Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 ddorothyy

ddorothyy

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 11.2017
1

Napisano 12 listopad 2017 - 11:12

Cześć :) Jestem nowym użytkownikiem forum i chciałabym poradzić się doświadczonych osób w tym temacie. Chciałabym kupić gogle narciarskie dla narzeczonego, który kocha narty i naprawdę się zna na tym sporcie- w przeciwieństwie do mnie. Dlatego chciałabym zapytać się o konkretne modele, które znalazłam. Gogle chciałabym kupić w jakimś sportowym sklepie, ze względu na możliwość bezproblemowej wymiany/zwrotu. Dlatego też moje modele znalazłam w decathlonie. Co myślicie o: 

- firma F2, G-switch 700 (wydaje się mieć dużo funkcji)

- firma UVEX (aczkolwiek ma mniej wymienionych funkcji niż ta poprzednia) 

Najbardziej skłaniam się w kierunku F2, ale nigdzie nie mogę znaleźć rzetelnych opinii :( 

Z góry dziękuję za pomoc!! 

#2 slawekbet

slawekbet

Użytkownik

• Pip
  • 30 postów
  • Na forum od: 09.2017
29
  • Umiejętności: 5
  • Nowy Sącz,Monachium

Napisano 12 listopad 2017 - 13:15

Cześć :) Jestem nowym użytkownikiem forum i chciałabym poradzić się doświadczonych osób w tym temacie. Chciałabym kupić gogle narciarskie dla narzeczonego, który kocha narty i naprawdę się zna na tym sporcie- w przeciwieństwie do mnie. Dlatego chciałabym zapytać się o konkretne modele, które znalazłam. Gogle chciałabym kupić w jakimś sportowym sklepie, ze względu na możliwość bezproblemowej wymiany/zwrotu. Dlatego też moje modele znalazłam w decathlonie. Co myślicie o: 

Najbardziej skłaniam się w kierunku F2, ale nigdzie nie mogę znaleźć rzetelnych opinii :(

Ja śmigam w uvexach i jestem bardzo zadowolony, a dokładnie taki model:

https://snowsport.pl...017-p10252.html

Duży plus jest błyskawiczna wymiana szybki na magnesie, w zależności jaka jest widoczność.

#3 slawekbet

slawekbet

Użytkownik

• Pip
  • 30 postów
  • Na forum od: 09.2017
29
  • Nowy Sącz,Monachium

Napisano 12 listopad 2017 - 13:16

\

#4 [email protected]

[email protected]

Użytkownik

• PipPipPip
  • 352 postów
  • Na forum od: 03.2014
226
  • Umiejętności: 1
  • Gorlice-okolice Krynicy

Napisano 12 listopad 2017 - 14:07

Sugerowałbym jednak przymierzenie przed zakupem przez przyszłego właściciela,bo mogą nie pasować do twarzy...

#5 wiesio

wiesio

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1197 postów
  • Na forum od: 07.2009
376
  • W-wa

Napisano 12 listopad 2017 - 14:14

Sugerowałbym jednak przymierzenie przed zakupem przez przyszłego właściciela,bo mogą nie pasować do twarzy...

I do kasku

a kiedy brakuje śniegu: http://www.youtube.c.../trikuba/videos

#6 paolomario

paolomario

Użytkownik

• PipPipPip
  • 422 postów
  • Na forum od: 10.2015
489
  • Umiejętności: 3

Napisano 12 listopad 2017 - 14:33

I do koloru oczu ;) hehehe ;)

Gogle, rzecz raczej w wyborze indywidualna.

Ale koleżanka słusznie szuka w miejscu, gdzie wymiana byłaby bezproblemowa.

W Decathlonie czy Martesie fajne modele się zdarzają.

Tylko może lepiej jakąś kartę podarunkową ofiarować a potem udać się razem na zakupy?

Ewentualnie, kupić przez neta, do 14 dni przed ofiarowaniem (w kwestii zwrotu).

#7 wiesio

wiesio

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1197 postów
  • Na forum od: 07.2009
376
  • W-wa

Napisano 12 listopad 2017 - 15:17

I do koloru oczu ;) hehehe ;)

Nic śmiesznego.

Gogle dobiera się do kształtu twarzy i do kształtu kasku

a kiedy brakuje śniegu: http://www.youtube.c.../trikuba/videos

#8 paolomario

paolomario

Użytkownik

• PipPipPip
  • 422 postów
  • Na forum od: 10.2015
489
  • Umiejętności: 3

Napisano 12 listopad 2017 - 16:07

Wiem, jak się dobiera gogle.

Ale zazwyczaj też czytam z uwagą posty innych.

#9 ddorothyy

ddorothyy

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 11.2017
1

Napisano 12 listopad 2017 - 23:19

Dzięki wielkie za tak liczne odpowiedzi :) Dobry pomysł z tą kartą! Nie wiedziałam, że wybór gogli to aż tak ciężka sprawa !  :blink:

#10 JohnyB

JohnyB

Użytkownik

• Pip
  • 80 postów
  • Na forum od: 02.2014
13
  • Okolice Wrocławia

Napisano 13 listopad 2017 - 07:45

Cześć,

około miesiąca temu zakupiłem gogle UVEX Variomatic S1-S3 za 650 zł. W Intersporcie była promocja, chyba już się skończyła, zwracali 50 zł za każde wydane 100zł także w sumie gogle wyszły za pół ceny bo zrobiłem inne zakupy.

Co do wrażeń z użytkowania gogli to powiem, że jestem bardzo zadowolony, przetestowane (FIS Solden) w pochmurną pogodę jak i słoneczną, fotochrom sprawdza się bardzo dobrze. Ogólnie miałem takie wrażenie jak by nie było w ogóle szyby z przodu. Widoczność jest bardzo dobra bez żadnych zniekształceń. Do tej pory jeździłem w goglach z szybką S2 i miałem problem w pochmurne dni.

Pozdrawiam

https://www.snowshop.pl/gogle-uvex-downhill-2000-vlm-2018-blacklitemirror-silver-variomatic-clear-s1-3?gclid=Cj0KCQiA_5_QBRC9ARIsADVww15ZmiT4Fl253nboqYd_TUfnMpalG3IrXSWd81VNMw17FJbHSApI0zEaAgaTEALw_wcB

http://uvex.com.pl/p...wnhill-2000-vlm

#11 bubol

bubol

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1523 postów
  • Na forum od: 01.2010
1302
  • Katowice

Napisano 07 styczeń 2018 - 16:58

Cześć,

około miesiąca temu zakupiłem gogle UVEX Variomatic S1-S3 za 650 zł. W Intersporcie była promocja, chyba już się skończyła, zwracali 50 zł za każde wydane 100zł także w sumie gogle wyszły za pół ceny bo zrobiłem inne zakupy.

Co do wrażeń z użytkowania gogli to powiem, że jestem bardzo zadowolony, przetestowane (FIS Solden) w pochmurną pogodę jak i słoneczną, fotochrom sprawdza się bardzo dobrze. Ogólnie miałem takie wrażenie jak by nie było w ogóle szyby z przodu. Widoczność jest bardzo dobra bez żadnych zniekształceń. Do tej pory jeździłem w goglach z szybką S2 i miałem problem w pochmurne dni.

Pozdrawiam

https://www.snowshop.pl/gogle-uvex-downhill-2000-vlm-2018-blacklitemirror-silver-variomatic-clear-s1-3?gclid=Cj0KCQiA_5_QBRC9ARIsADVww15ZmiT4Fl253nboqYd_TUfnMpalG3IrXSWd81VNMw17FJbHSApI0zEaAgaTEALw_wcB

Czy ktoś korzystał z gogli tej firmy ? Kupiłem latem okulary słoneczne z polaryzacją i jestem bardzo zadowolony ,teraz trafiłem w sklepie na gogle narciarskie ,które mają odcień szyby akurat taki jak chciałem i też kupiłem ,zwłaszcza ,że cena była dobra :) Mam 2 tygodnie na ewentualne oddanie ,ale za tydzień wyjeżdżam ,więc sprawdzę na stoku jak się spisują

http://goggle.pl/pl

#12 Gabrik

Gabrik

Użytkownik

• PipPip
  • 274 postów
  • Na forum od: 02.2018
48
  • Umiejętności: 2
  • Okolice stolicy

Napisano 28 marzec 2018 - 23:13

Cześć,

Pozdrawiam

Czy ktoś orientuje się do jakiego kasku uvex'a pasują te gogle? 

#13 FerraEnzo

FerraEnzo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1213 postów
  • Na forum od: 08.2017
801
  • Umiejętności: 7
  • Kraków

Napisano 29 marzec 2018 - 00:04

Jak bardzo trzeba mieć nasrane, a delikatniej mówiąc błędne pojęcie o narciarstwie by za gogle dawać 650 zł...

#14 TomKur

TomKur

Użytkownik

• PipPipPip
  • 466 postów
  • Na forum od: 09.2006
161
  • Gdańsk

Napisano 29 marzec 2018 - 00:54

Czy ktoś orientuje się do jakiego kasku uvex'a pasują te gogle? 

Hej,

na pewno do kasku Uvex hlmt 5 - mam taki zestaw i pasuje do siebie idealnie. A gogle są super - jeździłem w pełnym słońcu i wieczorem przy sztucznym świetle - rewelacja.

Pozdrawiam.

Tomasz Kuraś.

#15 toolpusher

toolpusher

Użytkownik

• PipPip
  • 281 postów
  • Na forum od: 02.2016
545
  • Umiejętności: 4
  • Podkarpackie

Napisano 29 marzec 2018 - 03:24

Jak bardzo trzeba mieć nasrane, a delikatniej mówiąc błędne pojęcie o narciarstwie by za gogle dawać 650 zł...

No właśnie albo coś z POC'a  ;)

--

Mens sana in corpore sano.

Pozdrawiam. Piotr.

#16 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPipPip
  • 330 postów
  • Na forum od: 01.2011
106
  • Umiejętności: 6
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano 29 marzec 2018 - 06:19

Mysle, ze nie trzeba mieć nasrane. Wystarczy chociażby srac sianem :P A tak poważniej, każdy produkt ma swojego klienta. Tak było, jest i będzie i... niech tak będzie. Jeden kupuje gogle za 30zl, inny za 500zl. Osobiscie nie widze w tym nic zlego. Powiesz Lindsey Vonn, ze jeździ w zbyt drogich goglach? bo Oakley do tanich nie naleza :P

#17 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPipPip
  • 330 postów
106
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano 29 marzec 2018 - 06:45

Temat prezentu dla narciarza był niedawno poruszany na forum. Wynikla z tego spora dyskusja choc sam watek okazal się fake'iem (reklama), ale mysle ze warto poczytać chociaż kilka postow, bo nie każdy narciarz chciałby dostać "narciarski" prezent.

Tu masz link do watku: http://www.skiforum....-dla-narciarza/

#18 FerraEnzo

FerraEnzo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1213 postów
  • Na forum od: 08.2017
801
  • Umiejętności: 7
  • Kraków

Napisano 29 marzec 2018 - 11:25

Mysle, ze nie trzeba mieć nasrane. Wystarczy chociażby srac sianem :P A tak poważniej, każdy produkt ma swojego klienta. Tak było, jest i będzie i... niech tak będzie. Jeden kupuje gogle za 30zl, inny za 500zl. Osobiscie nie widze w tym nic zlego. Powiesz Lindsey Vonn, ze jeździ w zbyt drogich goglach? bo Oakley do tanich nie naleza :P

Też nie widzę w tym nic złego. Po prostu nie widzę sensu. Te gogle z założenia mają dostosowywać się do oświetlenia. Nie ma szans na tak szybką reakcję, jadąc 50 km/h, pokonujesz w sekundę około 14m. Wjeżdżasz z pełnego słońca w cień np. rzucany przez drzewo, po sekundzie/dwóch wjeżdżasz znowu w pełne słońce. Nie ma szans, żeby szyba zareagowała, nawet jeśli szyba się spisze to oko nie zdąży. Lepszym rozwiązaniem są dwie szyby, s0 i powiedzmy s3 lub s2. Niestety prawda jest taka, że jak robi się naprawdę płaskie światło, nie mówiąc o mgle to żadne gogle nie pomogą. Jedyne co wtedy ratuje tyłek to czucie głębokie i psychika, niestety tutaj nawet zawodowcy miękną, co często słyszy się na relacjach z PŚ.

• lobo podziękował za tę wiadomość

#19 Harpia

Harpia

Coś tam jeżdzę.

• PipPipPipPipPipPip
  • 5072 postów
  • Na forum od: 02.2009
4208
  • KRK

Napisano 29 marzec 2018 - 11:34

W przyszłym sezonie Oakley wypuści gogle z przełączaną elektrycznie szybą.

Jedna , po przełączeniu będzie miała parametry S1, S2 lub S3 do wyboru.

#20 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPipPip
  • 330 postów
106
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano 29 marzec 2018 - 11:35

Też nie widzę w tym nic złego. Po prostu nie widzę sensu. Te gogle z założenia mają dostosowywać się do oświetlenia. Nie ma szans na tak szybką reakcję, jadąc 50 km/h, pokonujesz w sekundę około 14m. Wjeżdżasz z pełnego słońca w cień np. rzucany przez drzewo, po sekundzie/dwóch wjeżdżasz znowu w pełne słońce. Nie ma szans, żeby szyba zareagowała, nawet jeśli szyba się spisze to oko nie zdąży. Lepszym rozwiązaniem są dwie szyby, s0 i powiedzmy s3 lub s2. Niestety prawda jest taka, że jak robi się naprawdę płaskie światło, nie mówiąc o mgle to żadne gogle nie pomogą. Jedyne co wtedy ratuje tyłek to czucie głębokie i psychika, niestety tutaj nawet zawodowcy miękną, co często słyszy się na relacjach z PŚ.

Zgadzam się z Toba całkowicie jeśli chodzi o szybkość zmian... Pytanie tylko, czy takie zalozenia mial producent. Może podszedł do tematu troche mniej amitnie i stworzyl gogle, w których możesz jezdzic caly dzień czytaj i w pelnym sloncu w południe i już po zachodzie slonca przy sztucznym oświetleniu. Masz 1 pare gogli na warunki, które zmieniają się w ciągu dnia, ale bardziej z godziny na godzine niż z sekundy na sekundę :)