Skocz do zawartości

spyder z TK maxxa


tionami

Rekomendowane odpowiedzi

A jakie ma ocieplenie? Poszukuję kurtki oddychającej z dobrym ociepleniem i oddychającej ale o długości bardziej dla snowbordzistów a nie takiej do pasa.

Nie mam aż tak dobrej pamięci żeby odpowiedzieć Ci na to pytanie. Zwróciłem uwagę na parametry membrany, wywietrzniki pod pachami, fartuch przeciwśnieżny, kieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki za info. Byłem dziś wieczorem w BlueCiti i tam w TKmaax wybór zdecydowanie większy. Było dużo kurtek Tresspass, Volkl, Volcom, Spyder. Przymierzałem z 10 kurtek i rozmiary jakie pasowały na mnie pasowały od m do xl. Ale takich z oddychalnością 10000, pasem śnieżnym i wywietrznikami to było kilkanaście sztuk. Pozostałe to przeważnie Softshell. Wybór w stosunku do Janek i Białołęki bardzo na plus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wracając rowerkiem z przejażdżki do Supraśla nieopatrznie wstąpiłem do TKMAX. Nabyłem kurtkę narciarską firmy RH+ (699pln), oraz kask narciarski ALPENA (143pln). Jutro pojadę w inną stronę. :)  

To czasem jadąc z Krakowa do Białego nie zatrzymuj się w Markach, bo pojawiły się bardzo fajne (porządne) kurtki VIST-a i spodnie zresztą też. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodowiec kitzsteinhorn (3028metrów) JPG.JPG

Jedno slowo - ocieplana

drugie slowo - oddychalnosc………: jakbym byl Twoja Zona, to bym to wywalij….. :)  :)  :)

Wiesz, Janie. Mam jedną niezłą kurtkę narciarską mało znanej w Polsce firmy West Scout WSXP o parametrach  20.000/20.000. Nieocieplaną, na odpowiednie warunki pogodowe. Teraz szukałem czegoś ocieplanego w razie -20C. Jestem zmarzluchem. Jedne ze spodni narciarskich też mam ocieplane. Trafiłem kiedyś na lodowcu -25C, a we wietrze odczucie było odpowiednio niższe. Wyjąłem dłoń z rękawicy aby zrobić fotkę. To mogło trwać pewnie nie dużo więcej niż minutę ale wystarczyło żeby moje palce zmieniły się w "drewniane kołki", w których nie miałem czucia. Dojście do normy zajęło im prawie pół godziny. Stąd taki zakup.

  Data na focie się nie zgadza (nieustawiona w aparacie), to ze stycznia 2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gifLodowiec kitzsteinhorn (3028metrów) JPG.JPG

Wiesz, Janie. Mam jedną niezłą kurtkę narciarską mało znanej w Polsce firmy West Scout WSXP o parametrach  20.000/20.000. Nieocieplaną, na odpowiednie warunki pogodowe. Teraz szukałem czegoś ocieplanego w razie -20C. Jestem zmarzluchem. Jedne ze spodni narciarskich też mam ocieplane. Trafiłem kiedyś na lodowcu -25C, a we wietrze odczucie było odpowiednio niższe. Wyjąłem dłoń z rękawicy aby zrobić fotkę. To mogło trwać pewnie nie dużo więcej niż minutę ale wystarczyło żeby moje palce zmieniły się w "drewniane kołki", w których nie miałem czucia. Dojście do normy zajęło im prawie pół godziny. Stąd taki zakup.

  Data na focie się nie zgadza (nieustawiona w aparacie), to ze stycznia 2015.

Ja zwykle nie jestem - standardowy zestaw 3 warstwowy wystarcza mi do -28  : jedyny problem to twarz przy szybkiej jezdzie na trawersie - musialem ja zaslaniac...

Inne rozwiazanie jezeli jestes zmarzluchem, to wsadzenie  cienkiej kurtki puchowej pod shell…...

Ale, oczywiscie, wybor jest Twoj - ta oddychalnosc  nadal troche za mala…..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna z czerwonym pasem na kapturze (kaptur wchodzi na kask) i czerwoną lamówką na plecach, rękawach i kieszeniach. 4 kieszenie, pas śnieżny. WATER PROOF 15.000 / BREATHABILITY 10.000gr mtq/24h. Ocieplana, INSULATION: POLIESTER FIBER.


No to mamy takie same, z wyjątkiem koloru. Na miasto super. Na nartach jeżdżę póki co w Mascott, za 5 zeta, tested to work;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Na miasto" nie używam kurtek narciarskich. Raczej Camel'a, ale one z kolei nie nadają się na narty. A na silne mrozy, nie ma to jak kurtka z kożucha!

Skojarzył mi się film z Himilsbachem i Maklakiewiczem Jak to się robi. Właśnie w takim outficie, znaczy kożuszku, zjeżdżali na nartach z... Jak ktoś zagląda na CDA to znajdzie.
Zamiast tego inny film:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W styczniu na pewnej niebieskiej trasie widziałem gościa z bluzie i jeansach, który podczas zjazdu wrzeszczał "K..... jak to się zatrzymuje". Nie wyglądał na kogoś kto ma wykupione ubezpieczenie, ani na kogoś wypłacalnego.

 

Czasami bezpieczniej jest na czerwonych ;)

 

We Włoszech za to widziałem gości w ortalionowych płaszczach, podobnych do takich co rybacy noszą, ale Ci to umieli jeździć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to widziałem dla Ciebie kurtkę (Warszawa Marki) 0Rh+, ani to XL ani L, taka właśnie pomiędzy. Nie była tania bo 699 ale porządnie zrobiona, z fajną membraną.

 

 

Może do weekendu będzie jeszcze dostępna to ją zobaczę czy mi pasuje

 

Byłem dzisiaj w M1 w Markach i ją przemierzałem rozmiar 52 (EU XL, US L) kolor granatowy wykonanie i proporcje bardzo fajne i niestety okazała się za mała. Zarówno rękaw jak i w klacie. Jak by ktoś widział taką w warszawie tylko rozmiar większą EU XXL, US XL 54-56 to prośba o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czasem jadąc z Krakowa do Białego nie zatrzymuj się w Markach, bo pojawiły się bardzo fajne (porządne) kurtki VIST-a i spodnie zresztą też. 

No i namówiłeś mnie na odwiedziny. Kupiłem tam niedawno bezrękawnik puchowy Colmara, to może jakaś interesująca kurtka się trafi, chociaż po czarnym piątku na cuda nie liczę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...