na forum od: 02.2018
40
  • Umiejętności: 2
  • Okolice stolicy

Napisano 01 kwiecień 2018 - 12:24

Wada for internetowych....ja także nie używam okularów pp nawet w życiu codziennym . Nie mam zamiaru krytykować kto w czym jeździ...dlaczego chcę kupić gogle? Bo jako początkujący jeżdżąc ostatnio przy -17 i dużym wietrze stwierdziłem,że to dobry sposób ochrony twarzy od zimna.
Przyjmijmy więc:
Chcemy kupić gogle z racjonalnego powodu i jedynie chcemy usłyszeć od użytkowników jakie rozwiązanie w praktyce się sprawdza.

#42 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9384 postów
  • Na forum od: 09.2006
3640
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 01 kwiecień 2018 - 13:43

Kolejny autorytatywny wpis. Oczywiste jest, że są ludzie którzy nie mogą używać okularów przeciwsłonecznych np. ja nie mogę. Nie mogę w nich chodzić po ulicy, jeździć samochodem ani na nartach. Tak już mam, że przeszkadza mi światło które z boku wpada. Sprawdziłem wiele okularów i we wszystkich wpada światło od góry, z boku i przy nosie. Tak już mam, że kreci mi się w głowie gdy mam okulary. Dlatego okulary absolutnie nie wystarczają. Oczywiste jest, że w trudnych warunkach takich jak mróz -25 i/lub wiatr powyżej 30 km/h lepiej mieć gogle niż okulary bo gogle stanowią dodatkową ochronę twarzy przed wyziębieniem. Oczywiste i absolutnie normalne jest to, że ludzie jeżdżą w kaskach i okularach gdy jest piękna pogoda bo nie chcą mieć "pandy" na twarzy.
Pisałeś kiedyś o przewracaniu się we mgle stojąc. Oczywiste jest, że we mgle widać dużo więcej niż na ślepo. Potrafisz pojechać na ślepo, czy tylko tak niby mimochodem dodajesz sobie tej umiejętności ? 

Ps. 
Dla ludzi którym z wiekiem spadła akomodacja oka i szybkość reakcji na zmianę natężenia światła, okulary lub gogle fotochromowe ułatwiają jazdę gdy światło szybko się zmienia (słońce-cień). Zmiana przezroczystości jest szybsza niż reakcja oka od mniej więcej 40 roku życia.
Janie Kovalu pytałeś o zakres gogli fotochromowych, większość ma od S1 do S3 czyli od 8% do 80%. Powyżej 80% mają jedynie gogle niebarwione.

wlasnie - dlatego chromy nigdy nie beda tak dobre na "flatt light" czy mgle, jak  przezroczysta szyba (ktora i tak przepuszcza tylko do 92%) - wszystkie te cudowne pink, yellow zatrzymuja 20-30%

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#43 Gabrik

Gabrik

Użytkownik

• PipPip
  • 238 postów
40
  • Okolice stolicy

Napisano 01 kwiecień 2018 - 14:00

Ustaliliśmy zatem jedną rzecz....na mgłę i bardzo złą widoczność nie ma lekarstwa,ot słabo widać i basta.
Jednak specyfika naszego wzroku jest taka , iż w takich warunkach żółta szyba pomaga poprzez swego rodzaju poprawę kontrastu.

I jeszcze jedna rzecz, o której mam wrażenie się zapomina. Szkła S4,3 mają za zadanie ograniczyć oślepianie naszych oczu przez słońce. Zawsze bez szkieł widzę najlepiej, tylko mój wzrok się męczy.

#44 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13076 postów
  • Na forum od: 11.2007
7977
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 01 kwiecień 2018 - 14:22

Kolejny autorytatywny wpis. Oczywiste jest, że są ludzie którzy nie mogą używać okularów przeciwsłonecznych np. ja nie mogę. Nie mogę w nich chodzić po ulicy, jeździć samochodem ani na nartach. Tak już mam, że przeszkadza mi światło które z boku wpada. Sprawdziłem wiele okularów i we wszystkich wpada światło od góry, z boku i przy nosie. Tak już mam, że kreci mi się w głowie gdy mam okulary. Dlatego okulary absolutnie nie wystarczają. Oczywiste jest, że w trudnych warunkach takich jak mróz -25 i/lub wiatr powyżej 30 km/h lepiej mieć gogle niż okulary bo gogle stanowią dodatkową ochronę twarzy przed wyziębieniem. Oczywiste i absolutnie normalne jest to, że ludzie jeżdżą w kaskach i okularach gdy jest piękna pogoda bo nie chcą mieć "pandy" na twarzy.
Pisałeś kiedyś o przewracaniu się we mgle stojąc. Oczywiste jest, że we mgle widać dużo więcej niż na ślepo. Potrafisz pojechać na ślepo, czy tylko tak niby mimochodem dodajesz sobie tej umiejętności ? 

Ps. 
Dla ludzi którym z wiekiem spadła akomodacja oka i szybkość reakcji na zmianę natężenia światła, okulary lub gogle fotochromowe ułatwiają jazdę gdy światło szybko się zmienia (słońce-cień). Zmiana przezroczystości jest szybsza niż reakcja oka od mniej więcej 40 roku życia.
Janie Kovalu pytałeś o zakres gogli fotochromowych, większość ma od S1 do S3 czyli od 8% do 80%. Powyżej 80% mają jedynie gogle niebarwione.

Cześć

Skoro Pan nie może używać okularów przeciwsłonecznych to nich Pan idzie do lekarza,... od oczu.

We mgle orientacja jest często trudniejsza niż na ślepo. Sam sobie odpowiedz dlaczego mądralo. Chcesz się czepiać i personalizować czepialstwo - masz to u mnie wieczny teoretyku.

Pozdrowienia

#45 CaperSKI

CaperSKI

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 444 postów
  • Na forum od: 02.2013
207
  • Wolne Miasto Gdańsk

Napisano 01 kwiecień 2018 - 17:31

Cześć
Skoro tak stawiasz sprawę to sobie pozwolę zabrać głos. Nigdy nie miałem własnych gogli. Jeździłem w różnego rodzaju okularach i to absolutnie wystarcza. W gogle zaopatrzyłem się w momencie zakupu kasku - rzadko jest potrzeba jazdy w kasku ale kask i okulary to bezsens oczywisty. Od tej pory czasami jeżdżę w goglach natomiast przy normalnej jeździe idealna widoczność nigdy nie była niezbędna. Wynika to z prostego faktu, że dobra jazda to jazda miękka z podświadomą reakcją na nierówności. Zresztą tak można przetestować każdego na stoku - jak zjedzie na ślepo to jest OK.
Co innego gdy jedziemy na przykład na zawodach.
Pozdrowienia

A jak zjedzie na ślepo gdy na stoku są kamienie i przetarcia to jest jeszcze bardziej ok😁 Trzeba to sprecyzować bo rodzą się sprzeczności. Rozumiem, że chodzi o zjazd poza SMR.😆

#46 Gabrik

Gabrik

Użytkownik

• PipPip
  • 238 postów
40
  • Okolice stolicy

Napisano 01 kwiecień 2018 - 18:33

Co do widoczności. Nie tyczy się ona tylko podłoża/stoku, ale także innych użytkowników. Zgodzimy się,że lepiej ich widzieć? Trzymajmy się zatem tematu, bo wchodzimy w niepotrzebne dyrdymały.

#47 polm

polm

Czarna owca

• PipPipPipPip
  • 1490 postów
  • Na forum od: 12.2010
890
  • Umiejętności: 3
  • Ściema wschodnia

Napisano 03 kwiecień 2018 - 15:00

Cześć

Skoro Pan nie może używać okularów przeciwsłonecznych to nich Pan idzie do lekarza,... od oczu.

We mgle orientacja jest często trudniejsza niż na ślepo. Sam sobie odpowiedz dlaczego mądralo. Chcesz się czepiać i personalizować czepialstwo - masz to u mnie wieczny teoretyku.

Pozdrowienia

Skoro Pan nie może używać gogli bez kasku to niech Pan idzie do lekarza, ... od uszu.

Skoro na ślepo jest łatwiej niż we mgle, to podczas mgły zamknij Pan oczy i będzie łatwiej.

Ps.

Wylecz Pan w końcu te kolana i zacznij Pan jeździć na nartach, a nie na forach.

Przepraszam za literówki, klawiatura mi szwankuje.